Sharp AQUOS Quattron 3D LE835E - 70"

accu

New member
Bez reklam
Test jest cały TU :
http://www.avsale***/product_images/Sharp-LC-70LE835RU.jpg
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/...na-igrzyskach-ale-igrzyska-olimpijskie-w.html
Sorry za opóźnienie.

Witam,

Ukazał się nareszcie test tego "malucha". Dzięki.
Napiszę krótko: robi "Wrażenie" , no i ten niski pobór mocy w klasie A+(średni pobór w SD i HD ~115W) , bardzo dobry obraz , matryca jest półmatowa.:smile::smile::smile:

Tylko mogę niestety "pomarzyć".;)
Ta wysoka cena , no ale za dobry produkt trzeba niestety "słono" zapłacić.(około 17500 zł)
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nareszcie. Rewelacja. 17500zl to nie jest "duzo", dzis bym sie nie zastanawial brac za ta cene, ale na szczescie jest jeszcze 80" :-D

Kiki: Bedzie test takze 80"? - to jest absolutny ideal jezeli chodzi o przekatna.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,
Jednak 70-tka , choć "mniejsza" ma lepsze odwzorowanie kolorów. Jest to moje , oczywiście subiektywne
zdanie. Widziałem również 80-tkę , która swoją wielkością zrobiła na mnie "Wrażenie" , ale generowany
obraz już nie tak , jak z 70-tki.


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bo zawsze mniejszy ekran robi takie wrażenie ale po kalibracji ta 80" Sharpa po prostu wymiata.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Może tak być jak piszesz . W każdym razie na tak dużym ekranie oglądanie np.transmisji sportowych to "uczta" dla oczu.


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Uczta dla oczu to jest na BR, Avatar czy animacje pokroju Przygody TinTina (Spielberga) wymiata - doslownie. Glebia i kolorki niesamowite.
Po regulacji jest swietnie.
BBC HD i kilka innych kanalow HD takze rewelacja.
Przekatna to jest jednak podstawa, dobrze ze nie kupilem 70" (jaki by nie byl cudowny) bo plakalbym kazdego dnia o te 10" wiecej.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam ok. 4.20 od TV. Z tym ze tak naprawde chcesz poczuc sie jak w kinie to trzeba sie zblizyc.
4.20 to jest tak w sam raz do komfortowego ogladania, nie za duzy nie za maly.
Oko ludzkie ogarnia ekran z tej odleglosci w sam raz, nie ma mowy aby stwierdzic ze tv jest za duzy - absolutnie. Nie jest to tylko moje zdanie jako kino/audio maniaka ale zwyczajnych uzytkownikow domowych ktorzy ogladaja co popadnie. Brzmi to moze smiesznie dla kogos kto sie zastanawia czy z 4m 55" nie bedzie za duzy, ale jestem pewien ze po czasie kazdy do takich wnioskow dojdzie.
 

play007

New member
Bez reklam
czyli zaryzykowałbyś zakup 70 cali przy 3,5-4m odległości oczywiście przy dobrym sygnale bo sd chyba nie da się oglądać na takim kolosie?
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Na SD , gdy masz dobry sygnał , to na Sharp'ie 70"LE835E obraz również jest dobry.
Miałem okazję z takiego źródła sygnału oglądać i było dobrze , też myślałem , że
będzie kiepsko , a tu miłe zaskoczenie.:smile:


Pozdrawiam,
accu
:kom:
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
czyli zaryzykowałbyś zakup 70 cali przy 3,5-4m odległości oczywiście przy dobrym sygnale bo sd chyba nie da się oglądać na takim kolosie?

Oczywiscie ze sie da, u mnie leci wszystko i nikt nie narzeka, oczywiscie ze tv rozwija dopiero
skrzydla przy HD - to nie podlega dyskusji, jakosc jest niesamowita, takie tv sa stworzone pod HD, ale nie popadajmy w paranoje ze sie "nie da" - jest naturalnie kilka takich szczegolnych wyjatkow gdzie SD wyglada bardzo slabo ale to samo bylo na 55",64" wszystko zalezy od sygnalu.
Te kanaly ktore mnie interesuja i tak leca w HD, do tego BR, PS3 i zycie jest piekne.
No chyba ze chcesz ogladac tele 5.
Przy tej odleglosci nie ma nad czym sie zastanawiac, widuje ta 70" niemal codziennie, czasem swieci bdb ladnie, czasem zwyczajnie - bo takze ma zapuszczane rozne sygnaly, nic nowego.
Jak masz 3.5-4m to 70" nie bedzie niczym nadzwyczajnym - no chyba ze przesiadasz z 42", ja zmienilem z 64" wiec zamiana na zaledwie 6" wiecej byla by glupota. Dla mnie wybor byl prosty.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja to oglądałem z odległości 2,5 metra więc mój zachwyt jeszcze bardziej uzasadniony. Tyle, że trzymać trzeba się linii sygnału takiej jak ma - armanig.
 

play007

New member
Bez reklam
Jestem w szoku.Absolutnie na żadnym forum łącznie z tym nikt nie poleca z 3,5-4m 70 cali.Ba są nawet głosy że 55 cali to za dużo tylko max 46 czy 50.
Ten tv ma 177 cm przekątną.Myślałem nad taką 60-tką nieśmiało ,ale w Polsce nie ma takiego modelu.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ludzie pisza rozne rzeczy..Jakbys dzialal w handlu i mial stycznosc z tysiacami roznych ludzi to zdziwilbys sie jacy jestesmy rozni, czasem lepiej nie doswiadczac tego zjawiska i zyc w nieswiadomosci z garstka znajomych.
U mnie z lekko ponad 4m przekatna 80" jest w sam raz do normalnego codziennego korzystania. Jak chcesz poczuc ciarki to siadasz jeszcze blizej. Ci co u mnie widzieli a maja mniejsze tv mowia ze jest rewelacja.
To nie jest 120" a 80". Nie wiem czemu ludzie boja sie tak tych przekatnych, to sa inne doznania.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
play007 - ależ polecamy. Jest mniej takich poleceń bo każdy podaję klasę cenową i w klasach cenowych w wyobraźni Polaków ten telewizor nie mieści się finansowo.
 

play007

New member
Bez reklam
A ta rozdzielczość nie za niska dla 70-tki lub 80-tki.Nie powinna czasem być 4k dla wyższej szczegółowości?Full hd 1080p to chyba trochę mało na takich kolosach.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
^^^
Spokojnie, obraz jest zyleta w HD wyglada to oblednie przy tej przekatnej.
Tez mialem obawy, ale bezpodstawne. Taka przekatna daje niesamowite doznania.
Za kazdym razem jak zapuszczam HD jest przezycie, dla przykladu animacja Spielberga "Przygody Tintina" zrywa beret, czlowiek ma wrazenie jakby ogladal inny film w porownaniu do 64" nie wspominajac o 55".
Konsolowe produkcje, Fifa12, SSX i w koncu STAR DUST HD to obled.
Oczywiscie przyjdzie kiedys czas na zmiane, ale juz musi byc naprawde duzy skok, a nie zaledwie lepszy, moze bedzie to oled, lub jakis lepszy panel ale juz musi byc wiekszy, moze 85-90"
 

nonamed

New member
Ja z kolei wacham się między dwoma telewizorami 60''

Sharp LC60LE840E czy Samsung 60D8000 , rozumiem że ten Sharp to mniejszy brat modelu LE835E . Co lepiej wybrać pod Cyfrę HD/SD + konsole PS3
 
Do góry