SHARP LC-32GA6E a Panasonic TX-32LX500

wmwjas

New member
Witam serdecznie,

Czy moglibyście podać za i przeciw w tym zestawieniu? Wiem, że kiki zaproponuje pokaz jednak może tak Wasze testy mogą coś wnieść do rozwiązania dylematu?
 

Mcintosh

New member
Zdecydowanie polecam Sharp. Tak jak w TV z kineskopami najważniejszy był kineskop i jego producent tak i w TV LCD panel i jego producent jest najważniejszy. Sharp produkuje panele i stosuje je w swoich TV. Panas bierze chyba od Matshusity - ostatnio można znaleźć doniesienia prasowe że japońskie koncerny zamawiają panele 26,32,37 w AUO ( bynajmniej nie jest to firma japońska ). SHARP od lat 60-tych zajmuje się produkcją LCD sam.
Elektronika i bajerki są na drugim miejscu. Choć zada dobry panel i elektronika umiejąca wykorzystać jego mozliwości to to o co chodzi. Ostatno Sharp współpracuje z Loewe w zakresie elektroniki co świadczy że byle czego nie stosują.
Podsumowując istnieje prawdopodobieństwo że trafisz w Panasonicu panel z chińskiej lub koreańskiej fabryki. Po pierwsze w Sharpie będą to panele Sharpa wsparte funkcją optycznego serowania obrazem ( automatyczne ustawianie kontrastu i jaskrawości zależnie od oświetlenia zewnętrznego).Po drugie konkurenci oszukują podając kontrast 1200:1 nie mówiąc klientowi w pros że to kontrast dynamiczny .Dla przykładu w Sharpie dla kontrasu 800:1 kontrast dynamiczny to 5000:1. Zwróć na to uwagę.( w kineskopie było to rzędu 700:1 a jasność w granicach 350 )
Czas reakcji matrycy LCD w Sharpie 8ms szary/szary 12ms biały/czarny/biały. W Panasonicu 14ms tylko nie podają dokładnie o co im chodzi. Czas reakcji odpowiada za prawidłowe odzwieciedlanie przez panael obrazów dynamicznych.
Dużo tego ale reasumując naważniejszy to chyba zas reakcji matrycy i producent matrycy.
Za cenę jaką chce Panasoni cza ten model TX-32LX500 lepiej pomyśleć nad SHARP LC32GA7E - ma wbudowane tunery DVB-T ( cyfrowa telewizja naziemna) DVB-S ( cyfrowa telewizja satelitarna).
Kąt obserwacji nie ma tutaj aż takiego wielkiego znaczenia. Nie ogląda się telewizji pod kątami większymi niz 90 stopni.
 

helper

New member
McIntosh, miał na myśli model LC32GD7E z wbudowanymi tunerami DVB-T (cyfrowy naziemny) oraz DVB-S (cyfrowy satelitarny). Zgadzam się z McIntoshem, że sprzęt jest klasa.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
ważne jeszcze - co i jak chcesz podłączyć pod ten telewizor ?
Bo to nie wszystko jedno.
pozdrawiam
 

ANDREW

New member
Mcintosh napisał:
Zdecydowanie polecam Sharp. Tak jak w TV z kineskopami najważniejszy był kineskop i jego producent tak i w TV LCD panel i jego producent jest najważniejszy. Sharp produkuje panele i stosuje je w swoich TV. Panas bierze chyba od Matshusity - ostatnio można znaleźć doniesienia prasowe że japońskie koncerny zamawiają panele 26,32,37 w AUO ( bynajmniej nie jest to firma japońska ). SHARP od lat 60-tych zajmuje się produkcją LCD sam.
Czas reakcji matrycy LCD w Sharpie 8ms szary/szary 12ms biały/czarny/biały. W Panasonicu 14ms tylko nie podają dokładnie o co im chodzi. Czas reakcji odpowiada za prawidłowe odzwieciedlanie przez panael obrazów dynamicznych.
Dużo tego ale reasumując naważniejszy to chyba zas reakcji matrycy i producent matrycy.
Za cenę jaką chce Panasoni cza ten model TX-32LX500 lepiej pomyśleć nad SHARP LC32GA7E - ma wbudowane tunery DVB-T ( cyfrowa telewizja naziemna) DVB-S ( cyfrowa telewizja satelitarna).
Kąt obserwacji nie ma tutaj aż takiego wielkiego znaczenia. Nie ogląda się telewizji pod kątami większymi niz 90 stopni.

to dobre Panasonic i Technics to marki Matshusity ;) czyli jezeli panas bierze matryce od matshusity to tak jak by bral od siebie ;)
Poczytaj rowniez o problemach z sharpem jakie byly opisywane na tym forum (nie pamietam o jaki model chodzilo).
Na tym forum rowniez serwisant sharpa swego czasu tlumaczyl rozbieznosci pomiedzy danymi dotyczacymi czasow reakcji podanymi w sharpie.
Ten sam Pan (pozdrowienia ;) ) stwierdzal równiez, ze obecnie czasy reakcji ok. 16, 14,12 8, 6 ms nie maja juz takiego wplywu na jakosc, mialy one znaczenie przy wartosciach 40-30ms.
Osobiscie posiadam 32lx-500 i jestem bardzo zadowolony. tv na bardzo podlej kablowce osiedlowej gra naprawde super. Swietnie odbiera sceny dynamiczne- pilka -polsat sport, skoki narciarskie, EuroSport itp. raczej bym go nie zamienil na sharpa.
pozdrawiam
 

Artpe

New member
WItam.
Czy ktoś z Was orientuje się kiedy może być wprowadzony model Panasonic'a TX-32LXD52 na polski rynek? WIem,że można już go kupić na allegro,ale nie interesuje mnie sprzęt bez rachunku i gwarancji. Na rynku niemieckim jest on tańszy od LX 500 także pewnie cena byłaby interesująca...
Pozdrawiam.
 

hawranek

New member
Artpe napisał:
WItam.
Czy ktoś z Was orientuje się kiedy może być wprowadzony model Panasonic'a TX-32LXD52 na polski rynek? WIem,że można już go kupić na allegro,ale nie interesuje mnie sprzęt bez rachunku i gwarancji. Na rynku niemieckim jest on tańszy od LX 500 także pewnie cena byłaby interesująca...
Pozdrawiam.
Witam!
Ten model można już kupić w Polsce, nie ma tylko literki D, ale z tego co wiem to ta literka nie ma większego znaczenia. D-rynek niemiecki.
http://audionet.pl/product_info.php?cPath=61_82&products_id=641
http://www.skapiec.pl/site/cat/22/comp/76227
Pozdrawiam
 

Raissner

New member
Panasonic

Pewnie amerzki nie odkylem ale Pansaonic i Matsuschita to to samo!W sklad wchodzi jeszcze Technics,na poczatku swojej dzialnosci ponoc robili jakas elektronike do rakiet
 

ortax360

New member
Opdpwiem ci tak !!
Nie daj sie nabrac na SHARP 32GA6 , jest to bardzo słabe lcd .
Nie bede sie rozpisywał dlaczego tak jest bo wystarczu poszukac na forach i poczyrac recenzjie . I ne ta kategoertia Panasonica 32lx500 mzesz por z Sharpem GD7 lub Sonym v10e a nie z serią GA6.
Panasonic 32lx500 jest ZDECYDOWANIE lepszym odboirnikiem LCD niz SHARP 32GA6 .
Pozdrawiam
 

wmwjas

New member
Dziękuję wszystkim za podjęcie tematu.
Pojawił się wątek "panasa" lx 52, czy ktoś Was miał już organoleptyczny kontakt z tym modelem?
 

nowy66

New member
ortax360 napisał:
Opdpwiem ci tak !!
Nie daj sie nabrac na SHARP 32GA6 , jest to bardzo słabe lcd .
Nie bede sie rozpisywał dlaczego tak jest bo wystarczu poszukac na forach i poczyrac recenzjie .

Zaciekawiła mnie ta info. Do tej pory czytałem same pochwały na temat serii GA6 (fora francuskie np. www.homecinema-fr.com/forum ). Różnie (żle) bywało z P50 i GA5. Daj jakieś namiary nt "bardzo słabego GA6" proszę. Tym bardziej, że cena w D za 37" -już 1850€! Masz już Toshibę 58?
pzdr
 

ANDREW

New member
Ortax w zestawie twojego sprzetu znow widze 32lx-500 tym razem z literka F, czyzbys znowu mial tego Panasa? ;) a co z twoja toshibą ?

pozdrawiam
 

ortax360

New member
Nisetety ,ale Toshiby nie mogłem sie doczekac ciągle za tydzien za dwa za miesiac .Miałem juz dosc i kupiłem znowu Panasoa 32lx500 to F znaczy ,ze tv jest przeznaczony na rynek Niemiecki .
Toshibe odpusciłem z wielkim zalem .
 
Do góry