SHARP LC-42X20E, LC-37X20E, LC-46X20E wszystko o serii X20

PLaYA

New member
Własnie wcześniej również się pytalem o ustawienia obrazu i nikt sie nie wypowiedzial w tym temacie, a patrzyliście ustawienia kikiego pare postow wczesniej (nie mam możliwości sprawdzenia aktualnie sam tego)
http://www.hdtv.com.pl/upload/rte/artykuly/sharpx20/P1050445.jpg

niebawem bede podlączał kino domowe i koleś w sklepie rownież zajmuje się kalibracją jeśli nikt nic nie odpisze to trzeba się będzie zdecydować... i zapłacic :(

fajnie jakby Kiki rzucił nam jakies info na temat ustawień ;)
 

bulek

New member
Zaciekawiło mnie co pisaliście o kalibracji. Niech więc spytam wprost... jaki ma sens płacenie komuś za to, żeby powiedział ci jakie ustawienia są dla ciebie najlepsze? Czy nie lepiej sobie ustawić samemu według własnych gustów? Chyba, że opatrznie rozumiem tą kalibrację.
 

PLaYA

New member
bulek co do kalibracji to temat był już poruszany, polecam poczytać trochę tu http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=13039
W USA jest nawet specjalna fundacja zajmująca się kalibracją obrazu zrzeszająca specjalistów w zakresie ustawień,kalibracji obrazu
http://www.imagingscience.com/ (mamy dwie firmy w Polsce które uzyskały ten certyfikat) tam również możesz poczytać co,dlaczego,po co.
Na oko to sobie możesz popróbować, lecz nic nie zastąpi plansz testowych i kolorymetru.
Przytoczę ci tylko cytat ze strony jaki znajdziesz na slaidach :
"Leaving your HDTV at the factory picture
settings is like installing a new air
conditioner without setting the thermostat."

mam nadzieję, że cię przekonałem :grin:
 
Ostatnia edycja:

bulek

New member
Przykład trochę nietrafiony, bo nie pisałem, żeby na domyślnych wartościach go zostawić, ale żeby sobie w termostacie ciepło/zimno do swoich preferencji ustawić :). Dzięki za linka, chętnie poczytam.
 

smikel

New member
Czy można odbierać na Sharpie lc42x20e polsat lub tvn przez tuner cyfrowy (DVB-T)?
nie mogę znależć info czy komuś się to udało. Mieszkam w W-wie i bez problemu na DVB-T łapię TVP1, 2 i Info, niestety przy Polstcie i TVN mam informację "odebrano niekompatybilny sygnał video".
 

bulek

New member
Bo odbierasz transmisję MPEG-2. TVN i Polsat z tego co wiem nadawane są tylko w MPEG-4 (który będzie formatem docelowym w Polsce najprawdopodobniej), czego Sharpy nie obsługują.
 

smikel

New member
bulek napisał:
Bo odbierasz transmisję MPEG-2. TVN i Polsat z tego co wiem nadawane są tylko w MPEG-4 (który będzie formatem docelowym w Polsce najprawdopodobniej), czego Sharpy nie obsługują.

Dzięki za info.
Poczytałem, że jest karta CAM do konwersji MPEG-4 na MPEG-2.
Osobiście zastanawiam się nad takim zakupem.
Czy ktoś może już kupił do tego Sharpa taką kartę i może się pochwalić, że działa?
 

Yoszek

New member
Zacytuje tutaj opinie na ceneo na temat sharpa 46x20e jednego goscia:

LC-46X20E

Oświadczam, iż telewizory naszych kolegów są Full HD (Ready)

zalety.gif
Zalety produktu
Full HD

wady.gif
Wady produktu
Ready


Normalnie umarłemXD
 

krecha2

New member
sa rozne programy do usuwania martwiakow ,tylko ciekawy jestem czy ktos probowal i co wyszlo, chodzi o te co nawalaja kolorami z duza czestotliwoscia , ludzie pisza tez ze ''masuja piksele'' przez szmatke nie wiem czy to dobry pomysl ,probowal ktos zabaw z pikselami?
 

motobartcompany

New member
krecha2 napisał:
sa rozne programy do usuwania martwiakow ,tylko ciekawy jestem czy ktos probowal i co wyszlo, chodzi o te co nawalaja kolorami z duza czestotliwoscia , ludzie pisza tez ze ''masuja piksele'' przez szmatke nie wiem czy to dobry pomysl ,probowal ktos zabaw z pikselami?
ja próbowałem 2 programów, nawet jednym przez cały dzien, również pukałem delitatnie w subpiksele. To było jeszcze jak miałem Samsunga N71.

Nie stety nic to nie pomogło, z doświadczenia wiem, że to ustroństwo raczej nie zniknie. Zawsze jak miałem martwego piksela to od nowości TV. Nigdy nowe się nie pojawiły. Najgorsze są czerwone widoczne na białym tle. Niebieskie na czarnym są miej widoczne. Zawsze miałem kilka dziadów, najwiecej chyba 15. Teraz jestem zdziwiony, bo w 40 calowym S3000 matryce mam czystą. Dla mnie to nowość bo nigdy tak nie miałem:)
Moim zdaniem matryce powinny przechodzić dokładniejszą kontrole jakości i takie szopki nie powinny mieć miejsca, ale widocznie za dużo by było strat... nie bez powodu prawie każdy TV ma matryce klasy drugiej i w instrukcji pisze że mogą się pojawić różne kolorowe plamki;)
 
Ostatnia edycja:

krecha2

New member
Wczoraj probowalem tymi programami cos zdzialac zostawialem na okolo godzine , nic nie dalo , denerwujace sa te piksele , a najbardziej ze to wada fabryczna ! a serwis ma to w dupie, dla mnie takie 'Martwiaki' nie powinny miec miejsca ,placisz za cos kupe kasy , i otrzymnujesz tv.. i modl sie codziennie przez 2 tygodnia drogi nabywco zeby ci nie wywalilo martwiaka , bez sensu..
 

czago

Banned
motobartcompany napisał:
Zawsze miałem kilka dziadów, najwiecej chyba 15. Teraz jestem zdziwiony, bo w 40 calowym S3000 matryce mam czystą. Dla mnie to nowość bo nigdy tak nie miałem:)

To że nie masz "dziadów" w Soniaku 40S3000 to nie dziwota. Jeszcze nie słyszałem żeby w Soniakach ludzie skarżyli się na wypalone piksele czy nierównomierne podświetlenie matrycy. Co innego w osławionych Sharpach.

Liczba wszelkich usterek zgłaszanych w róznych modelach Sharpa już dawno przekroczyła punt krytyczny.
Dziwię się, że ludzie cały czas tak ryzykują kupując wadliwe produkty i mając nadzieję, że może im się to nie przytrafi, a potem żalą się na forum szukając ratunku.
 

MyKey

New member
czago napisał:
To że nie masz "dziadów" w Soniaku 40S3000 to nie dziwota. Jeszcze nie słyszałem żeby w Soniakach ludzie skarżyli się na wypalone piksele czy nierównomierne podświetlenie matrycy. Co innego w osławionych Sharpach.

Liczba wszelkich usterek zgłaszanych w róznych modelach Sharpa już dawno przekroczyła punt krytyczny.
Dziwię się, że ludzie cały czas tak ryzykują kupując wadliwe produkty i mając nadzieję, że może im się to nie przytrafi, a potem żalą się na forum szukając ratunku.
Pragnę zwrócic uwagę ; ) na pare faktów - sharpów ze względu na cenę i parametry sprzedano conajmniej kilkakrotnie więcej niz soniaków (chocby seria x do s) Naturalnym wiec jest, ze grono osób trafiających na wadę w sharpie jest kilkakrotnie większe niż tych którzy mają wadę w sony.
Nawet jeżeli sharp wypuszcza ststystycznie więcej wadliwych tv - to zakładam że jest to np.7-9% w stosunku do np. 5-6% u soniaka.
Co w sumie daje przygniatającą przewagę na forum (w opiniach negatywnych ale również a właściwie przede wszystkim we w s z y s t k i c h opiniach ) Stąd 'wrażenie' wyjątkowej wadliwości sharpa która to opinia jest wg. mnie przesadzona (vide: samsung - który cieszy się podobnym zainteresowaniem i wydaje się byc nawet bardziej 'kłopotogenny' )
Mam sharpa z seri x20e od 2 m-cy i jest idealny - ani jednego BP,bezszelestny, bez wad... a z moich obserwacji tego i pokrewnych wątków wynika że gro osób które już zakupiły sprzęt i nie mają z nim problemów przestaje się w danym wątku udzielac w przeciwueństwie do 'pechowców' u których problemy występują...
Reasumując - bronię sharpa bo jako jedna z nielicznych firm nigdy (w całej historii moich doświadczeń z tą marką) przenigdy mnie nie zawiódł (a troche sie tego przez lata uzbierało - tv crt, 'wieża', 'walkamn', organizer,telefon, budzik) w przeciwieństwie do sony (fakt że tylko telefon był ninajlepszy - ale jednak).
A mój egzemplarz lcd sharp 46x20e tylko potwierdził w całej rozciągłości moją pozytywną opinię o tej marce...
PozdrawiaM
 
Do góry