SHARP LC-42X20E, LC-37X20E, LC-46X20E wszystko o serii X20

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Jak na razie maja tylko podłaczone N-ke. bardzo bym prosił posiadaczy tego tv o informacje czy tez mają cos takiego.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
najpierw sprawdź przyczynę. Podłącz dvd z dobrym filmem. Jeśli będzie jeszcze problem - to trudno będzie temu zaradzić.
Ale masz wyjście poprosić w sklepie o wymianę na inny.
Jeśli bedzie dobrze z dvd , znaczy że musisz wymienić domu sygnał na jakościowo lepszy.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Według mnie jest to kwestia właczenia bądz wyłaczenia jakieś funcji. Moi tesciowie maja sterego sharpa ga9 i nie ma takich problemów. No albo jest uszkodzony tv.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Czy naprawde nikt sie nie spotkał z takim problemem. CZy może u was tez to jest ale uwazacie ze tak powinno być? Wiem ze to głupie pytanie ale juz kurde nie wiem co robić.
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
mam tak samo w 42XL2E
w SD b.często "ostrzy" co chwilę i nie może wyostrzyć
w HD jest idealnie (choć mogłaby być ew. deczko lepsza kompensacja ruchu)

podobno to kwestia b.słabego sygnału (mam kablówkę Aster City i C+ przez starożytny tuner Philipsa - jeszcze po Wizji TV)
mam nadzieję, że efekt ten ustapi przy lepszym tunerze sat ew. po wymianie anteny na większą
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
No ale znajomi mają N-ke połaczona przez HDMI. Powiem tak miałem jvcs60 a teraz toshibe x3000 i w zadnym nic takiego nie było choc sa to chyba modele nizsze niż ten sharp. Jesli faktycznie tego nie mozna zlikwidowac poprzez jakas funkcję to ja wspólczuje tym co wydaja tyle kasy a dostaja cos takiego :confused:
 

gruby_ck

New member
Po 3 miesiącach szukania wymarzonego tv, czytania forum itp wybór padł na 42x20. Testuję go od poniedziałku i muszę powiedzieć, że jestem baaardzo zadowolony.
Mam cyfre+ połączoną scartem i nie spodziewałem się po opiniahc niektórych takiego obrazu, naprawdę ładny, już nie mogę sie doczekać aż podłącze cyfre hd badz n-ke, mam dvd denona połączone po komponencie i też rewelacja, no za tę cenę świetny telewizor, przynajmniej dla mnie, aha i dodam że narazie nie był kalibrowany w żaden sposób i używam ustawień które są dostępne w tv. Dźwięk z tv też jest przyzwoity i godny polecenia, ale to u mnie odpada ponieważ dvd i dekoder podłączony mam do ampli denona. Dzisiaj podłączałem tv do komputer poprzez analoga i grałem na rozdziałce 1360x768 i muszę powiedzieć że bajeczka sie gra:) i fifka i nfsy pięknie bez żadnego smużenia. Dawno nie byłem zadowolony tak z zakupu.
Tv kupiłem w sklepie electro.pl tak przy okazji, polecę sklep, bezpiecznie i szybko i przede wszystkim tanio:) nie martwcie się nie jestem żadnym przedstawicielem ani pracownikiem sklepu, poprostu cieszę się z udanego zakupu.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów
 

_Jakub

New member
Zastanawiam sie dlaczego ten telewizor jest oznaczany jako HD ready 1080p. HD Ready bylo do tej pory kojarzone z niepelnym HD czyli 720p a tu mamy przeciez 1080p. Dlaczego zrezygnowano z opisu Full HD.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
gruby_ck napisał:
Po 3 miesiącach szukania wymarzonego tv, czytania forum itp wybór padł na 42x20. Testuję go od poniedziałku i muszę powiedzieć, że jestem baaardzo zadowolony.
Mam cyfre+ połączoną scartem i nie spodziewałem się po opiniahc niektórych takiego obrazu, naprawdę ładny, już nie mogę sie doczekać aż podłącze cyfre hd badz n-ke, mam dvd denona połączone po komponencie i też rewelacja, no za tę cenę świetny telewizor, przynajmniej dla mnie, aha i dodam że narazie nie był kalibrowany w żaden sposób i używam ustawień które są dostępne w tv. Dźwięk z tv też jest przyzwoity i godny polecenia, ale to u mnie odpada ponieważ dvd i dekoder podłączony mam do ampli denona. Dzisiaj podłączałem tv do komputer poprzez analoga i grałem na rozdziałce 1360x768 i muszę powiedzieć że bajeczka sie gra:) i fifka i nfsy pięknie bez żadnego smużenia. Dawno nie byłem zadowolony tak z zakupu.
Tv kupiłem w sklepie electro.pl tak przy okazji, polecę sklep, bezpiecznie i szybko i przede wszystkim tanio:) nie martwcie się nie jestem żadnym przedstawicielem ani pracownikiem sklepu, poprostu cieszę się z udanego zakupu.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów
Przeciez ten tv tak wygładza obraz ze nie mozna w zaden sposób ustwic ostrosci.
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
_Jakub napisał:
Zastanawiam sie dlaczego ten telewizor jest oznaczany jako HD ready 1080p. HD Ready bylo do tej pory kojarzone z niepelnym HD czyli 720p a tu mamy przeciez 1080p. Dlaczego zrezygnowano z opisu Full HD.
już we wrześniu wprowadzono w Unii Europejskiej nowe oznaczenia zastępujące dotychczasowe loga HD Ready oraz Full HD 1080p

http://www.eicta.org/index.php?id=657

HD Ready 1080p - to teraz dawniejsze Full HD (dodatkowo norma ta narzuca zdolnosć do przetwarzania 24 Hz, 50 Hz i 60 Hz)

HD TV 1080p - to samo, tylko z wbudowanym dekoderem TV HD

a dawniejsze HD Ready to teraz chyba HD Ready 768p (? - jest coś takiego?) :):):)

norma normą, a nasze sklepy jakoś sie nie kwapią do stosowania nowych oznaczeń
pewnie uważają (i słusznie!), że te oznaczenia tylko wywołają zdezorientowanie klientów, albo też nic o tych zmianach nie wiedzą :grin:
 
Ostatnia edycja:

gruby_ck

New member
Ok, ja przedstawiam tu swoje zdanei o telewizorze. Jestem naprawdę zadowolony, spodziewałem się dużo gorszego obrazu po zwykłej cyfrze i na zwykłych kanałach sd, a tu miłe zaskoczenie. Z czasem jak się pojawi coraz więcej kanałów hd to będzie tylko lepiej:)
Najważniejsze że jestem zadowolony i chciałem się podzielić opinią z ludźmi którzy nie są zdecydowani i nie mają bzika na punkcie sprzętu wideo.
Pozdrawiam wszystkich
 

_Jakub

New member
Tomek Koko napisał:
Przeciez ten tv tak wygładza obraz ze nie mozna w zaden sposób ustwic ostrosci.

Ja przestawilem ostrość na standardowy z +2 na +6 i jej ok, także nie rozumiem stwierdzenia, że nie można ustawić.
 

szy

New member
hej
ktos moze sie wypowiedziec czy jest sens kupowania fullhd dla 37 cali? na forum wyczytalem duzo opinii ze nie ma. jednak dzisiaj w saturnie jak ogladalem 37x20 to obraz byl duzo bardziej ostry i szczegolowy (nawet z 2metrow) niz inne tv 720p (zrodlo bylo 720p, bodajze kinohd).

a tutaj cos ciekawego
http://rca.vmk.zhdk.ch/blog/articles/2008/01/07/my-new-tv-runs-linux/
http://www.sharp-eu.com/gpl/
ktos moze przegladal zrodla? ja przejrzalem pobierznie i nie widze niestety zadnych plikow od sharpa.
 

josep23

Member
Witam wszystkich to mój pierwszy post na forum.

Po przeczytaniu całego forum zdecydowałem sie na Sharpa LC-46X20E
i dzisiaj zamówiłem :) , mają dowieść dopiero w środe , bo podobno niema na hurtowni . MOje pytanie jak wielkie jest pudło z tego telewizora bo chce go odebrać osobiście i niewiem czy wejdzie do samochodu ??
i czy trzeba go przewozić w pionie czy można na leżąco ?
 
Ostatnia edycja:

_Jakub

New member
josep23 napisał:
Witam wszystkich to mój pierwszy post na forum.

Po przeczytaniu całego forum zdecydowałem sie na Sharpa LC-46X20E
i dzisiaj zamówiłem :) , mają dowieść dopiero w środe , bo podobno niema na hurtowni . MOje pytanie jak wielkie jest pudło z tego telewizora bo chce go odebrać osobiście i niewiem czy wejdzie do samochodu ??
i czy trzeba go przewozić w pionie czy można na leżąco ?


Pudło robi wrażenie. Zależy jaki masz samochód, ale do osobowego raczej nie wejdzie zwłaszcza że LCD należy przewozić w pionie.
 

kacperat

New member
Witam,
jesli chodzi o przewożenie to do mondeo kombi 42x20 wchodzi pionowo do bagażnika na styk. Nie wiem natomiast czy pudlo od 46x20 jest wyzsze.
 

eugene

New member
Tv O.k.

Zainwestowałem w LC 42X20E i jak do tej pory nie żałuję. Zdarza sie problem z HDMI/HDCP nboxa recordera ale nie często. Szkoda, że tuner DVB-T nie odbiera w MPEG4 ale trudno, jest gniazdo CI więc jakoś w końcu zostanie to rozwiązane. Obraz na kanałach HD super na SD zależy od kanału czyli bitrate. Mam podłączone do niego dekodery N-ki i Cyfry po HDMI, DVD próbowałem różnie nawet po HDMI. Zawsze było dobrze.
Ten telewizor za tę cenę to dobry wybór. Ostanio rozśmieszył mnie znajomy który powiedział: dlaczego kupiłeś taki drogi telewizor. Widziałem w SATURNIE 42 calowy za 2.699zł. No cóż należy przyjąć do wiadomości, że większość klientów sklepów i platform to tacy laicy. Cyfra+ wyjechała na tym daleko a CP jeszcze dalej. N-ka zrobiła coś co w perspektywie da jej przewagę ale nie teraz. Mój znajomy jak podłączy tego LG do analogowej kablówki albo zwykłego dekodera po EURO to zobaczy różnicę. Nawet jak pokusi się o HD to też pożałuje wyboru. Niestety cena najczęściej coś mówi.
 
Do góry