SHARP LC-42X20E, LC-37X20E, LC-46X20E wszystko o serii X20

mozi

New member
Tak jak fazigo mialem też ducha poprzdniej sceny po kablu hdmi z xboxa 360. Wyłączenie dnr pomaga od razu. TV 52X20E.
 

BOMBADIL

New member
problem

podłączyłem go pod PC i obraz jest idealny, nie ma żadnych opóznień. Włączyłem jakieś demo Wiedźmina i film z divixa i jest tako samo jak pod monitorem Samsunga też LCD:) Nagrałem na nagrywarkę kilka filmów z Canal+, gdzie w niektórych momentach mam jakieś zastrzeżenia i w weekend odpalę je na plażmie u znajomych i sprawdze czy będzie jakaś różnica.
 

chrzesny

New member
do bombadil

witam
tak z ciekawości, a zmieniłeś ustawienia terminala cyfry. Wg mnie powinno byc:
- typ telewizora: HD1080p
- tryb pracy: hdmi
- format ekranu: szeroki
- sygnał wizyjny: RGB
- dzwięk magnetowidu stereo
- typ magnetowidu: PAL

pozdro
 

Deejeey

New member
Witam chcialem sie poradzic drogich fachowcow posiadam 42X20e i mam problem z zegarem czas sam mi sie ustawil o 15 min do tyłu z bieżacym podejrzewam ze jest on brany przez tv cyfrowa naziemna szukałem w instrukcji jak mozna go przestwaic ale niestety nic o tym nie pisza a moze nie mozna Gdyby ktos wiedzial co z tym fantem zdrobic prosze o informacje pozdrawiam i dziekuje z gory
 

areckiiii

New member
Sharp 46 LC- X20E

Witam kupilem ten tv i nie jestem do konca zadowolony z niego. Czy zaowazyliscie podczas ogladania np meczy jakis obrazow w hmurach jak kamera chodzi gora dol jak sie wpatrzyc przechodza ciemniejsze pasy a jeden na dole ok 10 cm jest bardziej widoczny troche to denerwuje czy mozna to reklamowac czy te tv tak maja?:confused:
 

krecha2

New member
masz banding , trafiles na popsuty model , zwracaj jak najszybciej:) ...Jezeli masz bardzo widoczny to serwis powinien wymienic podkreslam bardzo widoczny, jak kupiony niedawno to wymien w sklepie... wada fabryczna.
 
Ostatnia edycja:

areckiiii

New member
wlasnie nie jest on az tak bardzo widoczny i czywtedy serwis robi kupilem w malym sklepie oni nie wymieniaja jedynie powiedzieli ze do serwisu mam oddac a jak to jest z serwisami pewnie napisza ze w normie co mam zrobic tyle pieniedzy wydalem i wkuza mnie to
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

czago

Banned
Zwróćcie się o pomoc do kikiego. On jest forumowym sprzedawcą Sharpa i jeszcze 3-4 innych firm i jak się wydaje ma dobre układy w Sharpie. Twierdzi na forum, że serwis Sharpa nikogo nie pozostawi samego w kłopocie czyli jest duża szansa, że będzie w stanie Wam pomóc.
 

krecha2

New member
kazdy sklep maly czy duzy musi ci wymienic:) do 10 dni na 100% do miesiaca rowniez wymieniaja , idz do sklepu zeby ci wymienili na inny.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Krecha, jak się nie znasz, to nie sugeruj proszę ludziom nie istniejących rozwiązań...

10 dni tyczy się tylko umów zawartych poza sklepem, czyli sklepy internetowe etc.
 

nowy66

New member
Deejeey napisał:
Witam chcialem sie poradzic drogich fachowcow posiadam 42X20e i mam problem z zegarem czas sam mi sie ustawil o 15 min do tyłu z bieżacym podejrzewam ze jest on brany przez tv cyfrowa naziemna szukałem w instrukcji jak mozna go przestwaic ale niestety nic o tym nie pisza a moze nie mozna Gdyby ktos wiedzial co z tym fantem zdrobic prosze o informacje pozdrawiam i dziekuje z gory

Sytuacja wygląda tak, że Sharp przechwytuje niejako informację o godzinie ze stacji nadawczej. Sam tego nie ustawisz. U mnie jest taka sama sytuacja (XL2) z tym, że po przejściu na DTV zegar cofa się o .... 1h03 minuty. Taki urok. Żeby wrócić na właściwy czas, przełącz na ATV (antenę dachową), wyłącz z prądu i włącz po 20 sekundach również na ATV (np TVP1). Sharp sam chwyci właściwy czas. Ale jak przejdziesz na DTV ... znowu to samo. Na cyfrze czas jest OK, po zastosowaniu takiego samego manewru.

pzdr
 

brun

Member
krecha2 niestety nie masz racji, zwłaszcza w wersie "bez gadania", powiedz mi na jakiej podstawie sklep ma wymieniać towar? sprzedawca nie musi się znać na wadach fabrycznych i nie jest mu dane oceniać czy dany tv jest sprawny lub nie. Może to stwierdzić tylko autoryzowany seris, który jeśli uzna że tv jest uszkodzony - naprawi go, lub jeśli naprawa jest niemożliwa, wyda oświadczenie o takiej sytuacji - wtedy klient może wymienić w sklepie tv lub dostać kasę.

Admin edit: proszę nie cytować przedmówców.
 

yo11_pl

New member
smikel napisał:
Czy można odbierać na Sharpie lc42x20e polsat lub tvn przez tuner cyfrowy (DVB-T)?
nie mogę znależć info czy komuś się to udało. Mieszkam w W-wie i bez problemu na DVB-T łapię TVP1, 2 i Info, niestety przy Polstcie i TVN mam informację "odebrano niekompatybilny sygnał video".
Witam! Chodzi mi o ten temat. Jaki moduł trzeba kupić, żeby zdekodować [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]mpeg4 na mpeg2? Czy pozostałe kanały w mpeg4 są kodowane??? I jeszcze jedno. mam 42" i "n" podłączone przez HDMI. Na Discovery HD muszę głośność podkręcić na full, żeby można było w dobrze słyszeć. Podobno po podłączeniu przez SCART nie ma problemu z dźwiękiem ale brak wtedy HD.
Poz yo11
[/FONT]
 

mchmiel21

New member
Dobra dorzuce się do wątku ... bo własnie jestem na czasie

Panie i Panowie
Właśnie jestem po zakupie 2 krotnym sharpa 46x20e ... i powiem szczerze szlag mnie trafia. Przed zakupem przeglądałem fora w poszukiwaniu każdej opinii na temat telewizorów. Zgadzam sie Sharp to Japonia, super design itd... ale do ^%$#^& co za żenada mnie spotkała. W poniedziałek zamówiony telewizorek przyjechał... zasuwam do sklepu... otwieram oglądam wziąłem swego notebooka i programik do testowania LCD ... szukam i szukam (aż mi głupio bo sprzedawca sie niecierpliwi) więc biorę zajeżdząm na chatę. Otwieram ustawiam oglądam telewizję i widze na statycznym obrazie ze StarWars III na dole ekranu subpixel. włączam test po raz kolejny znajduje jeszcze 3 - 1 na czeronym tle i 3 na czarnym. Nocy nie przesypiam zastanawiam się co zrobic? ... nic to wiozę do skklepu. Pan w sklepie totalnie rozumie oddaje kase i zaprasza ponownie jak bedzie miał większą dostawę. OKI ... wczoraj dzwonie do 2 sklepu zamawiam telewizorek i prosze o to żeby na magazynie był rezerwowo 2. Całą operację powtarzam i ... zgadnijcie Co .... oba telewizory maja sub pixele wypalone jedne na zielonym drugi na niebieskim.

I teraz nie wiem czy ja jestem upierdliwy czy po prostu Sharp troszeczkę przesadza. Nie znam statystyki super ...ale moja próba wadliwosci tych telewizorów w tym momencie to 100%.
Zaznaczam nie jestem zwolennikiem żadnej marki ale chyba wymagamy od firmy która produkuje wyższej jakosci sprzęt żeby był on 100% zgodny z umową. Wiem że sub pixele mogą się zdarzyć ... ale nie w 3 sprawdzonych telewizorach. To co 100% sprawna matryca w szarpie to do cholery PRZYPADEK? CO o tym sądzicie jestem ciekawy waszych opinii ... czy może doplacic i wziąć XL2 może tam jest lepeij z matrycami?

Over and out
Mariusz :(
 

czago

Banned
Jeśli jesteś taki wymagający to radzę wziąć w ogóle inną firmę, np. Sony.
Tam nie będziesz miał takich problemów, ale drożej zapłacisz - coś za coś.
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
czago napisał:
Jeśli jesteś taki wymagający to radzę wziąć w ogóle inną firmę, np. Sony.
Tam nie będziesz miał takich problemów, ale drożej zapłacisz - coś za coś.



:-D:-D:-D czago RULEZZ - teraz to po prostu tylko smiechem mozna na Twoje posty reagowac



@mchmiel21
najwyrazniej masz bardzo bardzo duzego pecha, subpiksele zdarzaja sie we wszystkich TV niezaleznie od marki. Ja nie mam tego problemu (XL1E) na szczescie ;) ale mysle ze kupujac w sklepie ogladaj i wybieraj do skutku, cos nie tak z ta partia Sharpow na ktora trafiles. Jednak sadzac po opiniach ludzi nie zdarza sie tak aby 100% bylo wadliwych :???:
 

qwerty

New member
czago moze powiesz, co wnosi Twoj post do tej rozmowy, bo kolega pyta o XL, a ty SPAMUjesz, że twoj pracodawca robi lepsze TV.
 

czago

Banned
Ramzes765, to przykre, że reagujesz śmiechem na problemy zgłaszane na forum.
Twoja rada ''wybieraj do skutku'' jest dobra tylko dla ludzi bardzo cierpliwych. Zapomniałeś jednak wspomnieć, że te martwe piksele/subpiksele lubia się pojawiać także po pewnym czasie użytkowania.

qwerty, mój pracodawca nie robi TV.
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
czago ja na prawde juz nie chce z Toba dyskutowac, Twoja rada - wybierz inna marke np. Sony - brawooo bo w Sony nigdy nie bedzie martwego piksela :D
Dlatego napisalem zeby wybieral do skutku bo moim zdaniem i zdaniem wielu osob tu na forum, ktorzy maja Sharpy (w przeciwienstwie do Ciebie) nie jest mozliwe aby 100% TV bylo wadliwych, ba 10% to juz jest bardzo duzo. Wiec wybor do skutku jest tutaj wskazany - byc moze sklep ma jakas wadliwa dostawe itp - na pewno nie jest to normalna sytuacja.
Zauwaz rowniez ze ja nigdy nie napisalem ze Sony robi zle TV - bo go nie mam w domu - a testy takie jak Twoje w Media Markcie itp. uwazam za niepowazne i psujace prawdziwa ocene TV. Dlatego cenie testy Kikiego poniewaz on te TV widzi jak graja obok siebie na takim samym sygnale. Ty ciagle piszesz Sony najlepsze - a jakie TV miales w domu do testowania???
 

czago

Banned
Ramzes765, ja nie twierdzę, że 100% Sharpów jest wadliwych - nie byłoby na forum tak dużo osób zadowolonych. Jednak czytając to forum twierdzę, że usterkowość Sharpa jest stosunkowo duża, z pewnością wyższa niż np. Sony. Dlatego poleciłem akurat Sony. Nie twierdzę, że nigdy nie znajdziesz w Sony martwego piksela, ale znaleźć go będzie o wiele trudniej niż w Sharpie. Jeśli się z tym nie zgadzasz to po prostu to napisz i koniec - bez osobistych wycieczek pod moim adresem.

Możesz cenić tzw. testy robione poszczególnym modelom Sharpa przez sprzedawców tych modeli, możesz nie cenić opinii części użytkowników - przecież Ci tego nie bronię. Ja mam jednak inne zdanie i pozwól mi je wyrażać.

P.S.: Ja też widziałem Sharpy i Sony grające na tym samym sygnale. To nie był żaden test tylko zwykłe porównanie.
 
Do góry