Sharp LC-60UQ10E test otwarty - więcej ostrości, więcej dokładności, więcej radości.

sotomiak

New member
Problem z niebieską poświatą

Witam,

Panowie problem mam z tytułowym Sharpem - mam niebieską poświatę w scenach ruchu (jak kamera się przesuwa w bok, jak postacie/przedmioty się ruszają) zauważyłem tylko na ciemnych krawędziach kiedy łączą się z jasnymi. Jest to w naziemnej cyfrowej, w filmach i w grach na PS3. Powiem szczerze, że jest to strasznie irytujące - jest to wada matrycy/TV powinienem to zareklamować? Z tego co pamiętam jak bawiłem się tym samym modelem Sharpa w Saturnie (zakupiłem u Kikiego = inny egzemplarz) to nie widziałem tego zjawiska.

Proszę o pomoc.
 
Ostatnia edycja:

sotomiak

New member
Niebieska poświata

Wydaje mi się, że częściowo udało mi się rozgryźć problem z niebieską poświatą. Panowie z serwisu Sharpa zaproponowali abym wyłączył redukcję szumów = DNS, ale niestety to nie zadziałało. Próbowałem dalej i doszedłem do tego , że trzeba wyłączyć napęd "Quattron Pro" i dodatkowo włączyć "Korekcje ruchu" na Active Montion 800 (ściemnił się obraz)- niestety każdy niższy tryb korekcji ruchu [Active Montion 200, Wysoka, Niska, Wył] zostawia tytułowa poświatę. Powiem szczerze, że jest to trochę średnie rozwiązanie, ponieważ wybrałem ten TV z uwagi, że posiada napęd "Quattron Pro" - serio polepsza jakość obrazu i nie chciałbym z tej funkcji rezygnować. Czy ma ktoś podobny problem i znalazł rozwiązanie ? Panie iki, podobno ma Pan ten TV u siebie w domu - czy przy włączonym trybie "Quattron Pro" zauważył Pan podobny problem u siebie czy ja trafiłem na uszkodzony egzemplarz - Kalibracja nie rozwiązuje problemu, ponieważ sam Pan ją robił.
Ogólnie serwis Sharpa powiedział, że jak nie uda mi się samemu ustawić TV tak jak chce to przyślą do mnie technika - tyko co on zrobi ?

Będę wdzięczny za wszelkie pomysły ???

P.S. [Raccoon] -> a propos CMS - mam zmniejszyć z wartości 0 na "-?" tylko w niebieskim ?
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Nie. Potrzebujesz pełnej kalibracji. Ciężko doradzać przez neta. Ja ustawialem kilka miesięcy.

Wysłane z mojego GT-I8190N przy użyciu Tapatalka
 

sotomiak

New member
Ale przecież pełną kalibracje robił Pan Kiki przed wysłaniem TV do mnie. To nie wystarcza ?

Dzisiaj dzwonie do serwisu Sharpa i niech przyjeżdża technik i go sprawdzi, bo jeżeli to jest wada fabryczna i tak nie powinno być to powinni wymienić mi TV na nowy, prawda ?
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
TV jest uszkodzony i jest do wymiany. W sprawnym Sharpie nie ma żadnych niebieskich poświat.
Sharp 857 na ustawieniach fabrycznych ma za dużo niebieskiego w Standardzie i za dużo zieleni/żółci w Filmie. Taka jego uroda. Przez rok mi to nie przeszkadzało. Później zacząłem z tym walczyć i wyeliminowalem. Poza tym było już kilka tematów w tej sprawie.

Zacytowany przeze mnie post jest natomiast mało konkretny. Nie wiadomo jakiego modelu dotyczy, ani co to jest ta rzekoma poswiata. Bo tak naprawdę nie chodzi o poswiate tylko o spitolone kolory.

Edit: u mnie ten zbyt mocno podkrecony niebieski był widoczny szczególnie w filmie Furia z Pittem i we wszystkich filmach 3d. Ale szczególnie Furia. Potestuj na różnych trybach (standard i film). I napisz co zaobserwowales.
 
Ostatnia edycja:

sotomiak

New member
MOże za mało dokładnie się wyraziłem.
Niebieska poświata nie jest na całym ekranie, a tylko w miejscu styku ciemnego koloru z jasnym ... np belki drewna czy płot z jasniejszym tłem i w trakcie ruchu kamery np w bok na krawędziach tych desek pojawia sie niebieska poświata taka otoczka, która znika jak obraz sie zatrzyma bądź przedmiot.
I teraz w takim razie pytanie co do złej kalibacji - jeżeli wyłącze napęd "Quattron Pro" i włącze "Active Montion 800" to czemu problem znika ? Przeciez kolory sa cały czas te same - jedyna zmiana która zauważyłem to troche gorsza jakość obrazu przy wyłączonym napędzie Quattron Pro oraz ciemniejszy obarz przez Active Montion 800.

Na 23.09 mam umówione spotkanie z serwisantem - ciekawe co on wykombinuje, ale w między czasie mogę próbowac różnych patentów/sugestii ?
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
O masz. Wszystkie uplynniacze się wyłącza. Powinno być tyle ile jest natywnie.

Wysłane z mojego GT-I8190N przy użyciu Tapatalka
 

sotomiak

New member
O masz. Wszystkie uplynniacze się wyłącza. Powinno być tyle ile jest natywnie.

Wysłane z mojego GT-I8190N przy użyciu Tapatalka

Upłyniacze w sensie Korekcja ruchu na wyłączonym ?

Ale naped Quattron Pro też ? Przecież dla niego kupiłem ten TV - żeby było więcej pixeli 2,5 raza niz Full HD ;/

Poza tym wyłączenie wszystkiego (Quattron pro + Korekcja ruchów + redukcja Szumów = DNS + Wyostrzanie Krawędzi = OSR) to i tak zostawia niebieska poświatę, dopiero włączenie Active Montion 800 powoduje, że tego nie ma. Nawet "chodząc" po menu widac ta niebieska poświatę jak sie zmienia zakladki, dopiero po wyłączeniu Quattron Pro i włączeniu Active MOntion 800 to znika, więc coś jest nie tak ;/
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Ulepszacze się wyłącza do blu ray. Wtedy można protestować tv. Zobaczymy też co powie serwis.

Wysłane z mojego GT-I8190N przy użyciu Tapatalka
 

bestman101

New member
Zmień kabel hdmi podłącz pod inny dekoder przestaw TV w inne miejsce na chwilę i sprawdź jeśli będzie to samo TV do wymiany. ŻĄDAJ wymiany lub naprawy.

Miałem Sharpy i skalibrowne i nie skalibrowane (835 i 857 w 70calach) i żadnych poświat nie było bez znaczenia od ustawień TV. A tu kolega podobno ma sklaibrowany więc to na 99% wada TV. Jeśli powyższe sprawdził i wykluczył (kabel,dekoder,zmiana miejsca TV)
 
Ostatnia edycja:

sotomiak

New member
Witam,

po dwóch miesiącach sprawdzania firma Sharp uznała, że ten TV jest nienaprawialny. Dostane od nich pismo, że osoba która mi sprzedała ten TV ma prawo wymienić mi go na nowy (jeżeli jest, ale jeżeli nie ma tego samego problemu), za dopłata zaproponować model wyższy albo zwrot gotówki.

Niestety potwierdzam problem z "niebieska poświatą' za występuje w tym modelu i jest nie do naprawy i nie do wytrzymania w codziennym użytkowaniu.


Zmień kabel hdmi podłącz pod inny dekoder przestaw TV w inne miejsce na chwilę i sprawdź jeśli będzie to samo TV do wymiany. ŻĄDAJ wymiany lub naprawy.

Miałem Sharpy i skalibrowne i nie skalibrowane (835 i 857 w 70calach) i żadnych poświat nie było bez znaczenia od ustawień TV. A tu kolega podobno ma sklaibrowany więc to na 99% wada TV. Jeśli powyższe sprawdził i wykluczył (kabel,dekoder,zmiana miejsca TV)
 

ice-scream

New member
plamy na TV LC-60UQ10E

Witam serdecznie,

śledziłem z zaciekawieniem niniejszy wątek, który sprawił, że nabyłem TV jak w temacie. Wszystko na początku wydawało się w porządku, aż z czasem zaczęły uwydatniać się jego pewne wady. Ciężko stwierdzić mi jest czy były one dostępne od początku, czy ujawniły się z czasem. Nie wiem też czy dotyczą mojego tylko modelu, sztuki. Dlatego proszę Was o informacje czy takie dolegliwości występują u Was.

Otóż przy ciemnych scenach (albo najlepiej wyłączyć wizje) objawiają się plamy, które zdecydowanie są jaśniejsze od reszty czerni. Mam wrażenie, że z każdym miesiącem powiększają się. Zdjęcia przesyłam w załączeniu (użyłem różnego czasu otwarcia migawki). Czy, to normalne? Wydaje mi się, że nie skoro już moja żona, to zauważa:) A jest dużą ignorantką jeśli chodzi o sprzęt RTV.

W opozycji mamy bardzo jasne sceny (pustynia, śnieg). Mam wrażeniem, iż matryca jest nierówno podświetlana. Naliczyłem 6 ciemniejszych pasów/obszarów pionowych na całej szerokości TV.

Bardzo Was proszę o podzielenie się uwagami.

Jak występują tylko u mnie...to chyba pozostaje reklamować.

Pozdrawiam
Tomasz
 

Attachments

  • PICT0346.JPG
    PICT0346.JPG
    97,7 KB · Wyś: 37
  • PICT0352.JPG
    PICT0352.JPG
    50,7 KB · Wyś: 39
  • PICT0353.JPG
    PICT0353.JPG
    45,5 KB · Wyś: 35
  • PICT0354.JPG
    PICT0354.JPG
    42,2 KB · Wyś: 43

[Raccoon]

New member
Bez reklam
To się nazywa clouding. Typowa wada telewizorów lcd z krawędziowym podświetleniem. Czasem jest mniejsza, czasem większa.
 
Do góry