SHARP LC-42X20E, LC-37X20E, LC-46X20E wszystko o serii X20

czago

Banned
Wybacz ale trudno mieć dobrą opinię o marce, która traktuje polskiego klienta tak jak Sharp Polska. Sprzedawanie na rynku polskim wadliwych (buczących) telewizorów i to w dodatku z premedytacją licząc, że część klientów tego nie zauważy i niehonorowanie eurogwarancji napewno nie przysparza tej firmie splendoru.

Sądzę, że błędnie zakładasz sprzedaż i usterkowość Sharpów i Sony. Sprzedaż Sharpów może być tylko o kilkadziesiąt (30-40?) procent wyższa niż Sony ze względu na wyższą jakość i cenę produktów Sony. Za to usterkowość Sharpów, szczególnie nowych modeli - jak widać na tym forum - jest kilkunastokrotnie wyższa.

Nie przeczę, że wśród produktów Sharpa mogą się znaleźć także pełnowartosciowe egzemplarze.
Sam mam lodówkę i na razie jest OK.
 

TOMEK0306

New member
@Czago Sony tez nie jest bez wad raczej jak na razie Centrum Sonego bo samego tv nadal niema, i niewiem jak dlugo jeszcze bede czekal na niego bo kiedy dzwonie do Sonego to nic niewiedza a facet odbierajacy telefon to niewiem czy na ciecia by sie nadawal bo nic niewie umie tylko przepraszac kiedy mowie zeby dal telefon do osoby ktora bedzie wiedzial on znowusz nic niewie normalne jaja , na meile odpowiadaja jak im sie chce rekalma w tv leci reklamujac X-a aja go niemam juz szlak mnie trafia pozdrawiam
 

AmiYumi

New member
Powrót do korzeni :p

Witam.
Czytam i czytam ten wątek i muszę powiedzieć, że wiele mi dał jeśli chodzi o podjęcie decyzji o ewentualnym zakupie Sharpa. Wielkie dzięki wszystkim za wypowiedzi!

Ale mam jedno jeszcze pytanie, dotyczące nie tyle telewizorów f-my Sharp, co ogólnie lcd-ków...Czy warto dopłacać około 1500-2000zł do modelu 100Hz?
( mam na mysli LC-42X20E czy LC-42XL2E?) Czy różnica jest aż tak widoczna?

Tak na marginesie dodam, że będzie podłączony do amplitunera Denon AVR-2308...czyli 24,50,60 Hz na wyjściu...
 

pom22

New member
46x20

Ja też zastanawiałem się nad zakupem 100hz ale jednak kupiłem 46x20 , też miałem taki dylemat ale nie jeztem maniakiem i po porównaniu jednak za tą samą kasę wolałem kupić większy lcd i jestem z tego zakupu mega zadowolony,.N-ka i PS3 śmiga super nie wspomnę o blue ray i programy z N-ki w HD , gierki z ps3 totalny odjazd. Polecam x20 ale oczywiście decyzja należy do ciebie.
 

mariusz_nowak

New member
pom22 napisał:
Ja też zastanawiałem się nad zakupem 100hz ale jednak kupiłem 46x20 , też miałem taki dylemat ale nie jeztem maniakiem i po porównaniu jednak za tą samą kasę wolałem kupić większy lcd i jestem z tego zakupu mega zadowolony,.N-ka i PS3 śmiga super nie wspomnę o blue ray i programy z N-ki w HD , gierki z ps3 totalny odjazd. Polecam x20 ale oczywiście decyzja należy do ciebie.

Ja z kolei zrobiłem odwrotnie tzn. kupiłem mniejszy ale 100Hz - 42XL2E i jestem bardzo zadowolony. XL2E ma jeszcze inne zalety np. matryca 10bitowa, ale to już inna historia. Decyzję musisz podjąć sam i zdecydować co dla Ciebie jest lepsze. Poydrawiam:grin:
 

MyKey

New member
czago napisał:
Wybacz ale trudno mieć dobrą opinię o marce, która traktuje polskiego klienta tak jak Sharp Polska. Sprzedawanie na rynku polskim wadliwych (buczących) telewizorów i to w dodatku z premedytacją licząc, że część klientów tego nie zauważy i niehonorowanie eurogwarancji napewno nie przysparza tej firmie splendoru..

Witam i od razu się nie zgodzę - to nie jest tak, że firma z zasady olewa tę wade (buczenie) Spora częśc forumowiczów mających kraj.gw. zgłaszała wadę z pozytywną reakcją sharp polska (moim zdaniem drobną wadę która - taka czy inna - była nie do uniknięcia przy pośpiesznym wprowadzaniu (z tego co pamiętam) jako pierwsza firma na świecie tv lcd full hd dla mas (seria xd) ponad rok temu a który osiągami do dziś (rok w tej dzidzinie to kosmos..) może rywalizowac z wiekszością paneli lcd na rynku...)
Inna sprawa że przez specyficzną/dziwną żeby nie powiedzic głupią politykę cenową sharpa, trafiało do nas spoza garnicy sporo egzemplarzy nie dośc że przewożonych kilka razy (co zdrowe dla matryc - BP, podświetlenie itp. - nie jest) to jeszcze bez gwarancji - i to mocno wpłynęło na złą famę...

czago napisał:
Sądzę, że błędnie zakładasz sprzedaż i usterkowość Sharpów i Sony. Sprzedaż Sharpów może być tylko o kilkadziesiąt (30-40?) procent wyższa niż Sony ze względu na wyższą jakość i cenę produktów Sony. Za to usterkowość Sharpów, szczególnie nowych modeli - jak widać na tym forum - jest kilkunastokrotnie wyższa..

A ja sądzę że to Ty błędnie szacujesz conajmniej sprzeżadż a myślę że i usterkowośc - moje szcunki ( a nie dane - bo niby skąd ? ) oparłem na statystykacch forum (chocby liczba wpisów do wątku 'sony' - jest prawie 3-krotnie mniejsza od wątku 'sharp' ) oraz (dośc pobieżnej, ale zawsze) ofercie sklaepów internetowych na przestrzeni ostatniego roku - które to liczby wydają się symptomatyczne a nawet przekonujące... w przeciwieństwie do wziętych chybaraczej z nieba 30-40% jakie podałeś (jeśli nie, to ciekaw jestem żródła i.. zgórysory : )
Z opinią o przewadze jakościowej sony nad sharpem również zgodzic się nie mogę - w każdym aspekcie (materiały,wykonanie,parametry,design) sharp jest co najmniej porównywalny ( z wyjątkiem wyższej usterkowości na niekorzyśc sharpa (mówię o 'buczeniu' - bo tylko ono było w miarę często zgłaszane) przy jednoczesnej przewadze technologiczej (drobnej ale jednak - np. 4ms)...
A co do ceny - to zauważ, że ponad rok temu gdy serii xd wyrósł konkurent w postaci serii sony'ego (bodajże s3000 - ale nie chcę skłamac... ani szperac po forum : )) oba telewizory startowały z niemal identycznego pułapu cenowego ok 15kpln za 46''... tyle że sharp szybciej zjechał z ceny czym przysporzył sobie sporo klientów...

Generalnie dla mnie prównywanie ogólne - sharpa do sony - to jak porównywanie toyoty do hondy - oba koncerny są dobre choc toyota nieporównanie większa (co nie oznacza że robi lepsze samochody, nie mówiąc już o monitorach... znaczy się motorach.. : )))
PozrawiaM
 

czago

Banned
MyKey napisał:
Witam i od razu się nie zgodzę - to nie jest tak, że firma z zasady olewa tę wade (buczenie) Spora częśc forumowiczów mających kraj.gw. zgłaszała wadę z pozytywną reakcją sharp polska (moim zdaniem drobną wadę ...

Sorki, ale i ja pozwolę sobie się z Tobą nie zgodzić.

Po pierwsze: buczenie jakie ma miejsce w Sharpach to nie jest drobna wada. Z pewnością potwierdzą to wszyscy ci, którzy takie telewizory zareklamowali w serwisie lub wręcz oddali. Wystarczy poczytać forum.

Po drugie: zachowanie firmy Sharp po otrzymaniu dużej ilości reklamacji na to buczenie było takie: WIEMY, że usterka występuje w znacznej ilości egzemplarzy (również w tych które mamy w magazynie), ale KONTYNUUJEMY sprzedaż tych WADLIWYCH egzemplarzy. Liczymy na to, że dużą część z nich uda się wcisnąć nieświadomym klientom.

Trudno w tej sytuacji uznać za plus fakt, że firma Sharp reaguje na wadę buczenia zgłaszaną przez nabywców. Jeszcze brakuje tego żeby nie reagowała.

MyKey napisał:
Inna sprawa że przez specyficzną/dziwną żeby nie powiedzic głupią politykę cenową sharpa, trafiało do nas spoza garnicy sporo egzemplarzy nie dośc że przewożonych kilka razy (co zdrowe dla matryc - BP, podświetlenie itp. - nie jest) to jeszcze bez gwarancji - i to mocno wpłynęło na złą famę...

I tu również się nie zgadzam. Na złą famę Sharpa nie wpłynęły działania klientów, tylko sama polityka firmy dotycząca polskiego rynku.
Sharp postanowił traktować nasz rynek tak jak rynek białoruski czy np. kazachski gdzie również nie uwzględnia Gwarancji Europejskiej - tam to jest zrozumiałe, ale przecież Polska jest w Europie. Sharp zmusza w ten sposó Polaków do zakupu tylko i wyłącznie tych telewizorów, które kieruje na nasz rynek - w tym egzemplarzy ewidentnie wadliwych.
Jeśli ktoś chce przywieźć/sprowadzić telewizor zza granicy (np. Niemiec) Sharp Polska nie uwzglednia mu Gwarancji Europejskiej.

Godzenie się z tym jest zgodą na inne traktowanie polskiego klienta i jestem za tym żeby takie działania napiętnować, a firmy takie jak Sharp bojkotować.

Z pewnością przy wyższej świadomiści polskiego klienta postepowanie firmy Sharp ulegnie zmianie.
 

piciuuu

New member
witam
mam pytanie, kupilem wczoraj Sharpa LC-42X20E i mam z nim jak narazie same problemy, najpierw okazalo sie tv nie chce przyjac z xboxa360 sygnalu 1080p, po podlaczeniu komputera kolejne rozczarowanie, tv nie przyjmuje 1080p po d-sub, mialem najtanszy kabel dvi-hdmi, po podlaczeniu efekt fatalny, obraz nieostry i nie nadajacy sie do wspolpracy, mialem wczesniej samsunga 32 seria r 72b i obraz z kompa byl idealny, wiec pojechalem po inny kabel, kupilem hama z pozlacanymi koncowkami - efekt caly czas taki sam,dodam jesszcze ze mam karte ati sapphire 1950 pro i viste - moze to jest problemem
bylbym wdzieczny za jakas rade, kupilem ten lcd glownie jako monitor do kompa :(
btw jestem w szoku ze mimo zwiekszenia liczby cali o 10 w porownaniu z poprzednim tv to sygnal z sd duzo lepszy
 

whisper

New member
D-sub nie pociągnie Ci rozdzielczości Full-HD - religia mu zabrania ;) Z tego co pamiętam z forów xboxowych to również po componencie nie ma na 1080p szans. Tylko HDMI.
 

MyKey

New member
czago napisał:
Sorki, ale i ja pozwolę sobie się z Tobą nie zgodzić.

Po pierwsze: buczenie jakie ma miejsce w Sharpach to nie jest drobna wada. Z pewnością potwierdzą to wszyscy ci, którzy takie telewizory zareklamowali w serwisie lub wręcz oddali. Wystarczy poczytać forum.
(...)
Trudno w tej sytuacji uznać za plus fakt, że firma Sharp reaguje na wadę buczenia zgłaszaną przez nabywców. Jeszcze brakuje tego żeby nie reagowała.
Godzenie się z tym jest zgodą na inne traktowanie polskiego klienta i jestem za tym żeby takie działania napiętnować, a firmy takie jak Sharp bojkotować.
Z pewnością przy wyższej świadomiści polskiego klienta postepowanie firmy Sharp ulegnie zmianie.

Tak niestety wygląda brutalny świat wielkich korporacji - firmy goniąc za zyskami globalnymi pozwalają sobie czasem na olewanie konkretnego klienta indywidualnego (jakim jest dla japów niezbyt duży i w sumie dośc egzotyczny rynek polski)... i naturalnie zgadazam się że wytykanie takich konkretnych sytuacji jest wysoce wskazane i docelowo skuteczne (no chyba że sharp stwierdzi inaczej), ale...
wpadki takie jak sharpowi przydarzają się większości wielkich koncernów - przypomnę tylko koszmarne wtopy takiej marki jak mercedes (test łosia w a-klasie,czy wada poduszek w c-klasach) albo wadę konkurencyjnych bravii sony '(http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=144133)
i na tym tle wada buczącego 'wentylatorka' który po zgłoszeniu firma 'naprawia' nie jest niczym wyjątkowym a zaryzykowałbym nawet tezę, że to w sumie 'mały pikuś' którego częśc klientów posiadających taki wadliwy egzemplarz może nawet nie zauważy...
Dlatego twierdzenie że przez taki epizod (bo jest to epizod u sharpa - w nowszych seriach RD czy XL wada nie występuje wcale a w x20 jest sporadyczna) należy zbojkotowac markę wydaje mi się co najmniej przesadzone... i chyba nie do końca przemyślane - bo stosując tę zasadę nie powinniśmy kupowac produktów właściwie żadnej większej firmy.. bo każda z nich miała, ma lub będzie miała podobne wpadki...

P.S. piciuuu - mam prawie identyczną kartę (x1900xt) i po dvi-hdmi (kabel hdmi-hdmi z przejściówką na dvi) hula w 1080p... z tym że tylko jako ekran główny - z podłączeniem sharpa jako drugi ekran również miałem problemy...
 

krecha2

New member
Witam czy komus z was udalo sie naprawic martego piksela? jezeli tak to w jaki sposob! mam 46 x20e wyskoczyl mi jeden dran , troche mnie to denerwuje pozdrawiam!
 

lis205

New member
Ja też mam jednego w moim 42x20e i żeby go zauważyć muszę się wpatrywać w ekran z odległości 50 cm, więc nie rozumiem dlaczego Ci to przeszkadza, zresztą z odległości jednego metra juz go nie widać.
Wracając do twojego pytania to obawiam się, że nie ma na to sposobu, zresztą juz dostałeś taką odp, parę postów wyżej
Pozdr
 

jagac

New member
Menu serwisowe

Ja stałem się posiadaczem 42x20e i jak na razie jestem zadowolony. Obecnie mam tylko kabel ale niebawem któraś z platform cyfrowych zawita do mnie. Mam prośbe. Jak wejść w menu serwisowe w tym LCD? Gdzieś było 3 x 0, w Samsungach INFO_MENU_MUTE_ON a w naszym modelu? Z góry dzięki.
 

krexon

Member
jagac napisał:
Ja stałem się posiadaczem 42x20e i jak na razie jestem zadowolony. Obecnie mam tylko kabel ale niebawem któraś z platform cyfrowych zawita do mnie. Mam prośbe. Jak wejść w menu serwisowe w tym LCD? Gdzieś było 3 x 0, w Samsungach INFO_MENU_MUTE_ON a w naszym modelu? Z góry dzięki.

Zadałem to pytanie na avforum jużkilka tygodni temu, ale 0 odzewu.
Sposób z modelu XD1E nie działa.
 

VIRUS21

New member
cytuje:
Wymieniłem TV z powodu brzęczenia - drugi też brzęczy. Postanowiłem sam ustalić dlaczego. Defekt dotyczy systemu OPC ( optical picture control), który działa jak sciemniacz. - Gdy pada na ekran duża ilość światła dziennego - rozjaśnia go, gdy zmierzcha zaczyna sciemniać, zmniejszając zużycie prądu i oszczędzając lampę i ekran LCD. Niestety gdy sciemnia zaczyna buczeć - tym głośniej im ciemniej - dlatego ten niekorzystny efekt zauważalny jest dopiero po zmierzchu. Można to podregulować - wyłączyć pilotem syatem OPC , rozjaśnić maksymalnie ekran. Wówczas buczy jedynie w momencie zmiany kanału odbioru TV. Jak sprawdzić w sklepie - czy konkretny TV buczy: 1) poprosić obsługę o włączenie OPC (pilotem z MENU - obraz - pozostałe) i zasłonić ręką czujnik OPC - prawy, dolny róg odbiornika , drugi od lewej. Wówczas powinno wystąpić buczenie , jeśli TV ma tę wadę. Niestety potiwerdza to opinię, że te tańsze TV dostępne na rynku są odpadami jakościowymi.


Prztestowł ktos z was funkcje OPC ???
 

angelares

New member
whisper napisał:
D-sub nie pociągnie Ci rozdzielczości Full-HD - religia mu zabrania ;) Z tego co pamiętam z forów xboxowych to również po componencie nie ma na 1080p szans. Tylko HDMI.

Max 1080i. 1080p po hdmi

Dolaczam sie do pytania o 100 Hz - czy jest jakas WIDOCZNA roznica?
 
Ostatnia edycja:

eugene

New member
42x20e

Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem 42-calowego Sharpa LC 42X20E. Obraz na kanałach HD z CYFRY+ I Z N-KI JEST NAPRAWDĘ POWALAJĄCY. Na razie jestem super zadowolony. Nic nie brzęczy piksele wszystkie. Nareszcie mogę obejrzeć filmy lub mecze w normalnych warunkach. Dopiero go poznaję więc to są pierwsze wrażenia. Mam oczywiście gwarancję Sharp Polska. Kosztował mnie 5.500zł. ale warto było. Postaram sie na bieżąco dzielić wrażeniami.
 

piastun

New member
Witam.

Od wczoraj wisi u mnie na scianie 46X20E :) Mam w zwiazku z tym kilka pytan do innych bardziej doswiadczonych uzytkownikow.

1. Podlaczylem do niego botebooka kablem HDMI-HDMI. Przy rozdzialce 1920x1080 60Hz obraz na TV nie jest stabilny - jakby skakal raz na jakis czas. Musze przestawiac na 30Hz z przeplotem zeby bylo OK. Czy to normalne? W notebooku mam chipset 965 z karte graficzna (chyba) GMA3100.

2. Jakie najlepiej poustawiac obraz (podsw., kolory, kontrast itd) tzn. czy ktos ma jakiegos gotowca najlepszego wg niego - wiem ze najlepiej to kalibracja przez firme ale to musze sobie na razie podarowac.

3. Dlaczego ten TV nie ma znaczka Full HD? Czym rozni sie "HD Ready 1080p" od "Full HD"?

Dzieki za pomoc.
 

czago

Banned
VIRUS21 napisał:
cytuje:
Wymieniłem TV z powodu brzęczenia - drugi też brzęczy. Postanowiłem sam ustalić dlaczego. Defekt dotyczy systemu OPC ( optical picture control), który działa jak sciemniacz. - Gdy pada na ekran duża ilość światła dziennego - rozjaśnia go, gdy zmierzcha zaczyna sciemniać, zmniejszając zużycie prądu i oszczędzając lampę i ekran LCD. Niestety gdy sciemnia zaczyna buczeć - tym głośniej im ciemniej - dlatego ten niekorzystny efekt zauważalny jest dopiero po zmierzchu. Można to podregulować - wyłączyć pilotem syatem OPC , rozjaśnić maksymalnie ekran. Wówczas buczy jedynie w momencie zmiany kanału odbioru TV. Jak sprawdzić w sklepie - czy konkretny TV buczy: 1) poprosić obsługę o włączenie OPC (pilotem z MENU - obraz - pozostałe) i zasłonić ręką czujnik OPC - prawy, dolny róg odbiornika , drugi od lewej. Wówczas powinno wystąpić buczenie , jeśli TV ma tę wadę. Niestety potiwerdza to opinię, że te tańsze TV dostępne na rynku są odpadami jakościowymi.


Prztestowł ktos z was funkcje OPC ???

Dla ścisłości: wada Sharpa polegająca na buczeniu/piszczeniu dotyczy nie tylko tańszych modeli ale również tych droższych (XD1, XL1, XL2). Tu również zdarzają się całe serie odrzutów z produkcji, które nie spełniają norm jakościowych i w związku z tym trafiają na rynek polski.
 
Do góry