Sharp LC-46LE822E

ar_com

New member
Bylem dzis w sklepie i mialem powiedzmy prezentacje sharpa le822 oraz Toski led 733 oba 46" - niestety sklep byl ubogo zaopatrzony w sygnaly ale mieli c+ i sygnał cyfrowy naziemny, no cóż... powiem tak - nadal nie wiem co kupic. Le 822 no tak wsumie super ale czy mnie wgniotło w fotel ? no nie.. Tośka też bez szału :-( W poniedziałek ide ogladac jeszcze WL753G i wtedy decyzja - choc jak spojrzaelm przypadkiem na toske LCD 733- bodajże to puki co nie wiem czy warto dac 1500zł wiecej na ledy moze WL753G zmieni moje nastawienie... A moze jestem juz znuzony tym ciąglym szukaniem szukaniem szukaniem..
 

WuMike

New member
Bez reklam
Porownywales LE822 z SL733? WL733 to na 95% ta sama matryca i moze tylko nieco inne procesory. Duzej roznicy w obrazie nie powinno byc pomiedzy obiema Tosiami. Moze w ruchu WL pokaze przewage.

Bierz plazme V20/VT20 jezeli nie przeszkadza Tobie migotanie, bo to jedyna wada najlepszego z telewizorow na rynku.
 

angostura

New member
Re

W jakim mieście i sklepie mieli podpiętą cyfrę+? Czy działają kanały Canal+Sport HD i Canal+Film HD na dedykowanych modułach od cyfry+?
Widział ktoś może?
 

ar_com

New member
Bylem dzis w sklepie i mialem powiedzmy prezentacje sharpa le822 oraz Toski led 733 oba 46" - niestety sklep byl ubogo zaopatrzony w sygnaly ale mieli c+ i sygnał cyfrowy naziemny, no cóż... powiem tak - nadal nie wiem co kupic. Le 822 no tak wsumie super ale czy mnie wgniotło w fotel ? no nie.. Tośka też bez szału :-( W poniedziałek ide ogladac jeszcze WL753G i wtedy decyzja - choc jak spojrzaelm przypadkiem na toske LCD 733- bodajże to puki co nie wiem czy warto dac 1500zł wiecej na ledy moze WL753G zmieni moje nastawienie... A moze jestem juz znuzony tym ciąglym szukaniem szukaniem szukaniem..

Ciąg dalszy czyli WL 753G kontra LE822 okiem laika ;)

Sygnał SD - WL bije sharpa jak my krzyzaków pod Grunwaldem, HD porównywalne -widomo, kolorystyka - sharp pokazuje kolory! mialem obraz lasu jesienią i spacerujacej tam pary - bogato oj bogato w kolorze na sharpie, ale postacie, naturlanosc sceny - Tośka wg mnie bije sharpa
Pmyslalem kalibracja w LE822 spaprana i razem z Panem ustawilismy wg wzorca LE820 ktory Pan sprzedwca gdzies zdobył - efekt - brak efektu ;) a Tośka byla na fabrycznych ustawieniach..

Reasumujac - WL 753 jak dla mnie wygrywa, bo samą kolorystyką Sharp niczego tu nie załatwi - ale to moje zdanie . Szczerze wam powiem ze jeszcze schodze pólke nizej i zaczne ogladac dobre LCD takie do 4000zł i jesli róznica w jakosci nie bedzie az tak odbiegałą od Tośki WL to zastanwoie sie nad kupnem zwyklego LCD i poczekam z wydaniem "ochnastu" tysiecy złotych na LEda RGB jak bedzie w cenie 6-7tys . A jesli roznica miedzy dobrym LCD 46" a Toską WL753 bedzie drastyczna - to biore TOśke.
 

ar_com

New member
No i stało sie - biore Toske WL753G 46", roznica w cenie jest adekwatna do jakości miedzy tym cogladałem czyli zwykłe LCD( LEB650, XV733) a WL753G i apel do wszztkich szukajacych -prezentacje "fece tu face" sa absolutnie konieczne!! , ogladalem LE822 i mowilem WOW! dwa dni poźniej ogladałem LEDy Tośki 733 i mowilem NAJS! a pare dni pozniej postawili mi koło siebie WL753, LE 822 i VL733 puscili te same silne sygnaly SD HD itp i dopiero wtedy moje oko powiedzialo mi " O taaak ! WL to jest to - bierzWL! bierzWL! bierzWL! " no i biore ;-) O Quatronie powiem tyle ze ciezko bylo to skalibrowac i pewnie zwykly laik w domu sobie z tym nie poradzi, my w sklepie nie dalismy rady...
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
To super, ze wybrałeś, jezeli mozesz zdradzić to ile płacisz za WL'kę ?
(chyba tez zdecyduje sie na 46" WL753)
aha napisz czym Cie urzekła Tośka ?
Pozdrawiam
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
Tak sobie teraz pomysłałem, czy WL nie ma moze matrycy SV (czyli dobrej wynika z testów), jedynie podświetlanie zmienili z FULL na EDGE ?
Co o tym myslicie ?
Kiki moze masz w testach Toshibe WL753 ?
Pozdrawiam

aha ar_com czy WL753 ma szybę ?
 
Ostatnia edycja:

ar_com

New member
Tak sobie teraz pomysłałem, czy WL nie ma moze matrycy SV (czyli dobrej wynika z testów), jedynie podświetlanie zmienili z FULL na EDGE ?
Co o tym myslicie ?
Kiki moze masz w testach Toshibe WL753 ?
Pozdrawiam

aha ar_com czy WL753 ma szybę ?


Tośka 753 urzekła mnie naturalnością obrazu, ja jestem laikiem nie powiem tobie o płyności ruchu , skalowaniu itp - ale naturalność tego co bylo wyswietlane na Tośce biła konkurencje, szyba chyba jest ale mi to nie przeszkadza.

aaa cena 5,5
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
Masz już ją w domu ?
Jaki masz sygnał ?
Na jakich ustawieniach oglądasz ?
Czy możesz podesłać fotki ?

Dobra cena nie wiem czy warto przepłącać do LE822 co myslisz ?
 

Mike25

New member
a najzabawniejsze to jest to, ze te wszystkie bliskie wzorca zajebiste i hiper wykurwiste potwory nie sa w stanie zblizyc sie nawet na troche do 12 letniego telewizora CRT a ja ksie je porówna z starym monitorem komputerowym z dużą dupą to sie okazuje jeszcze gorzej :p
Taka prawda, ale co zrobisz to tylko LCD i niektórzy o tym niestety zapominają. Na LCD cudów nie ma nie było i nigdy nie będzie. Może być co najwyżej w jednym modelu trochę lepiej w innym trochę gorzej i tyle :)
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
ar_com proszę napisz jakie wrażenia z uzytkowania TV.
Jaki masz sygnał?
Jakie ustawienia kontrast jasnosc podswietlanie.
Czy mozesz pstryknac jakies fotki
Pozdrawiam.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Napisz przede wszystkim, w czym glownie widziales roznice na plus dla WL w stosunku do VL? WL ma 200Hz, to fakt, ale co jeszcze na korzysc...?
 

ar_com

New member
ar_com proszę napisz jakie wrażenia z uzytkowania TV.
Jaki masz sygnał?
Jakie ustawienia kontrast jasnosc podswietlanie.
Czy mozesz pstryknac jakies fotki
Pozdrawiam.

powoli powoli, jeszcze nie mam WL w domu , mam teraz zap.. w pracy a ze robie an swoim to robie do późna... dzis jade w góry - TV mam zamowione i odbiore po urlopie..
Wumike - WL ma tą naturalność obrazu - nieumiem tchnicznie tego opisac, jak siedizalem ze sprzedawcami w sklepie to wszsycy nie moglismy wyjsc z wrazenia... Aprzeciez oni juz nie jedno widzieli, bo mają Sharpy, Tosie, Samsy, Philipsy, jvc , panasy a nawet LOewe - przypominam ze Tosia byla bez kalibracji a i tak piknie swiecila

Aczkolwiek, powiem to co mowia wszsycy - trza isc do sklepu postawic kolo siebie 3,4 sztuki i wybrac - dlatego teraz wiem ze to co pisze KIKI o prezentacjach w domu to optimum ! bo ogladasz to co chcesz kupic u siebie w domu w warunkach jakie masz w domu a i nawet z tego domu sie ruszac nie musisz :-D
 

michalmichalmic

New member
W jakim mieście i sklepie mieli podpiętą cyfrę+? Czy działają kanały Canal+Sport HD i Canal+Film HD na dedykowanych modułach od cyfry+?
Widział ktoś może?

działają wszystkie - sprawdzaliśmy- odpowiedział kiki
Mam dodatkowe pytania
1. Wbudowany tuner dvb s w tym tv wymaga oprocz karty rowniez modułu Ci?
2. Jakie oprocz cyfry platformy ktos moze potwierdzic ze sprawdził i działaja? np tnk sd lub polsat pre paid?
3. Jaka funkcjonalnosc tego wbudowanego tunera? Czy podstawowe funkcje takie jakie znajdziemy w najtanszych tunerach sat sa?
4. Czy pobierane sa uprawnienia kiedy trzeba ?np cyfra zmienia chyba co 3 miechy czy trzeba latac do punktu np cyfry i prosic o załadowanie w ich tunerze?

Czy ktos wogole juz uzytkuje wbudowany tuner sat w tym tv? Prosze o opinie.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ad1 . wymaga modułu.
Ad2. sprawdzałem Cyfrę + , ale nie widzę przeszkód żeby inne nie działały
Ad3. Funkcjonalność sięga daleko poza podstawy.
Ad4. pobierane są

Użytkujemy i działa extra.
 
Do góry