Sharp LC-40LX705E przestał widzieć moduł CAM

6acek

New member
Witam.
Od kilku miesięcy jestem posiadaczem telewizora Sharp LC-40LX705E. W swojej miejskiej telewizji kablowej (TVK DIANA) zakupiłem moduł CAM Conax (TechniCrypt >>CX<<) by odbierać telewizję cyfrową i kanały HD. Po wsadzeniu modułu z kartą przez pierwsze 2 miesiące wszystko pięknie działało bez zgrzytów i problemów. Teraz nagle telewizor przestał widzieć moduł, który od pierwszego włożenia nie był wyjmowany, ani nie miały miejsca jakiekolwiek zdarzenia mogące coś uszkodzić. Zdarzyło się, że czasem jeszcze moduł został wykryty po wyjęciu i włożeniu go ponownie, ale teraz nic. Był serwisant z innym modułem (model ten sam), inną kartą itp., ale nic się nie zmieniło. Co się mogło stać? Co może rozwiązać problem? Może ktoś miał podobną sytuację? Czy na przykład zakup innego modułu innej marki rozwiąże problem? Jeżeli mógł zostać uszkodzony czytnik w jaki sposób się to mogło stać?
Spędziłem już parę godzin w szukaniu odpowiedzi na różnych forach, google itd... Nic nie znalazłem.
 

NET24

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sprawdź ten swój cam w satce z inną kartą conax np. tkn. Później sprawdź kartę swoją by się upewnić czy twój komplet jest sprawny. Następnie szukaj przyczyny w tv np. czy nie podgięła (zgięła lub wyrwała) jakaś szpilka czytnika która wchodzi w cam. Jeśli to nie pomoże to poszukaj nowszego softu do TV może to rozwiąże problem.
 
Do góry