SHARP LC-37X20E czy SAMSUNG LE-37M87BD

mer123

New member
Witam wszystkich na forum.
Planuje zmienic tv z Plasmy Samsunga 42" na mniejsze LCD 37"
Tv przeznaczony bedzie gł. do grania na konsoli Xbox360 , czasem do N-ki.
Mam dylemat i stosunkowo niewiele czasu do zakupu. Za 6 dni wyjeżdżam za granice i do tego czasu chciałbym już kupić jakiś tv, dlatego zwaracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w wyborze (zamiesciłem już jeden post na dziale x360, ale nie doczekalem sie odpowiedzi)
Znalazlem kilka modeli które odpowiadają mi parametrami i cenowo jednak nadal nie moge się zdecydować.
Wacham sie gł. m-dzy 2 modelami :

SHARP LC-37X20E:
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]LCD 37'' 16:9 stereo NICAM z Virtual Dolby Surround[/FONT]​
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Pełna zgodność matrycy z obrazem telewizji wysokiej rozdzielczości: Full-HD[/FONT]​
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Panel LCD TFT Advanced Super View & Black o rozdzielczość 1920x1080[/FONT]​
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Podświetlenie o 4 długościach fali RGB Plus[/FONT]​
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Wbudowany tuner DVB-T[/FONT]​
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Usuwanie drżeń obrazu SD/HD[/FONT]​
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Czas reakcji matrycy 6 ms[/FONT]​
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Jasność 450 cd/m2[/FONT]​
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Podwyższony kontrast 2000:1[/FONT]​
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Dynamiczna stopa kontrastu 10000:1[/FONT]​
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Procesor dźwięku przestrzennego SRS TruSurround XT (R) oraz Dolby Digital (R)[/FONT]​
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Kąt obserwacji: 176''[/FONT]​
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Funkcja "tekst na obrazie"[/FONT]​
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Wbudowany moduł teletekstu (TOP/FLOF)[/FONT]​
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Funkcja OPC[/FONT]​
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Lampa podświetlająca o żywotności ponad 60.000 godzin[/FONT]​
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Funkcja Clear Voice - doskonałe odtwarzanie mowy ludzkiej[/FONT]​
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Automatyczna regulacja głośności[/FONT]​
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Zintegrowany głośnik z aluminiową obudową[/FONT]​
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Wejścia: terminal HDMI x 3; SCART x 2; Component; AV/S-video; PC-in[/FONT]​
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Wyjścia: cyfrowe optyczne, słuchawkowe[/FONT]​

SAMSUNG LE-37M87BD
  • Format 16:9
  • Panel Super Clear
  • Rozdzielczość 1920x1080 (Full HD)
  • Stopa jasności 550 cd/m2
  • Stopa kontrastu 8,000:1
  • Paleta barw 100% PAL
  • Funkcja Movie Plus - redukcja efektu smużenia
  • Wide Color Enhancer
  • Kąt widzenia (poziomy/pionowy) 178°/178°
  • Tryb Game Mode (dynamiczne obrazy stosowane w grach komputerowych)
  • Technologia DNIe (Digital Natural Image engine)
  • System dźwięku SRS TruSurround XT
  • Moc akustyczna 2 x 10 W
  • PIP (1 Tuner)
  • Telegazeta 1,000 stron
  • iDTV
  • Złącza: HDMI (1,3) x3 (jedno złącze HDMI-CEC), SCART x2, Component x1
  • Złącza: słuchawkowe x1,S-Video x1, PC D-sub x1


Prosze o pomoc w wyborze oraz o ewentualne propozycjie tv ( do 4,5 tys )
POZDRAWIAM
 

motobartcompany

New member
Jeżeli do grania na konsoli to wybrał bym tego samsunga, mimo że na papierze wyglada gorzej to w grach prawie nie smuży.

Możesz też się zastanowić nad Samsung LE37R82B, zostanie ci trochę kasy w kieszeni na gry:) Testowałem ten TV i powiem ci, że rewelacja do gier, praktycznie nie ma smużenia. W tym samy momencie miałem Sharpa RD2 i ten w grach przy tym samsungu wymięka.

Jeżeli dołożył byś 200 zł to masz
Panasonic TX-37LZ70P matryca IPS w tym momencie nie ma lepszego TV do gier tej wielkości.

Podstawowa zasada to nie patrzeć na parametry ale jak gra dany telewizor.Dane techniczne typu kontrast i czas reakcji to ściema marketingowa .

 
Ostatnia edycja:

mer123

New member
smużenie

No właśnie.
Jesteś już drugą osobą która potwierdza ze ten Sharp ma straszne problemy z grami. Wszoraj przeglądając forum znalazłem posta z linkami, gdize można było zobaczyć jak radzi sobie sharp ( nie ten model ale 100mhz ) z xboxem i nie wyglądało to za ciekawie.
Z kolei zastanawia mnie jedna rzecz ... czy to możliwe że na plazmie, którą mam aktualnie ([SIZE=-1]PS 42 E71H)[/SIZE] smużenie nie występuje .. ?? Nie jest to jakiś cud techniki, kupiony prawie 1,5 roku temu ale nie zauważyłem żadnego smużenia , a już z pewnością gry chodziły lepiej niż na tym Sharpie za 6-7tyś.
Swoją drogą podoba mi sie tv , ktory polecasz ... i jeden i drugi.
Bardziej jestem skłonny dołożyć te 2 stówki i mieć Panasonic'a TX-37LZ70P z Full HD.
Dzieki za opinie , tego właśnie mi było trzeba , kogoś kto testował tv i widział jak sie zachowuje live.
Z Full Hd znalazłem jeszcze LG (LG 37LY95R) w podobnej cenie ale nikt nic nie pisał jak sie zachowuje z xboxem.
Na dzień dzisiejszy jestem zdecydowany na tego Panasonica, tv kupuję w sobote, podziele się opinia po podłączeniu pod konsole.
A wiesz może jak ten Panasonic radzi sobie z N-ką.??

Pzdr
 

mer123

New member
Panasonic TX-37LZ70P czy TX-37LZD70F

...
moje ostatnie pytanie dotyczy tych dwóch modeli
Który lepiej wybrać, TX-37LZD70F czy TX-37LZ70P
Nie wiem jak TX-37LZ70P ale TX-37LZD70F to 100mhz.
Czy bedzie możliwość wyświetlania FULL HD po componencie ( w obu przypadkach) ??
pzdr
 

krecha2

New member
to nie jest 2 osoba ktora twierdzi ze ten sharp X20e nie daje rady w grach , To jest ta sama osoba co napisala post z tymi filmikami:) dla mnie najsmiesniejsze jest to ze osoby majace ten tv zachwalaja ten tv ..oto cytaty''''
Wczoraj natomiast udało mi się znaleźć trochę czasu na gierki z XBOX'a. Potwierdzam że nic nie smuży. To naprawdę jest 4 ms. Obraz jest fenomenalny. Ostrość, nasycenie i przede wszystkim wielkość.:wink:
Wcześniej grałem na 20 cali w panoramie na monitorze komputerowym. Odradzam, gry które wykorzystują 1080i na X'sie wyglądają o niebo lepiej. Takie pozycje jak: BIOSHOCK, PES 2008, THE DARKNESS, SKATE i HALO 3 wyglądają mistrzowsko. Szczególnie HALO nabrało jakości i nie wiem dlaczego, bo gra ta ma skopany anty-aliasing i myślałem że na większym ekranie będzie wyglądała gorzej, a jest odwrotnie.'''''

Chodzi ultra płynnie, a kupiłem go głównie dla gier z XBOX'a 360 więc jeśli chodzi o to, to faktycznie jest to 4 ms bo wszystko jest płynne.

Sharpa 46x20e w połaczeniu z PC od tygodnia używam jako monitora i TV w jednym.
Matryca jako monitor(4ms - rekordzistka na rynku) spisuje się FENOMENALNIE (testy na CoH,FEAR,MTW w rozdz.1920x1080 - szybko płynnie no i bajecznie kolorowo)

Z TV już tak genialnie nie jest - po obrazie z piecyka sygnał kablówki (Aster) pokazuje wszystkie niedoskonałości (720p) tej formy transmisji obrazu... jednym słowem szkoda tego tv do analogowego sygnału - bo to jakby lac E95 do 911-ki :wink: - pozostaje cyfra lub n-ka

3. W grach z PS3 wszystko jest płynne, nie ma smużenia, a ilość możliwych ustawień kolorów, kontrastu, podświetlenia jest powalająca.

kumpel był z xboxem do testu na parę godzin

od razu zaskoczyło :)
tak więc bez obawy
kumpel już zbiera kasę na 46 XD1 - jak zobaczył wynik :razz:

pewnie na 42 XD1 - będzie podobnie

ludzie ja nie znalazlem zadnego posta ktory mowi ze X20e smuzy albo zle dziala z ps3 a porownynwanie x20e do Rd2 jest smieszne bo to inna matryca , ludzie czytajcie uwaznie a nie sluchacie sie jednej osoby ktora nie widziala tego tv w akcji tylko na podstawie Rd2 twierdzi ze musi smuzyc Pozdrawiam
 

motobartcompany

New member
Kolego krecha2 w tym momencie matryca IPS będzie najlepsza do gier.

Sharp posiada matryce S-pva która, przy ciemnych kolorach smuży. Po prostu tego typu matryca, ma czas reakcji ( wygasania pikseli) zalezny od wyświetlanego koloru.
Sharp RD2 i X20E mają taką samą matryce S-pva wiec zaciąganie przy ciemnych kolorach będzie na tych TV występować.


Polecam zagraniczne forum - Av forums. Jest tam dużo materiałów na ten temat, łącznie z filmikami itd.




http://www.avforums.com/
 

krecha2

New member
Wszystko spoko , tylko nie rozumie dlaczego ludzie majacy ten tv po podpieciu go do pc-ta lub ps3 ,xboxa wedlug ciebie gadaja glupoty?
kazdy z nich twierdzi ze nie ma smuzenia , ze obraz jest fenomenalny ,tak samo ludzie twierdza o starszym bracie xd1e , Teraz Ty nie majac tego tv nie widzac jak gra z ps3 twierdzisz ze smuzy:confused: czyli wszyscy uzytkownicy tego tv i ps3 nie maja racji ,tylko ty nie majac tego tv masz racje bo mowisz ze to matryca taka i taka i musi smuzyc? wejdz na temat na tym forum ...http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=16791&page=3

gdzie ja nie spotkalem sie z ani jedna zla opinia na temat tego tv i ps3 !
 
Do góry