Sharp 52XL2E czy Toshiba 52Z3030D ?

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam!

Niestety albo "stety", stoję przed koniecznością wymiany lcd-eka na nowy.Po wielu godzinach spędzonych na oglądaniu róznych modeli zostawiłem sobie do wyboru SHARPA 52 XL2E i TOSHIBE 52Z3030D.Ceny obydwu są zbliżone.No i teraz powstał dylemat.W/w Sharpa widziałem na własne oczy( w tym rozmiarze) ale Toshibe jedynie w 47 calach . W tym ostatnim kusi mnie jednak m.in układ DCDI Faroudija(tylko czy słusznie?)

Do tv będzie podpięte : dekoder N-ki , dvd DENON 1940 i BR SONY S300

( tu dodatkowe pytanie: czy przy takich źródłach sygnału nie wystarczyłby np model SHARP 52X20E, chodzi oczywiście o kaskę ;) )


Mam więc prośbę o pomoc w ostatecznym wyborze.

POZDRO !
 
Ostatnia edycja:

przemowroc

New member
Witaj powiem Ci tak sam posiadam 46xl2e jest rewelacyjny jednak jeżeli masz taki dylemat tośka czy sharp to na twoim miejscu wybrałbym tośkę. Dcdi(wygładzanie krawędzi) to generalnie bajer którego raczej nie ujrzysz (nie zwrócisz uwagi). Natomiast jeżeli masz kaskę to nie zastanawiaj się nad 52x20e, technologia 100hz daje rewelacyjny efekt(w przypadku sharpa) wrażenia teatralności obrazu, fakt czasami się gubi ale ogólnie miód. Dochodzi do tego jeszcze panel 10bitowy , w 52x20e jest tylko przetwarzanie 10bit.
Zauważyłem że trochę pomyliłeś modele chodziło Ci o toshiba 52zf355 czy toshiba 52z3030 ????
 
Ostatnia edycja:

przemowroc

New member
Moj braciak ma ten model jest również zadowolony choć hdmi z n-ką nie współpracuje(hdcp) a wybór twoj polegac będzie na tym :ferrari czy porsche.......oczywiście model zf jest tak myślę zdecydowanie lepszy...
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
No to trochę lipa. Myślałem ,że od telewizora za 6500 kafla można dużo wymagać. Tym bardziej tak podstawowej rzeczy jak zgodność hdcp
 

przemowroc

New member
Wydaje mi się że problem nie leży po stronie potentata jakim jest Toshiba a raczej po stronie platformy cyfrowej "n". Miejmy nadzieję że sprawę załatwi nowe oprogramowanie.... U mnie (sharp 46xl2e) nka śmiga rewelacyjnie chociaż np tvny nadają w dolby digital 2.0 i wyskakuje komunikat o niekompatybilnym audio. Jest na to rada, albo kabelek audio do ampli albo zmiana ustawień w dekoderze.
 

integrator

New member
Witam,

bardzo sie cieszę, że ten wątek został założony, ponieważ również waham sie między tymi dwoma modelami ( 52").
Bardzo byłbym wdzięczny za doradzenie, który z tej dwójki lepiej sprawdzi się:
1) w dobrze naslonecznionym pokoju ( duże okna z boku ).

2) Odległość 5 metrów.

3) Kablówka Multimedia ( głównie analogowy sygnał, choć zamówiony został również pakiet cyfrowy z 1 kanałem HD - póki co ).

4) Skłaniam się ku toshibie, ale chciałbym się upewnić, czy model 52 ma objaw cloudingu ( czy może dotyczy to jedynie innych wielkości matrycy np. 47" ).

5) Czy kąty widzenia są gorsze niż w przypadku sharpa w poziomie (np. stojąc około 45 stopni z boku)

6) Jak jest z kątami w pionie ( czy np. grając na konsoli z odległości 1.5 metra trzeba miec koniecznie głowę na wysokości środka ekranu, żeby nie występowały typowe dla lcd nieporządane efekty ściemniania się obrazu w skrajnych partiach ? )

Chcę kupić telewizor w nadchodzącym tygodniu, więc za wskazówki będę bardzo wdzięczny.
 

integrator

New member
Dzisiaj zrobiłem rundę po sklepach. W tym po euro rtv agd. Stała tam toshiba 52z3030 za 5500 zł. Już praktycznie byłem zdecydowany, ale zacząłem porównywać obraz z obok stojącymi philipsami i lg ( których w ogóle nie brałem pod uwagę do zakupu).
Zaznaczam, że na wszystkich tv był ten sam sygnał telewizyjny SD.
I muszę przyznać że byłem w ciężkim szoku, bo toshiba była najgorszym telewizorem ze wszytkich tam stojących. Obraz wyglądał jak przez mgłę. Kolory wypłowiałe. A biel nawet na ustawieniu "chłodny" była w porównaniu do innych telewizorów najbardziej "niebiała".
Zacząłem bawić się w zmienianie wszystkich dostepnych opcji, łącznie z ustawieniami kolorów ( próbowałem ustawić, żeby wyświetlał czerwony kolor, ale wporownaniu do innych tv obok był to w najlepszym wypadku ciemny pomarańcz).
Ustawiałem też kontrast, jasność , podświetlenie i muszę przyznać że nie udało się otrzymać satysfakcjonującego obrazu.

Moje pytanie brzmi: czy ten egzemplarz był jakiś trefny, czy może ta toshiba to jednak mocno przereklamowana?

Widziałem również sharpa 52xl2e i on prezentował się znacznie lepiej.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ale korzystałeś z pilota?
sprawdziłeś ustawienia ?
sprawdziłeś jakimi złączami podłączony był LCD Toshiby ?

Poproś o prezentację w domu . Przy tej klasie cenowej to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie. Sam sprawdzasz ze swojego sygnału, swojej odległości , swojego nasłonacznienia i w towarzystwie rodziny , znajomych wybierasz :D
 
Do góry