Sharp lc 32 fb 500

marshall1908

New member
Witam

Jest to mój pierwszy post na tym forum dlatego proszę o wyrozumiałość :) Szukam telewizorka już od dość dawna. Sprawdzam telewizorki na różnych aukcjach internetowych czy też w sklepach z rtv. Od jutra Saturn wprowadza raty dowolne 0%, co mnie dość cieszy i wpadł mi w oko telewizorek, który podałem w tytule tematu. Kosztuje on koło 1600 zł. Mam do Was fachowców kilka pytań, bo nigdzie nie mogę znaleźć żadnych komentarzy na temat tego lcd i proszę o pomoc:

1. Czy w ogóle warto ten telewizor nabyć?
2. Cieszy mnie, że posiada usb i można oglądać divx, fajnie, że jest full hd aczkolwiek na razie będę korzystał z analogowej tv i czy jakość tego sygnału w tym telewizorku będzie ok ?
3. Czy głośniki w tym lcd fajnie słychać? Czy dobrze się ogląda, jaka jest jakość obrazu?

Chciałbym po prostu przeczytać kilka opinii nt tego telewizorka i z góry dziękuję za Wasze opinie. Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
1. Czy w ogóle warto ten telewizor nabyć?
To pytanie - do Ciebie . Szczególnie że widziałeś.

2. Cieszy mnie, że posiada usb i można oglądać divx, fajnie, że jest full hd aczkolwiek na razie będę korzystał z analogowej tv i czy jakość tego sygnału w tym telewizorku będzie ok ?
Skalowanie bardzo dobre

3. Czy głośniki w tym lcd fajnie słychać? Czy dobrze się ogląda, jaka jest jakość obrazu?
Dźwięk jak na klasę cenową więcej niż dobry.
Jakość obrazu w HD bardzo wysoka ale ważniejsze że w SD jet extra.
 

marshall1908

New member
Dzięki za szybką odpowiedź. A czy za tą cenę wg Ciebie kupię jakiś lepszy telewizor ? czy się już nei zastanawiać i brać ten? myślę o tv 32 cale, full hd i chcę by miał divx. Pozdro
 

bre3no

Member
Jakiś czas temu zakupiłem ten telewizor (fb510) i szczerze polecam.
Początkowo byłem średnio zadowolony ponieważ okazało się, że nie ma on trybu PC i trudno było ustawić wszystkie parametry w taki sposób aby uzyskać rozsądny kompromis dla moich potrzeb (internet, filmy, cyfra+ ze sky stara 2), jednak po kilkudniowej walce uzyskałem to czego oczekuję i jestem bardzo zadowolony :).
Rzadko gram w gry ale z racji tego że ostatnio w ręce wpadł mi COD MW2 postanowiłem sprawdzić jak będzie wyglądać dobra strzelanka w full HD na 32 calach i powiem szczerze wygląda to rewelacyjnie.
Divixy z usb wyglądają bardzo dobrze (z rozsądnej odległości, tj. min 1.5 m), o filmach HD nie ma co pisać bo przy takiej jakości niemal każdy TV rozwija skrzydła.
 

rafakow

New member
Witam.
Zakupiłem rodzicom ten telewizorek i powiem że jest naprawdę świetny jak na tą klasę cenową. Mam jednak dwa problemy.
1. Telegazeta nie wyświetla polskich znaków. Jak to można poprawić?
2. Divx-y czyta, ale co z napisami?
 

rafakow

New member
Dzięki za szybką odpowiedź.
Posprawdzałem i wszędzie mam poustawiany j. polski. Przywróciłem ustawienia fabryczne i dalej nie pomaga. Wyświetlają się krzaczki. Dodam, że podłączony jest dekoder Polsatu kablem Euro. Na poprzednim TV, też Sharp (modelu nie pamiętam) było OK.
 

rafakow

New member
I coś poradzicie w mojej sprawie? Czy może od razu wysyłać do serwisu? Trochę głupio że po dwóch tygodniach sprzęt wykazuje braki...
 

a4tech

New member
Witam.

Możecie mi napisać jaki typ matrycy ma opisywany model, matową czy błyszczącą ??????
Potrzebuję (uznaję) jedynie matową :)

Z góry dzięki za info.


Pozdro for All:smile:
 

dawdik

New member
Hej :) To mój pierwszy post na tym forum więc prosze o wyrozumiałość jeśli nie trafiłem z moim pytaniem w odpowiedni temat, po prostu nie chciałem zakładać nowego topicu i zaśmiecać forum.

Dziś zakupiłem ten telewizorek (Sharp LC-32FB510E) ale mam problem. Podpiąłem do niego moją PS3. Oczywiście na starcie przytrzymałem przycisk włączający konsole tak, żeby PS3 się zrestartowało i ustawiło do telewizora. Jakże wielkie było moje zdziwienie kiedy PS3 z automatu ustawiło rozdzielczość obrazu na 520p. Pogrzebałem w ustawieniach konsoli i ręcznie chciałem wymusić wyswietlanie obrazu w 1080p. Niestety jedyne co udało mi sie zmajstrować to 1080i. Dlaczego tak jest? Oczywiście uzywam kabla HDMI. Mogę cos na to poradzić? Nie po to sprawiłem sobie telewizorek w pełnym Full HD...

Prosze o szybką odpowiedź i z góry dziękuje :)
 
Do góry