SHARP AQUOS LC-37D65E VS Samsung LE37A656

sanch-o

New member
Witam,

na początek kilka faktów

- telewizor kupuje głównie dla konsoli PS3, posiadam zwykłą kablówkę na antenie a seriale nie są moją największą miłością ;). Chociaż nie ukrywam, że czasami obejrzałbym jakiś film w TV w ładnej jakości
- pokój mam dobrze nasłoneczniony (zachodnia strony)
- odległość od TV to około 2.5 do 3 metrów
- dwa modele, które tu przedstawiłem zostały wybrane metodą eliminacji spośród licznych innych.
Niestety jednym z czynników wyboru była szerokość telewizora - mam tylko 97cm żeby go 'wcisnąć' na szerokość....:)

Rozważam między SHARP AQUOS LC-37D65E a Samsung LE37A656.


No i teraz powstaje pytanie....Ciężko mi porównywać je pod względem parametrów ponieważ nigdy nie widziałem ich na żywo w akcji, a wiem, że to co wypisują producenci na stronach nijak może się mieć do rzeczywistości.

Sharp ma system Aquos (niezwykle zachwalany przez moich znajomych, jednak oni nie mają konsol). Samsung ostatnio jest w formie, również wielu moich znajomych ma telewizory samsunga i są z nich b. zadowoleni....

czy ktoś mógłby mi pomóc w moim problemie ?

dziekuje z góry
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=32130 - poczytaj test

025_P1100590.JPG



061_P1100730.JPG



Z całą pewnością świetnie oddzielają się odcienie szarości.
003_P1100758.JPG




034_P1100821.JPG


zostałbym przy Sharpie.
 

Marek27BB

New member
sharp lepszy

witam, zanim kupilem tv tez miałem dylemat co kupic, szukałem odwiedzilem dziesiatki wystaw sklepów, forum, servisow rtv, pytałem fachowców, w koncu dotarłem Tu na HDTV i własnie dzięki KIKI i jego testom zobaczyłem co jest grane. tez chcialem kupic tego samsunga A656, oba widziałem na zywo i kupilem....Sharpa, jest super, jak postawisz w pokoju oczy ci wyjdą naprawde slicznie sie prezentuje i jeszcze lepiej swieci, ja uzywam sygnału z N-ki i DVD oraz kamery full HD. SD tez w porzadku ale juz z DVB MPG4.nie będziesz załował napewno, sharp z tego co naprawde powiedzieli mi fachowcy (nie jacys tam sprzedawcy z marketów, bo czasmi naprawde wciskaja kit) sharp jest o klase lepszym sprzetem niz samsung, choc napewno samsung nie ejst zly ,ale sharp naperwno swieci bardziej naturalnie niz samsung. polecam sharpa DH65E albo D65E. daj znac co wybrałes jak juz kupisz na forum.
 

sanch-o

New member
DZIĘKI ZA PORADY!

porównałem jeszcze raz ceny, testy i opinie (głównie na temat samsunga) i faktycznie jestem już zdecydowany na Sharpa LC-37DH65E. Teraz tylko poszukuje dobrej oferty ....myśle ze na początku nowego roku ceny tych sprzętów trochę spadną (boom świąteczny minie) i wtedy uda mi się troszke zaoszczędzić....:)
 

sanch-o

New member
Witam,

jeszcze jedno pytanie - pojawila sie jeszcze jedna ciekawa opcja...

co myslicie o
Toshiba Regza 40XF350PG


??

prosba o opinie
 

druop22

New member
100Hz / 200Hz i inne "Natural motion"

oglądałem 100Hz w RD2E Sharpa i to kompletna porażka - obraz nienaturalny, teatralny, kicha jednym slowem a na meczu z pilki przy mocnym wykopie i tak sie robi kometa...
RD2E to jeden z lepszych modeli Sharpa ponoć,
czy ktoś wie który producent robi najlepsze 100Hz/Natural Motion, generlanie polepszacz obrazu, który faktycznie działa ?? tzn. wyostrza i eliminuje smużenie przy szybkim ruchu? a nie powoduje że postacie ruszają się tak jakby to była idealna animacja komputerowa...
po co poprawiać naturę w ten sposób że się usztucznia na siłę ?

Co z Panasami i Toshibą, czy ktoś mógłby pomóc ? Jak to u nich działa w praktyce? O philipsach już czytałem że też to średnio wygląda..
Czy warto wogóle pakować sie w to 100Hz ? bo mi coraz bardziej wygląda na to że wszystko i tak zależy od sygnału, tzn. przy HD nie widać różnic między modelami,
a w SD widać drastycznie które sobie nie radzą ze skalownaiem itp.
Który LCD 37" do SD poleciacie ?
 

mateo2121

New member
Bez reklam
To nie jest żaden super model Sharpa...chcesz zobaczyć dobre 100Hz to sprawdź model Sharpa Xl2E...to zmienisz szybko zdanie...
 

druop22

New member
oglądałem dziś XL8E

w Saturnie, leciał obraz testowy jakiś z przewijającym się napisem rekalmoweym na dole, a obraz był podzielony na poł - na jednej bez polepszaczy a na drugiej z,
faktycznie napisy wyglądały w ruchu dużo lepiej po stronie w której były systemy włączone, ale to nie to samo co mecz czy film,
niestey nie mogłem potestować tego TV bo był to ostatni i w dodatku ktoś go kupił i pakowali go do pudła z wystawy..
jak się ma XL8E do XL2E ? to chyba lepszy model sądząc po numerkach ?
 

druop22

New member
literki te same

zatem literki są takie same oznaczają pewno ten sam typ matrycy..
chociaż trudno tu odnaleźć jakąś logikę w nazewnictiwe..
no bo skoro 32-27" to xl8e a większe 42-> to xl2e to diabli wiedzą..
dodatkowo sieją zamęt niepotrzebnie zamiast wprowadzić jakąś logiczną numerację/nazewnictwo... czyżby chcieli klientom utrudnić wybór? pokrętna logika z kraju kwitnącej wiśni..

ale do rzeczy - piszasz zatem że tą serią naprawdę warto się zainteresować ? dla mnie xl8e jest dodatkowo ciekawy bo jest to wersja SLIM ma tylko 8,9cm grubości, a skoro ma wisieć na scianie to jest to ważny atut, tylko nie wiem co z tym 100Hz czy warto czy lepiej wziąść prosty DH65E za ok. tysiaka taniej ? No i czy w SD bedzie grał w miarę ?
Proszę o porady w tym temacie
 

badzio67

New member
niech ktoś odpowie na zadane wcześniej pytanie , sam też jestem zainteresowany kwestią wyboru .

proszę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:hmm:
 

a4tech

New member
XL8E a XL2E to zupełnie inna bajka :)

Wystarczy wejść na stronę producenta i przejżeć specyfikację...
LINK

Przede wszyskim mają zastosowane zupełnie inne matryce (i nie chodzi o ich wielkość).
Z tym też się wiążę zastosowanie innej elektoniki.

100 Hz ma znaczenie !!! Szczególnie w poziomie ;)


Co do odbierania i skalowania SD...

Żaden LCD nie wyświetli Wam obrazu tak jak byście sobie tego życzyli :(
Polski sygnał SD czy pseudo HD to KICHA i żaden SUPER LCD tego nie zmieni !!!

LCD na sygnale SD dostępnym obecnie z polskich platform cyfrowych, kablówek czy anten "dachowych", obraz wyśwetli jedynie "w miarę".
Jako tako, czyli po koreańsku :( A przecież to czystej krwi Japoniec ;)

Czyli "w SD bedzie grał w miarę" i nic wiecej !!!!!


Pozdrawiam
 

sanch-o

New member
Hej

miałem powrócić po zakupie telewizora.....no i wracam :)

ostatecznie kupiłem Sharpa LC-37DH65E.

Pzed samym zakupem patrzyłem jeszcze na tego samsunga LE37A656 ale byl on aż 600 pln droższy i uznałem, że nie ma to chyba większego sensu...

Po podłączeniu do kosnoli PS3 - oj tak, robi wrażenie :) kolory naturalne, wszystko wygląda świetnie.
Filmy DVD - równiez wyglądają znakomicie.
Filmy Blu ray...nie miałem okazji sprawdzić bo żadnego nie mam ;)

TV - no tu już się sytuacja komplikuje bo nie mam telewizji cyfrowej także jest raczej miernie...może nie bede sie wypowiadał :)

kupiłem go głównie do konsoli także pod tym względem sprawdza sie idealnie.
Mankamentem moze byc samo ustawianie kanałów (troche uciążliwe po automatycznej kalibracji) i to, że TV potrzebuje sporo czasu aby przełączyć się z jednego kanału na drugi bądz z trybu TV na tryb HDMI.
Nie wiem czy wsyzstkie LCD tak maja ale mnie to troche razi bo w moim poprzednim tv to czas reakcji na nacisniecie guzika był zdecydowanie lepszy....
 

mateo2121

New member
Bez reklam
Jesli chodzi o samą konsole to będziesz na pewno zadowolony...jeśli chodzi o Tv to juz gorzej...a sygnał Sd...lepiej pominąć milczeniem:D

Do Tv zdecydowanie Sharp Xl8E---super modelik:)
 

skylla1

Member
Bez reklam
mateo2121 napisał:
Do Tv zdecydowanie Sharp Xl8E---super modelik:)
E tam, ten Sharp na SD gra tak samo jak Panasonic LX85 (o połowę tańszy), więc z kolei do SD nie warto przepłacać, tym bardziej, że powiedzmy sobie szczerze, nic nie gra dobrze SD :).
 

mateo2121

New member
Bez reklam
Jedno gra lepiej drugie gorzej...doskonałe niestety nic nie jest...Panasonic dobzre w sumie radzi sobie z sygnałem SD ale do pozostałych potrzeb juz tak dobry jak Sharp na pewno nie bedzie...
 

pawelbrz

New member
Ja myślę, że nikt się cudów po kanałach SD nie spodziewa, jak ktoś pyta jak TV radzi sobie z sygnałem SD to myślę, że częściej interesuje go jak sobie radzi ze skalowaniem dostarczanego sygnału z danymi o niskiej rozdzielczości - z anteny, tunera dvb czy dvd (zwykły sygnał PAL 576i) na rozdzielczość natywną matrycy, od tego naprawdę dużo zależy.

Proszę sobie przełączyć katę graficzną w komputerze z natywnej rozdziałki na jakąś niższą i obejrzeć jak to wygląda na monitorze LCD - spora część monitorów LCD ma tragicznej jakości skalery (a przynajmniej parę lat temu jak kupowałem swój tak było) i w takiej sytuacj obraz staje się nie do przyjęcia, niestety część TV nie radzi sobie z tym wiele lepiej.
Jak to jest w przypadku tytułowych TV to niech się wypowiedzą właściciele.
 

adi328

New member
do a4tech

seria Xl2 i Xl8 To dwie różne matryce? z różnej bajki?

skąd masz te informacje? dokładnie przeczytałeś specyfikacje? po za obudową , wielkością , pilotem, mocą głośników i czasem reakcji 6 a nie 4 ms. to czym się różnią? To jest ta rożna bajka. Dodam że czas reakcji uzależniony jest od wielkości matrycy (32,37 - 6ms, 42,46,52,65 - 4 ms, mowa o modelach full-hd z serii aquos)

Będę wdzięczny za tą informację

pozdrawiam
adi328
 
Do góry