Sharp 46XL2 /full hd/ - święta z japończykiem

Status
Zamknięty.
Należy do ścisłej czołówki światowej. Mowa o lcd - Sharp 46XL2 który wyprodukowany w Japonii świadczy o jakosci , trwałości modelu.
Ma niski pobór mocy - 253 W.
2b8e87f403999b30med.jpg


Jak cała seria jest bardzo chudy. I wszystkie złącza inaczej usytuowane niż w dotychczasowych modelach.
Obsługa jest z prawej strony , a nie tak jak zawsze od góry. Złacza są również z boku , a dodatkowo ukryte pod specjalną zaślepką.
48dfbcac1068effdmed.jpg


Ponieważ model jest już bardzo cienki - to złącza mieszczą się pod spodem.
Pewnie przyjdzie czas że trzeba będzie je montować w stacji dokującej.
1971f41087b4b3a0med.jpg


Tym razem zaczniemy od sygnałów standardowych.
Zdjęcia i obserwacja jest robiona z ogległości 1-1,5 metra .
18ed550a546eebe3med.jpg


Przy sygnale dachowym jakość jest bardzo dobra , co znacznie podnosi atrakcyjność zakupu ekranu nawet od 2-3 metrów.
c90fa31fc0a3c5e7med.jpg


33bec4947fae3332med.jpg


Bo skalowanie pokazuje że jakość , jesli sygnał jest w wersjii podstawowej , jest extra.
8936b6548d004311med.jpg


Czerń tak jak pisaliśmy wcześniej - jest zaskakujaco dobra jak na lcd.
I to zarówno bezpośrednia jak i ujecia bovzzne / choć tu rewelacji nie ma/.
129a88a1aee8ffeamed.jpg


No i kąty boczne .
0a2322e3a41f1e82med.jpg


Jeszcze inne ujęcia "Czarnych" obrazów:
b29178cd5fa3a0ebmed.jpg


04e6757d0339d035med.jpg


Jeszcze raz kąty boczne
b7382ee894e8c075med.jpg


8d849e83e246e903med.jpg


Czas na HD.
Tu żadnych sensacji nie ma - obraz poprostu rewelacyjny.
8a6c5e03f3d7b16dmed.jpg


Na wszystkich rodzajach kolorów. Zarówno niebo jak słońce daje pokaz swoich możliwości.
2fc0d62167e54813med.jpg


cb6a50a17060ea80med.jpg


Jacht błyszczy i zdaje się zapraszać na super przejażdżkę
bec7fe5e7687bd8cmed.jpg



Ale wracamy do trudnych porównań elementów z czarnymi elementami.
2e51cfbb3afd8e1cmed.jpg


4ba1914c501b9643med.jpg


Jak zachowują się gry na Sharpie XL2. Brak jakiegokolwiek smużenia.
63ea4b2d5f85fd2bmed.jpg


586796f842bfaa82med.jpg
 
Ostatnia edycja:
Tego, że kiki się na sprzęcie zna chyba nikt nie kwestionuje. Oczywiście, że można się przyczepić do jakichś drobnych technicznych rzeczy, które prawdopodobnie nie są Jego domeną, ale z pewnością nie można odmówić Mu doświadczenia.

Tym bardziej dziwi fakt, że kiki z uporem godnym wyższej sprawy zataja wszelkie niedoskonałości opisywanego sprzętu, z których jako fachowiec z pewnością zdaje sobie sprawę. Takie Jego postępowanie powoduje, że ja osobiście (i nie jestem odosobniony) odbieram wszelkie tzw. testy kikiego jak zwykłe bilboardy reklamowe.

Takie reklamówki nie pomagają mi w dokonaniu wyboru mojego modelu TV bo wg kikiego nawet całkiem przeciętne modele o skaczącym obrazie mają super płynność, niesamowitą paletę barw, kosmiczną czerń i są wręcz niewiarygodnie dobre. Oczywiście takie wspaniałe recenzje weryfikują potem posty użytkowników.

Zgadzam się co do pomysłu wypisywania zalet i wad. Może być w formie tabelki - ważne żeby w końcu pojawiły się te wady. Mogą być także wystawiane oceny w kategorii jakość/cena (econo), a także w kategorii jakość (power) bez względu na cenę, choć dla mnie nie jest to konieczne.

Wtedy wreszcie bedę mogł stwierdzić, że czytam lepszy lub gorszy ale zawsze - test, który może mi na coś zwrócić uwagę.
 
wszystkie nowe testy będą zawierać wady i zalety każdego modelu , łącznie z punktami osoby wystawiającej w skali 1:10 .
 
Kiki zawsze postepuje fair, proponuje pare modeli do wyboru, jak znasz lepszy to napisz o tym. Ocena telewizora zawsze jest subiektywna i jedni widza roz w sharpie xl2 a inni nie lub im nie przeszkadza. Ja zobaczylem ten roz i pomimo tego ze to b.dobry telewizor wybralem toshibe z3030. Kolory wydaly mi sie najlepsze i najnaturalniejsze i co wazne otrzymalem w miare ok obraz w sd.i co dla mnie wazne dobry obraz bez jakiejs specjalnej kalibracji ,tzn lekka korekta fabrycznych ustawien. wiadomo w z blue-ray to bajka. ale nie twierdze ze to najlepszy telewizor na swiecie bo inni moga miec inne preferencje.
Wielkie podziekowania dla Kikiego za jego ciezka prace , on proponuje najlepsze modele na rynku ale od samodzielnego wyboru nikt was nie zwolni.
 
czago napisał:
Takie reklamówki nie pomagają mi w dokonaniu wyboru mojego modelu TV

Zacznijmy od tego, ze nie wybierasz zadnego tv, tylko "pomagasz" ludziom nie majac pojecia o sprzecie.



@ Kiki

Ja bym proponował robic dluzsze opisy slowne i jeszcze ujednolicic zrodla i obrazy.
 
Czytając ten i inne wątki, nie mogę się powstrzymać od spostrzeżenia, że kilkoro z nas uwielbia drążyć bezsensownie aspekty, które z wyborem TV nie mają nic wspólnego. Mamy testy od Kikiego takie, jakie potrafi zrobić, są fotki, są opisy, są opinie sprzedawcy/recenzenta. Czytając nad wyraz pozytywną opinię pod opisem, z którą się nie zgadzam, poprostu mówię sobie w myśli "akurat" i jakoś nie czuję się zobowiązany udowodnić całemu światu, że opiniotwórca jest taki a taki. Osobiście natomiast cieszę się, że mogę wstępnie zapoznać się z postępem i ofertą producentów X, Y oraz Z Ciekawe jak by tutejsze forum wyglądało jak byśmy odjęli recenzje. Jak np. nie ma tu nic o producencie P to szukam gdzie indziej, a decyzję o zakupie i tak podejmę jak powlokę dupsko do sklepu a nie na podstawie fotki o rozmiarach, w jakich tu są. Pamiętam bowiem, że np. screenshoty z gier na Amigę 500 wtglądały zachęcająco w rozmiarach 3/6cm na pudełku od gry, w rzeczywistości na ekranie już nie do końca.

Przepraszam za ten rant, nie mniej uprzejmie proszę mniej na siebie pluć na forum, bo stosunek testów do plwocin staje się żałośnie mały.
 
qwerty napisał:
Zacznijmy od tego, ze nie wybierasz zadnego tv, tylko "pomagasz" ludziom nie majac pojecia o sprzecie.

qwerty, takie uwagi nie dość, że zaśmiecają forum nieprawdziwymi informacjami (bo wybieram TV dla siebie) to jeszcze świadczą o autorze.

kiki napisał:
wszystkie nowe testy będą zawierać wady i zalety każdego modelu , łącznie z punktami osoby wystawiającej w skali 1:10 .

kiki, jeśli to by się udało to rzeczywiście chylę czoła.
 
kiki napisał:
wszystkie nowe testy będą zawierać wady i zalety każdego modelu , łącznie z punktami osoby wystawiającej w skali 1:10 .
I to jest krok w bardzo dobrym kierunku na który wszyscy tu chyba czekali :D Ja sugerowałbym może jeszcze przerobienie forum (może nawet dodanie nowego działu/modułu) w którym sami forumowicze pisaliby własne recenzje, zalety i wady oraz ocenialiby produkt w skali 1-10.
 
jest pisany skrypt now. Więc to chwilę potrwa
Ale decyzje juz zapadły. Kazdy test bedzie obszerny pokazujacy wszystkie wady i zalety i nie będzie to tak ja w czasopismach dwa trzy wyrazy.
U nas miejsca wystarczy :hmm:
Będą ujednolicone sceny większości - choć nie zawsze. Bo trzeba ująć więcej zdjęć w różnych warunkach - szczególnie w SD
 
Mam pewne wątpliwości co do wykonywania zdjęć, bo każdy takie zdjęcie ogląda na swoim monitorze i wtedy rodzi się wiele wątpliwości, bo każdy będzie widział dane zdjęcie inaczej, będa inne nasycenia kolorów, inny kontrast itp. Poza tym jest też kwestia jakości samego aparatu fotograficznego.

Dla mnie najważniejsze są opisy. Dobrze by było zawsze oceniać dany parametr telewizora słownie i odnosić się w porównaniach do najlepszego w danym momencie telewizora na rynku. Np. - telewizor X nie ma najlepszego skalowania przy sygnałach SD, tutaj nasz model referencyjny - Pioneer Kuro prezentuje się zdecydowanie lepiej. Wydaje mi się, że dobrze byłoby oceniać telewizory osobno dla sygnałów FullHD, DVD oraz SD (na jednym danym kanale z tego samego źródła). Tutaj różnice mogą być spore. Jeden telewizor może mieć bardzo dobrą jakość obrazu FullHD, ale już przy sygnale SD niekoniecznie.

Zdjęcia nie pokażą w żaden sposób smużenia ekranu (bardzo ważne przy LCD). Tutaj przydałby się jakiś test na jakiejś ruchomej planszy testowej i sprawdzanie, który telewizor LCD radzi sobie lepiej a który gorzej z tym problemem.

Przy wymienianiu zalet/wad dobrze jest zwracać uwagę na te, które mają znaczący wpływ na odbiór sygnału, jak również wskazywać, że jakaś dana wada jest niewielka i nie rzutuje poważnie na jakość obrazu.
 
Skąd się biorą różnice w wyświetlaniu tego samego materiału na LCD Sharpa i np Toshiby?. Przecież Toshiba kupuje matryce w Sharpie. Inne oprogramowanie? Lepsze skalibrowanie?
 
:D:D:D
krzychub76 napisał:
, a decyzję o zakupie i tak podejmę jak powlokę dupsko do sklepu a nie na podstawie fotki o rozmiarach, w jakich tu są.
I to jest najprostrze i dosadne podsumowanie. Bo jak ktoś twierdzi że podjął lub podejmie decyzję o zakupie sprzętu za kilka kafli tylko i wyłącznie na podstawie opinii kogoś z forum , bez organoleptycznego sprawdzenia w sklepie to GRATULACJE

Bez wątpienia wszystkie (lub prawie wszystkie) uwagi są przydatne ale na koniec to i tak patrz jak w ramce


POZDRO
 
Ostatnia edycja:
Matryca to tylko kawałek szkła z przygotowanym "okablowaniem", 90% jakości obrazu zależy od elektroniki.
 
czytając Wasze wypowiedzi można wyciągnąć wiele wniosków i często przytaczany przez kogoś dany przykład daje choć trochę do myślenia ...a przynajmniej do krótkiego zastanowienia się co autor miał na myśli - tak przynajmniej jest w moim przypadku.

Odnośnie testów prezentowanych na tym forum to uważam, iż choć nie są takie jak wielu by chciało, to pokazują sporo zalet danego sprzętu a to o czym się nie pisze może być zinterpretowane jako wada... zależy to tylko od naszej własnej interpretacji.
To co kiki prezentuje to moim zdaniem kawał dobrej roboty bo jak już ktoś wcześniej napisał ...choć by na zwykłe zdjęcia i przezentację danego modelu tv potrzeba poświęcić trooooochę czasu.
Jak na razie powstrzymam się jeszcze z zakupem LCD i z niecierpliwością będę wyczekiwał nowych testów :D
 
ar2 napisał:
Matryca to tylko kawałek szkła z przygotowanym "okablowaniem", 90% jakości obrazu zależy od elektroniki.

Niestety musze absolutnie nie zgodzic sie z ta opinia.
Elektronika + matryca to wspolnie cos kolo 50% jakosci reszta to dobry soft (bez znaczenia czy w microkodzie czy nie).
 
testy

przepraszam że się wtrącam ale wedlug mnie testy kikiego są nie najgorsze ( widziałem inne w sasiednim portalu ) . Trzeba też sobie zdać sprawę że testy te mają ukierunkować daną osobę a nie "zmusić" do kupna . jedyne co mnie denerwuje to cdn. a potem czlowiek czeka i czeka ....
no i muszę to napisać , chyba Kiki nie "lubi" samsunga
bo mało jest testów zwłaszcza nowości . wiem że juz kiedyś pisał o tym ale jakoś testy same mówią za siebie .
ale mimo tego jak będę kupował telewizor to u Kikiego bo porównanie kilku modeli jest nieuniknione .:))
 
Sharp 46XL2

Witam wszystkich.
Czekałem dosyć długo,ale widzę,że cisza tutaj zapadła od marca
i Kiki chyba zapomniał dokończyć test tego modelu.Nie ma ani pomidorków,ani pomarańczy i w ogóle mało jest zdjęć do porównań z innymi modelami (chodzi mi o parę zdjęć takich samych jakie były robione
z innych telewizorów)Może jeszcze na koniec(pomimo,że test był robiony na starych zasadach) przydałaby się punktacja Sharpa w tej kategorii cenowej i ogólnej ?
Pozdrawiam JacentyP
 
wszystkie nowe testy będę wykonywane 2-3 dni , do wystawienia ostatecznej oceny. I będą się pojawiały większe zdjęcia :D. I będą co 2-3 dni.
Już kilka nowych modeli czeka na magazynie.
 
Sharp 46XL2

Witam.
Piszesz,że już kilka nowych modeli czeka na magazynie.Czy chodzi
o to,że wszystkie Sharpy 46XL2 zeszły Ci ze sklepu i nie miałeś na czym dokończyć tego testu,a te nowe modele to są własnie w/w Sharpy?
Czy też są to w ogóle jakieś nowe modele telewizorów,które czekają na testy? Bo mnie chodzi o bohatera tego wątku,a z Twojej wypowiedzi niezbyt jasno wynika jakie to nowe modele.
Przy okazji czy będziesz może robił jakieś porównania np z Toshibą 46ZF,lub plazmą Panasonica serii PY.
Pozdrawiam JacentyP
 
Sharp LC52XL2

Mam pytanie co do nowej formy przeprowadzania testów, a co z testami które są opisane w starej formule, nowe testy mają zawierać wady,zalety plus ocena koncowa.Bardzo mi zależy na teście 52XL2, ale może być 46XL2 który był już testowany , ale powinien być uzupełniony o nowe dane.
Ile osób tyle zdań, przecież to tylko rozrywka,po co te złośliwe komentarze,pieniądze są spore do wydania ,ale sami podejmujemy decyzję o zakupie .
Pozdrawiam
 
Sharp 46XL2E

Witam ponownie po przerwie.
Nadal nic tu się nie dzieje. Czyżby ten model już odszedł do lamusa?
Przeczytałem i obejrzałem przed chwilą test Panasonica TX-37LZD85
i jestem mile zaskoczony jakością zdjęć,ich ilością no i w ogóle całym testem.
Moje pytanie brzmi wobec tego:
Czy nie dałoby się zrobić czegoś takiego z Sharpem?
W tym wątku było poruszane wiele tematów niekoniecznie związanych
z testem,natomiast samego treściwego testu jak dla mnie było stanowczo za mało. Więc proszę o więcej...bardzo
 
Status
Zamknięty.
Do góry