Sharp LC-32BV9E czy LC-32RA1? Który wybrać

mjkmjk

New member
Cześć
Prawie jestem zdecydowany na LCD Sharp LC-32BV9E, ale widzę, że pojawił się też model RA1. Który lepiej wybrać? Czy warto dopłacić 200 zł do tej nowszej wersji?
A może w tym segmencie polecicie coś innego (może być droższe max. 1000 zł).
Proszę o odpowiedzi i z góry dziękuję.
 

ja67

Klub HDTV.com.pl
VIP
A może warto poczekać na dobrze zapowiadającą się serię RX ?

----------------
"Oprócz doskonale sprzedającej się serii AQUOS „D”, firma wprowadza do swojej oferty topową serię Full HD LCD TV o oznaczeniu „R”. Cała seria obejmuje 5 modeli z ekranami o przekątnej od 42 do 65 cali. Wszystkie zastosowane panele mają rozdzielczość 1080p z częstotliwością odświeżania 120HZ. We wszystkich telewizorach odnajdziemy trzy łącza HDMI, jedno DVI, a także PC i dwa porty Firwire z których jeden służy do połączenia z cyfrową kamerą, a drugi do utworzenia połączenia sterującego między urządzeniami Sharp’a np. BD-HD1. Oczywiście telewizory mają podwójne cyfrowo/analogowe tunery telewizyjne oraz łącze Ethernet umożliwiające korzystanie z japońskich serwisów internetowych



Największy model 65 calowy LC65RX1W ma jasność 450cd/m2, kontrast 3000:1, waży 66 kg i ma grubość maksymalnie 12.4 cm. W Japonii telewizor pojawi się 10 marca w cenie w przeliczeniu 8361$. Nie później niż w kwietniu pojawią się: LC-57RX1W za 7524$, LC-52RX1W za 5434$, LC-46RX1W za 4598$ oraz model 42RX1W za 4180$."
 

Mareq

New member
Ja mialem 32"GA9 (to samo co BV9 tylko inny kolor obudowy - srebny) a teraz mam 37"RA1 i moje subiektywne odczucie jest takie, ze obraz na GA/BV byl niewiele (ale jednak) lepszy
 

mjkmjk

New member
Mareq napisał:
Ja mialem 32"GA9 (to samo co BV9 tylko inny kolor obudowy - srebny) a teraz mam 37"RA1 i moje subiektywne odczucie jest takie, ze obraz na GA/BV byl niewiele (ale jednak) lepszy

Wiem, czytałem Twojego posta. DLatego ciągle jeszcze bardziej skłaniam się do starszej wersji BV9.
 

mjkmjk

New member
Kupiłem

Kupiłem dziś wieczorem BV9, muszę się zatem pochwalić.
Po pierwsze BV9 coraz trudniej kupić, za to wszyscy sprzedawcy wciskają już "jego następcę" czyli RA1. Nie wiem czy jest sens dopłacać 200 zł do RA1, ale to już bez znaczenia, bo na podstawie opinii jednego z przedmówców, zdecydowałem że jednak wezmę BV9 (bynajmniej nie ze względu na cenę). Kupiłem go za okrągłe 4.000 zł no i od razu podłączyłem. Na razie tylko do anteny i DVD. Ja tam się na TV LCD nie znam i niewielkie mam porównanie, ale generalnie jestem bardzo zadowolony, gdyż spodziewałem się gorszej jakości obrazu (bo LCD, bo tylko z anteny...). Obraz jest bardzo ładny i poprzedni TV CRT może się schować. Śmiać mi się tylko chce ze sprzedawcy w MM, który jeszcze dzisiaj mi wmawiał, że Sharp ma słaby tuner TV i że nie mogę oczekiwać dobrego obrazu z anteny. Moim zdaniem odbiera sygnał dużo lepiej niż poprzednik CRT, a jakość obrazu jest zauważalnie lepsza. Ale jak mówie - mam niewielkie porównanie. Już się nie mogę doczekać jak podłącze jakiś dekoder (może polecicie coś ("n", cyfra???)?
Dziękuję wszystkim za pomoc w wyborze. A pomyśleć, że byłem o włos od zakupu Samsunga N71B.
 
Do góry