SHARP LC-42X20E, LC-37X20E, LC-46X20E wszystko o serii X20

vinimiki

New member
lc-42x20e

jestem szczesliwym posiadaczem od miesiąca lc-42x20e, mam jeden irytujący mnie problem, a mianowicie mam podłaczona nkę przez hdmi,tuner philips 6010 przez scart, dvd przez component i ps2, audio podpiąłem przez chincze z telewizora (audio output) do wieży i regulacja głośności jest tylko z poziomu wieży, na podgłasznie z pilota od tv reaguja tylko glośniki tv wzmocnienia w kolumnacz nie ma,czy to normalne, w poprzednim tv a był to crt jeżeli sie podgłaszało tv to wzmacniało to dźwięk w kolumnach, a tak trzeba co chwila brac inny pilot, bo dżwiek na różnych programach jest inny, czy da sie coś z tym zrobić??A tak sharp baardzo fajnyi niedługo jeszcze kd onkyo i bedzie juz komplet
 

vinimiki

New member
hdmi a scart rgb

jak w temacie obraz z philipsa 6010 po scart rgb wydaje mi sie lepszy niz programy sd z ntv po hdmi, no oczewiście hd- nioe ,ma konkurencji
 

mariusz_nowak

New member
A próbowałeś regulować ustawieniami, ja zauważyłem u siebie, że do każdego wejścia trzeba nieco zmienić parametry (kontrast, jasność, ostrość itp) ponieważ na każdym wejściu wchodzi w zasadzie inna jakość sygnału, co było dobre dla SCART nie jest dobre dla HDMI i odwrotnie. Generalnie u mnie obraz jest zdecydowanie lepszy na HDMI po zmianie ustawień, widac śwetnie na 4Funtv na tych małych literkach jaka jest jakość. (Mam dekoder HD Polsatu). Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

majk2000

New member
42/46x20e

Mam pytanie do uzytkowników 42/46X20E. Który z tych modeli będzie bardziej odpowiedni dla poniższych warunków:

-odległość 3,5 m
-sygnał SD, C+,C+ HD

Przyznam, że chciałbym kupić 46 cali, ale mam wątpliwości i dlatego proszę WAS o radę.
 

mirek74

New member
Witam
Kup 46”. Ja u siebie oglądam z takiej samej odległości, czyli 3,5 metra, TV 46X20E. Na początku może zdawać Ci się duży, jednak po kilku dniach stwierdzisz, że jest w sam raz.
Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krecha2

New member
kupuj 46 , ja mialem 42 w domu tydzien i na poczatku wydawal sie wielki , ale po tygodniu wymienilem na 46 , bo juz nie byl taki duzy wrecz malutki:)
 

chrzesny

New member
ustawienia telewizora

Witam
To mój pierwszy wpis na forum. Z góry pozdrawiam wszystkich użytkowników.
Wczoraj zakupiłem Sharpa LC-37X20E. Posiadam także cyfrę + (dekoder PHILIPS) z wykupionymi kanałami HD. Do tego kino domowe YAMAHA.
Telewizor podłączyłem kablem HDMI z dekoderem. Za kabel dałem 150 zł. Myślę że jest całkiem niezły (ekranowany). Amplituner z DVD podłączony jest kablem optycznym, a DVD z dekoderem eurozłączem.
Ponadto ustawiłem w następujący sposób dekoder cyfry+ (ustawienia terminala):
- typ telewizora: HD1080p
- tryb pracy: hdmi
- format ekranu: szeroki
- sygnał wizyjny: RGB
- dzwięk magnetowidu stereo
- typ magnetowidu: PAL

Jeżeli chodzi o ustawienia obrazu w telewizorze to za bardzo tam nie ingerowałem. Zauważyłem że mecze piłki nożnej w cyfrze znacznie lepiej ogląda się na ustawieniu: dynamiczny. Resztę programów na: standardowym.

Może ktoś pomógłby mi optymalnie ustawić parametry mego TV, aby jak to piszecie na formum "obraz był jak żyleta". Z tą żyletą no może przesada, ale żeby było jak najlepiej:)
Po za tym może zaproponujecie mi bardziej optymalne podłączenie całego sprzętu (cyfra, amplituner, dvd). Gdy miałem stary zwykły telewizor to miałem go podłączony z dekoderem za pomocą Eura. Wszystko było ok, tzn gdy włączyłem dvd to na ekranie telewizora od razu pojawiała się strona yamahy i można było normalnie oglądać. Teraz gdy mam dekoder podłączony hdmi z telewizorem i gdy włączam dvd to z płyty mam tylko dzwięk a obrazu już nie.

Bardzo proszę o cenne porady, które ułatwiły i umiliłyby mi korzystanie z tego sprzętu. to moje pierwsze LCD i namówienie żony na wydatek 4500 zł nie był prosty, więc proszę o pomoc
Pozdrawiam
chrzesny
 

logaaan

New member
Witam
Zamierzam kupić telewizor LCD Sharpa LC-37X20E i mam w związku z tym pytanie czy wbudowany tuner DVBT ma dekoder MPEG4 czy tylko MPEG2?

Pozdrawiam :roll:
 

fazigo

New member
WITAM!!
Długo czytałem posty o różnych TV na tym forum za nim zdecydowałem się na wybór! Powiem że na początku interesowała mnie tylko plazma ale w końcu zmieniłem zdanie. No i w końcu na ścianie zawisł SHARP 46 X20E. Powiem szczerze że po włączeniu telewizorka byłem na początku trochę rozczarowany, wrażenie zrobił na mnie ekran a w zasadzie jego wielkość nieco gorzej było już z jakościa obrazu. Sygnał z podpiętego po kablu HDMI ferdka 8900 HD. Jeżeli chodzi o materiał w HD to rzeczywiście jest na co popatrzeć, szczególnie na demo z Astry czy Premiere, gorzej jest z niektórym materiałem HD z naszej cyferki a o dzwięku nie wspomnę film w wysokej rozdzielczości i zwykłe stereo. Jedynie NG HD - obraz żyleta i dźwięk w AC 3 - robi wrażenie. Materiał SD to już inna bajka, są programy których aż się nie chce oglądać. Oczywiście pobawiłem się trochę ustawieniami i wybrałem dla siebie optymalny obraz. Powoli zaczynam się przyzwyczajać do tego LCD ale jest jedna rzecz która nie daje mi spokoju i nie wiem czy tak jest w telewizorach LCD czy to jakaś wada. Podczas przełączania kanałów na LCD, kiedy jest przez chwilę ciemny ekran widać na nim kontury poprzedniej sceny, jak by było coś nie tak z odświeżaniem i mam pytanie czy to jest normalne w tego typu telewizorach?
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!!
 

krecha2

New member
ja czego takiego nie mam , i nie mialem, ale z tego co slyszalem o takim zjawisku to moze byc wwina DNR , zobacz jak dziala na wylaczonym DNR a jak na niskim lub wysokim , :)
 

fazigo

New member
Dzięki krecha2 pomogło wyłączenie DNR ,problem odrazu zniknął, ale czy jest to normalne żeby przy włączonym DNR był taki problem? Mam jeszcze jedno pytanko, czy można gdzieś w ustawieniach znaleźć taką opcję żeby tv włączał się sam jak jest na czuwaniu, kiedy dostanie sygnał np. z tunera i później się wyłączył jak zostanie wyłączony tuner? Na starym TV podłączonym po scart tak to właśnie działało a czy tu po HDMI jest to możliwe? Nie moge tego znaleźć!
 

krecha2

New member
Jezeli masz sygnl przez HDMI to nie uzywaj DNR , bo jest nie potrzebny ,DNR to do kablowki , albo jakiegos gorszego sygnalu , co do 2 pytania to nie wiem , poczytaj w instrukcji..
 

black dragon

New member
Witam.Mam takie pytanie czy to normalne że w niektórych filmach na canal+film hd podczas ciemnych scen pojawia się taka jakby czerwona poświata np. w Sillent hill i Początki Życia.Ten problem znika jak zmniejsze kontrast(ustawiony mam na +28) ale nie wiem czy z telewizorem jest coś nie tak czy złe ustawienia.Nie miałem czym zrobić zdięcia więc znalazłem z podobnym efektem http://twojepc.pl/html/benq_dc_c50/045.jpg
 
Ostatnia edycja:

szawelcba

New member
Przy podłączeniu do komputera przez kabelek dvi-hdmi mam małe zastrzeżenia (małe bo ogólnie to brzytwa). Cieżko odczytać napisy w kolorze czerwonym na czarny tle, troche sie to zlewa. Bawiłem sie ustawieniami i nie moge jakoś tego wyregulowac. Nie jestem pewien czy przyczyna nie lezy w tym ze korzystam z przejściówki dvi-hdmi bo sam kabel jest hdmi-hdmi. Mozy by bylo dobrze zainwestowac w dobry kabel dvi-hdmi? Ma ktos jakies doświadczenie w tym temacie? Napiszcie jak u Was to wyglada.
 

wujek76

New member
Ustawienia

Witam wszystkich ja także piszę pierwszy raz na forum.
Zakupiłem 42x20e właśnie w oparciu o info na tym portalu - dzięki :) - model jest ekstra.
Warunki n-ka , 3-3,5 m od lcd, pokój ciemny od strony północnej
Przyłączam się do prośby chrzestnego o podpowiedzi co do najlepszych ustawień wspomnianego modelu lcd.

PZDR
wujek76
 

chrzesny

New member
witam
ja mam taki sam problem jak fazigo. Nie dzieje się to przy każdym przełączeniu, ale czasami. Włożyłem w telewizorze kabel hdmi w inne wejście (wcześniej ext4 teraz 5) i jest troche lepiej. Bo jak miałem w ext4 to kontury występowały prawie przy każdym przełączeniu.

Fazigo, a mógłbys mi podać jakie masz teraz ustawienia obrazu. Może wspólnymi siłami dopracujemy najlepszy

Dzięki
Pozdro
 

chrzesny

New member
Hej,
Wyłączyłem DNR i jest ok. Brak już konturów na czarnym tle.

Może koledzy mający modele sharpa x30e podzielili by się z nami własnymi ustawieniami obrazu.

Dzięki pozdro
 

krecha2

New member
Do sygnalu z kablowki (SD) uzywam trybu STANDARDOWEGO, i jest OK ,oczywiscie po nowym sofcie ,wczesniejsze ustawienie tego trybu(przed zmiana softu) bylo nie ladne, do filmow z dvd , blue-ray , gier ps3 , uzywam
Podsw. +9
Kontr. +32
Jasn. +6
Kolor+ 4
Ostrosc 0
barwa 0
 

fazigo

New member
Ja używam trybu dynamicznego i trochę w nim poprzestawiałem pod siebie! Powiedz krecha2 coś o tym sofcie jak sprawdzić jaki jest aktualnie w TV i jak np go zmienić na nowszy?
 
Do góry