SHARP LC-42LE320E - ostrzeżenie

satanica

New member
Jason1980 jesteś pewny, że Twoi rodzice mają faktycznie ten sam model ??? 4 miesiące temu w Media Markt nie mieli w sprzedaży tego modelu, a po drugie w listopadzie najtaniej mozna go było kupić za 2.800,- w Saturnie podczas promocji weekend bez VAT. Wtedy w necie kosztował 2.900,- a normalnie w sklepie nawet 3.500,00 zł

Rafib1975 ponieważ mówisz, że masz to samo w tym samym modelu tylko, że jest to 32 cale. Na tym forum jest test 32 calowego tego telewizora i piszą tam, że czerń jest super - żadnych świeceń plus załączone zdjęcia.

Załączam zdjęcie mojego obrazu. Sami zobaczcie ten koszmar.

Pozdarwiam FanLed.

ja mam model starszy 40le700E i podswietlenie jak bajka równomierne , wolalem kupic starszy model full led bez bajerów internetowych i usb,bo i tak tv podpiety jest do kompa. Dziwne ze w nowszych modelach taka kicha sie trafia, nie jestes 1 szą osobą z ty problemem, dodam ze mialem podobny problem z sony 40kdl5500w i po tygodniu oddalem do sklepu, ale w UK bo tu jest 28 dni na oddanie bez podania przyczyny. Takie cos nie powinno byc produkowane, nawet moj 4 letni LG ma rownomierne podswietlenie.
 

jason1980

New member
Jestem pewien ze maja ten model 42le320 i ze kupili go w MM ale teraz juz pewny nie jestem za ile. Moze jednak jak mowisz za 2800 i wlasnie niby to byla promocja bez vat ale nie w Saturnie jak piszesz a w MM. Bylo to ok 4 miesiace temu.
 

rafib1975

New member
Jason1980 jesteś pewny, że Twoi rodzice mają faktycznie ten sam model ??? 4 miesiące temu w Media Markt nie mieli w sprzedaży tego modelu, a po drugie w listopadzie najtaniej mozna go było kupić za 2.800,- w Saturnie podczas promocji weekend bez VAT. Wtedy w necie kosztował 2.900,- a normalnie w sklepie nawet 3.500,00 zł

Rafib1975 ponieważ mówisz, że masz to samo w tym samym modelu tylko, że jest to 32 cale. Na tym forum jest test 32 calowego tego telewizora i piszą tam, że czerń jest super - żadnych świeceń plus załączone zdjęcia.

Załączam zdjęcie mojego obrazu. Sami zobaczcie ten koszmar.

Pozdarwiam FanLed.
E no nie u ciebie to faktyczny koszmar jak tak to wygląda u mnie jest na rogach ale jest to delikatne, nawet można powiedziec bardzo delikatne ale jednak widoczne. A co do czerń to jest super a delikatnie w rogach to akurat mi nie zawadza i chyba większosci ludzią przy 32 calch tez to nie przeszkadza.
 

FanLed

New member
do Jason1980

jason1980 mam do Ciebie prośbę.

Jak będziesz w najbliższym czasie u swoich rodziców mógłbyś sprawdzić ich telewizor, ale w odpowiednich warunkach. To znaczy przy przyciemnionym świetle, najlepiej po ciemku i oczywiście w opcji całego czarnego obrazu (włączony bez sygnału) i obrazu z sygnałem, ale z czernią. Wiesz jak ja ogladam naprzykład film na całym obrazie i nie ma, lub jest dosłownie w scenach niewiele czerni w granicach rogów to w ogóle bym nawet nie zauważył tego defektu. Powiem więcej kolory ma jak żyleta i jeśli chodzi o wrażenia to mam jak najlepsze !!! - po prostu obraz miodzio. Tylko jak leci film panoramiczny lub w formacie kinowym to wówczas już ewidentnie widać świecące rogi lub kiedy nawet jest film na całej powierzchni ekranu to przy bardzo ciemnych scenach zwłaszcza na brzegach wtedy też widać świecenie. Wiadomo, że jak jest dzień i wali ostro słońce to tego tak nie widać. Generalnie oglądam TV wieczorem i później przy przyciemnionym świetle, a wtedy to już wiesz. Tak więc jeśli nie jest to dla Ciebie problem przetestować TV u twoich rodziców to byłoby super.

Pozdrawiam.
 

rafib1975

New member
A mam pytanie jeszcze jedno do FanLeda, jak masz w menu ustawione DCR czy włączone czy nie i jak masz ustawione podświetlenie, jaką wartośc? Fakt Ja jak juz pisałem wczesniej mam 32 cale i to też może miec wpływ, ale DCR mam wyłączone i podświetlenie na 50, a ty jak masz na dużo wiecej to może dlatego masz takie "latarki".
 

FanLed

New member
rafib1975 dzięki

Ale próbowałem już wszystkich możliwych ustawień. DCR mam wyłączone. Ja używam akurat podświetlenia dla ustawień obrazu standardowego czyli 90 lub film 80, ale nawet jak włącze ECO gdzie podświetlenie jest 50 to nie ma zauważalnej zmiany - oprócz gorszych kolorów. Próbowałem również w osobistych ustawieniach kombinować, ale nie ma szans. Żadna kombinacja nie usunie tych cholernych latarni :sad:

Oczywiście jest mini-mini zauważalna zmiana jak podświetlenie dam na zero, ale w końcu nie w tym rzecz żeby "do czytania książki wyłączać światło".
Mnie osobiście jeśli chodzi o obraz najbardziej odpowiada ustawienie standardowe - lubie kolory jak żyleta.
 

satanica

New member
Ale próbowałem już wszystkich możliwych ustawień. DCR mam wyłączone. Ja używam akurat podświetlenia dla ustawień obrazu standardowego czyli 90 lub film 80, ale nawet jak włącze ECO gdzie podświetlenie jest 50 to nie ma zauważalnej zmiany - oprócz gorszych kolorów. Próbowałem również w osobistych ustawieniach kombinować, ale nie ma szans. Żadna kombinacja nie usunie tych cholernych latarni :sad:

Oczywiście jest mini-mini zauważalna zmiana jak podświetlenie dam na zero, ale w końcu nie w tym rzecz żeby "do czytania książki wyłączać światło".
Mnie osobiście jeśli chodzi o obraz najbardziej odpowiada ustawienie standardowe - lubie kolory jak żyleta.
tego sie nie wyreguluje, kiedys dzwonilem do znajomego, ktory sedzi w serwisie sony i powiedzial, ze nawet mechanicznie jest to trudno wyeliminowac, to jest wada fabryczna, ktora miesci sie w normach firmy ustalonych przez nia sama, ja bym na twoim miejscu staral sie wymienic ten tv albo meczyl i nekal serwis sharpa, bo to bedzie dla ciebie jak ziarenko piasku w oku- zawsze bedzie cie draznic
 

FanLed

New member
do Administratora czy Moderatora ???

Nie wiem komu podziękować za usunięcie wątku (kupujesz Sharpa zobacz to zdjęcie) o którym sam wspomniałem, że jest powtórką (wyjaśniając) dlaczego i rozumiejąc późniejsze usunięcie. Moja racjonalna argumentacja okazała się słuszna skoro brak odzewu KIKI lub, a zwłaszcza osoby odpowiedzialnej za usunięcie wątku jest tego potwierdzeniem. Jak widać niecierpliwość "kogoś" jest nadzwyczaj bezgraniczna, chyba że to jedyny sposób by uniknąć opinii dotyczącej zdjęcia. KIKI również tajemniczo zamilkł po pokazaniu zdjęcia. Dziwne jest to, że skoro w testach tak super wypada 32 cale, sam posiadasz 37 cale i twierdzisz że jest podświetlenie OK to pomimo Twojego stwierdzenia, że to najtańsza seria Sharpa to dlaczego u Ciebie jest wszytsko OK, a u mnie nie - jak rozumiem wszystkie te modele poniżej 42 cali mają super podświetlenie oprócz 42 cali ?? Dalej jestem ciekaw opinii co do zdjęcia zwłaszcza tej osoby, która usunęła wątek pomimo mojej prośby. Ale coż państwo w państwie najwidoczniej panuje na tym forum. Jak na początek mojego uczestnictwa to dość przykre zderzenie z przyjętą praktyką.

W każdym bądź razie moje głębokie podziękowania dla Tych wszystkich, którzy usiłowali mi pomóc. Jeszcze raz bardzo dziękuję.

FanLed
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czytaj regulamin . Robi się bałagan .
Wszystkie posty dublowane są usuwane.
W zdublowanym watku napisałeś dosatkowo nieprawdę .
Łamanie regulaminu jest karalne
O ile wiem na razie żadnej kary nie otrzymałeś
Więc nie prowokuj.
Co do telewizora to sprawa jest sprawdzana
w Sharp Polska . Dam znać
 

FanLed

New member
kiki - wielkie dzięki za odpowiedź

Zapoznałem się z Regulaminem i właśnie dlatego na samym początku zdublowanego wątku przeprosiłem i poprosiłem o wyrozumiałość na kilka dni jednocześnie dokładnie informując o prawdziwych intencjach umieszczenia tego wątku. Mam pełną świadomość, że kopiowanie tematów jest źródłem bałaganu i to nie podlega dyskusji. Zresztą być może właśnie dzięki takiej dyscyplinie można na tym forum się w miarę łatwo odnaleźć. Co do napisania nieprawdy o czym wspomniałeś w zdublowanym wątku to jeśli naprawdę wdarła się tam jakaś nieprawdziwa informacja to zapewniam Cię, że musiałem nieświadomie przekręcić jakiś fakt pisząc w pośpiechu post.

Kiki dziękuję za informację - że Sharp bada sprawę tego telewizora i z góry dziękuję za wszelkie informacje od Ciebie co dalej w sprawie.

Pozdrawiam, FanLed.
 

kamil2232

New member
Witam,

Zalogowałem się specjalnie na forum, gdyż zakupiłem telewizor o którym mowa w tym temacie.
TV kupiłem dzisiaj i oczywiście gdy zauważyłem jasne diody w rogach szukałem rozwiązania i trafiłem na ten temat, niestety ciut za późno, mogłem wcześniej poczytać opinie. U mnie nie wygląda to tak źle jak na zamieszczony screenie mam mniejszy rozbłysk, jednakże chyba będę jutro jechał do sklepu i próbował wymienić na inny model. Wiadomo coś na temat czy Sharp podjął już jakąś decyzję odnośnie tego TV?

Pozdrawiam
 

sylwek34

New member
Dobrze, że trafiłem na ten post bo robiłem już przymiarki do tego TV i teraz raczej ominę go szerokim łukiem. Dzięki za informację.
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
ja też mam prodobny problem w swoim 40LE820E tylko, że nie swiecą rogi za to mam jaśniejszy pasek po środku ekranu i nierówne podświetlenie górnej krawędzi.

Idąc za radą Kiki próbowałem pisać do SHARP i Serwisu (główny) niestety po wymianie dyfuzorów świetlnych jest chyba jeszcze gorzej a nie chcą wymienić na inny -nic nie chcą generalnie... SHARP ma mnie serdecznie gdzieś.

Postaram się zrobić fotkę i ją zamieścić bo teraz jasny pasek widoczny na jasych tłach i fatalny clouding na ekranie (chyba te duchy tak się nazywają) może mój też sprwdzą w SHARP co Kiki? Choć chyba poprzestaną na dalszym olewaniu...

SHARP ma klienta serdecznie w... nosie. Trzeba było kupić najtańszego LG który ma podobna do mojego jakość obrazu...a 1500zł by w kieszeni zostało.

:(
 
Ostatnia edycja:

trezor4

New member
i co wyjasnilo sie cos z tymi SHARPAMI ? ja mam to samo chcialem kupic SONY ex500 40 cali ale sprzedawca mnie nawowil na tego sharpa :( i nie wiem co mam zrobic bo mam to samo co koledzy ....
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Dla mnie te sharpy to padziewie z jakimiś Tajwańskimi matrycami widać nawet to po rozmiarze 42 cale to nie jest prawdziwy rozmiar sharpa oni robią 40.Dołóż i bierz 810sharp rewelacja...nie stać cie to na raty!ale będziesz zadowolony.Pozdrawiam
 

el_pawlo

New member
kupiłem taki tv i tez mi swieci w rogach. masakra. gram po nocach na ps3 przy wył. swietle to efekt jest nie do przyjecia. wziełem na raty w "nie dla idiotów" 5 dni temu i mam pytanko czy sie ktos orientuje czy mogę oddac i wziąsc cos innego???
 
Do góry