Sharp LC-32D44E vs. Panasonic TX-32LX80

chilihead

New member
Witam wszystkich,
Jestem nowym użytkownikiem forum i zwracam się do was koledzy o pomoc w wyborze TV. Bardzo będę sobie cenił wszelkie uwagi i sugestie.
W najbliższych dniach będę kupował TV LCD i zastanawiam się, który model wybrać. Który z podanych w temacie TV będzie lepszym dla mnie rozwiązaniem?
Po przewertowaniu całego internetu biorę pod uwagę 32 calowy Sharp d44 i Panasa lx80, tylko i wyłącznie te mnie interesują. Nic droższego, w tym plazmy mnie nie interesują.

Oto moje warunki i preferencje:
1. Sygnał - Analogowy (kablówka UPC)
2. Odległość od ekranu - Do 2,5 m
3. Urządzenia do podłączenia - DVD Philips DVP 5990 + głośniki 2.1 ModeCom MC-9860
4. Klasa cenowa - do 1500 zł
5. TV oglądam - dzień 40%, noc 60%
6. Nasłonecznienie pokoju - średnie, od strony wsch.
7. Ile osób zasiada przed TV? 1-3 os.
8. Ma stać czy wisieć? Koniecznie wisieć.
9. Wielkość - 32 cale z HD Ready.

Bardzo proszę doradźcie mi, który będzie lepszy dla mnie..Dziękuję z góry za sugestie i porównania..

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

skylla1

Member
Bez reklam
Po prostu oba grają dość podobnie, więc wybór jest kwestią gustu bardziej. Ja osobiscie wybrałbym Panasonica, bo ma lepsze formatowanie Sd i lepszy trochę dźwiek oraz przełaczanie kanałów, ale jak mówię, ten d44 jest tez dość udanym budżetowym tv 32''.
 

chilihead

New member
Ok skoro tak piszesz kolego to chyba skłonię się w stronę Panasa bo jest tańszym rozwiązaniem (1389 zł , Sharp 1500 zł) no i słyszałem, że Sharpa d44 nie tak łatwo się wiesza na ścianie..Tak czy owak dzięki za sugestię i proszę o kolejne..
pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharp powstał w tej klasie jako jeden z lepszych modeli na rynku. Rzec by można że model kultowy.
W SD obraz jest czyściejszy, dokładniejszy właśnie w Sharpie .
Oczywiście wybór należy do Ciebie.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23927
Niezależnie na jaki kanał się przełączyliśmy SD analogowy. Było na co popatrzeć.
741e8b0c56cc029amed.jpg
 

chilihead

New member
Witam,
Po bardzo długim namyśle zdecydowałem się i kupiłem sobie Panasonica. Dziękuję za rady. I byłbym zadowolony z zakupu, gdyby nie to, że po wyjęciu tv z pudełka i włączeniu go od początku wydobywa się z niego drażniący dźwięk "buczenia" :/ akurat w nocy go pierwszy raz włączyłem i odrazu zwróciło to moją uwagę. Po wstępnej analizie doszedłem do tego, że gdy przełączę obraz na typ eco, owe "buczenie" milknie do tego stopnia, że już go nie słyszę chyba, że się pochylę i podejdę do tv, ale słychać zdecydowaną poprawę. Na pozostałych trybach: dynamiczny, kino itd. "buczenie" jest strasznie drażniące i wyraźnie słyszalne..czy to jest usterka, czy te modele tak mają?

Bardzo proszę o porady jest to dla mnie ważne, bo ta sprawa odbiera mi radość z posiadania nowego tv.

PS. Zauważyłem, że na trybie eco to tak "piszczy", a na pozostałych trybach tak jakby "buczy" stąd bardziej słychać te wkurzające dźwięki. Wydaje mi się, że nie powinno, aż tak tego słychać.
 
Ostatnia edycja:

matlok

New member
I chyba nie tylko te ja mam od tygodnia panasonica pv80pa plazma i tak samo cos tam bzyczy szczegolnie w nocy jest to denerwujace:(
 

chilihead

New member
OK :) myślę, że będę zadowolony. "Chorowałem" na niego od początku jak tylko zaczął się temat kupna tv. Ale coś mnie podkusiło, zacząłem kombinować wymyślać i wziąłem nie do końca szczęśliwego dla mnie (podkreślam) Panasonica.

pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież możesz sobie wymienić jeszcze na Sharpa w sklepie w którym
kupiłeś :D.
 

chilihead

New member
No właśnie nie, bo tam mieli tylko Sharpa GY, czyli szarego, a mnie interesuje czarna wersja ;) PS. Jutro przyjeżdża do mnie kurier z tv :) dam znać jak sprawuje się Sharp. A na pieniądze ze zwrotu Panasonica jeszcze muszę poczekać max. do tygodnia ;)

pozdro
 
Do góry