Sharp BV9E

Mazoku

New member
cześć wszystkim chcę kupić sharpa bv9e ale w sklepie mówią mi że za taką samą kase mam soniaka v2000 i że on jest lepszy proszę o waszą opinie.
Jest tylko jeden sposób na rozwiązanie twojego problemu. Popatrz na oba telewizory i oceń, który ma według Ciebie lepszy obraz. Najlepiej oczywiście robić to w domu, zamawiając prezentację.

Według mnie na przykład Sharp BV9 jest akurat lepszy od Sony V2000 i wielu innych LCDków. Ty możesz sądzić inaczej.
 

Bartman

New member
Czemu tak tanio?

Byłem dzisiaj w Saturnie w Krakowie i zobaczyłem Sharpa 32 bv9e za 6999 :-?
Natomiast na internecie kosztuje on nie całe 5000 zł.
Sprzedawca powiedział mi iż różnica cenowa polega na tym iż 24 miesięczna gwarancja nie obejmuje wszytkich podzespołów w przypadku tych kupowanych taniej na necie.
Rozumiem że sklep także chce zarobić ale różnica 2000 zł to zdeka przesada...
poza tym, na co komu gwarancje obejmującą tylko pilota ??:confused:
 

gatar

Active member
Bez reklam
Bartman napisał:
Byłem dzisiaj w Saturnie w Krakowie i zobaczyłem Sharpa 32 bv9e za 6999 :-?
Natomiast na internecie kosztuje on nie całe 5000 zł.
Sprzedawca powiedział mi iż różnica cenowa polega na tym iż 24 miesięczna gwarancja nie obejmuje wszytkich podzespołów w przypadku tych kupowanych taniej na necie.
Totalna głupota. Kupiłem przez net i mam 24 miesięczna gwarancje PRODUCENTA. Czyżby w sklepie dawali inne gwarancje ?:p
 

Saracen

New member
Raczej "chłyt marketingowy" jakby powiedział pewien chińczyk z kabaraetu :) Poprostu chciał żeby kupić w sklepie a nie przez NET
 

PiotrekHD

New member
Mam pytanie do właścicieli tego modelu, którzy sa abonentami Cyfra+.

1. Jak oceniacie jakość obrazu Cyfra+ na tym TV w stosunku do CRTka (tu jest mozliwa tylko subiektywana ocena) - widziałem dziś ten model w MM, ale było podpięte tylko jakieś demo - oczywście obraz HD oszałamiającej jakości a głębia czerni porażała. Niestety nie było innego źródla sygnału.

2. Czy zniekształcenie obrazu 4:3 w trybie "szerokim" jest akceptowalne, czy tez na tyle duże, że warto rozglądac się za 37"?
 

owczatom

New member
BV9E-połączenie z PC-tem przez HDMI.

Witam.
Jestem nowym posiadaczem LCD-ka Sharp LC-32BV9E i natknąłem się na pewien problem przy połączeniu go z PC-tem. Mam PC-ta z nową kartą graficzną ASUS-a EN7600GT wyposażoną w złącze DVI oraz HDMI. Postanowiłem podłączyć ją z LCD-kiem za pomocą kabla HDMI. No i tu natrafiłem na problem. Podłączyłem kabel do złącza HDMI na karcie graficznej a drugi koniec do złącza EXT5 w telewizorze. Następnie uruchomiłem komputer i przełączyłem telewizor na odbiór ze złącza EXT5. Niestety na ekranie nie pojawił się obraz tylko w prawym górnym narożniku pojawił się napis "EXT5 720p 60Hz". Z racji że nie jestem laikiem jeśli chodzi o sprawy komputerowe postanowiłem pokombinować z ustawieniami karty graficznej (rozdzielczość i inne parametry) ale nie przyniosło to żadnego rezultatu. Będąc już mocno zniechęconym wyjąłem z gniazdka EXT5 kabel HDMI na chwilę i ponownie go włożyłem i w tym momencie na ekranie pojawił się obraz z komputera. Pomyślałem że poprostu po pierwszym podłączeniu poprostu w końcu telewizor zaskoczył i dostosował się do komunikacji z komputerem po HDMI. Pokombinowałem trochę z ustawieniami ekranu w komputerze (dostosowanie rozmiarów pulpitu) i postanowiłem wyłączyć komputer i go ponownie włączyć. Niestety po tej operacji niestety nie było znowu obrazu na LCD-eku a pojawił się on dopiero znowu po przeprowadzeniu ponownie operacji wyjęcia kabla HDMI ze złącza EXT5 i ponownym jego włożeniu. Nadmieniam że kombinowałem z różnymi ustawieniami rozdzielczośći oraz drugim złączem HDMI (EXT6), niestety bez rezultatu.
Czy może ktoś natknął się na tego typu problem i zna jego rozwiązanie bo wyciąganie i ponowne wkładanie kabla HDMI za każdym razem gdy będę chciał użyć PC-ta nie wchodzi w grę ze względów praktycznych jak ze względu na żywotność gniazda HDMI w telewizorze.
 

gatar

Active member
Bez reklam
owczatom--> czy również częstotliwość odświeżania w ustawieniach grafy w PC zmiejszałeś poniżej 60 Hz ?
 

owczatom

New member
gatar napisał:
owczatom--> czy również częstotliwość odświeżania w ustawieniach grafy w PC zmiejszałeś poniżej 60 Hz ?


Tak. Próbowałem różnych trybów poniżej 60 HZ ale problem pozostaje bez zmian. Jak uda mi się zdobyć kable to spróbuję konfiguracji DVI(komputer)-->HDMI (telewizor) i konfiguracji DVI (komputer)--->D-SUB (telewizor). Zobaczę czy będzie to miało wpływ na zachowanie się telewizora.
 

mayday29

New member
Różnice między 32 Sharp BV9 a 37 Sharp BV8

Witam!

Jakie są różnice między LCD 32 Sharp BV9 a 37 Sharp BV8 ??? oprócz wielkości rzecz jasna
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
mayday29 napisał:
Witam!

Jakie są różnice między LCD 32 Sharp BV9 a 37 Sharp BV8 ??? oprócz wielkości rzecz jasna
Funkcja TrueD w BV9 , która pomaga przy słąbym sygnale przy połaczeniu z np zwykłą antena dachową i z tego co mówił mi Kiki nowsza (lepsza) elektronika.
 

Tomfis

New member
Trójwymiorowość

Poproszę o informację, czy opisywany model wyświetla obraz, który sprawia wrażenie trójwymiarowości? Podobno taki efekt występuje w Loewe Xelos (- system DMM?). Widziałem kiedyś taki efekt (wrażenie trójwymiaru) na jakimś Loewe CRT i bardzo, bardzo mi się podobał. Niestety, ale nie widziałem jeszcze tego modelu Sharpa (BV9E), a po czytanych postach jestem b.zainteresowany jego kupnem. Proszę o informację, czy na sygnale z C+ możliwe jest uzyskanie właśnie takiego efektu?
 

gatar

Active member
Bez reklam
Tomfis ---> po paru piwach TAK :)
O co Ci chodzi ? Dziwne pytanie.
Od kiedy na "zwykłym" TV, przy normalnym programie można zobaczyc "trójwymiar" ? Kiedys RTL dawał coś takiego, ale potrzebne były okulary.
Sprawianie wrażenia ... cóż to jest ?
Mam BV9 i nic takiego nie zauważyłem.
Przepraszam, nie mam C+, ale na dobrym sygnale z dvd nie widzę.
Może Tobie sie uda.
 

Tomfis

New member
Dzięki Gatar za "szczyptę przekąsu", ale pisałem o wrażeniu trójwymiaru a nie o typowym trójwymiarze. Oczywiście to znowu tylko subiektywna ocena postrzegania wzrokowego, ale tak jak pisze Bebzun, prawdopodobnie system TruD właśnie ma za zadanie m.in. tworzenia drugiego planu... Tak podejrzewam. To chyba sprawia wrażenie głębi i lekkiego trójwymiaru.
A po paru piwach to i trójwymiar, i 7.1 :D .
----------------------------------------
Pozdrawiam.
 
Do góry