Sharp LC-60LE752E

jaca82pl

New member
moje wrażenia z SHARP LC-60LE752E w porównaniu z SAMSUNG LE40C650

Witam,

odnośnie telewizora: LC-60LE752E
nie wiem jaka wersja softu jest, na dniach to sprawdzę ...

moja ocena jest porównaniem z telewizorem SAMSUNG LE40C650 dalej zwany samsung :p
gdzie:
  • mam kablówkę, kanały analogowe i cyfrowe
  • oglądam zdjęcia i filmy z imprez, z dysku usb/dlna
  • używam youtube

zacznę od dobrych :p

plusy:
  1. matowa matryca (samsung ma błyszcząca - blee)
  2. możliwość mieszania na jednej liście programów analogowych i cyfrowych ( programy odbierane są poprzez lokalną kablówkę) (samsung nie ma takiej opcji, ma osobno listę analogowych i osobno listę cyfrowych kanałów)
  3. gdy kablówka zmieni kanały nadawania programów, pomiesza coś w kolejności, to po ponownym automatycznym wykrywaniu programów, zachowuje wcześniej zapisaną kolejność programów!!
    zajebiste !, po przeskanowaniu, informuje, że nowo znalezione kanały dodaje na koniec listy ! - super
    (samsung po automatycznym wyszukaniu, kasuje listę i daje analog w kolejności jakiej znalazł a cyfrowe tak jak operator dał ...)
  4. obraz żyleta, super radzi sobie z analogiem, (samsung także ma super obraz jednak troszeczkę gorzej, ale za to podświetlenie samsung ma jaśniejsze, może przez to, że ma świetlówki zamiast ledów ?)

minusy:
  1. menu jest średnio intuicyjne, i drażniący mnie tekst - " .. wymagana jest zaawansowana znajomość ..." - gdzie chodzi raczej o nielogiczne wejście do danej opcji z innej strony menu, ogólnie do książeczki musiałem zajrzeć dwa razy ! :p straszne! (samsung wszystko bez książeczki zrobione !)
  2. menu jest wooolne (samsung szybko śmiga)
  3. aquos net+ czyli wtyczki(pluginy) jest w !@#$% wolne, naprawdę !!! - to jakaś pomyłka (samsung wejście w pluginy(czyli gdzie jest youtube itp) ok 3sek ! )
    • wpisywanie tekstu jest, wolne ... jest klawiatura na ekranie, długo się pisze skakając strzałkami po literkach (samsung ma przełącznik, gdzie cyfry stają się znakami, jak w telefonie ! - super)
    • odpalanie youtuba w smartfonie, gdzie dajemy aby odtwarzało w tv, bez przesady, ale chyba z 3 minuty to trwa.. zanim tv załaduje moduł youtube... i odpali dany film - ogólnie porażka !
    • wtyczka youtube, po wpisaniu literki zwiesza się i szuka... po wyszukaniu można wpisać kolejną literkę i zaś szuka.. i zwis ... gdyby nie zwis/blokowanie klawiatury to by było spoko, a tak to jest do dupy rozwiązanie (samsung najpierw wpisuje się a później klika się "szukaj" - super)
    • web - wszedłem tylko na onet.pl, ładnie wyświetlił wszystko, ALE !, nawigacja po stronce porażka !!
      strzałkami przeskakuje na kolejne linki, ale tak słabo je podświetla, że praktycznie nie wiem gdzie jest aktualne zaznaczenie
    • ogólnie mam wrażenie, że sharp olał obsługę z pilota ..., że wymusza, aby dokupić klawiaturę lub coś w tym stylu ... co dla mnie jest dużym minusem
  4. brak opcji wejścia na usb i dlna bez rozróżnienia mediów, czyli muszę z góry zdefiniować czy będą oglądał zdjęcia czy filmy .. mając z imprezy katalogi z imprez.. gdzie są zdjęcia i filmy, przechodzenie z widoku zdjęć na widok wideo jest MEGA WKURZAJĄCE (samsung też tak ma, ALE DODAM, ŻE PHILIPS ZA 1500ZŁ NIE PAMIĘTAM MODELU, MA OPCJĘ WIDOKU: ZDJĘCIA, MUZYKA, FILMY, FOLDER, GDZIE WCHODZĄC PRZEZ FOLDER MOGĘ OBEJRZEĆ ZDJĘCIA I FILMY !!!!!!!! jedno po drugim ...))
  5. telewizor długo się włącza (samsung połowę krócej, ale też troszkę się czeka)

Moje podsumowanie:
nie używając wtyczek (youtube, web), sharp jest super :)

 

WiktorMan

New member
Mam pytanie odnośnie analogowego wyjścia audio w tym telewizorze. Nie mogę jednoznacznie ustalić, czy posiada on wyjście RCA czy jest tylko wyjście słuchawkowe?

Pozdrawiam
 

kivlov

New member
Warto interesować się tym modelem czy poczekać na jakiś tani model 60" od sharpa? Czy taki będzie? Jeżeli tak to kiedy?
 

netzah

New member
Jestem zainteresowany tym modelem.
Proszę o info czy teraz jak go kupię to będzie miała może jakiegoś nowego softa który usprawni pracę menu?

Druga sprawa czy ten tv ma wbudowany odbiornik WiFi i czy łączy się z telefonem tzn czy można z komórki puszczać na tv filmy lub muzykę?

Czy tv czyta różne rodzaje filmów z ubs ( czy czyta dix, rmvb itp)? Czy czyta napisy txt i srt ?
 
Do góry