Sharp LC-60LE857E, PanasonicTX-L55WT60E czy Samsung 55F8000S

DarekT

New member
Cześć, po kilku latach użytkowania postanowiłem znaleźć godnego następcę dla mojej plazmy, forum prześledzone wnikliwie, jednak nadal potrzebuje pomocy (jak najbardziej obiektywnej) w wyborze odpowiedniego TV do moich potrzeb:


Moje oczekiwania:
1. Odległość od ekranu: 3,5 -4,5m
2. Jak słońce świeci w pokoju: Z BOKU DO GODZ. 11, ALE OKNO CZĘSTO JEST PRZYSŁONIĘTE
3. Jak duży jest pokój: 4,5 x 6m
4. Preferowana technologia: LED (TYLKO I WYŁĄCZNIE ZA MNIEJSZE ZUŻYCIE PRĄDU)
5. Jaki masz obecnie telewizor: PLAZMA PANASONIC TH-42PZ8ESA
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: FILMY W TV, SPORT (GŁÓWNIE PIŁKA, NARCIARSTWO) i PRZYRODNICZE,TVN 24, ŻONA SERIALE, MUZYKA
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: ZARÓWNO W DZIEŃ JAK I WIECZORAMI
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: PRZY ŚWIETLE
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: OSTRY
10. Matryca błyszcząca czy matowa: OBOJĘTNE
11. Preferowana wielkość telewizora: 55-65 CALI
12. Preferowana marka: BEZ WSKAZAŃ
13. Czego nie lubisz w telewizorach: SMUŻENIA, OBRAZU "ZA MGŁĄ", NIEOSTREGO OBRAZU
14. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 90 TELEWIZJA I 10% INNE (PC, FILMY DVD)
15. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: NA WPROST ORAZ Z BOKU (MAX 30STOPNI)
16. Czy ważne jest wifi: TAK
17. Czy będziesz korzystać z widgetów: TAK, ALE NIE ZA CZĘSTO
18. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora: TAK
19. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: TAK
20. Ma mieć 3D: NIE JEST TO ŻADEN PRIORYTET
21. Ma mieć slot na karty SD: NIEKONIECZNIE
22. Ma mieć tuner DVB-S: TAK
23. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: DEKODER KABLÓWKI I PC-TA ZA POMOCĄ HDMI,
24. Jaki masz sygnał: KABLOWY Z TV TOYA CYFROWA
25. Ile programów HD: OKOŁO 30
26. Ma stać czy wisieć: NAJCHĘTNIEJ WISIEĆ, ALE NASZ OBECNY STOI
27. Rozdzielczość: FULL HD
28. Dvb-t: TAK
29. Na czym najbardziej Ci zależy: Telewizor powinien dobrze sprawdzać się przy codziennym oglądaniu tv (ostrość, kontrast, nasycenie barw, dobra czerń, wykazywać dynamikę przy filmach akcji oraz powalać przy przyrodniczych.
30. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 6-8
31. Budżet: MAKSYMALNIE 8 TYS ZŁOTYCH

Będąć niedawno w Saturnie w Łodzi, po rozeznaniu zapadły mi w pamięć trzy typy: PANASONIC TX-L55WT60E (w sklepie miał najlepszy obraz) , SAMSUNG 55F8000S( kolory,ostrość+ design) oraz SHARP LC-60LE857E ( wielkość tv, odbiór był najsłabszy- być może nie skalibrowany). Oczywiście wrażenie robią plazmy PANASONICA 65'' oraz sony 65 , ale to już nie to zużycie energii (plazma) i nie mój pułap finansowy. Chociaż taki wiszący gigant mi się marzy...

Będę mega wdzięczny za każdą konstruktywną radę, podpowiedź, sugestię.
Pzdr.
 

SDman

Banned
Cześć, po kilku latach użytkowania postanowiłem znaleźć godnego następcę dla mojej plazmy, forum prześledzone wnikliwie, jednak nadal potrzebuje pomocy (jak najbardziej obiektywnej) w wyborze odpowiedniego TV do moich potrzeb:

24. Jaki masz sygnał: KABLOWY Z TV TOYA CYFROWA
Witam,
pkt. 24 do wymiany !
Jakość pow. 40" tragiczna.
Moim faworytem jest Sharp LE857E, owszem w sklepie nie może grać bo wymaga
kalibracji ! Półmatowa matryca the best 0 [zero] odbić lub minimalne w porównaniu do
luster konkurencji. Chętnie bym go przetestował (ustawił) w domowym zaciszu :).

Pozdr.
 

DarekT

New member
Witam,
pkt. 24 do wymiany !
Jakość pow. 40" tragiczna.
Moim faworytem jest Sharp LE857E, owszem w sklepie nie może grać bo wymaga
kalibracji ! Półmatowa matryca the best 0 [zero] odbić lub minimalne w porównaniu do
luster konkurencji. Chętnie bym go przetestował (ustawił) w domowym zaciszu :).

Pozdr.

Hmm, jeśli chodzi o sygnał, to nie mam praktycznie żadnego wyboru póki co ( najbliższe 3-4 lata centrum łodzi kamienica tzw. studnia i do tego parter). Sharp jest najwiekszy i to za nim przemawia, ale jeśli chodzi o design jest niemal jak moja dotychczasowa plazma, gdzie wzrok skupia się również na ramce :D)
Wiem też, że zobaczyć obraz ze skalibrowanego sharpa to sprawa niemożliwa... I wahanie pozostaje...
 

DarekT

New member
Chcę jeszcze dodać że od dziś (13.02) w gazetce ava jest samsung ue55f8000 za 4799 więc ta cena chyba przeważy..
 
Do góry