SHARP LC-42X20E, LC-37X20E, LC-46X20E wszystko o serii X20

mystic

New member
czago napisał:
Dla ścisłości: wada Sharpa polegająca na buczeniu/piszczeniu dotyczy nie tylko tańszych modeli ale również tych droższych (XD1, XL1, XL2). Tu również zdarzają się całe serie odrzutów z produkcji, które nie spełniają norm jakościowych i w związku z tym trafiają na rynek polski.
No tak jak mogłem mnieć nadzieję, że cię tu nie będzie. Tylko dla ścisłości, czy mógłbyś poprzeć swoje wywody jakimiś realnymi dowodami, czy tylko tak sobie gdybasz, i rzucasz bezpodstawne oszczerstwa, bo jeśli nie potrafisz udowodnić swoich zarzutów stawianych publicznie to wybacz, ale jesteś mało wiarygodny. A wręcz uznał bym cie za przedstawiciela, którejś z konkurencyjnych marek uskuteczniających czarny "pijar" na forach publicznych, - mylę się ? Powiedz masz, jakiś panel sharpa w domu, bo widzę udzielasz się jak byś miał i znał wszystkie po koleji wchodzące na rynek modele tej firmy.
 

czago

Banned
Oj mystic, mystic, daruj sobie swoje nic nie wnoszące wtręty.
Jestem zwykłym klientem, który dopiero przymierza się do zakupów i za kilka miesięcy kupi kilka LCD-ków i nie chce popełnić błędu.
Jeśli nie zauważyłeś postów użytkowników różnych modeli Sharpa zgłaszających liczne usterki i wady to radzę poczytać trochę to forum. Z pewnością znajdziesz tu sporo przykładów potwierdzających usterkowość Sharpów.
Rzeczywiście, nie posiadam żadnego oświadczenia Sharpa, że pcha na nasz rynek odrzuty z produkcji. Jest to wynik dedukcji a nie pewności potwierdzonej jakimś dokumentem. Jeśli stałem się przez to w Twoich oczach mniej wiarygodny to trudno. Rozumiem, że nie wierzysz użytkownikom Sharpa piszącym na tym forum i uważasz, że wszystkie egzemplarze telewizorów tej firmy sprzedawane w Polsce są super.
 

krecha2

New member
przeciez on nie ma zadnego:) ... ja mam 46x20 i jest swietny, uzywam do blue-ray , gierek z ps3 , ZADNEGO SMUZENIA!! , od dzis na ps3 dzialaja divxy i tez jest spoko ..
Jedyny problem mam z bad pixelem, mam jednego bandziora
 

czago

Banned
qwerty napisał:
Czago jaki masz model Sharp'a ?

Napisałem już że dopiero przymierzam się do zakupów.
Jakieś 4 miesiące temu, po entuzjastycznym (jak zwykle) teście na tym forum, moim faworytem był Sharp HD1E, którego jeszcze wtedy nikt nie miał.
Jednak jak poczytałem o innych Sharpach (w tym XL2) i obejrzałem w Saturnie to chęć na Sharpa mi minęła. Zbyt dużo rzeczy mi nie odpowiada.
 

qwerty

New member
Kurde myślałem, że kupiłeś sharpa, w serwisie nie chcieli Ci pomóc, w sklepie wymienieli ci 3 tv i wszystkie były wadliwe.. a tutaj taki DZONG.

Ehh nie mam więc pytań, skoro rozgłaszasz w każdym wątku o sharpie opinie, na podstawie tego, że widziałeś tv w saturnie to spoko, ciekawe czy wszystkie buczały jakie tam stały... dodatkowo całe serie wadliwych specjalnie dla Polaków telewizorów tam były?

No niestety wg mnie nie można twoich uwag brać na poważnie.


Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

czago

Banned
Jeden podstawowy błąd w Twoim rozumowaniu:
to nie są MOJE uwagi tylko uwagi UŻYTKOWNIKÓW konkretnych odbiorników.
Wystarczy poczytać wątki o Sharpach XD1E, XL1E, XL2E, X20E, WD1E i być może jeszcze inne. Ci wszyscy ludzie zgłaszający usterki kupili Sharpa, mają go w domu, oglądają codziennie TV i mają na temat ich jakości dużo więcej do powiedzenia niż Ty czy ja, i z pewnością więcej niż sprzedawcy non-stop zachwalający je na forum.
 

qwerty

New member
Tak się składa, że kilku moich znajomych ma Sharpy i wszyscy są zachwyceni, jedynie kolega, który miał 46XD1, który ewidentnie buczał zgłosił to i dostał zwrot kasy, ale po zakupie 52" XD1 był mega zadowolony.

Bardzo dziwi mnie twój upór pisania w każdym wątku o SHARPIE i wymyślanie kosmicznych teorii o wypychaniu przez fabrykę wadliwych modeli do PL. Logicznie myśląc powienieneś w Samsungach wytykać wady samsungów, LG, etc. bo niestety nie wynaleziono rzeczy, która by się podobała wszystkim.
 

czago

Banned
OK zgadza się. Tylko Samsungów i LG nikt w sposób tak ewidentnie nachalny i stronniczy nie zachwala na tym forum.

Jasne jest że ze słabych LCD ludzie są zadowoleni jak nie mają porównania z lepszymi.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Czago od 16 miesięcy użytkuje Sharpa 32BV9E i złego słowa nie moge powiedzieć. Spełnia moje oczekiwania. Znam jeszcze dwie osoby mające X20 i równiez są zadowolone. Osobiście nie zauważam, że Sharpy miałyby sie psuc bardziej niz inne marki. Dla mnie Shrap jest klasą i już.
 

czago

Banned
gatar napisał:
Witam.
Czago od 16 miesięcy użytkuje Sharpa 32BV9E i złego słowa nie moge powiedzieć. Spełnia moje oczekiwania. Znam jeszcze dwie osoby mające X20 i równiez są zadowolone. Osobiście nie zauważam, że Sharpy miałyby sie psuc bardziej niz inne marki. Dla mnie Shrap jest klasą i już.

OK. Najważniejsze, że jesteście zadowoleni. Są jednak osoby (także na tym forum), które nie są zadowolone. A mogłyby być gdyby przed zakupem mogły poczytać również o minusach Sharpów. Być może, że wybrałyby wówczas inny model lub wręcz inną markę.


lis205 napisał:
Czyli twierdzisz, że LG robi lepsze LCD :):):)

Wysuwasz zbyt daleko idące wnioski :) .
 

lis205

New member
Ja przed zakupem swojego Sharpa poczytałem dział poświęcony tej marce i dowiedziałem się o wszystkich wadach, minusach, a po zakupie okazało się, że oprócz jednego martwego pixela mój TV (według mnie) nie ma wad.
Pozdr
 

bulek

New member
czago napisał:
Są jednak osoby (także na tym forum), które nie są zadowolone.
Ja zazwyczaj tylko na temat tu piszę i to rzadko, ale już nie mogę :). Nawet jeśli przyjmę do wiadomości twoje dobre chęci czago, to sposób w jaki to robisz muszę przyznać może wyprowadzić z równowagi. Niby w sposób wyważony i spokojny, ale to takie wiercenie dziury w brzuchu.

Na forum są wątki poświęcone kilku modelom. Piszą tam ludzie, którzy są zainteresowani, albo już mają. Piszą zazwyczaj o konkretach. Ja tam zaglądam również po to, żeby właśnie o tym czytać. Niestety teraz gdzie nie wejdę, to widzę ciebie. I to jest jeszcze ok... nie jest ok to, że wszędzie prawie to samo. Zamiast o konkretnym modelu to wszędzie tylko "sharpy są do niczego", "sharp pozbywa się odpadów w polskich sklepach", itd. Wiesz to tak w stylu "toyoty są do D, a audi dużo lepsze". Jednym zdaniem zamiast o konkretnych modelach we właściwych wątkach ty piszesz ogólne informacje często generalizując.

Stosujesz też typowo propagandowe zwroty typu "wielu użytkowników już o tym pisało" nie mając konkretnego poparcia. Nie mówię, że nie pisali, ale sposób w jaki piszesz sugeruje jakieś bardzo szeroko zakrojone wady, które ktoś próbuje na forum ukryć. Nawet jeśli ktoś o czymś pisze (bo zauwazył u siebie w konkretnym modelu TV), to ja i wielu innych z chęcią o tym przeczyta. Czy ty czujesz się w obowiązku, żeby "zbawić świat" i informować wszystkich raz na jakiś czas co było już dyskutowane wcześniej?

Podsumowując chciałem tylko zauwazyć, że nie neguję tego co piszesz, ale sposób w jaki to robisz. Chyba dużo lepiej byłoby (z korzyścią dla czytających) gdybyś zebrał te swoje uwagi, przygotwał sobie parę danych (np. 40 użytkowników forum narzekało na 4 sekundowe przełączanie kanałów na XL2E) i utworzył jeden wątek na ten temat. Piszesz o sharpach ogólnie, więc jeden oddzielny wątek byłby chyba odpowiedniejszy... prawda?
 

pom22

New member
sharp OK !!!

Witam , też już mnie to męczy to ciągłe narzekanie i czepianie się Sharpa , nie jestem jakimś maniakiem tej marki ale to jest mój czwarty LCD w przeciągu dwóch lat a miałem dwa Samsungi i LG . Sharpa kupiłem po przeanalizowaniu plusów i minusów tego modelu (głównie opini na forum ) i po miesiącu testowania 46x20 nie żałuje zakupu.Podłączone ma PS3 - gry i filmy chodzą Super na N-kę też nie mogę złego słowa powiedzieć , chociaż np. TVP nadaje badziewiasto ze studia a filmy są do przyjęcia .Mam jednego martwiaczka ale z tego powodu żył sobie nie będę wyprówał bez przesady , z około 1,5m nic nie widać a siedzę w odległości 4m od ekranu .Co do buczenia i innych minusów które są przepisywane x20 u mnie nie zaobserwowałem ale jak coś się pojawi niepokojącego to na pewno opiszę i wtedy bedę miał prawo narzekać .
 

qba79

New member
Sharp 42X20 - przetestowany!

Witam wszystkich

Od dwóch tygodni testowałem nowy model Sharpa 42X20. Przed zakupem czytałem wszystkie opinie na temat tego modelu. Gdy już zamówiłem ten telewizor obawiałem się, że to jednak może zły wybór i powinienem wybrać inną markę. Jednak przystałem przy pierwszym wyborze i szczerze powiedziawszy nie żałuje. Na Sharpa przeskoczyłem z Samsunga 37S71B wiec walory nowego TV od razu rzuciły się w oczy: czarny jest czarny, biały jest biały, równo podświetlona matryca 0 bandingu, 0 smużenia na filmach i w grach (xbox 360 podłączony przez HDMI -1080p). Jeżeli chodzi o buczenie to nie występuje nawet przy włączonym OPC (wyczytałem na forum, że X20 i XL2 przy włączonym OPC buczy, szczególnie wieczorem/w nocy ale nic takiego nie występuje). Na matrycy 0 wypalonych pixeli. Na plus zasługują jeszcze trzy rzeczy są to głośniki 2x15W, które naprawdę dobrze grają (jak na TV), bardzo dobrze działający efekt virtula surround, oraz wyjście optyczne Dolby Digital, na którym mi bardzo zależało :) . Po trzecie na plus trzeba zapisać rozbudowane menu za pomocą, którego szczegółowo możemy ustawić obraz według sowich upodobań. Po udostępnieniu ”szyfru” menu serwisowego będzie można pewnie jeszcze jakoś podrasować ten TV ;) . Obraz ze sygnału SD (kablówka) naprawdę mnie powalił, jest naprawdę REWELACYJNY. Nawet takie kanały jak TV4, TVN7 itd. wyglądają bardzo dobrze nie wspomnę o Polsacie i TVN, które maja najlepsza jakość ze wszystkich kanałów SD. Jeżeli chodzi o sygnał HD (n'ka) to powiem tyle opad szczeny. Na Samsungu obraz był bardzo dobry, świetny a na tym Sharpie to po porostu bajka (czysty, ostry, żywe kolory- miodzie). I na koniec zostawiłem wady, a w zasadzie jedna wadę, która dla niektórych może być irytująca:
Chodzi oczywiście o przełączanie kanałów. Na forum już wielokrotnie o tym pisano ale pisano różnie tzn. kanały przełączają się ok. 2s lub 4s ale to wszystko zależy jak je się przełącza. Jeżeli przełączamy kanały jeden po drugim to czas przełączania trawa 2s, a jeżeli przełączamy kanały wciskając na pilocie programy od 1 do 9 to 4s. Ale jest na to sposób aby przełączyć na dowolny kanał od 1-9 w czasie 2s wystarcz wcisnąć najpierw 0 a potem np. 3 czyli 03 i w tedy program przełączy się w 2s. Póki co jest to jedyna wada tego TV jeżeli ktoś używa pilota Sharpa do przełączania programów np. z kablówki, ja w zasadzie korzystam wyłącznie z dekodera n.

To tyle pozdrawiam QBA
 

Camis

New member
Mam LC-42X20E, chcialbym polaczyc LCD z PC ( w pc mam dsub i dvi).

Czy kupic przewod DVI-HDMI (okolo 10metrow) czy lepiej kupic karte do kompa z wyjsciem HDMI i kupic przewod hdmi-hdmi ?? Rozumiem ze w tym 2 przypadku po przewodzie pojdzie rownierz dzwiek ?


pozdrawiam
 

bikerhd

New member
Camis napisał:
Mam LC-42X20E, chcialbym polaczyc LCD z PC ( w pc mam dsub i dvi).

Czy kupic przewod DVI-HDMI (okolo 10metrow) czy lepiej kupic karte do kompa z wyjsciem HDMI i kupic przewod hdmi-hdmi ?? Rozumiem ze w tym 2 przypadku po przewodzie pojdzie rownierz dzwiek ?
po
zdrawiam

Ja dopiero podłączyłem przewod DVI-HDMI 10metrowym i śmiga ,ale jak narazie mam windowsa na pół ekranu a filmiki na całym i kombinuje.
 
Ostatnia edycja:

bikerhd

New member
Camis napisał:
Mam LC-42X20E, chcialbym polaczyc LCD z PC ( w pc mam dsub i dvi).Czy kupic przewod DVI-HDMI (okolo 10metrow) czy lepiej kupic karte do kompa z wyjsciem HDMI i kupic przewod hdmi-hdmi ?? Rozumiem ze w tym 2 przypadku po przewodzie pojdzie rownierz dzwiek ?


pozdrawiam

Ja mam karte GF 7600GS i podłączyłem SHARPA 42 X20E kablem DVI-HDMI 10 metrowym za 58,00 na WWW.TME.PL i obraz śmiga bez problemu, dzwięk przez kino z pc.

WESOŁYCH ŚWIĄT.
 
Do góry