Sharp D65E, DH65e czy XL8e

meloman29

New member
a4tech napisał:
@siwymariusz

Cały czas testuję ustawiam i "kalibruje" ;)
Powiem Ci szczerze, co program to inne ustawienia są w miarę OK :???:

Całe szczeście, że sprytny Sharp pomyślał o rozdzieleniu (zapamiętaniu) wszystkich ustawień (audio-video-eco) dla poszczególnych wejść sygnału :eek:k:
no właśnie, podzielcie się swoimi optymalnymi ustawieniami w tym tv. Ja jestem jeszcze na etapie prób..
 

bit4you

New member
Kupiłem jednak Sharpa LC37DH65E obraz nie najgorszy
podpinam przez HDMI PolsatC nie wiem czemu nie mam Telegazety
nie mogę też znaleźć wyświetlania zegara i jak ustawić aby TV wyłączał się o konkretnej godzinie, co do ustawień obrazu jest tego tyle ze mi ręce opadają i na razie sobie odpuszczam
 

a4tech

New member
@bit4you

Przez HDMI jej nie uświadczysz. To norma i tak ma być :p


Zegar - MENU->Opcja->Wyświetlanie czasu - i ustawiasz jak chcesz.
Wyłączenie TV przy braku sygnału lub bezczynności - MENU->ECO - i ustawiasz.
Zakres wyłączenia Sharpa masz od 30 min do 2,5 godz.
Konkretnej godziny wyłączenia odbiornika nie ustawisz !!! I nie wiem czy są takie TV :)
 
Ostatnia edycja:

bit4you

New member
Zegar - MENU->Opcja->Wyświetlanie czasu - i ustawiasz jak chcesz.
Wyłączenie TV przy braku sygnału lub bezczynności - MENU->ECO - i ustawiasz.

Tak to akurat znalazłem ale to mnie nie użadza

Konkretnej godziny wyłączenia odbiornika nie ustawisz !!! I nie wiem czy są takie TV :)

No właśnie, mój stary samsung miał taka opcje o dla mnie bardzo przydatna
a szczerze to jutro go zwraca bo sprzedali mi zły model dopiero teraz się skapowałem nie wiedzieć czemu nie sprawdziłem faktury i tabliczki będąc przekonany o kompetencji sprzedawcy cały czas mówiłem mu o LC37DH65E a sprzedali mi LC37D65E :D
 

bit4you

New member
Media Expert i dałem 3000zł w przekonaniu ze to DH, a w Olsztynie w Video-lux po 2799zł maja DH i taka różnica do zniesienia zwłaszcza ze dostałem gratisy bo płaciłem gotówka,
 

bit4you

New member
Teraz mam dylemat bo nie zwrócą mi kasy a jedynie mogą wymienić na jakiś inny TV w podobnej cenie tylko na jaki i czy ma to sens lepiej zostać przy tym LC-37D65E

Zaproponowali mi jakiegoś Philips 42PFL5603D
lub za dopłata Philips 32PFL9603

Musze im dać odpowiedz wiec proszę o radę czy zostać przy sharpie czy wymienić na Philipsa

Zostałem jednak przy LC-37D65E
 
Ostatnia edycja:

Doopan

New member
bit4you napisał:
Teraz mam dylemat bo nie zwrócą mi kasy a jedynie mogą wymienić na jakiś inny TV w podobnej cenie tylko na jaki i czy ma to sens lepiej zostać przy tym LC-37D65E

Zaproponowali mi jakiegoś Philips 42PFL5603D
lub za dopłata Philips 32PFL9603

Musze im dać odpowiedz wiec proszę o radę czy zostać przy sharpie czy wymienić na Philipsa

Zostałem jednak przy LC-37D65E

To w koncu Ty sie pomyliłes czy ten typek ? Bo jak on to nie masz co się godzić na cokolwiek gorszego.
 

bit4you

New member
sprzedawca pokazał i mówił ze to model DH a na fakturze mam napisane ze D i w rzeczywistości jest to D nie sprawdziłem tego dokładnie przy odbiorze faktury moje nie dopatrzenie bardzo trudno wedle prawa było by mi to udowodnić
wole już zostać przy tym modelu D niż na jakiś inny szajs wymienią, kasy nie zwracają wedle prawa nie muszą rozmawiałem z prawnikiem w tej sprawie

Teraz jestem na etapie instrukcji i ustawiania ale coś nie zapisują mi się ustawienia albo przełącza po jakimś czasie na tryb dynamiczny i nie wiem jak ustawić inny tryb jako domyślny
 

a4tech

New member
bit4you napisał:
...Teraz jestem na etapie instrukcji i ustawiania ale coś nie zapisują mi się ustawienia albo przełącza po jakimś czasie na tryb dynamiczny i nie wiem jak ustawić inny tryb jako domyślny

Wiedziałem, że to info w końcu się przyda :D :D :D

--LINK--

Przedostatnia wypowiedź ;)


Co to tego numeru z TV, to dobrze, że na mnie nie trafił ten sprzedawca ;)
Ja nie jestem taki ugodowy jak Ty (nie w takiej sytuacji) :)


Pozdro.
 

bit4you

New member
Szkoda mi czasu tracić na kłótnie,denerwować się,
nie dojdę sądowo swojego więc odpuściłem, a moja noga ani złotówka już nigdy nie postanie
w tej sieci sklepów

Po trzech dniach użytkowania mogę stwierdzić ze TV jak najbardziej ok

Apropo jak dokonujesz "kalibracji" masz jakieś plansze testowe?

Zastanawiałem się nad zakupem
ColorVision Spyder2 lub ColorVision Spyder3 ale czy warto?
 

a4tech

New member
Zakup samej płyty bez kolorymetr-u chyba nie ma sensu :???:
A gdzie jeszcze wiedza i umiejętności :confused:

Jeżeli już chcesz na to wydać parę zł to lepiej zamów profesjonalną kali u fachowców.
@Kiki coś tam polecał...

Co do plansz testowych...
---LINK---

Lub wpisz w "szukaj" - kalibracja ;)
 

Doopan

New member
@bit4you:
Przez taką postawę sprzedawcy traktują nas niepoważnie. Trzeba było im powiedzieć, że powiadomisz o zajściu UOKiK albo inną Federację Konsumentów. Sorry, ale dałeś ciała.
 

bit4you

New member
kontaktowałem się z UOKiK to samo usłyszałem mogę się starać o dochodzenie swoich praw drogą sądową ale ale bardzo trudno będzie udowodnić moje słowo przeciwko słowy sprzedawcy mimo że posiadałem świadków.
Kwestia tego że na fakturze był podany model D a nie DH i dostarczono mi model D moje nie dopatrzenie w tym jest ze tego nie zauważyłem a nawet zbagatelizowałem przy odbieraniu faktury, zastanawiam się czy i jak producent by zainterweniował w tej sprawie nie oduczonych sprzedawców wciskających kit o ich produkcie :)

Teraz już mleko rozlane nie ma już co roztrząsać tej sprawy TV jest ok mimo braku tunera cyfrowego i pewnych funkcji przy podpięciu zewnętrznego tuner
zegarek,telegazeta, czasowe wyłączanie TV .
Ta opcja o wyłączeniu TV przy nie aktywności przez jakiś czas jest do niczego bo pilota od TV używam tylko przy włączeniu a później już tylko operuje pilotem od tunera. Obraz jak na SD tak i na HD bardzo dobry
 

blady82

New member
panowie krotka pilka bo juz 3 dzien zamiast cieszyc sie tv w sypialni to ja czytam czytam i nie wiem co wybrac:D
potrzebuje tv do sypialni zastosowanie:
glownie kablowka wieczorami max 3h ogladanie go dziennie:)
wekendy z ranca dzien dobry tvn z zona:)

w ostatecznosci moze podepne pod niego cyfre jak ja rozdziele z salonu czasami ciupne na xboxie ale xbox to napewno juz bedzie rzadkosc bo od tego mam salon:)
A teraz co misie lubia najbardziej typy
Sharp DH65e
Panasonic LZD80
Panasonic LX85
Samsung LE32A551 zawsze te 300 tanszy niz reszta
Mowa o 32 calach.

Prosze o opinie jesli wybor bedzie ok stawiam piwo:)
 

markel06

New member
ja stałem jakiś czas temu przed podobnym wyborem i kupiłem sharpa z którego jestem bardzo zadowolony , nawet na analogu ( mam też cyforwą kablówkę ) działa bardzo przyzwoicie , niektóre kanały o lepszym sygnale są nawet już w akceptowalnej jakości ;)
jedyne co mnie trochę denerwuje to pilot jest trochę jak dla mnie źle wyprofilowany :roll: co do reszty to nie ma chyba jakiś wielkich wad o dziwno głośniki grają przyzwocie jak na TV , jest bardzo fajne menu
za Sharpa dałem jakiś czas temu 2100 ale teraz pewnie już będzie taniej bo jest D77 model
bardzo mocno zastanawiałem się również nad Panasem ale miałem problemy z jego kupnem w przyzwoitej cenie ( brałem sprzęt z pewnej hurtowni i były problemem z dostawami pasnaów dlatego pewnie cena byłą wysoka)
Dlatego sobie odpuściłem no i pasany są czasem nei za dobrze podświetlone choć mają fajną matrycę
pamiętaj tez o MPG4 którego ma już Sharp

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

c-4

New member
blady82 napisał:
A teraz co misie lubia najbardziej typy
Sharp DH65e
Panasonic LZD80
Panasonic LX85
Samsung LE32A551 zawsze te 300 tanszy niz reszta
Mowa o 32 calach.

Prosze o opinie jesli wybor bedzie ok stawiam piwo:)

Polecam Ci Sharpa z serii DH65E. Ostatnio kupiłem go rodzicom i są bardzo zadowoleni. Moj sąsiad ma Panasonica LZD80 i obraz moim zdaniem jest gorszy niz na Sharpie. Rodizce też mają cyfrę+ więc myślę że to będzie dobry wybór. Aha dodam też, że obraz z dachówki jest więcej niż zadowlający. Warunek to dobrej jakości kabel i zasilacz, wiem, bo po zmianie tych elementów u rodzicó obraz poprawił z dachówki poprawił się o 50%. Życzę dobrego wyboru.
 

blady82

New member
panowie wkoncu wziolem sharpa 32dh65e bo dawali blu-ray za 499
musze przyznac ze obraz zaskoczyl mnie mega ale to mega
w porownaniu do plazmy ktora mam panasa w salonie 42pv80 to roznica jest kolosalna dla przykladu

obraz osiedlowej kablowki na panasie wygladal dramatycznie przyczyna wtyczki zrobione byle jak wiec wziolem cyfre i tu zaskoczenie obraz na cyfrze ok ale dla przykladu tvn nie odbiega niczym od tvn na sharpie puszczonym po kablowce.
naprawde do dzisiaj bylem zakochany w panasie i dalej to podtrzymuje ale ten model sharpa mnie rozlozyl :)polecam w 100 procentach:)
 

blady82

New member
panowie tak sie sklada ze o tych godzinach juz bylem w sklepie wiec wiadomosci nie zdazylem przeczyta :)
no ale bro i tak sie nalezy jakby nie patrzec
co do ceny musze przyznac ze dalem 2299 i to na promocji wiec chyba tv poszly w gore skoro markel mowi ze dal kiedys 2100
chociaz zaznaczam ze nie kupowalem przez allegro ani sklepy internetowe bo bralem na raty no ale przyoszczedzilem na blu-rayu
 
Do góry