Sharp LC-37LE320?jest coś lepszego?;)

Larus

New member
każda opinie w jakiś sposób jest pomocna zanim dokona się wyboru tym bardziej gdy ma się ograniczony budżet.
Który tv lcd 37' ma czerń na poziomie 0,05 w cenie 2,5tyś?

pozdrawiam

Z 37" ? Żaden :( Z 32" / 40" ? Każdy z S-PVA Samsunga. Niemniej na A-MVA3 (czyli np. tytułowy Sharp czy EX500 Sonego da się ~0.08 uzyskać).
 

tobiasz20

New member
kupiłem wyżej wymieniony TV i obraz ze zwykłej anteny mnie rozczarował!!!wszystkie wady sygnału oglądane do tej pory na 21" szklanym soniaku są widoczne 2xbardziej...w zasadzie oglądanie tego tv męczy:( sygnał z anteny jest chyba za silny albo ta zbiorcza antena jest źle ustawiona bo na ekranie pojawiają się cienie. Obraz wcale nie jest ładny, kolory są przejaskrawione, czerń jest słaba....podświetlenie zbyt mocne. Czy ktoś może poratować i pomóc w kalibracji tego modelu?
Proszę znawców o pomoc....
 

radoskur

New member
kupiłem wyżej wymieniony TV i obraz ze zwykłej anteny mnie rozczarował!!!wszystkie wady sygnału oglądane do tej pory na 21" szklanym soniaku są widoczne 2xbardziej...w zasadzie oglądanie tego tv męczy:( sygnał z anteny jest chyba za silny albo ta zbiorcza antena jest źle ustawiona bo na ekranie pojawiają się cienie. Obraz wcale nie jest ładny, kolory są przejaskrawione, czerń jest słaba....podświetlenie zbyt mocne. Czy ktoś może poratować i pomóc w kalibracji tego modelu?
Proszę znawców o pomoc....


A dawałeś wyszukiwanie kanałów analogowych czy cyfrowych? Jesteś w ogóle w zasięgu naziemnej cyfrowej?
 

karl

New member
Nom... ja przerobiłem podobną opcję, najpierw miałem Full pudło TV i nawet nie mogłem wszystkich programów ustawić z kablówki... zainwestowałem w 37 LG LCD i obraz był kiepski a finalnie pokusiłem się o TV na kartę HD i jestem w szoku... wszystko wygląda super. Sprawdź najpierw czy to nie kwestia ustawień a jak wyjdzie, że nie.. to łap się za wiertarkę i instaluj antenę.
 

amelia25

New member
każda opinie w jakiś sposób jest pomocna zanim dokona się wyboru tym bardziej gdy ma się ograniczony budżet.
Który tv lcd 37' ma czerń na poziomie 0,05 w cenie 2,5tyś?

pozdrawiam

no właśnie :/
dlatego w takim przedziale cenowym lepiej wybrać plazmę :p
albo chociaż coś z podświetleniem LED, wtedy czerń będzie pełniejsza niż przy standardowym podświetleniu, a można coś takiego w całkiem rozsądnej cenie nabyć, wystarczy troche poszukac, np:
SDN KOMPUTER & MEDIA4YOU Telewizor LED LG 37LE5500 - 37"
 

frranek

New member
Według mnie ten LG to całkiem dobry produkt.
Co mają inne telewizory co czyni je o klasę lepszymi od 37LE5500 (kosztuje niewiele ponad 2,5K) znasz jakiś produkt o lepszych parametrach w zbliżonej cenie ?
 

tobiasz20

New member
ok już sytuacja została opanowana;) wyłączyłem wszystkie 'ulepszacze' obrazu....zmniejszyłem podświetlenie i kolory. I obraz poprawił się zauważalnie. Myślę że na cyfrowym sygnale byłby full wypas ale póki co jest dobrze;)
 

amelia25

New member
Ja też zastanawiałem sie nad wyborem TV pomiedzy sharpem 37LE320E, a philipsem 37PFL5405H ostatwczniewybór padł na sharpa z uwagi na wygląd i ledy. Także ja bym sie wogóle nie zastanawiał. Co do LG to robili niezłe nagrywarki, a Tv to dla mnie totalna lipa nie udalo mi sie osiągnąć takiego obrazy jak na sharpie pomimo tehgo że oba były podłączane pod tuner HD /mama kupiła i załuje po tym jak kupiłem sharpa chce do mnie codziennie przychodzić na telewizje/


jakoś nie chce mi się wierzyć żeby na tym samym sygnale i podobych ustawieniach różnica była widoczna, miałam już kilka TV, dwa LG LH5000 i LH7000 oraz panasa e20u, o ile czerń na LCD jest rzeczywiście słabsza to obraz HD wyglądał tak samo, może powinieneś bardziej się postarać z ustawieniami żeby mama się na Ciebie nie obraziła ;)
 

karl

New member
pożycz od kogoś odtwarzacz BR albo PS3 i zobacz jak wygląda film z BR to jest dopiero full wypas i FullHD za jednym razem :)
 

amelia25

New member
no na bank, wystarczy spojrzeć na pliki - jak jest BR rip to ma ok 50gb, a takie mkv mają po 4-20gb - czyli kompresja dosyć duża :/ a na kompresji traci właśnie jakość, jeżeli masz kase to nawet się nie zastanawiaj i kupuj BR najlepej żeby miało usb i podobne udogodnienia żeby ew. kompa podłączyć czy chociaż sam dysk przez usb
 
Do góry