SHARP LC-42X20E, LC-37X20E, LC-46X20E wszystko o serii X20

mirek74

New member
jk01 napisał:
Witam wszystkich. Przez ok. 3 miesiace sledzilem to forum, zeby moj wybor padl na sharpa 42' X20E. Telewizor zamowilem w jednym ze sklepow internetowych, ktory akurat znajdowal sie w moim miescie wiec mialem mozliwosc sprawdzenia sprzetu na miejscu. Gdy tv wyladowal juz u mnie w domu po podlaczeniu itd. czulem sie mile zaskoczony. Obraz z x360 puszczony przez hdmi w rozdzielczosci 1080p - bajka, sygnal SD z kablowki - moze byc, obraz wyswietlany przez PC (dvi -> hdmi) zyleta, nawet pomimo tego ze jest to dosyc stary sprzet (athlon 1,6ghz, radeon 9200 SE, 512ddr2). Jedynym mankamentem tej konfiguracji sprzetowej jest to ze max. rozdzielczosc jaka moge osiagnac to 1280x1024. O tym tv moglbym sie wyrazac w samych superlatywach lecz po ok. 3 tygodniach uzytkowania pojawil sie problem popularnego tutaj "buczenia". Sam efekt "buczenia" wystepuje bardziej jako pisk jaki mozna uslyszec na TVP 1 czy tez TVP 2 gdy juz nie nadaja i jest ten obrazek z godzina. Pisk ten jest znacznie mniej uciazliwy niz ten na TVP. Pamietam ze tv sprawdzilem w sklepie czy nie wydaje on jakis dziwnych dzwiekow i nie wydawal. Po przetransportowaniu go do domu sprawdzilem go w bardziej "cichych" warunkach i bedac z tylu tv dalo sie uslyszec ten pisk lecz wydaje mi sie, ze nie byl on jednak tak glosny jak jest dotychczas. Za dnia jest ok i nie jest to uciazliwe gdyz wogole nie slychac tego piszczenia, natomiast w nocy przy glosnosci od 9 do 11 gdy zaczynam sie wsluchiwac tak lekko, to lezac 3,5m od tv jestem w stanie go uslyszec. I mam pytanie do Was: tez tak macie w swoich x20e? Czy powinienem zaliczyc to do usterki i zareklamowac?


ps: z gory dziekuje za pomoc.
ps2: pozdrawiam wytrwalych, ktorym chcialo sie czytac moje wypociny :)
Witam
U mnie nic nie piszczy (odpukać) ale za to mam trzy bad pixlele i choć ich nie widzę (tylko z bliska na ciemnym tle) to i tak trochę szkoda że są. Ja bym zadzwonił do serwisu dla tego że jeśli na początku tego nie było a teraz jest to znaczy że coś się tam porobiło po zakupie, wydaję mi się ze powinni uznać to jako naprawę gwarancyjną.
Pozdrawiam
 

NATE

New member
Witam,

42 x20e to jeden z dwóch TV, które mnie interesują - drugi to Samsug m86/87. Często się przyglądam tym TV w MediaM., niestety na bezpośrednią konfrontację nie było do tej pory szans. Przeważnie na samsungu widzę demo firmy samsung - i urzeka mnie on tymi barwami, kolory wprost wylewają się na podłogę. Gdybym mogła zobaczyć to demo na dwóch TV obok - nie zadawałabym tu pytania, jednak do tej pory mi się nie udało. Mam więc pytanie - czy tak soczyste kolory również Sharp będzie mógł pokazać, jak robi to samsung? Na Sharp'ie wydają mi się zimniejsze :hmm:
 
Ostatnia edycja:

lis205

New member
Witam

Może te kolory nie są zimniejsze a naturalniejsze, samsung ma kolory przesycone i przy dłuższym oglądaniu staje się to męczące.
Demo zrobione przez Samsunga dla własnych telewizorów jest tak skomponowane i nagrane żeby pokazywało tylko zalety i nie ma nic wspólnego z zwyczajną telewizja, oświetlenie w MM + tryb dynamiczny, wątpię, że ktoś ogląda TV w domu w podobnych warunkach, powiedz żeby ci włączyli jakiś kanał SD a zobaczysz że zmienisz decyzje co do tych paneli,
I jeszcze ta szyba, jeżeli masz pokój nasłoneczniony to już dyskwalifikuje ten LCD

Pozdrawiam
 

krecha2

New member
no co ty chlopie nie bierz samsunga zwlaszcza seri M, poczytaj o niej jest caly watek , na minus szyba , straszne ziarno na slabym sygnale , dobra rade ci dal moj poprzednik zeby facet ci wlaczyl cos sd a zaobaczysz ....
Sharp X20e swietnie sobie radzi z sygnalem sd , co o samsungach nie mozna powiedziec , zreszta tu masz 10 bit , 4ms , 24p compatible , wszystko najnowsze , brak mu tylko 100 hz ale jak dla mnie ten model tego nie potrzebuje mam ps3 , gram ,ogladam filmy na dvd jak i na blue-ray i jak dla mnie jest spoko , pozdrawiam!
 

robo1981

New member
Witam,to jest mój pierwszy post.mam tv sharp 37x20e od 31.12.2007.POdłączone ps3 przez hdmi,cyfre+ przez hdmi,dvd przez chinche,amplituner yamahy przez optical plus zestaw 5.1(chociaz to juz jest tylko dzwiek) oraz kompa przez vga.Jestem bardzo,bardzo zadowolony.Po przeczytaniu wszystkich wątków jedyną wadę jaką wśród nich znalazłem to nierównomierne podświetlenie matrycy,chociaż i też tak nie do końca.ktoś pisal tu o jaśniejszych bokach.np na filmach dvd to czasem widać lub przy cyfrze,ale to tylko kwestia ustawien obrazu.najlepiej pobawic sie jasnoscia i podswietleniem i przelaczac miedzy trybami film\gra\dynamiczny itd. i wybrac jaki obraz pasuje najlepiej(to kwestia gustu,innemu bardziej podoba sie film,innemu standard,innemu jeszcze co innego,to chyba normalne).wtedy wszystko znika.tak jak tez smuzenie.na dvd i cyfrze wystepuje lecz tez trzeba pobawic sie ustawieniami.Moze wkurzac natomiast to,ze na innym kanale znow mamy jasniejsze boki,i znow trzeba kombinowac z obrazem.i tak w kolko ale to juz chyba wina nadawania kanalu a nie tv,no i mam tez ciutke podswietlone jasniej w prawym dolnym rogu tak z kilka cm..to widac ale tylko na sygnalach z cyfry i dvd i tez nie zawsze.raz jest a raz nie.to jest najwieksza wada,wszystko inne jest oki..Przy sygnale z playaka trzeciego nic takiego nie ma miejsca.obraz w porownaniu ps3(film dvd) do odtwarzacza dvd to zupelnie inna jakość.A Przy hdmi i sygnale hd dop. widac co to jest piękny obraz.Zdjęcia,filmy,gry,trailery,po prostu az chce sie to ogladac i pokazywac znajomym.Nawet dvd i divx wygladaja duzo ladniej niz na crt.Odtworzcie sobie jakas bajke cyfrowa w full hd a ujrzycie obraz taki jak na przezntacjach i demach w marketach lub nawet czasem je przewyzszajacy.Oczywiście tez przy dobrym kablu,bo scart,chinch itp to dla mnie porazka.Obraz z pc mam wyswietlany w 1368\766 czy jakos tak i powiem szczerze,ze obraz jest bardzo ladny,np w porownaniu stronki www z kompa w tej rozdzialce wygladaja ladniej niz stronki z ps3 w fullHD.DZiwne,nie?fakt,ze sa pokazywane w innym formacie.ok,to chyba wszystko.aha,porownywalem ten tv do samsunga z serii M.Roznica prawie zadna,nie bede sie juz rozpisywal.gry -plus dla sharpa,filmy-maly plus dla samsunga.Oczywiscie na ustawieniach fabrycznych.kolorki tez maly plus dla samsunga.skalowanie zdecydowanie sharp.mam nadzieje,ze komus pomoglem w decyzji i sorki ze tyle miejsca mi to zajelo.Ja jestem z tego tv bardzo zadowolony.
 

Tom_Bod

New member
Notebook + TV = NIE DZIAŁA

robo1981 napisał:
mam tv sharp 37x20e. [...] podłączonego kompa przez vga.

cześć,
tego właśnie połączenia nie mogę zrealizować. :confused:

Cechą charakterystyczną tego (może nie tylko tego) jest to, że porty wejściowe "uaktywniają się" wtedy, kiedy TV czuje fizyczne podpięcie urządzenia na danym porcie.

Mam więc na jednym HDMI Cyfrę, na drugim DVD. Kiedy w pilocie wcisnę klawisz wyboru źródła, to te porty (+ tuner własny TV) są bardziej podświetlone, są po prostu dostępne (inne są pomijane przy przewijaniu). Wejście Ext 3 nazwałem sobie "Aparat", ale jest ono dostępne wtedy, kiedy fizycznie podepnie się do niego aparat.

Rozumiem, że podobnie będzie, kiedy do wejścia Ext 7 (boczne wejście VGA) podepnę kompa. I robię tak - podpianm kablem vga-vga mojego notebooka. I nic! Port się nie aktywuje, mimo że w notebooku przełączam obraz na wyjście vga.
Co robię źle, czego nie robię że mój TV nie chce zagadać z kompem?
pozd.
tomek
 
Ostatnia edycja:

NATE

New member
@robo1981 -

ja wczoraj spędziłam cały dzień na porównianu Sharp/samsung F,M i Sharp ma gorszą biel od samsungów. Nie udało mi się ustawić tak, by biały był naprawdę śnieżnobiały. Czy ktoś tu ma takie samo zdanie o bieli w X20E - bo pozatym minusów jego nie zauważam, naprawdę świetny TV.
 

mirek74

New member
NATE napisał:
@robo1981 -

ja wczoraj spędziłam cały dzień na porównianu Sharp/samsung F,M i Sharp ma gorszą biel od samsungów. Nie udało mi się ustawić tak, by biały był naprawdę śnieżnobiały. Czy ktoś tu ma takie samo zdanie o bieli w X20E - bo pozatym minusów jego nie zauważam, naprawdę świetny TV.
A jak była ustawiana temperatura koloru? Pamiętam jak ja porównywałem te właśnie modele, to w moim odczuciu SHARP był bardziej naturalny, natomiast SAMSUNG prezentował kolory jakby bardziej nasycone, z tym, że nie naturalne po prostu. Pewnie lepiej sprawdził by się przy grach, tam takie efekty są pożądane. Podobna sytuacja występuje w systemach audio, gorsze często tańsze zestawy prezentują dźwięk jak by lepszy (dla nie doświadczonego słuchacza), basy są mocniejsze, góra lepiej zaznaczona, z tym, że to wszystko jest podkolorowane po to żeby zamaskować niedoskonałości sytemu. Ja naprawdę dopiero doceniłem jakość mojego 46X20E jak zawisną sobie u mnie na ścianie i ustawiłem kolory pod mój gust.
Pozdrawiam
 

NATE

New member
próbowałam na różnej temperaturze kolorów - od wysokiej (o ile pamiętam dobrze nazwę) po średnią niską itd. Nie mogłam ustawić śnieżnobiałego niestety.


ps. Podaję wam sekwencję do wejścia w menu serwisowe:

telewizor włączony, wyciągamy wtyczkę z kontaktu, naciskamy i trzymamy na obudowie tv volume (-) i trzeci przycisk od lewej (input), wkładamy wtyczkę, czekamy az pojawi się obraz i male K w lewym gornym rogu, puszczamy przyciski, i naciskasz jeszcze raz volume(-) oraz przycisk od zmiany programów (-), wyświetli się menu serwisowe
 
Ostatnia edycja:

robo1981

New member
Tom Bod.Sprobuj odlaczyc wszystko,tzn kable i tv z gniazdka.podlacz tylko kompa przez vga i wlacz tv tylko z tym polaczeniem.tez mialem problem,tylko ze obraz byl ale w zenujacej rozdzialce 800/600.gdy ustawialem na wyzsza,czarny obraz i nic poza tym,nawet nie wracal do poprzedniego ustawienia..pomogla mi reinstalka systemu xp a raczej naprawienie starej.nic wtedy nie tracisz a tv sam od razu wykryl mi 1366/768,tylko ze robilem to na tv juz gdy obraz byl.dziwne ze w ogole nie widzi Tobie tego polaczenia.musze teraz leciec do pracy ale pozniej postaram sie jakos pomoc.moze tez tak byc ze notebook nie widzi tv,czyli innego monitora.jesli jest tak jak na normalnym kompie to na pulpicie kliknij prawym,wlasciwosci,ustawienia,zaawansowane,kliknij teraz na karte graficzna,otworz panel sterowania(u mnie nvidia),zmien format sygnalu lub obraz hd.daj znac czy to pomoglo.
 

robo1981

New member
Nate,u mnie tez jest super biel.pobaw sie jeszcze ustawieniami obrazem standard\dynamiczny\film itd. no i na jakim sygnale kolorki nie odpowiadaja Tobie?ale jesli bylbym zainteresowany tak jak Ty samsungiem z serii F to nie wiem czy mialbym teraz sharpa.temu modelowi przypatrz sie najdokladniej.Niech w sklepie puszcza Tobie wszystko z tych rzeczy,które bedziesz ogladala w domowym zaciszu.mi np w sklepie 37 cali wydawal sie maly a w moim pokoju na poczatku byl za duzy,teraz jest w sam raz.ogladam z 3,5 do 4 metrow mniej wiecej.nawet zaluje ze nie mam 42.pozdrawiam.
 

NATE

New member
testowałam sygnał SD... kanał : canal+ sport. Samsung F/M miał wyraźną biel, na tym sygnale - na X20E nie mogłam ustawić mimo najszczerszych chęci :-/
podobało mi się bardziej na samsungu, mimo że przyznam się iż faworyzuję sharp'a:confused:
 

mirek74

New member
NATE napisał:
testowałam sygnał SD... kanał : canal+ sport. Samsung F/M miał wyraźną biel, na tym sygnale - na X20E nie mogłam ustawić mimo najszczerszych chęci :-/
podobało mi się bardziej na samsungu, mimo że przyznam się iż faworyzuję sharp'a:confused:
Więc kup to, co Tobie się bardziej podoba, bo to Ty będziesz z niego korzystać. Nie patrz na opinie innych, skoro uważasz, że dla Ciebie Samsung ma lepsze barwy, biel to nie ma się, nad czym zastanawiać.
Pozdrawiam
 

czachaaa

New member
Rowniez potwierdzam spostrzezenia nate odnosnie "szarej bieli" w Sharpie. Porownywalem tego LCD z innymi markami jak i z plazma Panasonica PV70. Obraz z X20 wydaje sie byc mniej swiecacy niz u konkurencji, przez co nie da sie mowic o snieznej bieli. Tylko.. czy aby to wada? Gdy inne telwizory na bialej powierzchni nie pokazywaly zadnych szczegolow, Sharp dzieki tej swojej "szarosci" byl w stanie oddac szczegoly w jasnych partiach obrazu bez przepalen bieli. Zakladam rowniez to iz przy ciemniejszym pomieszczeniu mocno podswietlone Samsungi moga wkurzac ta swoja "biala bielą" ;)
 

NATE

New member
mirek74 napisał:
Więc kup to, co Tobie się bardziej podoba, bo to Ty będziesz z niego korzystać. Nie patrz na opinie innych, skoro uważasz, że dla Ciebie Samsung ma lepsze barwy, biel to nie ma się, nad czym zastanawiać.
Pozdrawiam

tak masz rację Mirku. Daleka jestem też od stwierdzenia "SAMS jest lepszy! " itp. - sams. po prostu wydaje się lepszy dla mnie, gdyż takie barwy bardziej może odpowiadają moim receptorom ;)
Dla kogoś innego znów będzie fajniejszy Sharp itd.
Chciałabym poptrzeć jeszcze na coś DVD na Sharpie - i wtedy podejmę decyzję. Z chęcią przeczytałabym też OBIEKTYWNE opinie innych na temat bieli w waszych X20...
 
Ostatnia edycja:

robo1981

New member
Ok,wazne jest to takze na jakim polaczeniu odbierasz sygnal i na jakich kablach.szczerze mowiac przed zakupem tez faworyzowalem samsunga.Wszedzie w sklepach widzialem lepszy obraz na tych tv.Jednak pewnego dnia pojechalem do MM,wzialem PS3,kabel hdmi za 300 zl i podlaczylismy razem ze sprzedawca pod oba tv(LE40M86/87B vs 37X20E) film spidera 3,fife 08 i havenly sword(gry).na ustawieniach fabrycznych ofkoz.Obraz byl prawie jednakowy na obu,gry z przewaga dla sharpa,film dla samsunga.roznicy widocznej nie bylo az tak wielkiej na tych parametrach zeby mozna bylo osadzic ktory zdecydowanie lepszy.a cena przewazala na str. sharpa.mysle ze nikt sie nie zawiedzie na zadnym modelu,oba maja podobne parametry techniczne i oba sa swietne.No i tez trzeba sobie zadac pytanie do czego nam ten tv i na jakim sygnale bedzie najczesciej odtwarzany?jesli w wiekszej mierze do odbioru hd to oba sa prawie identyczne,do odbioru tv-czy to kablowki,satelity itp,wydaje mi sie ze sharp jest mocniejszy z tej str.takie jest oto moje zdanie.Na poczatku zalowalem wyboru bo nie bawilem sie duzo ustawieniami,obraz byl sredni.Wpadli raz znajomi,cos tam pogrzebali i od tej chwili codziennie obraz mnie pozytywnie zaskakuje,nawet na cyfrze.teraz sam wszystko zmieniam i jak dla mnie wybor byl swietny a obraz hd jest przesliczny.tego po prostu oczekiwalem.wiem ze glowa moze rozbolec strasznie przed wyborem,tez to przezywalem,ale szczerze polecam ten model kazdemu.a jak ktos ma wiecej kasy to Sony bravia seria x 3000/3500.pozdr
 

tedbaker

New member
Sharp Aquos LC42XL2 - proszę o pomoc !!!

Witam Wszystkich
To moja pierwsza wizyta na tym forum dlatego proszę o wyrozumiałość ale do rzeczy : zamówiłem sobie LCD-ka SHARP AQUOS LC42XL2 i mam dostać go w przyszłym tygodniu. Posiadam odtwarzacz dvd SONY DVP-NS 330 jak widać nie jest najmłodszy. I w związku z tym mam podstawowe pytanie : Jakim kablem podłączyć mój odtwarzacz dvd aby uzyskać najlepszy obraz na nowym LCD. Z tyłu odtwarzacza dvd mam następujące wejścia :
1. Line (RGB)-TV - czyli tzw. euro złącze
2. Line Out ( 3 czincze : 2 audio R i L + 1 Video
3. Digital Out - 1 jakby też czincz o nazwie Coaxial
Nie posiada hdmi.
Proszę o pomoc bo naprawdę jestem laikiem w tych sprawach i proszę nie odsyłać mnie do innych stron bo od 2 dni nic innego nie robię :( i z tym konkretnym przypadkiem się nie spotkałem.
Druga sprawa to czy istnieje jakaś możliwość sprawdzenia po dostawie telewizora czy to jest faktycznie nówka i nie używany i gdzie i jak to mogę sprawdzić oraz czy i ewentualnie ile może mieć wypalonych pixeli itd...
Z góry dziękuję za pomoc. :) .
 
Ostatnia edycja:

mystic

New member
Z tego co udało mi się znaleśc w necie LINK to ten player powinien posiadać wyjście component, z ulotki widać że ma RCA. Dla pewności sprawdz czy ma wyjście na 3-chincze czerwony-niebieski-zielony obok siebie. Jeśli tak to tylko tym wyjściem + dźwięk czerwony+biały. Jesli jednak nie ma componenta to pozostaje ci SCART=RGB, pozostałe to lipa.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

dudu

New member
Pytanko

Pytanko mam skoro telewizor X20E jest reklamowany jako Full Hd to czemu na telewizorze jest oznaczenie hp ready 1080p to znczy ze brakuje mu czegos , pytam z ciekawosci bo widzialem taki telewizor w sklepie i jestem zainteresowany jego zakupem ,


Ok juz wiem to oznacza Ze ma przeplotu , czy to pogarsza jakos ogladanego obrazu ?

" ma panel z przetwarzaniem 8 bitowym " czyli ??
 
Ostatnia edycja:

mirek74

New member
NATE napisał:
tak masz rację Mirku. Daleka jestem też od stwierdzenia "SAMS jest lepszy! " itp. - sams. po prostu wydaje się lepszy dla mnie, gdyż takie barwy bardziej może odpowiadają moim receptorom ;)
Dla kogoś innego znów będzie fajniejszy Sharp itd.
Chciałabym poptrzeć jeszcze na coś DVD na Sharpie - i wtedy podejmę decyzję. Z chęcią przeczytałabym też OBIEKTYWNE opinie innych na temat bieli w waszych X20...
Witam
Chodzi mi o to żeby samemu też decydować. Interesuje się także audio, i wiem z doświadczenia, że często to, co pisze w gazecie odbiega od tego, co odbiera dany słuchacz. I często, choć słyszy się inaczej można zasugerować się opinią innych. Chodzi o to, że prawie każdy odbiera czy to dźwięk czy obraz na swój sposób. Jeśli chodzi o te dwa modele Sharpa i Samsunga to osobiście też stałem przed tym dylematem. Pamiętam jak w sklepie porównywałem obok siebie te dwa modele. Samsung na pierwszy rzut oka wydaje się lepszy, lepsze barwy, kontrast, czerń. Ale gdy spokojnie wpatrzysz się w obraz to dojdziesz do wniosku, że Sharp prezentuje obraz po prostu bardziej naturalnie. I mimo tego, że Samsung ma głębszą czerń, bielszą biel, to ja wybrałem Sharpa i wcale nie żałuje. Jestem bardzo zadowolony, jest bardzo tolerancyjny na sygnał z kablówki a przy lepszym sygnale naprawdę powala. Myślę, że najlepszym rozwiązaniem w Twoim przypadku jest zamówienie prezentacji w domu, wtedy uwierz mi na 100%, wybierzesz dobrze. Skontaktuj się k KIKIm, on się tym zajmuje.
Pozdrawiam
 
Do góry