Sharp BV 9 vs. JVC X 70

bebzun

New member
Witam wszystkich.
Mam dylemat czy kupić Lcd Sharp 32 BV 9 czy JVC 32 X 70. Na forum jest wiele pochlebnych opinii o Sharpie ale ja chciałbym aby oceną tego telewizora podzielił się ktoś kto go posiada i opisał jego wady i zalety, tak samo JVC.
 

steeze

steeze
Pomagam
VIP
wieksza plynnosc i wyrazistosc obrazu zdecydowanie po stronie BV9. a do tego bardzo dobrze "trzyma katy".
jvc... bedzie ladniej brzmial.
wyglad to kwestia gustu takze pomijam ;)

z tej dwojki wg mnie sharp.
 

ein

New member
Jezeli masz taka mozliwosc

to bierz pokaz! W domu pobawisz sie jednym i drugim a to gwarantuje, ze wybierzesz dokladnie ten, ktory Ci najbardziej odpowieda. Ja tez optowalbym za Sharpem, ale sam planuje przed zakupem nowego LCD pokaz wlasnie tego BV9 i JVC tylko nie X a S lub R (no chyba ze... w pazdzierniku maja pojawic sie nowe, modele z tymi magicznymi 120hz matrycami - ciekawe, ciekawe btw)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Sharp i JVC maja najszybsze matryce
ale w klasie 5500 mozesz z całą pewnością sprawdzić
32 Loewe Concept
32 Sony v 2000
pozdrawiam
 

bebzun

New member
Kiki cena Sharp BV 9 w VIP klubie będzie niższa od tej z Allegro (chodzi o Twoją aukcję)?

To na pokaz wybiorę:
Sharp 32 BV 9
JVC 32 X 70
LOEWE Concept 32
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
oczywiscie ,że jest na allegro . Sprawdzamy rynek. Chyba nie jest to zabronione. W klubie VIP - inne ceny.
pozdrawiam
 

augan

New member
Mam dylemat czy kupić Lcd Sharp 32 BV 9 czy JVC 32 X 70.

Witam wszystkich !!!
Typowałem i przebierałem i do tej samej dwójki dotarłem :)
Po dogłębnych analizach zdecydowałem się na BV 9 :eek:k:
 

jurecki

New member
Thomas pl
ja też prawdopodobnie zdecyduję się na ten model
napisz coś więcej o swoich wrażeniach z odbioru, sądzę - że nie tylko ja - chętnie poznam Twoje opinie...
 

THOMAS_PL

New member
witam !
ile osób na tym forum tyle opini...
moje wrazenia mam 32"
- jesli ktos się obawia o czerń to jest ok -bdb
- dzwiek nieporownywalnie lepszy niż w sharpie
- 2 x hdmi
- używam tunka sat cyfra jest idealnie
- dvd - bdb+
- kompa nie podłaczałem...
no nie wiem co pisac bo tylko chwalę i chwalę...
jesli kogos interesuja szczegóły to proszę pytac-
ODPOWIEM w miarę mozliwosci
 
Ostatnia edycja:

augan

New member
No to, aby nie być gołosłownym zmieniłem swoje zamówienie na prezentację (kiki może potwierdzić), która sie odbędzie w Stalowej Woli jutro czyli 29 wrzesnia.
Do konkursu staną 3 modele:
1 - Sharp 32" BV 9 E
2 - JVC 32" X70
3 - Loewe Xelos A32" DVB-T/C
Główne założenie to odbiór jak najlepszego obrazu z kablówki o sredniej jakości sygnale. Fonia jest mniej ważna, bo przejmie ją kino domowe Pionieer DCS-360.
Co wybrałem - przekażę wraz z odczuciami laika :)
 

ThYX

New member
augan napisał:
Do konkursu staną 3 modele:
1 - Sharp 32" BV 9 E
2 - JVC 32" X70
3 - Loewe Xelos A32" DVB-T/C
Co wybrałem - przekażę wraz z odczuciami laika :)
Jesli masz możliwość podpięcia kompa do JVC to byłoby super gdyż też myśle o tym modelu jednak jest wiele opinii negatywnych na współprace JVC z kompem. Może ten model działa już prawidłowo :)

Czekamy wiec na opinie po pokazie


Pozdr.
 

wozim

New member
Pisałem już o podłączaniu PC do JVC X70 w wątku poświęconym ekranom JVC.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=5699

wozim napisał:
PC analog(DSUB) 1024x768 albo rozciągnięty, albo 4/3 - podłączyłem laptopa z pokładową kartą graf. intela.
4/3 oznacza tyle co oglądanie TV 4/3 w orginalnych proporcjach - są pasy po bokach ekranu i zachowane proporcje - czyli z rodzielczości 1366 jest obcięte z obu stron tyle ile trzeba do osiągnięcia 1024. Wtedy obraz z kompa jest brzytwa. Prz rozciągnięciu do pełnego ekranu 1024 jest skalowane do 1366 i litery są szerokie i mniej wyraźne. Pod tym względem lepiej spisują się ekrany wywodzące się z marek specjalizujących się pierwotnie z LCD do komputerów np. Samsung. Z tego co badałem przed zakupem to jeszcze Toshiba WL66 wyświetla 1280x768, ale nie ma PIP/PAP.
Z drugiej strony sterowniki ATI do windowsa pozwalają na ustwienie po DVI sygnału 720p czy 1080i, więc może w systemie Billa G. wyświetli się to ładniej. Myślę, że dopiero przy karcie graficznej z wyjściem HDMI będzie można uzyskać bardzo dobry obraz 720p/1080i z zastrzeżeniem, że niestety matryca 1366x768 zawsze go przeskaluje. Podczas wyświetlania obrazu HD nie zwrócisz na to uwagi.
<cut>
Ze specyfikacji techn. 26'=32' poza rozmiarem ekranu, wymiarami i wagą ;)
 

ThYX

New member
Czyli mam rozumieć że wyświetle 1024x768 na tym tv (+ewentualne przeskalowanie). Czy większe rozdzielczości przeskalujew dół (ja mam natywną 1400x900) do rozdzielczości matrycy ?
 

augan

New member
augan napisał:
No to, aby nie być gołosłownym zmieniłem swoje zamówienie na prezentację (kiki może potwierdzić), która sie odbędzie w Stalowej Woli jutro czyli 29 wrzesnia.


No niestety :( termin prezentacji został przesunięty, bo wykryto wadę techniczną w Sharp BV 9, a był to ostatni egz. Nowa dostawa ww LCD w najbliższą środę, więc prezentacja odbędzie się po tym dniu.
 

oli

New member
Ja podpinałem do kopa jvc x70 po d-sub i jest ok, rozdzielczosc 1366x768
ale jest problem z podpieciem pod hdmi niełapie rodzielczosci obraz jest przeskaloway na przejsciówce dvi-hdmi. Dopiero na windows media center ustawiłem jakas dziwna rodzielczos 12... na 68.. i działa dobrze obraz super.
 

ThYX

New member
oli napisał:
Ja podpinałem do kopa jvc x70 po d-sub i jest ok, rozdzielczosc 1366x768
ale jest problem z podpieciem pod hdmi niełapie rodzielczosci obraz jest przeskaloway na przejsciówce dvi-hdmi. Dopiero na windows media center ustawiłem jakas dziwna rodzielczos 12... na 68.. i działa dobrze obraz super.
To super. Umnie będzie dsub i svideo (to tylko laptop) ale to dobrze że wszystko działa prawidłowo.

A w przypadku zwykłej TV to jakiej odległości x70 oglądasz i jaki sygnał ? Umnie będzie dokładnie 3m od nosa do tv i nie wiem czy brać 32 czy 37 cali....

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:
Do góry