Sharp LC-46LE822E

akwidzynski

New member
Bez reklam
Pojawil sie nowy dziad Sharp LC-46LE822E. Kiki kolejna robota się szykuje :)
Ooo i jest 46LE812E. Wyglada na to, ze to jakies poprawki LE810 i LE820.

Z porownania na stronie wynika, ze dodano Tuner DVB-S / DVB-S2 oraz LE812 ma System dźwięku HD MPEG4 AVC / MPEG4 AAC.

Ciekawe czy z obrazem coś porobili ?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
oj zrobili.
Przetestowaliśmy wstępnie przy okazji kalibracji obrazu .
No i szok. Różnica ogromna .Wydaje mi się że jest zupełnie inna matryca i inne procesory .
Kolorystyka zbliża się do wzorca.
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
Ooo kur.. o jakim modelu piszesz ? 812 czy 822 ?

Z drugiej strony to SHARP dziwnie robi. Po 3 miesiacach wypuszcza to co powinno być od razu poprawione. Sytuacja juz nie raz sie powtarza. Jak faktycznie jest duża poprawa w obrazie to co teraz mają zrobić posiadacze LE820 zostali nabici w butelkę ?
 
Ostatnia edycja:

ar_com

New member
oj zrobili.
Przetestowaliśmy wstępnie przy okazji kalibracji obrazu .
No i szok. Różnica ogromna .Wydaje mi się że jest zupełnie inna matryca i inne procesory .
Kolorystyka zbliża się do wzorca.


Panie Marku, to jest jakas opcja, ten model Sharpa? W stosunku do np SV685 ? da sie te modele porownać ?
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
Jak widać kazdy producent odchodzi od podswietlania full led, a szkoda. Mysle ze jakosc obrazu w stosunku do Toshiby jets porownywalna na oko. Jedynie w testach Sharp moze wypaśc gorzej. Ja zdecyduje sie raczej na tego nowego Sharpa LE822E
 

ar_com

New member
Tez żałuje ze jest mało modeli z pełnym podswielteniem led, ja swoja drogę kupna nowego lcd zaczynalem od phila 46" 9704, ktory w testach Kikiego i opisach ludzi ktorzy go mają wypadał extra, ale cena znichcecała a kiedy w koncu mozna to miec za jakies sensowne pieniązki , wyszła toshiba sv685 ktora zepchneła zdaje sie Phila z tronu i kiedy juz sie decydowalem na kupno 46"tki okazalo sie ze jej juz nie ma ;-) teraz wydaje sie ze nie bede mial juz duzego wyboru i moje oczy beda powoli kierowac sie na edge led bo chyba nie bedzie wyjscia - teraz moje oczy skierowane są juz tylko na sharpa 822 bo na co mają być? mam alternatywe ? ;-(
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
Ja biorę jeszcze pod uwagę Toshiba WL753 (nowy model) ciekawe jak z jakością obrazu oraz LG LE850 zbiera dobre opinie.
 

ar_com

New member
Ja biorę jeszcze pod uwagę Toshiba WL753 (nowy model) ciekawe jak z jakością obrazu oraz LG LE850 zbiera dobre opinie.

Mylisz o modelu WL753G ? zdaje sie ze jest tanszy od sharpa 822 , widze ze ma Active Vision M200 HD, Meta Brain, Resolution + oraz 200hz odświezanie, ale czekam co napisze KIKI na temat tego modelu
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
Też czekam. Poki co to kiki testuje LE8500. Fakt ta Toshiba WL753 jest tansza bo nie ma tego nagrywania, ani tunera dvb-s. Wlasnie ciekawe jak wypadnie w tescie. Kiki pisał z edopiero 30 czerwca WL753 zaczął wychodzić. ;d

Widziałes tego LE820 na żywo ?
Ogladalem go i nie spodobala mi sie szyba, ktora strasznie wszystko odbijala. Fakt ze w sklepie bylo jasno, ale wydaje mi sie, że Samsun ma to lepiej rozwiazane. Może poprawili i to również w LE822 :)
 
Ostatnia edycja:

Bucek

Banned
mnie to te zachwyty nad tym jak to sie kolejne generacje TV zmianiaja na + to juz smiesza dokumantnie ....

jakby zsumowac te wszystkie zmiany szumnie zapowiadane w komentarzach to sie moze okazac, ze w ciagu 3 ostatnich lat wyniosly one 3000% :p

wszystkie sa nieslychane, szokujące, ogromne a o tym, ze kolorystyka zbliza sie do wzorca to juz tu czytalem z 10X ....

jeden idealny TV lepszy od drugiego tV, ktory tez mial byc idealny :p

a najzabawniejsze to jest to, ze te wszystkie bliskie wzorca zajebiste i hiper wykurwiste potwory nie sa w stanie zblizyc sie nawet na troche do 12 letniego telewizora CRT a ja ksie je porówna z starym monitorem komputerowym z dużą dupą to sie okazuje jeszcze gorzej :p

niedlugo to skali coniektorym zabraknie i trzeba bedzie zaczac dzielic wlos na czworo, zeby ta przestrzeń miedzy "najlepszymi" obecnie telewizorami a "wzorcem" zapełnic :p

a i tak za rok, znow ktos zmiane o 0,01% nazwie rewolucyjna :p
 

hcl4

New member
... teraz wydaje sie ze nie bede mial juz duzego wyboru i moje oczy beda powoli kierowac sie na edge led bo chyba nie bedzie wyjscia - teraz moje oczy skierowane są juz tylko na sharpa 822 bo na co mają być? mam alternatywe ? ;-(
Na plazmę V20 Panasonica :) - przynajmniej ja byłem i jestem w podobnej sytuacji przez Ciebie opisywanej, jednak po wielkiej analizie i przeczytaniu wieeeelu postów i testów - zdecydowanie jak na razie największym wygranym jest (oczywiście jak dla mnie) Panasonic TX-P42V20. To Sharp LC46LE821E/ LC40LE821E Quattron Review mnie zniechęciło a szczególnie zdjecia na dole (zdaję sobie sprawę że może to być przesadzone - ale jednak jest) i to właśnie w lcd mnie irytuje - brak wyrazistości w oglądaniu normalnej tv. Teraz kiedy wyszły nowe modele sharpa oczywiście będę musiał jeszcze pocztać o nich :)
akwidzynski - mi też sie nie spodobała 820'tka - za dużo elementów "odblaskowych" i dalej nawiążę do v20 ...:) - to jest piękne
Bucek - z tymi "nowymi super tv" wlaśnie tak jest - są duuużo gorsze w odbiorze niż te starsze kineskopowe. Sam mam "kineskopowego" philipsa 7 letniego i obraz jest "żyleta", kiedy oglądam u innych lcd'ka to wychodze z założenia, że ryzykownie jest zmieniać na ten "nowy lepszy", bo tak nie jest. Dlatego sam do tej pory szukam i eliminuje wady, które mnie wkurzają - a to nie wyraźny obraz, smużenia, lustro itd. Dlatego w chwili obecnej z mojego rozeznania wynika, że wszystkie te wady poniekąd rozwiąże V20.
 
Ostatnia edycja:

ar_com

New member
Akwidzyński - widzialem gdzies ze podobal ci sie model sharpa LE 705 , ale dziś juz o nim nie pisales ze jest w sferze zaitersowan twoich - jakas przyczyna ? ;-)
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
No był, ale szkoda ze tak okrojony multimedialnie jest i ma feee pilota :) W sumie to moz ebym go kupił w wersji 52" bo cena interesująca. Zobacze jeszcze jak wypadnie ten LE822 i WL753.
W tej chwili kiki napalił mnie na LE822 :)
 

radoskur

New member
Coś mi się nie chce wierzyć w to żeby była jakaś nowsza matryca. Prędzej uwierzę, że nowszy soft, który ma po prostu lepsze ustawienia. Ciekawe ile sobie liczą za dodanie tunera SAT - choć moim zdaniem to bez sensowna funkcja w telewizorze bo pewnie dekoderom HD na linuxie nawet w 10% nie dorówna możliwościami.
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
Tez nie wierze, aby dali nową matryce. Mozliwe ze jest nowa szyba i jak piszesz nowy soft. Co do tunera to rzeczywiscie na polskim rynku mało ważne wyposażenie.
 

ar_com

New member
Witam,

KIKI jak wrażenia z LG LE850 ? Bo wnisokuje po tym co w strzepkach piszesz to tu to tam ze sharp 822 powalił cie na kolana, mimo egde led
 

radoskur

New member
Ja to w ogóle mam już mieszane odczucie co do członkostwa w klubie HDTV. Ostatni sensowny test telewizora (nie licząc taniej toshiby 40XV733) dla klubowiczów był w listopadzie 2009 roku. Nie wiem za co płacimy członkostwo skoro nie ma o czym czytać. Rozumiem była zima to była większa sprzedaż itp - mogło czasu nie być. Ale teraz mamy lato i cały czas jakieś wzmianki że mam nowe toshiby, sharpy, LG, że samsung też się bardzo poprawił - ale testu żadnego, totalne 0. Może czas na kawę na ławę i powiedzieć, kiedy i jakie testy będą i czy w ogóle będą.
 

Hartson

New member
Bez reklam
Ja to w ogóle mam już mieszane odczucie co do członkostwa w klubie HDTV. Ostatni sensowny test telewizora (nie licząc taniej toshiby 40XV733) dla klubowiczów był w listopadzie 2009 roku. Nie wiem za co płacimy członkostwo skoro nie ma o czym czytać. Rozumiem była zima to była większa sprzedaż itp - mogło czasu nie być. Ale teraz mamy lato i cały czas jakieś wzmianki że mam nowe toshiby, sharpy, LG, że samsung też się bardzo poprawił - ale testu żadnego, totalne 0. Może czas na kawę na ławę i powiedzieć, kiedy i jakie testy będą i czy w ogóle będą.

Popieram kolegę. Mamy ciekawe modele Samsunga C650, C8000, mamy LG8500, pojawiają się nowości Sony. Mamy wreszcie na rynku Panasa VT20. Sporo użytkowników pisze na forum o tych telewizorach. A w klubie cisza. Ostatni jak dla mnie interesujący test to 18 kwiecień, Sharpa LE820.

Kiki kiedy będą nowe testy ?
 
Do góry