Sharp aquos lc-46le830e vs Sony KDL-46HX750, ewentualnie coś innego?

Turturum

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
ok. 22 m2

2. Odległość od ekranu telewizora ?
2 - 2,5 m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem ?
2 - 4, ale zazwyczaj 2

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?
Zarówno na wprost jak i bokiem

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
Stać

6. Jak słońce świeci w pokoju ?
Telewizor ma być ustawiony plecami do okna, które wychodzi na zachód.

7. Jaki masz obecnie telewizor ?
Sony Trinitron 21'' kineskopowy

8. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?
Multimedia IPTV, zamierzam ewentualnie dokupić pakiet kanałów HD by wykorzystać potencjał telewizora, obecnie jest też HBO HD, ale na 21 calach nie ma przyjemności z jego oglądania. Nadal jednak większość programów to SD.

9. Co ma posiadać?
Kluczowa jest jakość obrazu, jego płynność, naturalność kolorów,
Kanały są zmieniane w dekoderze więc prędkość przełączania w TV nie jest najważniejsza.
Mniejszą uwagę przywiązuję do bajerów, one są dodatkiem i nie mogą zastąpić jakości obrazu.

Wi-fi / dlna, coś co pozwoli mi bez problemu udostępnić zawartość komputera z znajdującego się w innym pokoju.

Ważna dla mnie jest też kwestia tego jak producent podchodzi do sprawy gwarancji, serwisowania. Mała awaryjność, jakość wykonania, rzetelność i kompetencja serwisu.
Nie znoszę spychologii, i skrajnie niekorzystnych warunków gwarancji, serwis pogwarancyjny itd.


Ale jakość obrazu i jego płynność jest dla mnie ważna.


10. Jakie urządzenia ?
Jeśli funkcje telewizora nie pozwalają udostępnić materiału przez wifi czy dlna to notebook przez hdmi w celu udostępnienia zasobów.

11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?
ok. 2-6 h. Zależy od dnia i nastroju.

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
Trudno mi powiedzieć.
Oglądałem w sklepie dość długo 46 calowy Sony hx750 i jakoś błyszcząca mnie nie drażniła mimo sporej ilośi oświetlenia.
Sam pracuję na matowym monitorze graficznym i nie wyobrażam sobie do takich celów błyszczącego ekranu. Notebooki z błyszczącym też mnie wkurzają.
Ale telewizor to inna odległość i inne warunki.

Zawsze byłem zwolennikiem matowego ale w innym sprzęcie niż TV.
Ale jeśli z błyszczącej są jakieś realne korzyści w jakości obrazu telewizora to ewentualnie błyszcząca.

Światło nie będzie się jakość specjalnie w nim odbijać.


13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
Oglądane są kanały standardowe tvp1,2 tvny, informacyjne itp., ale częściej jednak programy pokroju Discovery, National itd.
po zmianie telewizora nastąpiłaby pewnie definitywna zmiana na wszelkie przyrodnicze w HD.

Sportu u nas nikt nie ogląda.

14. Czy zamierzasz serfować po internecie ?
Niekoniecznie. Do tego celu używam komputera.
Chyba, że byłoby to na tyle wygodne, że rodzice by z tej funkcji korzystali.
Czyli możliwość podpięcia klawiatury i myszaka. Klepanie z pilota nie ma sensu.
Jeśli tak się nie da to nie jest to istotne.

15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
Nie.

16. Preferencje co do marki?
Sharp, Panasonic, Sony, Toshiba, ale o Toshibie niewiele wiem.

17. Preferencje co do wielkości ?
46-47cali i to już tak na styk.

18. Co Cię denerwuje w telewizorach ?
Nierównomiernie podświetlenie, smużenie, efekt klatkowania, awaryjność, słaba jakość wykonania.

19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
Pół na pół. Zależy od dnia, zależy od nastroju.
W zimie wieczór to już w zasadzie 16 godzina, a latem 22.

20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
4000zł

21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
3d nie jest konieczne, nie bawi mnie to, ale obecnie chyba wszystkie sensowne modele mają 3d. Z doświadczenia testując na plazmie Panasonica vt30 3d aktywne, drażniło mi oczy. 3d uważam za zbędny bajer, jak będzie to będzie jak nie to nie.


-----------------------------------------------------------------------------

Zaczynałem poszukiwania od LCD Panasonica tx-l46et5.
Ale jednak jakość tego telewizora mnie nie przekonuje.
Później rozglądałem się za plazmą z poprzedniej generacji z racji przekątnej 46cali. Niestety mam problem z 50 calami, choć dla siebie pewnie tyle bym kupił... Ale nawet jeśli coś znalazłem, to były to modele powystawowe (seria ST i GT), z przesadzoną ceną więc nie miało to sensu.


Porównałem sobie w sklepie plazmę Panasonica z serii g30, z Sony hx750, i szczerze obraz, który uzyskałem na Sony znacznie przewyższał plazmę, nie licząc lepszej plastyki obrazu plazmy i z całą pewnością lepszą płynność. Starałem się zbliżyć specyfiką obrazu do tego znanego z plazm i w zasadzie dość dobrze mi to wyszło, ustawienia domyśle to nieporozumienie. Nie znoszę "trupiarni"...

Trochę też czytałem o Sharpie le830. Niestety nie miałem możliwości się nim pobawić, a tym bardziej zestawić obok siebie obu telewizorów. Boję się trochę serwisu i polityki gwarancyjnej Sharpa i ich powalonych norm... Choć i do Sony nie mam zaufania, bo wiem jaki sprzęt ta firma robiła dawniej a co robi teraz.
Tak więc dość ciężki ze mnie klient i dość grymaśny :)


Mam w związku z tym pytanie jak wypada
Sharp aquos lc-46le830e
w konfrontacji z
Sony KDL-46HX750

Chodzi mi o o jakość obrazu i płynność, ale również o kwestie serwisu i poziomu usług gwarancyjnych.
Gdy porównywałem Sony z plazmą Panasonica tx-p46g30e, to byłem rozczarowany plazmą i osobiście nie wydałbym pieniędzy na serię g30.
Widziałem jak świeci tx-p55vt30e w warunkach domowych i to jest kolosalna różnica między g30, a vt30.

Czy w Sony KDL-46HX750 można zmienić stopkę na klasyczną, gdzieś dostać taką jak w 55 calowym modelu z pasującym rozstawem otworów? Czy da się wyprostować telewizor by nie był pochylony? Stopka przyznam, że mnie trochę irytuje.

Czy matowy ekran Sharpa bardzo degraduje jakość obrazu?
Sony KDL-46HX750 sprawiał wrażenie posiadania dość dobrych kątów, przynajmniej w sklepie, i da się na nim uzyskać ładny obraz, wkurza trochę dziwactwo w postaci stopki.


Może ktoś porównywał wspomnianego Sony ze Sharpem i ma jakieś swoje wnioski to proszę i posta.
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
A żeś się rozpisał.
Może zacznijmy od końca, czyli Sharp vs Sony
Porównując obydwa modele obok siebie od razu zauważył byś różnicę w wyświetlaniu barw - Sony świeci trochę jaśniej, kolory są żywsze, Sharp raczej stonowany, mniej na siebie zwraca uwagę, ale kiedy mamy na ekranie twarz - zdecydowanie lepiej wygląda na Sharpie.
Sharp ma też lepszą płynność obrazu, zwłaszcza podczas meczu zobaczymy, że smużenie jest trochę mniejsze właśnie tam.
Sony za to lepiej radzi sobie z bajkami i filmami animowanymi - na Sharpie trochę zbyt "smutne" wszystko się wydaje, nawet na trybie z maksymalnym podświetleniem.

Do 46hx750 nie ma możliwości otrzymania tradycyjnej nóżki

Do Twoich wymagań, z tego co tam wyskrobałeś najlepiej będzie pasować właśnie
Sharp 46LE830
lub
Toshiba 46WL863

Jeśli mielibyśmy bezpośrednie porównanie Sharpa z Toshibą - wygrała by ta druga. Lepsza płynność, więcej możliwości ustawień, a obraz po autokalibracji - wręcz wyśmienity. Do tego dużo lepsze skalowanie obrazu, oraz według mnie - dużo przyjemniejsze menu, z większą liczbą profesjonalnym ustawień - czy to edycja każdego koloru, czy ustawianie poziomu bieli i czerni.
Pod względem równości podświetlenia - obydwa są świetne, z tym że Toshiba ma LED krawędziowy dzielony na cześci - masz tam strefy które wygaszają się kiedy nie potrzeba światła - stąd głębia czerni jest jeszcze lepsza.
 

Turturum

New member
Tak, trochę się rozpisałem. Ale już się gubię w tych telewizorach stąd chciałem dość rzeczowo napisać co mnie boli :)

Nad Toshibami się jeszcze nie zastanawiałem bo ilość modeli i ich oznaczenia przyprawiają mnie o zawrót głowy choć fakt, że uwzględniałem Toshibę jako markę, która wchodzi w grę.

Z tego co znalazłem w tym modelu jest chyba matryca Samsunga albo LG? Mam tutaj pewne obawy...
Gdzieś na forum obiło mi się o oczęta, że pod kątem następuje dość spora utrata jakości obrazu? Czy to prawda?

Jak wygląda sprawa bandingu i innych dolegliwości LCD, oczywiście na tle Sharpa i Sony.

Czy model Toshiba 46WL863 faktycznie odczytuje tylko dyski sformatowane w fat32?

Czy dość mocno odbijająca powłoka matrycy nie będzie problemem?
Bo ze zdjęć odnoszę wrażenie, że odbija bardziej niż Sony HX750, ale może to takie wrażenie.

Mam też wątpliwości co do wygody pilota? Czy to suwadło nie powoduje, że pilot staje się mało wygodny w trzymaniu, i codziennym używaniu?

Nie miałem jeszcze możliwości zapoznać się z tym telewizorem w sklepie, i pewnie w moim mieście będzie z tym ciężko.
 

Turturum

New member
Brałbym zdecydowanie Sharpa z matrycą matową aktywną.
Obraz masz tak jak w teście :
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/65908-sharp-40le830-test-otwarty-pierwszy-test-na-rynku.html
Mam ten telewizor w domu i jestem bardzo zadowolony.

Z czasem dokupisz dongla z Androidem i będziesz miał wszystko :
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...-telewizorze-w-twoim-telewizorze-rowniez.html

Ta stopka dla mnie jest nie do przyjęcia.



Kiki ale oprócz samego obrazu zależy mi również na płynności i samej jakości wykonania produktu.

W tym momencie mam dwa różne zdania, Twoje na korzyść Sharpa 46LE830 i Karpaja na korzyść Toshiby 46WL863.

A konkretnie jakie są plusy jednego nad drugim?
Chodzi mi o skonfrontowanie obu telewizorów i również ich słabych punktów i wykazanie dlaczego na przykład Sharp jest lepszy od Toshiby, albo odwrotnie.

Bo w tym momencie potrzebuję uzasadnienia dlaczego ten, a nie ten.

Testy oczywiście czytałem.

Która stopka?w Toshibie czy w Sony?:)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Poproś o prezentację telewizorów w domu to sam najlepiej sprawdzisz.

Stopka w Sony oczywiście.
 

meriox

Member
Dwa dni temu miałem ten sam problem co Ty. Mocno myślałem nad Toshibą. Wziąłem ze sobą dysk twardy i pojechałem na testy.
Toshiba TL938 zaczęła gupieć po podpięciu hdd. Ani mnie ani sprzedawcom nie udało się pogodzić Tośki z moim dyskiem. Poszliśmy sprawdzić na niższym modelu TL933 - sytuacja wyglądała podobnie ale po kilku odłączeniach/podączeniach dysku tv zaczął współpracować z hdd. Niestety mimo licznych zmian ustawień nie odpowiadała mi płynność materiału. Filmy jakby delikatnie szarpały. Czerń w toshibie też gorzej wypadała niż u Sharpa.

W modelu Sharp Le830 głębsza czerń oraz płynniejsze odtwarzanie materiałów z dysku twardego wpłynęły na decyzję o zakupie tego tv. Dodam tylko, że jeden model le830 już wisi w jednym pokoju a drugi zakupiłem przedwczoraj.
 

Turturum

New member
Dzięki meriox za posta.

A jak w Sharpie wygląda kwestia wyrazistości kolorów. Kontrasty.
Odnoszę się tutaj do tego co napisał Karpaj

"Sony za to lepiej radzi sobie z bajkami i filmami animowanymi - na Sharpie trochę zbyt "smutne" wszystko się wydaje, nawet na trybie z maksymalnym podświetleniem."



Bajek w zasadzie nie oglądam, u mnie bajek też nie ma kto oglądać chyba, że mowa o filmach animowanych. Kwestia tego czy kolory w Sony nie są przesadzone, co jest już subiektywną oceną.
W Sony gdy się bawiłem w sklepie, ustawienia zjechałem dość mocno, bo tryb domyślny doprowadzał mnie do szału, nie lubię "ledowej trupiarni", a tak wyglądają tryby domyślne w większości TV w sklepach.


Na Sony HX750 powalił mnie jakiś program przyrodniczy, ale nawet nie tyle z powodu, że Sony świecił dobrze, co stojąca obok Plazma Panasonica z 46G30 po prostu mnie zniesmaczyła jakością, albo z tą plazmą było coś nie tak.

Sony uwzględniam w analizie wyboru tylko ze względu na fakt, że się nim bawiłem, ale nie uwzględniam go jako pierwszy na liście wyboru. Również ta stopka w Sony mnie drażni.



Ważne dla mnie jest to co piszesz o płynności Toshiby, ale to chyba nie dotyczy modelu WL863, który z tego co czytam jest modelem lepszym.


Bo w kwestii Toshiby chodzi o model WL863, a Ty piszesz o testowaniu modeli TL933, TL938, które z tego co widzę mają gorsze parametry, które wpływają na płynność.
Na przykład WL863 ma czas reakcji o połowę mniejszy niż TL933. 4ms vs 8ms.

WL863 ma również CEVO ENGINE.
800 Hz Active Motion Rate (AMR800)

Okiem laika wydaje mi się, że WL863 jest siłą rzeczy "płynniejszy" od TL933 i TL938.

Fakt też, że dość mocno Sharp Le830 kołace mi się po czaszce. Ale muszę się nim pobawić.
Jakoś świadomość, że w Toshibie siedzi matryca Samsunga albo LG powoduje, że mam mieszane uczucia odnośnie Toshiby.
Ale tak jak pisałem nigdy nie widziałem na żywo jak Toshiba świeci.


----
Kiki, LE830 jest konstrukcją z 2011?
Pytam, gdyż Sony hx750 to zdaje się tegoroczne modele, czy naprawdę jest aż taka różnica jakości obrazu na korzyść Sharpa?
Czy takie elementy jak:
gwarancja
trwałość
jakość wykonania
elastyczność softwareowa...

Co w przypadku konfrontacji Soniacza z Sharpem, jest na niekorzyść Soniacza, a na korzyść Sharpa (nie licząc stopki :) ).
Pytam, gdyż takich niuansów nie da się dostrzec patrząc na oba telewizory.

Pytam gdyż przeglądając wiele postów, praktycznie każda odpowiedź z Twojej strony w innych tematach kończy się propozycją Sharpa le830 :)

Sony ma możliwość wykupienia gwarancji na 5lat, nie wiem czy 5 lat to standardowa gwarancja dla nich, bo wiele sklepów oferuje 2lata z opcja rozszerzenia do 5, odpłatnie.
Czy Sharp ma wariant poszerzenia gwarancji?

Zmierzam do tego, czy zachwyt tym Sharpem jest obiektywny?


Gdzie można przeczytać warunki gwarancji Sharpa?
 
Ostatnia edycja:

meriox

Member
Twoje odczucia co do plazmy, jak również Karpaja pewnie wynikają z czegoś, czego na pierwszy rzut oka nie widzimy w sklepach... Na Tv puszczane są prezentacje, które są podrasowane pod daną markę i ustawienia sklepowe danego tv.
Często jednak te prezentacje puszczane są przez splittery na kilka tv, różnych producentów. W takim przypadku działają na niekorzyść tych produktów, dla których nie zostały stworzone.

Kolejna rzecz to tryby sklepowe, czyli kolorki i kontrast na maksa. Wszystko bije po oczach i trudno odciągnąć oczy od tv o najbardziej podsyconych kolorach.
W takim przypadku błędnie wybieramy "najlepszy".
Podsycone kolory bajek i reklam nie świadczą o jakości.
Nie widzimy jak dana matryca radzi sobie z odzwierciedleniem kolorów skóry, traw, nieba itp. czyli tego, co będziemy oglądać na co dzień.

Co do samych toshib, na których sprawdzałem filmy z hdd to problem raczej nie leży w matrycach bo prezentacje z dvd odtwarzane były z wzorową płynnością. Problem pojawiał się na filmych z hdd (materiały 720p i 1080p).
Jak sprawa wygląda na wyższych modelach Toshiby? Nie wiem, nie sprawdzałem.
 
Ostatnia edycja:

Turturum

New member
Twoje odczucia co do plazmy, jak również Karpaja pewnie wynikają z czegoś, czego na pierwszy rzut oka nie widzimy w sklepach... Na Tv puszczane są prezentacje, które są podrasowane pod daną markę i ustawienia sklepowe danego tv.
Często jednak te prezentacje puszczane są przez splittery na kilka tv, różnych producentów. W takim przypadku działają na niekorzyść tych produktów, dla których nie zostały stworzone.

Kolejna rzecz to tryby sklepowe, czyli kolorki i kontrast na maksa. Wszystko bije po oczach i trudno odciągnąć oczy od tv o najbardziej podsyconych kolorach.
W takim przypadku błędnie wybieramy "najlepszy".
Podsycone kolory bajek i reklam nie świadczą o jakości.
Nie widzimy jak dana matryca radzi sobie z odzwierciedleniem kolorów skóry, traw, nieba itp. czyli tego, co będziemy oglądać na co dzień.

Co do samych toshib, na których sprawdzałem filmy z hdd to problem raczej nie leży w matrycach bo prezentacje z dvd odtwarzane były z wzorową płynnością. Problem pojawiał się na filmych z hdd (materiały 720p i 1080p).
Jak sprawa wygląda na wyższych modelach Toshiby? Nie wiem, nie sprawdzałem.

Miałem do czynienia z plazmą z serii 55vt30, kilka tygodni, mieszkając u znajomych, i to był obraz przez duże O, to co sobą prezentowała G30 to nieporozumienie. Zresztą G30 to "kastrat" jeśli chodzi o ekran.

Jestem daleki od sugerowania się innymi telewizorami w sklepie, na zasadzie ten świeci tak, ale ten dwa rzędy dalej świeci ładniej, ocena w ten sposób na bazie ustawień domyślnych jest nierozważna.
Tak jak pisałem, Sony na ustawieniach domyślnych mnie po prostu odrzucał. Dopiero po ucywilizowaniu ustawień osiągnąć udało się przyjemny obraz, który był akceptowalny.
Mimo, że plazma dawała potwornie ciemny obraz, ale wiem, że to cecha plazmy w porównaniu z LCD.
Sytuacja byłą taka, jeden telewizor stał obok drugiego. Miałem oba piloty i sporo czasu na zabawę. hx750 oraz plazmą g30 oba 46 cali.
Wiem jak świecić powinna plazma ale tamten egzemplarz to był niewypał.

Również nie nabieram się ani na kontrasty ani kolory, pracuję z kolorem jako grafik, więc mam w tej kwestii dość konkretne podejście i nie łatwo mnie kupić podkręconymi kontrastami :), Wręcz odrzuca mnie to co widzę zazwyczaj w przypadku wielu LCD, dominata niebieskiego, trupie twarze, ja jestem daleki od oceny produktu bazując na tym co widzę w sklepie bo to nie jest miejsce wiarygodne by taki telewizor ocenić. Można go ocenić wstępnie ale reszta wychodzi dopiero w mieszkaniu.

Jak już też wspomniałem dość ważne dla mnie jest to, jak dana marka w naszym kraju załatwia kwestie serwisu gwarancyjnego, bo z tym w Polsce jest nieciekawie.
Obecnie wszystkie serwisy są nasze z autoryzacją producenta, więc dochodzi niedbalstwo, olewajstwo, niekompetencja i ogólnie pojęty "burdel" charakterystyczny dla naszego kraju. Zwłaszcza w zakresie praw konsumenta, rzetelności, terminowości itd.

Znam to z doświadczenia z racji zawodu jednego z członków rodziny.

Teraz kwestia, która firma ma lepsze podejście w tej kwestii. No i sprawa awaryjności.

Dlatego temat wyboru telewizora w moim wypadku to ciężka sprawa, bo oprócz samego obrazu dochodzą jeszcze dodatkowe elementy. Gwarancja, serwis, jakość wykonania, trwałość.

Jutro jak mi się uda wygospodarować trochę czasu to przy okazji wizyty w Krakowie postaram się pomacać zarówno Sharpa jak i Toshibę i jeszcze raz przyjrzeć się Sony. Wziąłem na pendrivie kilka trailerów i fragmentów filmów przyrodniczych z ujęciami z lotu ptaka więc obraz nie jest statyczny jak na wycudowanych prezentacjach producentów, gdzie spowolnienia i krótkie ujęcia nie pozwalają ocenić wad telewizora.
 
Ostatnia edycja:

sirmike1

New member
.......

Pytam gdyż przeglądając wiele postów, praktycznie każda odpowiedź z Twojej strony w innych tematach kończy się propozycją Sharpa le830 :)

Sony ma możliwość wykupienia gwarancji na 5lat, nie wiem czy 5 lat to standardowa gwarancja dla nich, bo wiele sklepów oferuje 2lata z opcja rozszerzenia do 5, odpłatnie.
Czy Sharp ma wariant poszerzenia gwarancji?

Zmierzam do tego, czy zachwyt tym Sharpem jest obiektywny? .............

Doceniam to, iż na tym forum jest bardzo duża grupa ludzi, która jest w stanie doradzić innym, coś podpowiedzieć, czy zwrócic uwagę przy konkretnych problemach przy kupnie....
Ale wydaje mi się, iz chyba ani razu np model Sony HX-750 nie był podany jako warty zakupu, albo taki który posiada dobre parametry czy jakośc obrazu. Nie twierdzę że jest to model bez wad...bo ma z pewnością wady...jak zresztą każdy tv (bo nie ma idealnych tv !!!) - sam doradziłem zakup mamie modelu Panasonica ET5. Natomiast fakt jest taki, iz chyba ten model Sony a może cała marka nie jest tu poddawana pod rozwagę przy kupnie.

Sharp el830 pojawia się praktycznie w każdym poście. Byc może faktycznie jest ponadprzeciętny...i warto go kupić
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Z tym że HX850 świeci zupełnie inaczej niż hx750. To tak jakby kupując Sharpa LE830 czytać test do modelu 730 :)
 

Turturum

New member
Sony HX-750 to praktycznie to samo co model Sony HX-755. Różni się tunerem satelitarnym i czymś jeszcze chyba.

Sony też ma to do siebie, że lubi być drogie, to też często studzi zapał konsumenta w mojej ocenie. No i ta nieszczęsna stopka w dużej mierze również odstrasza. Ale jakość obrazu całkiem niezła po ustawieniach i ucywilizowaniu obrazu.


Toshibę sobie raczej odpuszczam z prostego powodu. Nie toleruję serwisu, który jest niekompetentny. Mogą mieć niezłe telewizory ale jeśli nie zmieni się nic w kwestii podejścia serwisu Toshiby w naszym kraju to wolę nie wchodzić do tej "rzeki". Poza tym miałem trudności ze znalezieniem Toshiby 46WL863...

Oglądałem Sharpa 830 oraz Sony HX750/751/755.


HX850 to około 1200zł więcej i idiotyczna podstawka, raczej odpada już ten budżet bo tak można zwiększać w nieskończoność.

Dlaczego na obrazie ze Sharpa 830 (materiał z pendrive), na krawędziach na przykład ubrania osoby poruszającej się szybciej, pojawiają się artefakty?
Co jest tego przyczyną? Jakieś ustawienie?
 

Turturum

New member
Wybrałem Soniaka. Ale dość dużo czasu poświęciłem na oględziny jednego i drugiego oraz analizę "za i przeciw". A muszę dodać, że mam pewne awersje do Sony, która się ukształtowała z 16 lat temu :)

Dodatkowo w przypadku Sony mam 5 letnią gwarancję producenta gdyż zakupiłem go w Sony Centre mimo, że w różnych centrach handlowych z rtv/agd można go teoretycznie dostać za 3900-4000zł. Ale mam raczej pewność, że to nowy egzemplarz który nie był przerzucany łopatą na magazynie.

Miałem trochę dylematy między wyborem HX850 a HX750 bo naprawdę HX850 jest dobrze wykonany i ma niezłe parametry obrazu i lepszy procesor, miałem okazję porównać HX750 z wiszącym obok HX850, ale założyłem, że dokładanie kolejnego tysiaka (ponad) to już przegięcie przy moich zastosowaniach i potrzebach.
A ja nawet sportu nie lubię oglądać :)
I nawet olałbym kwestię podstawki HX850, która mi się nie podoba bo wygląda jak parapet. Ale w warunkach domowych wyglądałoby to na pewno lepiej.

Dodam jeszcze, że model. który zakupiłem czyli HX750, ma możliwość ustawienia TV w pionie. Zazwyczaj w sklepach jest pochylony. Należy tego dokonać poprzez przełożenie 2 śrub do otworów znajdujących się niżej. Regulacja jest stała, albo pochylony albo nie, po ustawieniu nie da się zmienić bez odkręcania stopki.

Niektórzy mają mieszane uczucia co do samej stopki, czyli pręta w kształcie litery C.
Ale przyznam, że u mnie to całkiem nieźle się sprawdza. Telewizor na stoliku stoi nisko, sama stopka jest masywna, nie ślizga się, jest sztywna oraz dyskretna, kompletnie jej nie widać. Co do samego mocowania stopki, to nie jest ono plastikowe jak gdzieś ktoś pisał, jest to metal oblany tworzywem.

Dopiero gdy mam ten telewizor w domu, wiem jak bardzo rozjeżdża się to co można znaleźć w sieci z faktami.

Choć teraz być może i bym dołożył do HX850, ale nie dlatego, że coś mi w HX750 nie pasuje na tyle by mieć ochotę zmienić. Po prostu Gorilla Glass daje poczucie większego bezpieczeństwa matrycy przed uszkodzeniem.
Tylko zapewne Gorilla Glass powodowało by u mnie dość spore odbicia.
HX750 ma półmat. Ale to już kwestia kompromisu i finansów.
Obraz na pewno jest lepszy na HX850.

HX750 ma tendencję do niebieskiej dominaty więc trzeba trochę poeksperymentować z balansem bieli i ująć niebieskiego. Ale oczywiście wpływa to na resztę barw więc trzeba tutaj z wyczuciem operować suwakami.

Wszelkie sklepowe tryby to nieporozumienie, ocena jakości obrazu w sklepie jest w mojej ocenie praktycznie niemożliwa, nawet gdy pobawimy się pilotem na własnym materiale.

Ja jestem trochę bardziej wymagający w kwestii kolorów i ich naturalności więc staram się dostosować jak należy na tyle na ile pozwala ludzkie oko i technologia LCD-led. Ustawień takich nie należy dokonywać przy sztucznym świetle :)

I mimo, ze zachwyca mnie kolorystyka plazmy, plastyka obrazu i czerń, tak jednak stwierdziłem, że w moim przypadku nie ma sensu pakować się w plazmę. A miałem możliwość kupić w atrakcyjnej cenie Panasonica 50calowego ST50 i mimo tego, że pewnych cech plazmy mi brakuje to jednak jest OK.

HX750 całkiem nieźle skaluje sygnał SD z cyfrowej kablówki.
Ale tutaj też bardzo dużo zależy od programu i jakości sygnału. Niektóre stacje mają karygodnej jakości obraz i kolory bez względu na jakim telewizorze są wyświetlane.

Reasumując, jestem daleki od polecania i przesadnego zachwytu nad telewizorem, mam dość krytyczne oko zarówno w kwestii obrazu jaki samej konstrukcji więc oceniam takie urządzenia na chłodno.
Ale wbrew temu, że polecano mi sharpa le830 wolałem jednak wybrać HX750 i nie jestem rozczarowany.Na tyle dużo czasu poświęciłem by zgłębić temat, że wybór był świadomy.


Co do kwestii zużycia energii.
Przy moich ustawieniach, zużycie balansuje w przedziale od 55-65W.
Ale nie ustawiałem telewizora by zużywał mało prądu, po prostu tak moje ustawienia wpływają na zużycie. Tyle samo pobierał stary CRT Sony Trinitron 21cali.


Trochę się rozpisałem, ale wiem jak ciężko jest wybrać telewizor w tych czasach :)
 
Ostatnia edycja:

Turturum

New member
Zadowolenie nie ma nic do rzeczy, to jest subiektywna ocena.

Choć zastanawiam się kiki czy faktycznie masz Sharpa. Czy to polecanie Sharpa nie wynika przypadkiem z jakiejś umowy z producentem i marketingu szeptanego.
Bo nie chce mi się wierzyć, że przy każdej okazji Sharp staje się alternatywą dla każdego innego producenta zwłaszcza po tym co sam widziałem. A przewaliłem dość sporo postów na forum i na każdym kroku kończy się polecaniem Sharpa bez względu na przekątną.

Zaczynam szczerze mówiąc być podejrzliwy o to namiętne polecanie Sharpa przy każdej okazji. Ja intensywnie pomęczyłem oba telewizory i Sharp mi nie podchodził. Nijak się miało to co widziałem z tym co zostało napisane w teście.
A miałem swój materiał na przenośnym nośniku i kilka godzin zabawy z pilotem.

A kilka "zalet" jest wspólna dla wielu producentów bo wynika to z konstrukcji współczesnych LCD led.

Natomiast permanentna żółtaczka w sharpach z 4 pikselami jest faktem. Producent dodając żółty piksel powinien jeszcze nad nim panować. To, że coś jest pięknie żółte nie oznacza, że jest naturalne.

Nie twierdzę, że jest to fatalny TV, bo tak nie jest, ale w mojej ocenie nie stoi wyżej od HX750 w kwestii jakości i płynności obrazu.

Sam napisałeś w wadach i zaletach, że wymaga długiej kalibracji obrazu. W mojej ocenie nie dokona tego użytkownik na własną rękę bez użycia kolorymetru. Więc będzie skazany na dość duże rozjechanie kolorów.

Energooszczędność dotyczy każdego LCD...
Czerń w Sharpie nie jest najwyższych lotów. A sprawdziłem to u znajomego bo w sklepie nie ma takiej możliwości.

Bez urazy ale ogólnie dość mocno powątpiewam w ten test i jego obiektywizm.
Dodatkowo testowany był model 40 calowy. A w LCD wraz z wielkością cali wychodzą różne mankamenty.

Testy testami, ale by taki test był miarodajny, jeśli ktoś ma dylematy między dwoma różnymi modelami i producentami, to należałoby oba telewizory zestawić ze sobą, w tych samych przekątnych i tych samych warunkach.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Takie testy robimy od pięciu laty - więc nie nie musisz stresować.
Zarzuty czy ktoś ma dany telewizor w domu czy nie ma zachowaj do piaskownicy. Nie sądź innych na swojej podstawie.
Widoczne starasz się pisać o rzeczach których nie masz to podobnie traktujesz innych . Na tym forum jest inaczej - my mamy zaufanie do wszystkich użytkowników.

Mam telewizor więc wiem co to jest czerń.
I to że są lepsze - oczywiście że są , ale w klasie cenowej jest extra.
I przepraszam że jest extra.

Żółtaczka - bez komentarza, widać że jesteś od razu specjalistą.
Kłania się kalibracja obrazu .
I nie ważne co myślisz sobie o kalibracji.
Chcę kalibruję i ma super jakość.
Nawet plazmy Pioneera były kalibrowane i obraz się poprawiał, podobnie jak telewizory Sony, Panasonic, JVC, Philips, LG, Toshiba i inne.
 
Do góry