Sharp LC-32WD1E a Sharp LC-32RA1E

kojak_ct

Member
Demko Ninja Gaiden Sigma i Virtua Tennis 3 też jest w 1080p@60FPS. Toshiba 42X3030 w GTHD smużyła ale nie było artefaktów. Jak jest w sprzętak wymienionych powyżej? ;) Mam nadzieję, że jutro osobiście sprawdzę na 40M86 bo jutro ma przyjść.
 

huronpl

New member
Tak. WD1E pójdzie w tej rozdzielczości. Sam wczoraj w sklepie podłączałem kompa do WD1 i RA1. O ile WD1E bez problemowo można ustawić natywną lcd, to w przypadku RA1 nie dało się

Lapka podłączałem kablem D-Sub.
 

Rogal

New member
Też teraz stoję przed wyborem między tymi własnei modelami, a tutaj wątek się troszkę jakby uciął, co w końcu lepsze RA1 czy WD1 ?

Pozdrawiam
 

Rogal

New member
Dzięki za odpowiedź, własnie czytąłem już chyba wsyzstko co możliwe, o tym telewizorku tu na forum, ale jakoś w mojej główcę nie chcę się pomieścić to, że TV niższy klasowo jest lepszy od tego wyżej.
Mogę je mieć w cenie 2500 i 2625, dlatego dopłata niewielka i chociaż 95% już jestem na WD1 to jednak nadal się wacham, ale cóż mam nadzieję, że niedługo będę mógł już podzielić się wrażeniami z użytkowania jednego z tych modeli :)
 

markin

New member
sharp wd1e vs ra1e 32 cale

Witam...!!!
Ja równiez zastanawiam sie czy WD1E czy Ra1E. Przeszukałem juz wszystko na necie (opinie i porównania) oraz nareszcie dzis widzialem te dwa modele stojace koło siebie w MM:)) wiec teraz moge wyrazic swoje zdanie. Spedziłem na porównaniu okolo 30 minut i kilka minut na rozmowie z jednym ze sprzedawców. Powiem tak wybrałem WD1E i jutro zamawiam na allegro:))
wydaje mi zie ze pomimo ze wd1e ma nieco bledsze kolory to i tak wypada lepiej od konkutanta gdzie zauwazyłem ostre kontury kolorow, widoczne piksele a na szybkim przemieszczaniu kamery normalne szarpanie obrazu, gdzie wd1e nie wykazywał zadnych problemow i wykazal sie znacznie lepsza plynnoscia obrazu.
P.S
Sprzedawca polecał RA1E(cena ta sama obu modleli 3399zl) mówiac ze w/g niego ten ma lepsze kolory i ze nie widzi skokow obrazu przy szybkich ruchach kamery, ale nie urzekła mnie jego historia poniewaz bylo to zauwazalne:))) POLECAM WD1E. Mysle ze moja opinia komus pomogła. Spoko ten telewizorek
 

gruchakg

New member
Witam!
Ja mam 32WD1E od miesiąca, przejechałem go już na wszystkie możliwe sposoby i mogę coś już o nim napisać:
jeśli ktoś szuka dobrego taniego TV - jest to bardzo dobry wybór! Nie piszę tu o sygnałach innych niz tv SD (zwykła antena lub kablówka), bo tylko tak go używam.
1. Żaden inny TV z tego przedziału cenowego nie zapewni tak intensywnej oraz RÓWNEJ czerni, bez ani kawałka kwadratów ani żadnych szumów - sprawdźcie ciemne sceny! Czerń tutaj jest czarna, a nie szara! Rewelacja!
1a. TV nie smuży w ciemnych scenach! Serio serio!
2. Żaden TV (z porównywalną ceną) nie reaguje tak dobrze na ruch w scenie - pionowe słupki (rząd dzwi przeszklonych, cienkie drzewa, itp.) po prostu płyną przez ekran, a NIE SKACZĄ, jak np w Samsungach - różnica jest powalająca.
2a. Faktycznie widać trochę wpływ funkcji de-juddering (czy jakośtam) na obraz - wokół kształtów i krawędzi przesuwających się można się doszukać efektu "rozgrzanego powietrza" - coś może jakby "pikseloza", ale jest on niewielki i absolutnie do przeżycia.
3. Tuner DVB-T. Cyfra jest tuż tuż a dzięki slotowi CI można tuner rozbudować o MPEG-4 i AVC
4. KOLORY... są naturalne, a nie przejaskrawione, żarówiaste jak np. w Samsungach. Ten TV ma skłonność bardziej do róży i fioletów, niż do czerwieni, więc np. skóra wygląda bardzo natruralnie. Nie jest też podbita żółcią. Osobiście mi się bardziej podobają bardziej nasycone, samusng'owe kolory i właśnie kolory uważam za najsłabszą stronę tego Sharpa. Oglądałem różne modele Sharpa i wydaje mi się, że soczyste kolory są dopiero w linii XL.
5. Obraz jest ostry, krawędzie są ostre. Przy sygnale sd wskazane jest chyba małe rozmycie, ale ta ostrość pozwala oddać jednak więcej szczegółów i przejść między kolorami.
6. Wydaje mi się, że TV gubi się chwilowo przy niektórych rodzajach ruchu - biegnący szybko w poprzek ekranu ciemno ubrany człowiek lub przesuwająca się klawiatura komputera potrafią na DOSŁOWNIE ułamek sekundy zmienić się w plamę kwadratów. Jest to jednak zjawisko sporadyczne i spokojnie da się z tym żyć.
7. Bardzo fajnie działa funkcja skalowania obrazu! W zależności od nadawanego obrazu, TV przełącza się sam w najbardziej pasujący format i o dziwo - robi to praktycznie bezbłędnie. Do tego stopnia, że potrafi obciąć czarny pasek tylko z góry lub z dołu ekranu, jeśli w drugim pasku jest. np. znak stacji.
8. Baaaaaaardzo przydatna funkcja normalizacji głośności. Reklamy już nie huczą, nie musimy też regulowac głośności przy przełączaniu między programami.Fakt, że mogłaby działać troche lepiej, szczególnie przy podgłaśnianiu zbyt cichych stacji.
9. Jakość dzwięku jest OK, jeśli nie chcemy robić w domu dyskoteki.
10. OPC - autom. regulacja podświetlenia - zbyt szybko zmniejsza podświetlenie. Powinna mieć znacznie szersze spektrum działania.
11. Telewizor jest Made in Japan.

/pierwowzór tej recenzji napisałem w komentarzach na skąpcu/

Pozdrawiam.
 

markin

New member
Odnosnie tego co napisal kolega moge sie zgodzic ze kolorki to moze nie sa za ostre ale porownujac do RA1E gdzie kolory sa niby ostrzejsze to widac jak to kolega opisal zjawisko pikseliozy czy jakos tak oraz skoki obrazu przy szybkich ruchach,poza tym bardzo podobal mi sie 100 Hz RD2E gdzie obraz był lepszy, ale nie wydalbym ponad 1200 zł wiecej tylko dlatego ze roznica nie jest az taka diametralna.
 

zorkadar

Member
Witam
Stoje przed dylemetem Sharp 32WD1E czy Samsung 32R82B?

Prosze o pomoc...... im wiecej czytam na temat tych telewizorów tym bardziej nie wiem jaki kupić.....a może jakieś inne typy.
Telewizor bedzie używany narazie na zwykłym sygnale z UPC podobno w pierwszym kwartale przyszłego roku maja puścić sygnal cyfrowy,rownież chcialby podpiąc pod niego komputer i DVD.
W przyszłości planuje również kupno PS3.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Do góry