Sharp Lc-42xd1e + Samsung Ht-txq120r

Glaeken

New member
Witam,

Postanowilem znacznie unowoczesnic obecnie posiadany sprzet audio-video (telewizor + kino domowe) w salonie i po miesiecznym przegladaniu wszelkiego rodzaju stron internetowych, odwiedzaniu sklepow, przeczytaniu paru bardzo interesujacych watkow na tym forum oraz po okresleniu potrzeb i parametrow pomieszczenia, doszedlem do wniosku ze najlepszym wyborem jest nastepujacy zestawik:

TV = SHARP LC-42XD1E
KINO DOMOWE = SAMSUNG HT-TXQ120R


PARAMETRY POMIESZCZENIA:
odleglosc od ekranu: 3m., ustawienie tv mniej wiecej na wysokosci oczu,
z prawej strony pokoju okna (balkon) niemal na cala dlugosc sciany (z mozliwoscia pelnego zasloniecia swiatla dziennego przez duze zaslony),
pomieszczenie jest salonem w bloku plytowym,

SYGNAL/UZYTKOWANIE/PODLACZENIE:

telewizja/kablowka - dostawca firma CHELLO,
odtwarzanie filmow na DVD,

POTRZEBY/WYMAGANIA/CELE:
osiagniecie mozliwie jak najlepszego dzwieku przestrzennego - tak azeby zbytnio nie przeszkadzac sasiadom - i jakosci obrazu , jestem kinofilem ;)
chetniej widzialbym nie kino domowe ale zlozony zestaw audio, ale mieszkajac w bloku i tak niewykorzystalbym pelni mocy takiego sprzetu :(

PROBLEM:
I tu mam pewien dylemat... czy jest sens kupowac tv z full hd jesli tego (przynajmniej na razie) nie bede wykorzystywac? Byc moze w ciagu roku przejde na platforme N albo kupie odwtarzacz blu-ray/HD DVD (na razie nie widze sensu, bo ilosc plyt jest bardzo mala na rynku a i ceny sa dosc wysokie). A druga sprawa... zeby obejrzec film w HD... to bede musial jeszcze dokupic odtwarzacz blu-ray/HD DVD albo PS3 :(((
Mam tez pewne obawy co do jakosci sygnalu kablowki - kupie lcd ale jakosc obrazu bedzie fatalna - i nie wiem jak to sprawdzic w domowych warunkach przed kupnem lcd :/ (obecnie w tym miejscu jest Panasonic 29" (100Hz, Tau, Quintrix).
A moze lepiej tv w innej technologii a nie lcd z full hd ?
I jak to wyglada z perspektywy czasu - czy jest sens wydawac tyle kasy na sprzet przy obecnym postepie tech. i nie lepiej kupic na razie cos "slabszego" ?
No i kolejna sprawa...


Prosba do was moi drodzy... doradzcie prosze czy wymieniony wyzej zestawik ma sens ? Z gory dziekuje. Jesli w/w info jest niewystarczajace pytajcie a chetnie uzupelnie info.
 
Ostatnia edycja:
Do góry