SHARP LC-42X20E, LC-37X20E, LC-46X20E wszystko o serii X20

karols

New member
Witam
Wczoraj podłączyłem swojego Sharpa X20E 46" kablem DVI-HDMI z komputerem. Do tej pory do Sharpa podłączałem tylko N-recorder i Xboxa i wszystko było OK. Teraz mam podłączonego N-recordera i kompa (tym kablem DVI-HDMI) Problem polega na tym, że gdy kompa podłączam pod wejście HDMI nr 4 w tv to jest wszystko dobrze (zdjęcie poniżej)

natomiast gdy wyciągam wtyczkę HDMI i wkładam ją do wejścia nr 5 (zdjęcie poniżej) to część obrazu jest poza matrycą. Co zrobić aby obraz był jak na wejściu nr 4 - przecież one chyba są równocenne.


PS. nie moge dodac zdjec - pisze mi że przez spam dopiero po 5 napisanych postach a mam już 5.
 
Ostatnia edycja:

lotysz

New member
Witam

Mam taki sam problem jak kilka osób wcześniej pisało - podłączam Sharpa 46x20e do komputera (grafika Geforce 9600GT) no i niestety mam czarny ekran. Telewizor nie widzi mi wogóle sygnału cyfrowgo z karty graficznej - próbowałem i z kablem HDMI-HDMI i z kablem DVI-HDMI. Grafika rozpoznaje mi podłączony sprzęt, ładnie wyświetla że widzi SHARP HDMI ale na tym się kończy. Próbowałem z różnymi rozdzielczościami i częstotliwościami odświeżania, różnymi trybami pracy (pojedynczy wyświetlacz, dual i klon) ale niestety nic z tego nie wychodzi ... Kable i telewizor są napewno sprawne, podłączyłem (na tych samych sterownikach) geforce 7700 i nie było żadnych problemów. Poza tym na kablu HDMI-DVI podłączyłem też do swojego peceta telewizor Samsunga i też było OK ...
Ma ktoś moze jakieś sugestie co z tym fantem zrobić?
Byłbym wdzięczny :)
 

lee123

New member
jestem nowy i to mój pierwszy post.. więc proszę o wyrozumiałość :)
od tygodnia jestem posiadaczem 37x20e i chciałem sie podzielić swoimi spostrzerzeniami...

a więc siedzę sobie w zeszły piątek... i wpadła mi w ręce gazetka electroworld, a na pierwszej stronie w/w lcd za 2233pln..
wsiadłem do wozu i po przejechaniu 500m i 5 minutach czekałem na odbiór lcd.

Rozpakowałem, podłączyłem kabelki.... i NIC.
Dekoder dvb-t nie dekoduje video, a laptop toshiba qosmio g30 nie wyświetla obrazu, za to xista robi BOSD.

Ponieważ nigdy nie rozglądałem sie za telewizorem i nie czytałem forów, to dla mnie logiczne było że telewizja dvb-t ma działać, a tv fullhd ma wyświetlać ekran komputer w pełej rozdziałce....

walczyłem cały week (stałem sie troszke mądrzejszy czytając forum
hdtv.com.pl) i nic...
byłem gotów oddać tv...


W poniedziałek kupiłem dekoder dvb-t mpeg-4 fergusona ft8200fd./
A wczoraj sformatowałem kompa i zamiast visty ultimate zainstalowałem
windowsa xp (mx 7F).

I mam wszystko co chciałem.
Telewizje dvb-t i monitor fullHD.

już nie oddam swojego SHARP-a. :)

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów
 

daniel52

New member
uwaga podaje tryb serwisowy 46x20e

witam
Po włączeniu telewizora,wyciągamy przewód z kontaktu 220v,naciskamy dwa przyciski z boku telewizora tj volume (-) i zr. sygnału trzymając przyciski wkładamy wtyczkę ponownie do kontaktu z napięciem trzymamy przyciski do tej pory aż pojawi się mały kawdracik z literką K po lewej stronie obrazu na pilocie ustawiamy w meni telewizora taką opcję w jakiej oglądaliśmy po właczeniu tv (w meni serwisowym automatycznie włańcza się tryb dynamiczny) po ustawieniu trybu na przykład film albo standard wychodzimy
tak samo jak normalnie na tv po czym naciskamy z boku telewizora dwa przyciski volume(-) i zmiany programów(-) po czym wyświetli nam się meni serwisowe
uwaga! nie zmieniać żadnych wartości w meni serwisowym na pilocie wybieramy zródło sygnału EXT1 lub 4 gdzie mamy coś podłaczone resztę
ustawiamy przyciskami na pilocie tj + - głos i kanały góra dół
przed zmianą wartości zrobić sobie kopie na kartce wyjście z meni serwisowego
wyłączyć pilotem po czym wyciągnać wtyczkę ponownie włożyć i włączyć
pilotem
wszystkie chyba X20E SHARPY można tak uruchomić
po ustawieniu koloru na wej scart odbiera pięknie
nie wiem jak ustawić kolor na wej hdmi jest to tylko wejście kompozytowe
 

daniel52

New member
do każdego wejścia w sharpie jest możliwość ustawienia
koloru RGB każdy ustawia kolor według siebie
wszystkie telewizory ustawiane są z przewaga koloru czerwonego (R)
i niebieskiego (B)
Każdy kanał sat inaczej nadaje w kolorach dany program
co do wartości to należy zdjąć trochę R i zobaczyć czy asfalt jest brązowy czy normalny czy wszyscy maja brązowe włosy czy nie
proszę podać swoje wartości oryginalne na wejściu scart
 

badylhio

New member
Witam,

Czy ktoś z forumowiczów (zapewne są tu też wlaściciele sklepów internetowych) wie gdzie mozna dostac aquosa 46" z serii x20e. Podobno nie ma w hurtowniach juz ale moze komus zostały gdzies ostatnie sztuki. Wiadomo, że w MM czy Awans mogą być te LCDki ale ceny sa tam zabojcze. Nie chce kupowac modeli z serii D65 bo podobno zbieraja zle recenzje.
Pomóżcie:)

badylhio
 

Michup

New member
Kompatybilność HDMI kamery Canon HD vs. TV LCD Sharp

Witam, czy ktoś z koleżanek/kolegów testował może połączenie kamer HD Canona serii HG/HV z TV Sharpa (konkretnie X20E) ? Gdzies wyczytałem, że po HDMI niestety te urządzenia nie moga się "dogadać", a to wykluczałoby pooglądanie HDTV w prosty sposób...
Pozdr.
 

noah

New member
Mam od tygodnia Sharp LCD 46X20 mam cyfrę i dekoder HD podłączone kablem HDMI i na C+ hd sport i film mam obraz i działa ok ,ale na HBO HD raz jak pstryknę obraz jest taz tylko głos nie wim o co chodzi czy ktoś miał taki problem.Mam wykupioną opcje HBO
 
może to dziwne pytanie na tym forum i tym wątku ale czy jesteście zadowoleni ze swoich X20 patrząc na nowsze modele konkurencji i z racji tego co potrafią?:grin::p
 

cinek966

New member
LC-37X20E- problem, zielony pasek!

Witam serdecznie,
Mam problem z moim telewizorem aquos 37x20e.
Podczas polaczenia z komputerem czasami nie wyswietla mi sie obraz na tv zamiast tego widze czarny ekran i zielona linie i czerwone kropki pomiedzy nimi (zamieszczam zdjecie jak to wyglada). Nie moge zauwarzyc zadnej prawidlowosci w wystepowaniu tej usterki....poprostu czasem wlacze ten tryb i jest wszystko miodzio...a czasami jest ten czarny ekran...czasami obraz sie poprawia po chwili a czasami nie:/ I teraz moje pytanie czy ktos sie spotkal wczesniej z czym takim? albo macie moze jakies podejrzenia czego to wina? telewizora? kabla? karty graficznej?
Telewizor i kabel jest nowy przez pierwszy miesiac pracowalo wszystko bardzo ladnie. Karta graficzna to geforce 5900.
wejscia hdmi juz sprawdzalem, na kazdym dzieje sie to samo.
Bardzo prosze o pomoc! jesli nie wiecie co z tym zrobic to moze znacie jakies inne miejsca w necie gdzie moge sie z tym udac
Z góry dziekuje za pomoc i
pozdrawiam
 

Attachments

  • DSC00909.JPG
    DSC00909.JPG
    329,9 KB · Wyś: 191
  • DSC00912.JPG
    DSC00912.JPG
    373,9 KB · Wyś: 1326

chrisso

Klub HDTV.com.pl
VIP
mastersound napisał:
może to dziwne pytanie na tym forum i tym wątku ale czy jesteście zadowoleni ze swoich X20 patrząc na nowsze modele konkurencji i z racji tego co potrafią?:grin::p

No fakt... Postawiłem sobie w domu obok Sonego Z4500, Samsunga A956, Philipsa 9703, PDP Samsunga A656 - no i faktycznie!! Chyba pójdę i oddam to kiepskie X20!! :)

Dość durne stwierdzenie...

Wybór TV to wypadkowa oczekiwań, potrzeb i kasy - i na dany moment wybierasz to co WYDAJE się najlepsze!
Głupotą jest zastanawianie się czy wybór był dobry!!


@noah - najprawdopodobniej antena nadaje się do korekcyjnego ustawienia... Albo śnieg napadał na talerz :)
 

Michup

New member
A ja dodam że nasze X20 (nawet po roku jak mój 46X20) prezentują się całkiem nieźle na tle nowszej konkurencji. A jak się porówna z TV sprzed 2-3 latek to jest po prostu masakra... mam kilku znajomych, którzy kupowali straaasznie drogie LCDki/plazmy w 2005-6r a teraz myślą o wymianie.

Myślę, że sztuką jest kupić w akceptowalnej cenie dla siebie produkt dojrzały technicznie, nie rzucać się na super nowości a po zakupie nie ma co za dużo patrzeć jak ceny dalej lecą w dół i ...tylko rozglądać się za kolejnymi gadżetami :)
 

mrtwister

New member
Masz słuszność, ale z drugiej strony gdybym poczekał z pół roku to bym w tej cenie z serii x2l kupił...

Niemniej jednak nie żałuje, był to życiowy wybór, do tego dokupiłem ps3, od 2009 roku po kablówce kanały hd i tylko żyć nie umierać...;)
 

Rybar_79

New member
Mam i ja :) 52X20E

Ja też dokonałem zakupu.

Wiadomo ze szkoły, że po zakupie pojawia się dysonans pozakupowy.
Szczęśliwie u mnie tylko przez jeden dzień po zakupie :)
Niby można było dołożyć tylko (a raczej aż) 10% i mieć 100Hz. Hmm :-|
Siedziałem godzinę (warunki niestety odbiegające od optymalnych) na przeciwko 52X20E i 52XL2E (stały klika cm od siebie) i oglądałem wyświetlany na nich materiał. Nie zauważyłem różnicy. Dlatego decyzja padła na X20E. Nie żałuję. Powiesiłem go na ścianie i podłączyłem:

Nbox'a (HDMI - pass-through SR605) ale chyba zmienię na bezpośredni component do TV
PS3 (HDMI - pass-through SR605)
DVD DV-SP405 (Onkyo) (HDMI)
TX-SR605

1. Czarny jest tak czarny jak go sobie skalibrujesz. Każdy kto kupuje LCD musi się pogodzić z tym, że na LCD z lampowym podświetleniem 100% czarnego nie będzie.
2. Biały jest biały (po skalibrowaniu) bez szeroko opisywanej różowej dominanty, albo mam coś ze wzrokiem.
3. Kolory są żywe i "soczyste". To kwestia ustawienia. W sklepach nie da się skalibrować TV. Polecam opcję prezentacji domowej. W sklepie, przy kilowatach zimnego świetlówkowego światła płynącego z sufitu obraz na TV może się wydać nieatrakcyjny, a w domu po kalibracji będzie to zupełnie inna jakość.
4. Pojawiło się w tym wątku kilka pytań o obsługę 24p. Nie wiem czy nie doczytałem dokładnie ale nie znalazłem odpowiedzi. Otóż TAK obsługuje 1080p24 (sprawdziłem na PS3 z pomocą kreskówki "Na Fali")
Teraz o działaniu z różnymi rodzajami sygnałów:

Nbox
Podłączony jak napisałem wyżej przez HDMI (przez Onkyo 605) ustawiony w trybie 1080i50.
Przy stacjach np. TVP, TVP INFO (o zgrozo!!) i kilku innych, które niestety standardy nadawania w SD mają wyjątkowo niskie jest poprawnie/dobrze.
TVP HD (moim zdaniem najładniej wyglądający polski kanał HD na "n") super, TVN HD jak nadają w HD to super, skalowane materiały są OK. HBO HD super, EurosportHD tak jak w przypadku TVN'u, jak nadają w HD super, skalowane materiały OK. Discovery HD super.
Przy włączeniu Pixel na pixel czasem pojawiają się po bokach ok 2 cm czarne paski ale z 5 metrów (nawet już z 3 metrów) zlewają się z ramką i nie dokuczają (chyba, że mam problemy ze wzrokiem :))
Bajki w SD wyglądają dobrze a w HD nie inaczej jak bajecznie :) Brak 100Hz zupełnie mi nie przeszkadza. Oglądałem trochę zawodów sportowych (narciarstwo, piłkę nożną, żeglarstwo) i nie zauważyłem smużenia.
Owszem momentami pojawia się judder, ale nie jest to uciążliwe. Po włączeniu Trybu filmu na Zaawansowany, pojawia się już dość uciążliwy judder. Dlatego tryb filmu polecam zostawić na Standardowy.

PS3 GRY (HDMI przez Onkyo 605) - 60Hz
Sprawdzałem na dwóch grach. GT5 Prologue (1080p) i MotoGP'08 (720p)
Jak dla mnie to fontanna kolorów i detali w najlepszym wydaniu (HD oczywiście) z jednym zastrzeżeniem. Trzeba zmniejszyć ostrość w ustawieniach TV. Wg mnie powyżej dwóch wszystkie niechciane "szczegóły" zaczynają zbyt mocno świecić z ekranu i za bardzo widać aliasing.

PS3 Blu-ray (24Hz / 50 Hz)
Odtwarzałem zarówno 1080p24 "Na Fali" jak 1080i50 (czyli tak naprawdę 1080p25) i nie wiem co mam o tym napisać. To prawdziwe Full HD na full i tyle. Na 52" doświadczenie wizualne zapierające dech w piersiach. U znajomych szczęka zatrzymuje się w pozycji "otwarta" i tak zostaje :) Ja już z tego pierwszego HD WOW!! ochłonąłem i z przykrością stwierdzam, że chyba zbyt mocno zaczynam szukać dziury w całym.

PS3 foto
Oglądałem klika JPG. Samodzielnie wykonane plansze 1920x1080 z profilu WCG RGB (biała, czarna, czerwona, niebieska, szara, czarna z białymi liniami, biała z czarnymi liniami). Piksel trafia w piksel. Linie miały dokładnie szerokość 1 piksela.
Na szarej planszy zauważyłem jednak efekt opisywany w testach na zagranicznych stronach czyli przypadłość LCD jaką jest "banding".
Zaznaczam, że widać to jedynie przy planszy w kolorze szarym. Przy normalnym oglądaniu TV HD/SD efekt niemal niezauważalny. Jednak sprawdzę to na innym egzemplarzu i napiszę czy "ten typ tak ma" czy egzemplarz, który mam w domu tak miał :)

Znalazłem jeden "dead pixel". Nie przeszkadza w oglądaniu. "Masaż" go nie obudził.

Mój soft w 52X20E:
E0801171
M000107

a ustawienia podam jak spiszę z ekranu.

Naprawdę super TV. Mogę polecić.
 

noah

New member
@noah - najprawdopodobniej antena nadaje się do korekcyjnego ustawienia... Albo śnieg napadał na talerz :)[/quote]

dzięki za odpowiedź ,ale nie chodzi o ustawienie anteny bo HBO i C+ nadaja z tego samego pasma.Więc C+ też by nie odbierał zadzwoniłem do serwisu i tam mi powiedzieli abym pstryknął na kanał 34 to kanal testowy HBOHD test jak tam jest obraz to jest ok jakby nie było to mam zwrócić dekoder do sklepu.
 

Rybar_79

New member
ziupo napisał:
O właśnie, ustawienia przydadzą się jako podpowiedź.
Kanały w SD 4:6 ogladasz w panoramie / pełny czy oryginalny?
Znalazłem ustawienia tu na forum.
Ustawiłem TV wg nich ale nieco zmodyfikowałem. Ty też musisz to zrobić metodą prób i błędów, bo w każdym pomieszczeniu są inne warunki oświetleniowe.
TV mam ustawiony na Pixel na pixel, bo wszystko oglądam z n'boxa. A zmiany obrazu robię właśnie n'boxem. Nie mam anteny analogowej. Mam niedaleko do nadajnika który sieje DVB-T, ale tu nie ma tunera Mpeg-4. Poza tym nie kupiłem jeszcze anteny, a do DVB-T potrzebna jest logarytmiczna. Na siatce o ile mi wiadomo DVB-T nie bangla.
 
Do góry