Sharp LC-60UQ10E pomoc w kalibracji

Wermis

New member
Drodzy Forumowicze.
Idąc za radą forum stałem się "szczęśliwym" posiadaczem Sharp LC-60UQ10E. Zakupiłem go w MM na raty 0% przywiozłem do domu podłączyłem i na kolana mnie nie powaliło.
Rozmiar idealny, wykonanie bardzo dobre, jakość obrazu daleka od doskonałości.
Fatalne odwzorowanie kolorów. W trybie THX lepiej za to uwidacznia się clouding.

Pomyślałem KALIBRACJA! Wszyscy łącznie z Kolegą Kikim powtarzają to jak mantrę, w teście też o tym było, że jest warunkiem koniecznym. Niezrażony zadzwoniłem w dwa miejsca w jednym uprzejmiy Pan powiedział, że pomógł by mi chętnie ale Quatrona nie kalibruje bo nie ma kolorymetry RGBY. W drugim poradzono mi, że da się coś zrobić ale lepiej wymienić TV na coś innego.

Bardzo proszę o pomoc i namiary do osoby z Krakowa lub okolic, która jest w stanie takową kalibrację wykonać, bo inaczej aż oczy bolą.

Dziękuję z góry za pomoc.
 

bestman101

New member
W grę wchodzi kalibracja RGB w trybie użytkownika.
RGBY chyba nikt nie kalibruje.

Fakt jest taki bez kalibracji nie ma co Sharpa nawet włączać :)

W moim przypadku po kalibracji obraz już od prawie dwóch lat bardzo dobry.
 
Ostatnia edycja:

Wermis

New member
Otrzymałem informację od Pana, który się w Krakowie kalibracją zajmuje, że jak kalibruje się RGB to kolory wychodzą przekłamane i trzeba poprawiać na oko. a to już kalibracja nie jest. moim zdaniem uczciwie człowiek podszedł do sprawy i grzecznie odmówił. a mógł "poczarować" i pieniądze skasować ;)
sam już nie wiem jak to jest z tymi matrycami Quatron.
czy ktoś z kolegów miał robioną kalibrację RGBY? czy trzeba na tzw piękne oko? a może jest inny sposób?
 

Wermis

New member
przepraszam i pozwolę sobie odświerzyć temat.
czy tylko ja mam takie problemy z kalibracją? może jest ktoś ze Śląska, Podkarpacia, Świętokrzyskiego? z wypowiedzi na forum wnioskuję, że znaczna część z Forumowiczów posiada różne modele telewizora Sharp.
Bez Waszej pomocy będę zmuszony TV oddać... oglądanie winno być przyjemnością, a w moim przypadku na dzień dzisiejszy jestem daleki od tego stanu.
 

Forest

New member
Kupiłem LC-70UQ10E i po włączeniu myślałem, że padnę. Kolory masakra. Ponadto okazało się, że matryca była uszkodzona. Wymieniłem Tv na inny egzemplarz i matryca ok, ale kolory bez zmian. Poprosiłem Kiki-ego o podanie ustawień. Przysłał, wprowadziłem i ..... gorzej niż było - twarze trupio blade, wpadające w zieleń, a filmów z ciemnymi scenami lepiej nie oglądać.
Kombinowałem sam z ustawieniami, ale nie do końca mi wychodzi.
Dotychczas użytkowałem również sharpa quattron, ale w jego przypadku po wprowadzeniu ustawień podanych na tym forum, kolory były (i są) rewelacyjne.
Żałuję, że go nie wymieniłem na Samsunga, co proponowano mi w MM.
Poza tym nie wiem, co będzie z serwisem Sharpa - z końcem 2014 Sharp się wycofał z Polski.
Może ktoś się nad nami zlituje i poda ustawienia :blagam:. Tak, żeby oglądanie było przyjemnością...
 

digitalus

Banned
Ostatnia edycja:

Forest

New member
Z niemieckiego forum nie korzystałem. Dzięki za linki - pokombinuję. Dotychczas opierałem się na amerykańskich forach, chociaż mam świadomość, że TV produkowane na tamten rynek nieco się różnią.
Może byśmy w tym (lub nowym) wątku dzielili się ustawieniami, żeby osiągnąć je (niemal) idealne.
 

Wermis

New member
@digitalus. bardzo dziekuję za pomoc i za wyszukanie materiałów. próbowałem kilku i obraz wygląda dużo lepiej :)
pisząc post miałem na myśli profesjonalną kalibrację dla mojego egzemplarza.
jak widać z tym jest problem.
w tescie, nalezalo by napisać, że telewizor wymaga kalibracji ale nie łatwo trafić na kogoś kto ją wykonuje.
 
Do góry