SHARP LC-42X20E, LC-37X20E, LC-46X20E wszystko o serii X20

saracen633

New member
Sharp X20 E

:hmm: Witam wlasnie zakupilem ten telewizor,co prawda nie mam porownania z poprzednimi modelami poniewaz to moj pierwszy LCD :eek:k: Podlaczylem do tunera HD cyfra+ kabelkiem HDMI SUPRA cables ponoc najlepsze na rynku.To samo do DVD (DENON)1920.Obraz z DVD zyleta z tunera mam trzy programy w HD tak samo zyleta.Jesli chodzi o programy w zwyklej rozdielczosci jest troszke gorzej.Generalnie jestem barrrdzo zadowolony:krol: Polecam ten model ale bardzo wazny jest sygnal i polaczenia.Pozdrawiam wszystkich.
 

PersiL

New member
Sharp 37X20E czy JVC 32P80 ???

Byłem już niemal pewny co do zakupu JVC 32P80 za 3700zł, ale zobaczyłem ten test z Sharpem 37X20E (4400zł), i wszystko muszę zaczynać od nowa.

Proszę o waszą opinię, który TV jest lepszy!? Czy opłaca się dołożyć do full HD na 37' ? 32' JVC jest dla mnie trochę za mały, oglądam z 3m, głównie Cyfrę+ przez tuner Philips DSX3010, ale chciałbym też podłączyć kompa do oglądania HD 720P.

Czy jest sens dla mnie, aby poczekać na obniżkę i dołożyć trochę do Sharpa?
 

marek206

Klub HDTV.com.pl
vip
PersiL napisał:
Byłem już niemal pewny co do zakupu JVC 32P80 za 3700zł, ale zobaczyłem ten test z Sharpem 37X20E (4400zł), i wszystko muszę zaczynać od nowa.

Proszę o waszą opinię, który TV jest lepszy!? Czy opłaca się dołożyć do full HD na 37' ? 32' JVC jest dla mnie trochę za mały, oglądam z 3m, głównie Cyfrę+ przez tuner Philips DSX3010, ale chciałbym też podłączyć kompa do oglądania HD 720P.

Czy jest sens dla mnie, aby poczekać na obniżkę i dołożyć trochę do Sharpa?
Mam ten sam problem z 37X20F wacham sie jeszcze między Toshibą 37R3500 która posiada 100Hz i jeszcze dopuszczam do głosu plazme 37Pv70 Panasonica:roll: Ciekawi mnie jak wygląda obraz z HD na tej plaźmie panasa która nie ma pełnej rozdzielczości 720p ,może lepiej wypada obraz na lcd-kach.
 
Ostatnia edycja:

krecha2

New member
Witam mmam 46 X20 e , napiszcie czy uzywacie ''Active kontrast ''
i podajcie ustawienia do filmow dvd ! wczoraj ogladalem film ''Shooter ''
Polecam , i obraz byl troche za bardzo ciemny ! , na innych filmach znowu byl dobry uzywam najnowszego softu i trybu standardowego , ktory jak dla mnie najbardziej nadaje sie do kablowki , i nie tylko ! Pozdrawiam!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
PersiL - to trudne pytanie bo ważne jest ile czego oglądasz?
Ja zdecydowanie skorzystałbym z prezentacji w domu.
Tym bardziej że nie jesteś pewien co do wielkości ekranu i płynności , czyli 100 HZ .

marek206 - nie podałeś warunków i potrzeb ?
 

zeter

New member
46x20e

Kiki,
czy masz jakieś obserwacje dotyczące włączania TV.
U mnie po włączeniu pilotem obraz pojawia się po około 4 minutach.
Ale nie zawsze. Czasem po kilku minutach zaczynają migać losowo diodki "power" i OPC. Trzeba jeszcze raz nacisnąć włączenie na pilocie by pojawił sie obraz.
Czy to jest jakaś wada?
Czy ktoś ma podobne obserwacje?
Już raz pytałem na tym forum ale nie było odpowiedzi.
 

marek206

Klub HDTV.com.pl
vip
kiki napisał:
PersiL - to trudne pytanie bo ważne jest ile czego oglądasz?
Ja zdecydowanie skorzystałbym z prezentacji w domu.
Tym bardziej że nie jesteś pewien co do wielkości ekranu i płynności , czyli 100 HZ .

marek206 - nie podałeś warunków i potrzeb ?
Tak to sie przedstawia: odległośc od miejsca siedzenia 3m, jestem nastawiony na oglądanie HD i SD w nie dalekim czasie platworma 'n' lub ferguson hd oraz zakup w przyszłości DVD HD. Przy sygnale sd liczyc sie będzie płynnośc bez smug,dobre skalowanie,100HZ dobre kolory z przejściami tonalnymi,mam do wydania 4.300zł
 

marek206

Klub HDTV.com.pl
vip
Powiem tak: po przeczytaniu za i przeciw w tematyce PLAZMA & LCD jeśli chodzi o obraz to zdecydowanie jestem za plazmą,tylko czy plazma odda mi dobry obraz HD przy rozdzielczości 1024x768 wiadomo że taka występuje przy 37cal. a tyle chce kupic,lcd ma pełne 720p nie wspominając już o full hd które oferuje np. 37X20 i cholera nie można pogodzic jedno z drugim...
 

krecha2

New member
witam mam sharpa x20e i playstation 3 ,moje pytanie brzmi gdy mam filmy nagrane w 1080i ,lub 720p to czy odtwarzac je w swoich rodzielczosciach czy skalowac za pomoca ps3 do 1080p ? gdzie zachowam lepsza jakosc plynnosc itp , pozdrawiam!
 

eugene

New member
42x20e

Od dwóch tygodni mam 42X20E i mam odczucie że zrobiłem dobry zakup.
Mam n-kę i Cyfrę+ z HD więc moge sobie porównać. N-ka po HDMI ma świetny obraz (nbox recorder). Z dźwiękiem jest problem, wyswietla sie komunikat o niekompatybilnym sygnale audio ale wtedy kiedy w ustawieniach nboxa jest Dolby Digital. Używam głównie amplitunera (Ferguson AV 660) więc nie przeszkadza mi to. Na noc przełaczam w opcjach i O.K. Z dekodera PVR Cyfry+ obraz na kanałach HD równiez jest super ale zdarzają się zacięcia i szatkowanie obrazu. Dodam że mam antenę 80 cm i siłę i jakość sygnału 90-100 %. Tego telewizora nie można oglądać bliżej niż 2m a najlepiej 3m. Najbardziej zaskoczyła mnie jakość obrazu z odtwarzacza DVD (Ferguson) po HDMI. Obejrzałem kilka filmów jeszcze raz z dużą przyjemnością. Przeskalowany obraz do 1080i to jest to! Wszystkie dekodery i DVD połączyłem kablami HDMI. Musze niestety przełaczać dźwięk na amplitunerze ale zastanawiam się czy nie wykorzystać wyjścia optycznego w Sharpie i wtedy ten problem zniknie. Czy ktoś to już zrobił? Na razie moje wrażenia sa pozytywne. Zobaczymy co dalej. Pozdrawiam.
 

bikerhd

New member
zeter napisał:
Kiki,
czy masz jakieś obserwacje dotyczące włączania TV.
U mnie po włączeniu pilotem obraz pojawia się po około 4 minutach.
Ale nie zawsze. Czasem po kilku minutach zaczynają migać losowo diodki "power" i OPC. Trzeba jeszcze raz nacisnąć włączenie na pilocie by pojawił sie obraz.
Czy to jest jakaś wada?
Czy ktoś ma podobne obserwacje?
Już raz pytałem na tym forum ale nie było odpowiedzi.

MENU-USTAWIENIA-TRYB CZUWANIA na tryb 1(szybsze wlaczanie)
 

mk5461

New member
bikerhd napisał:
MENU-USTAWIENIA-TRYB CZUWANIA na tryb 1(szybsze wlaczanie)

To nie to. Nawet przy trybie czuwania włączonym na tryb 2 nie powinien się włączać 4 minuty (u mnie w XL2E to trwa może z 5 sek). I te migające diody.
Do serwisu i tyle....
 

piciuuu

New member
jestem posiadaczem LC-42X20E, mialem kilka razy na poczatku taki objaw ze tv mi sie wylaczyl w stan czuwania i po kilku sekundach wlaczyl spowrotem, bylo to na samym poczatku i pojawialo sie czasami raz a dwie godziny czasami 2 razy w ciagu godziny, jednak po pierwszych trzech dniach tv przestal sie wylaczac, bylo wszystko dobrze chyba przez tydzien po czym znowu sie zaczal wylaczac, bylem zrozpaczony chcialem wysylac tv do serisu az tu nagle okazalo sie ze tv byl podlaczony do jednego gniazdka (podwojnego) a do drugiego przedluzacz i 10 wtyczek (troche mam uzadzen). Po przelaczeniu tv do innego gniazdka problem zniknal.
mam nadzieje ze komus zaoszczedze nerwow

btw czy ktos z posiadaczy tego modelu ogladal z komputera materialy o bardzo wysokim bitrate? jestescie z jakosci zadowoleni? bo ja mam karte ati 1950pro (moze to jest przyczyna) i wydaje mi sie ze jakosc pozostawia troszke do zyczenia (nadrabia to SD - ogladane z 2metrow pozytywnie mnie zaskakuje)
pozdrawiam
 

Airvision

New member
Zależy też jak na to patrzeć. Może po prostu za dużo oczekujesz ale może pomogę tym:

Ja nie wiem czemu ale mam problem z odtwarzaniem filmów z wysoką rozdzielczością w większości programów oprócz Media Player Classic i ZoomPlayer. Po prostu w innych programach jakoś to dziwnie wygląda jakby jakoś rozdzielczość była zmniejszona i zeskalowana - nie wiem jak to nazwać. Spróbuj go użyć (MPC) bo moim zdaniem najlepszy program do x264 .mkv
Jak coś to używam do tego CoreAVC + Matroska Splitter.

Może to też wina ustawień TV.
Nie wiem jakie masz ustawienia ale podam swoje przy okazji(mam inny model ale prawdopodobnie nieznacznie się różniący - LC42XD1EA)
Podświetlenie: -4
Kontrast: 30
Jaskrawość: -6
Kolor i dalsze: 0
Dodatkowe bajery i czerń: włączone

Może też wina kabla HDMI lub tych felernych Radeonów. A słabo jest tylko z filmami czy ogólnie jak patrzysz na pulpit to jest nie perfekcyjnie. Ikony, czcionki nie idealnie ostre?
 

mariusz_nowak

New member
Wynika z tego, że Twój tv miał problem ze słabym napięciem w sieci, jak u kolegi nie pomoże zmiana gniazdka to trzeba bedzie jakiś stabilizator napiecia.
Swoją drogą nie wiedziałem,że u nas są jeszcze "niskie poziomy zasilania", ale cóż w dobie dzisiejszych czasów chyba wszyscy potrzebujemy dużo mocy a elektrownie nie wyrabiają z produkcją i ograniczają( to tak na marginesie) Pozdrowionka8)
 

piciuuu

New member
Airvision napisał:
Zależy też jak na to patrzeć. Może po prostu za dużo oczekujesz ale może pomogę tym:

Ja nie wiem czemu ale mam problem z odtwarzaniem filmów z wysoką rozdzielczością w większości programów oprócz Media Player Classic i ZoomPlayer. Po prostu w innych programach jakoś to dziwnie wygląda jakby jakoś rozdzielczość była zmniejszona i zeskalowana - nie wiem jak to nazwać. Spróbuj go użyć (MPC) bo moim zdaniem najlepszy program do x264 .mkv
Jak coś to używam do tego CoreAVC + Matroska Splitter.

Może to też wina ustawień TV.
Nie wiem jakie masz ustawienia ale podam swoje przy okazji(mam inny model ale prawdopodobnie nieznacznie się różniący - LC42XD1EA)
Podświetlenie: -4
Kontrast: 30
Jaskrawość: -6
Kolor i dalsze: 0
Dodatkowe bajery i czerń: włączone

Może też wina kabla HDMI lub tych felernych Radeonów. A słabo jest tylko z filmami czy ogólnie jak patrzysz na pulpit to jest nie perfekcyjnie. Ikony, czcionki nie idealnie ostre?

co do mpc to jest tez moim ulubionym playerem :) tylko nie uzywam juz coreAVC, lepszy obraz jest na ffdshow http://rapidshare.com/files/58407533/ffdshow_rev1485_20070926_xxl.exe.html to jest ostatnia beta obslugujaca procesory wielordzeniowe, trzeba miec mocniejszego kompa niz przy coreAVC ale niestety to jeszcze nie to (przynajmniej u mnie)
ja mam ustawienia kolejno -16 +31 -12 0 0 1, temp koloru wysoka, tryb akcji wyl, active contrast wl, monochromatyczne i opc wyl
sprawa kabla to chyba to nie jest, bo kabelek kupilem w sklepie specjalizujacym sie w kablach za 100zl (1.2m z pozlacanymi koncowkami, nie pamietam jaka firma), lepsze byly dopiero za 230 zl a to juz chyba bylaby przesada (no chyba ze daloby to jakis efekt), zreszta mam kilka innych kabelkow i nigdzie nie jest lepiej jak juz to gorzej
moze poprostu zbyt wiele wymagam od tego telewizora

mariusz_nowak napisał:
Wynika z tego, że Twój tv miał problem ze słabym napięciem w sieci, jak u kolegi nie pomoże zmiana gniazdka to trzeba bedzie jakiś stabilizator napiecia.
Swoją drogą nie wiedziałem,że u nas są jeszcze "niskie poziomy zasilania", ale cóż w dobie dzisiejszych czasów chyba wszyscy potrzebujemy dużo mocy a elektrownie nie wyrabiają z produkcją i ograniczają( to tak na marginesie) Pozdrowionka8)

mam firma pod ta sama linie podlaczona wiec moze czasami pobor byl tak duzy (spawarka+piec odlewniczy) ze jak troszke spadlo i do tego duzo sprzetu podlaczone pod jeden kontakt - to bylo juz duzo za malo i sie tv
wylaczal, na szczescie nie oddalem go do serwisu...
 

Burson

New member
42X20 czy 42XL2

Własnie swieżo kupiłem 42X20 i główkuje czy go nie zamieniec na XL. Wiem ze ten wątek był juz poruszany na forum ale niestety nie doczekałem sie jakiejś odpowiedzi . Co robic ?
 

marfid

New member
Lc32x20e

Czy ktoś ma już ten telewizor i mógłby podzielić się uwagami?
Czy cała rodzina X20 jest taka sama a różnią się wielkością ekranu.
Pozdro
 

Michal_2007

New member
witam wszystkich, to moj pierwszy post na forum.

Jestem zdecydowany na 37" X20, z tym ze chcialem Was podpytac jeszcze jak to jest z krajem produkcji? Ktos tutaj wczesniej wspomnial, ze sa produkowane w Polsce??
Kupowalbym w jakims markecie, jakos nie mam przekonania do sklepow internetowych, chociaz kupilem kiedys lodowke i wszystko bylo ok...

Rozumiem, ze 37" ma 8 bitowe przetwarzanie kolorow ?
Czas reakcji to 4ms czy 6ms?

z gory dzieki za odpowiedz
Michal
 
Do góry