Sharp 52' VS Sony 55' (pomoc przy wyborze TV:)

RadekRaw

New member
Hej, witam!
Udało się odłożyć trochę kasy na TV, pozostaje już tylko kwestia wyboru,
czyli rzecz najtrudniejsza:D) Może znajdą się na forum posiadacze poniższych modeli,
którzy będą w stanie mi trochę pomóc albo chociaż rozjaśnić, czy brnę w dobrym kierunku?

Wymyśliłem sobie 3 modele :

1. Sony KDL-55EX720
2. Sharp LC-52LE830E Quattron 3D
3. Sony KDL-55NX720

Przeznaczenie sprzętu?
70% - filmy BR / MKV
25% - gry PS3 i PC
5% - telewizja (dvb-t mi w zupełności wystarczy)

Pierwsze dwa można kupić niemal w tej samej cenie, NX720 jest "trochę" (1,5k) droższy.
Za to dużo lepiej się prezentuje wizualnie).
Czy jednak warto dopłacać do NX720 (pomijając kwestię wyglądu)?
Sharp jest najmniejszy z tych trzech, ma 52'' (ale to Quattron, więc 4 kolory plamki i teoretycznie lepszy obraz), oba Soniaki 55''. Niby niewiele, ale w sklepach jakoś Sharp wydawał się wyraźnie mniejszy...

Telewizora Sharp nigdy nie miałem, mam więc pewne opory przed tą firmą. Model 40LE830E wypadł w testach, które tu wygrzebałem, bardzo fajnie i przyznam, że to właśnie tak dobra recenzja zachęciła mnie do zainteresowania się nim.

3D traktuję raczej jako ciekawostkę, którą jednak warto mieć i na pewno będę używał,
jak tylko będzie okazja. Celowo wybrałem aktywne 3D, bo w pasywnym brak FullHD 3D,
a chciałbym, żeby telewizor wystarczył na trochę dłużej (tzn. nie mam zamiaru go zmieniać,
póki nie padnie:)))

Pomożecie? :)
Pozdro!
Radek
 

RadekRaw

New member
Jaką masz odległość od ekranu ?

Na razie żadną, bo mieszkanie jeszcze puste i dopiero się mebluje, wiec moze byc taka, jaka zechce.
Ale na razie kanape mam 3,5m od sciany i chyba juz tak zostanie.

U znajomego, u ktorego gram na ps3 na Sharpie 52' kanapa stoi 3m od tv i bardzo przyjemnie sie u niego oglada tv.
 

RadekRaw

New member
Sharp 60LE635 nie ma 3D :)
Do tego nawet w sklepie przy wysokim oświetleniu wyraźnie widać, że ten tv ma dużo gorszą jakość obrazu niz 52LE830E (Quattron)...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla mnie 3D to gadżet ale to Twój wybór .
A model Le830 gra super ,wiem bo mam .
 
Do góry