SHARP LC-42X20E, LC-37X20E, LC-46X20E wszystko o serii X20

pisklak46

New member
Cześć Mam pytania do użytkowników serii x20
(proszę o sprawdzenie)

1. Czy telewizor ten (46X20E) obsługuje rozdzielczość full hd po złączu d-dub?
Pytam się gdyż w teście modelu x20e wyraźnie jest napisane ze nie
(a może problem rozwiązuje jakiś nowszy soft?)
Jeślinie to jaka można uzyskać max rozdzielczość.

2. Czy jest możliwość podłączenia notebooka do tego lcd , który posiada wyjście d-sub do wejścia hdmi/dvi na tv ?

Pozdrawiam
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sharp 32LC-X20E.....

Witam mam możliwośc kupna jutro tego LCD za 1999PLN. Podłączony byłby do kablówki UPC i komp portem HDMI.Pytanie czy do SD UPC (może za pół roku będzie cyfrowy),będzie się nadawał?.

P.S. Alternatywa to Panasonic 32LX85.(ta sama cena)

Pozdrawiam serdecznie
 

reQ

New member
Mam pytanie. Może banalne, ale sądzę że tutaj najszybciej znajdę odpowiedź. Mam lcd x20 42" i chciałbym go powiesić na ścianie. Czy musze kupować jakieś specjalne "sharpowskie" urządzenia, czy standardowe uchwyty dadzą sobie znakomicie radę? Ewentualnie uchwyty jakiej firmy polecacie?
Z góry dzięki za odpowiedź.
 

jakub180380

New member
witajcie ! proszę o POMOC !

mam następujące pytanie odnośnie LC-52X20E:

dlaczego cyfrowe programy TVP są niekompatybilne ?? taka informacja się wyświetla - brak obrazu - tylko dźwięk - o co chodzi ??

Czy mój TV jest zepsuty ? Czy da się jakoś zaktualizować TV aby było ok ??

TVN i Polsat są ok

Sygnał cyfrowy odbieram z nadajnika w Śremie - woj. wlkp

POMOCY !!
 

SławekSS

New member
Bez reklam
jakub180380 dlatego, ze ten telewizor nie posiada i nie bedzie posiadał dekodera mpeg4 H.264. On posiada tylko i wyłacznie dekoder mpeg2 w którym to formacie nie bedzie nadawane w Polsce nic.
Musisz dokupic zewnetrzny tuner DVB-T z dekoderem mpeg4 H.264/AVCHD.
 

SławekSS

New member
Bez reklam
Z tego co wiem, to na dobra sprawę, zadna karta-dekoder mpeg4 na mpeg2 nie bedzie poprawnie działała. Poza tym, nie bedzie HD jesli juz ruszy.
Niestety te telewizory pomimo, ze posiadaja tuner DVB-T, to tylko do odbioru SD w mpeg2.

Musisz kupic zenetrzny tuner DVB-T z mpeg4/AVC
 

szkot666

New member
sharp 42x20e

witam ,jestem nowy wiec wybaczcie za bledy , ja swojego sharpa kupilem rok temu , ostatnio jednak pogrzebalem w ustawieniach bo myslalem ze co ulepsze, nie jestem swirem w tym temacie tylko myslalem ze moze moj TV nie jest ustawiony na full ,w rezultacie uruchomilem opcje DNR co spowodowalo ze zostawaly mi kontury na czrnym ekranie, teraz zauwazylem cos innego ,mianowicie jak np .leca napisy po filmie i jest czarne tlo to widze jakby bieznik w poprzek ekranu , dziwna sprawa. mam dekoder c+ hd i ponadto zauwazylem za na normalnych kanalach np tvn24 krawedzie postaci sa zabkowane . resetowalem ustawienia obrazu na fabryczne ale jakos nie widze roznicy ,moze ktos ma wiedze jak ustawic ten telewizor zeby ladnie gral , nie wykluczam ze to w mojej glowie sa zle ustawienia i szukam dziury w calym .pzdr
 

Mouera

New member
pisklak46 napisał:
Cześć Mam pytania do użytkowników serii x20
(proszę o sprawdzenie)

1. Czy telewizor ten (46X20E) obsługuje rozdzielczość full hd po złączu d-dub?
Pytam się gdyż w teście modelu x20e wyraźnie jest napisane ze nie
(a może problem rozwiązuje jakiś nowszy soft?)
Jeślinie to jaka można uzyskać max rozdzielczość.

2. Czy jest możliwość podłączenia notebooka do tego lcd , który posiada wyjście d-sub do wejścia hdmi/dvi na tv ?

Pozdrawiam
1. NIE - obsługuje full HD tylko po HDMI
2. NIE - dlatego, że wejścia HDMI/DVI przyjmują tylko sygnał cyfrowy
 

andrzeb

New member
kabelek do Sony DSC H50 i Acera 5730Z

Witam
Jestem tu nowy i troszke mnie te paredziesiąt stron czytania przeraziło ,a mam pytanie odnośnie kabelka do podłączenia 42X20E z cyfrówką
SONY DSC H50(chodzi oczywiście o podłączenie HDMI).Wiem że Sony posiada orginalny taki kabelek ale do LCD ma końcówkę komponent a ja przez komponent mam podpiętą N (na HDMI nie ma foni)i nie uśmiecha mi sie wyciągać co chwila 5kabelków.Czy jest taki kabel Sony z wejściem HDMI.
A drugie pytanie to chciałbym podpiąć lapka ACERA Aspire 5730Z(zakupiony w MM) a widze że różni się on wyjściami od acerów ogólnie dostępnych z tej serii
 

SławekSS

New member
Bez reklam
ale to nie dotyczy w żaden sposób tego TV, musisz popytać w działach albo na forum odpoweidniego sprzetu, czyli acera i sony.
 

chrzesny

New member
problem z telegazetą i jeszcze parę innych

Witam Panowie, dawno nie pisałem ale jak to bywa w powiedzeniu: "jak trwoga to do Boga" mianowicie, mam parę zapytań

1. mam 37x20e podłączone do cyfry + (dekoder hd z nagrywarką) po hdmi. jak chcem korzystać z telegazety to pojawia się napis: "funkcja teletext jest niedostępna". (na analogu działa). Da się coś zrobić?

2. korzytsacie z opcji: "piksel na piksel" czy "tryb pełny". U mnie w opcji piksel na piksel na niektórych kanałach np: tv4, discovery travel, tvp kultura czy viva polska są u góry ekranu jakieś kreski/szumy. Jak zmienie na pełny to znikają. W instrukcji do sharpa napisane jest że może coś takiego wyskoczyć gdy z ze źródła puszcze 750p (mam puszczone 1080p) i będzie włączona funkcja przeskalownie (czy jakoś tak).
Mam natępujące ustawienia terminala:

- typ telewizora: HD1080p
- tryb pracy: hdmi
- format ekranu: szeroki
- sygnał wizyjny: pal
- dzwięk magnetowidu stereo
- typ magnetowidu: PAL

Może coś trza przestawić?

3. i chciałem się tylko upewnić (nie śmiejcie się) Czy 37x20e ma funkcji PIP?
Wg mnie nie, ale może nie umiem znaleźć.

4. Aha, jeszcze jedno kończy mi się w styczniu umowa z cyfrą, nigdy nie korzystałem z innych dostawców (enka czy polsat). Czy wg Was powininem zostać przy ceyfrze czy może inne telewizje dają lepszy sygnał. W c+ ma wykupione 3 kanały hd. A inne platoformy ile oferują kanałów?

Dzięki za odpowiedzi
pozdro w nowym roku
 

SławekSS

New member
Bez reklam
ad1. puścic sygnał po "cyfrze"(nie wiem jak) i teletext bedzie.

ad2. normalne przy "pixel na pixel". Czasami dostawcy(czyt. nadawcy) w obrazie przesyłaja rózne dane cyfrowe np. TBC i wtedy bedzie to widać na obrazie. Z anteny na zwykłym CRT (zanim powstała TV HD i panele LCD) tez tak było. Warunkiem było ustawienie(regulacja serwisowa) obrazu 1:1 czyli usuniecie overscanu. Własnie po to producenci telewizorów stosuja overscan, abyś nie widział tych "dodatkowych" rzeczy.

ad.3 zdecydowanie nie

ad.4 nie mam pojecia.
 

chrzesny

New member
telegazeta cd

Dzięki za odpowiedzi ale z tą telegazetą mam dalej problem. Jak pisałem mam dekoder cyfry podłączony z tv (ext 5) hdmi. I dalej nic -włączam teletext i pojawia się informacja że funkcja jest niedostępna. Mam tak od początku użytkowania tv.
 

viperski

New member
chcę kupić i nie mogę

Witam,

Poczytałem różne fora i opinie nt LCDków i (myślę ze słusznie) wybrałem sobie LC46x20e. Trochę to trwało - ok miesiąca ale w tym czasie była gorączka świąteczna i tak jakoś zeszło.
Teraz kiedy chcę kupić sobie swój upatrzony sprzęt, okazuje się że NIE MA !!!
Ceny w grudniu w tanich sklepach były między 3700 a 3900zł
Dziś obdzwoniłem chyba wszystkie sklepy, które wyskakują w serwisach internetowych poniżej 4000zł i wszedzie mówią mi że nie ma i nie wiadomo kiedy będą te TV dostępne. Jeden pan z Lublina powiedział nawet, że nie wiadomo czy jeszcze będą te telewizory.
Pomóżcie proszę, może ktoś z Was wie gdzie można nabyć 46x20 w rozsądnej cenie.

PS: W Electro World Łódź dziś mnie zatkało - jest ten model za 4999zł. W Katowicach w Electro tydzień temu był w promocji ze starej ceny 4499 na 4299zł. Co jest grane?
 
Ostatnia edycja:
Do góry