Sharp czy philips

kubackiw

New member
Witam
Prosze o pora eczy kupic TV LCD 32cale Sharp X20 czy Philips 7862D. Mam dekoder cyfrowy N
Pozdrawiam i dziekuję
 

_MarSs_

New member
Moje kondolencje, mam ten sam dylemat tyle że pomiędzy 42PFL9603 a 46xl2... i za nic nie mogę się przełamać. Co chwilę wchodzi coś nowego i człowiek głupieje, raz by kupił i byłoby z głowy...
 

pkoso

New member
A niby dlaczego tak uwazasz ?? Ja mialem sharpa x20 i mam teraz philipsa 9603 i moge powiedzxiec ze philips gra lepiej juz nie wspominam o tym ze moj sharp byl wadliwy jak wiele innych x20 ale tylko odnosze sie do tego co widze a dokladnie o kolory. Kolory panie kolego w philipsie sa poprostu naturalne i tyle w sharpie tez nie bylo zle ale kolor byl troszke plastikowy. Najlepiej nie ma co sie kierowac zadnymi podpowiedziami tylko zobaczyc na wlasne oczy. Acha z tym jest problem bo w marketach jest kiepski sygnal i tu sharp jest gora bo wygladza obraz kosztem szczegolowosci. Ale jesli do dobrego sygnalu to philips (obraz jest ostry i wyrazmie widac szczegolowosc) jesli do kiepskiego sygnalu na sharpie bedzie lepiej widac (mniej szczegolow ktore i tak sa niewidoczne przez zaklocenia) w philipsie wtedy widac delikatna ziarnowosc) acha sharp troszke smuzy philips wogole - wybor nalezy jednak do kupujacego mam nadzieje ze pomoglem choc troche
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
dlatego najpierw trzeba podać warunki. Telewizor LCD został stworzony do wyświetlania obrazów statycznych. I do tego owy Sharp nadaje się rewelacyjnie. Po kalibracji gra tak że szczęka opada w zawiasach.
Dotego własnie służą prezentacje . Bo jesli ktoś ma wrażliwe kąty boczne
/ wiecej osób zasiada przed telewizorem / to Hitachi czy Panasonic nie daje żadnych szans Philipsowi. Tak jak piszą inni Philips ucieka w niebieski nawet przy 45 stopniach.
Matryce IPS Alpha - nie.
Do sygnałów Sd jak sam zauważyłeś Sharp zagra lepiej , a ponieważ przez najbliższe lata w strukturze nic się nie zmieni skokowo - polecam Sharpa.
Chociaż do sportu bym go nie wybrał . Prędzej bym sięgał - jesli ktoś czytał artkuły red. naczelnego Audiovideo i Płaskie Ekrany to spotka się z ta samą opinią - telewizoru 100 Hz.
A oglądanie obrazu SD gdzie czarne tło jest ziarniste mi nie sprawia przyjemności.
 

kubackiw

New member
Dzisiaj bylem w saturnie zobaczyc Philipsa 7862 i obraz na nim byl sredni kolor blady jakby przez gruba szybę , możliwe ze to kwestia ustawienia ale napewno lepszy byl obraz obok gdzie gral Philips 7962 tzn kolory pełne, lepsza glebia obrazu , ostrość.
Potem zobaczylem nowy Sharp 32D44 i obraz byl jakby lepszy niz Philips 7862 a napewno lepszy wygląd samego telewizora- więc moze zakończe i wybiore Sharpa, choc Philips ma wiecej ustawien, 100HZ , lepszy dzwięk.
Moje warunki : pokoj jasny , odleglośc od TV 2,5 metra, dekoder telewizji N
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wybieraj zgodnie ze swoimi odczuciami.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23927
Sharp D 44 gra extra

Niezależnie na jaki kanał się przełączyliśmy SD analogowy. Było na co popatrzeć.
741e8b0c56cc029amed.jpg
 

_MarSs_

New member
Skoro KIKI jest taki chętny do pomocy, to poproszę o sugestię do poniższych warunków:
pokój 20m2 około 3,6x5,6m okno na krótszej ścianie siedzę na środku długiej ściany, TV do powieszenia na przeciwległej;
odległość oczy-ekran dokładnie 3m na wprost;
ogladają 2-3 osoby z kanapy na wprost więc kąty maksymalnie do 45st w prawo i lewo;
okno jest na południe ale są żaluzje jak już daje na maksa;
obecnie gra 28" Philips 16x9 100Hz;
sygnał z dachu;
w zasięgu PKiN W-wa więc miło by było gdyby łapał DVB mpeg4;
TV gra wieczorami (te wszystkie cholerne seriale);
i w nocy coś z DVD (mam wypożyczalnię w sąsiednim budynku i mają BlueRay'e);
dzieci tłuką w weekendy bajki z DVD;
sygnał daję z DVD Philips teraz po RGB ale ma komponent ProgrScan;
do BlueRay mogę póki co użyć laptopa (ma wyjście HDMI).
Celuję najchętniej w 46"
Budżet około 6kzł no chyba że na raty ale niechętnie.
Cichy faworyt to 9603 bo ma masę wejść, wyjście cyfrowe elektryczne a nie optyczne (takie mam wejścia w audio 5.1), USB do zdjęć z aparatu; no i ten Ethernet (bardzo mi bliski bo jestem informatykiem) może udałoby się go podpiąć pod FTP i miałbym wszystkie zdjęcia zawsze pod ręką i to na wieeelkim ekranie. Niestety nie ma 47PFL9603 ani 9703 a jak się pojawią to na pewno grubo powyżej 10kzł.

Myślę, że opisałem warunki dość szczegółowo i proszę o jakieś dobre rozwiązanie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przy Twoich warunkach - odległość- najważniejsza jest płynność. Czeka więc Cię w Twoim domu prezentacja. Po co ? Ano po to żeby jakość z dobrego wyboru Cię zachwyciła na długi czas.
Do takiej prezentacji użyłbym:

Sharp 46 HD1
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=13590
PICT0311_sharp_HD1E.jpg


Toshiba 46 ZF 355
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=24216
Gdzie Ci mężczyźni ?
Ano teraz widać że są i to jak widać !!!
Wyrazistość i oddanie rzeczywistości wręcz wzorcowe.
031c704c14025ecdmed.jpg



JVC 47 V 80
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=16662
P1050107.jpg


pioneer 50" Kuro
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14192
IMG_3681.jpg


Ale musisz dorzucić kasy :D
 

sst

New member
Dołożę swoje 3 groszę. 2 tygodnie temu przesiadłem sie z Sharpa 42X20E na Pioneera Kuro. Sharpa uzywałem przez 3 miesiące. Różnica na korzyść Pioneera jest kolosalna. Po szczegóły zapraszam na forum Kuro. Ja osobiście nie brałem prezentacji. Sharpa wybrałem według opinii z tego forum i oglądania w sklepie (bez doświadczenia i skali porównawczej). Kuro widzialem live już wcześniej w warunkach domowych. Teraz zamówiłbym chyba prezentację. Wybór okazuje się tak subiektywny że w sklepie nie sposób skupić sie na rzeczach ważnych.
 

_MarSs_

New member
kiki napisał:
przy Twoich warunkach - odległość- najważniejsza jest płynność. Czeka więc Cię w Twoim domu prezentacja. Po co ? Ano po to żeby jakość z dobrego wyboru Cię zachwyciła na długi czas.
Do takiej prezentacji użyłbym:

Sharp 46 HD1
Toshiba 46 ZF 355
JVC 47 V 80
pioneer 50" Kuro

Ale musisz dorzucić kasy :D
Ja wiem, że one wszystkie są śliczne ale ich ceny powalają z nóg (20kzł za Kuro!!!) nie tyle to na TV nie wydam, normalnie musiałbym oszaleć!
Ale może ja czegoś nie wiem, może tutaj są jakieś zniżki dla forumowiczów? Poproszę na maila cennik w opcji prezentacji 20km na północ od W-wy.
Dzięki za szybką odpowiedź no i w ogóle za zainteresowanie...
 

mario_many

New member
Witam wszystkich.Czy ktos umie doradzic jaki wybrac tv do sportu(pilka nozna)? Wkregu zainteresowan sa u mnie sharp 46xl2(kolega kupil i twierdzi ze smuzy),47 9603 philips(nowosc i moge nie zdazyc do EURO),panasonic 46 py85czy 800 ale to plazma i nie mam tu wiedzy a moze cos jeszcze godnego uwagi ale wylacznie FULL HD (sygnal mam z N-ki).A pioneer full jest poza moimi mozliwosciami.dzieki z gory
 

mateo2121

New member
Bez reklam
Sharp XL2E smuży...??? heheeh to chyba kolega nie umie go dostroic:) A jeśli chodzi o pilke nożną to jest to super TV(czas reakcji matrycy 4ms) więc nie ma sie co zastanawiac:)
 
Do góry