Sharp 46XL2 /full hd/ - święta z japończykiem

Status
Zamknięty.
Należy do ścisłej czołówki światowej. Mowa o lcd - Sharp 46XL2 który wyprodukowany w Japonii świadczy o jakosci , trwałości modelu.
Ma niski pobór mocy - 253 W.
2b8e87f403999b30med.jpg


Jak cała seria jest bardzo chudy. I wszystkie złącza inaczej usytuowane niż w dotychczasowych modelach.
Obsługa jest z prawej strony , a nie tak jak zawsze od góry. Złacza są również z boku , a dodatkowo ukryte pod specjalną zaślepką.
48dfbcac1068effdmed.jpg


Ponieważ model jest już bardzo cienki - to złącza mieszczą się pod spodem.
Pewnie przyjdzie czas że trzeba będzie je montować w stacji dokującej.
1971f41087b4b3a0med.jpg


Tym razem zaczniemy od sygnałów standardowych.
Zdjęcia i obserwacja jest robiona z ogległości 1-1,5 metra .
18ed550a546eebe3med.jpg


Przy sygnale dachowym jakość jest bardzo dobra , co znacznie podnosi atrakcyjność zakupu ekranu nawet od 2-3 metrów.
c90fa31fc0a3c5e7med.jpg


33bec4947fae3332med.jpg


Bo skalowanie pokazuje że jakość , jesli sygnał jest w wersjii podstawowej , jest extra.
8936b6548d004311med.jpg


Czerń tak jak pisaliśmy wcześniej - jest zaskakujaco dobra jak na lcd.
I to zarówno bezpośrednia jak i ujecia bovzzne / choć tu rewelacji nie ma/.
129a88a1aee8ffeamed.jpg


No i kąty boczne .
0a2322e3a41f1e82med.jpg


Jeszcze inne ujęcia "Czarnych" obrazów:
b29178cd5fa3a0ebmed.jpg


04e6757d0339d035med.jpg


Jeszcze raz kąty boczne
b7382ee894e8c075med.jpg


8d849e83e246e903med.jpg


Czas na HD.
Tu żadnych sensacji nie ma - obraz poprostu rewelacyjny.
8a6c5e03f3d7b16dmed.jpg


Na wszystkich rodzajach kolorów. Zarówno niebo jak słońce daje pokaz swoich możliwości.
2fc0d62167e54813med.jpg


cb6a50a17060ea80med.jpg


Jacht błyszczy i zdaje się zapraszać na super przejażdżkę
bec7fe5e7687bd8cmed.jpg



Ale wracamy do trudnych porównań elementów z czarnymi elementami.
2e51cfbb3afd8e1cmed.jpg


4ba1914c501b9643med.jpg


Jak zachowują się gry na Sharpie XL2. Brak jakiegokolwiek smużenia.
63ea4b2d5f85fd2bmed.jpg


586796f842bfaa82med.jpg
 
Ostatnia edycja:
Ramzes765 napisał:
@czago mam pytanie do Ciebie czy masz (moze miales) w domu TV Sharpa z serii XL? Jezeli tak to jakie zrodla miales do niego podlaczone, teraz podaj ustawienia obrazu na ktorych widziales fiolet czy róż?

Dodam tylko ze uzywam sharpa 46XL1E od wrzesnia 2007 r. - TV jest po prostu bajka!

pewnie teraz użytkownicy mnie przeklną ... ale delikatny różyk jest widoczny na XL2 oraz X20 - nie na XL1

pozdrawiam
photosmart
 
Ostatnia edycja:
photosmart napisał:
pewnie teraz użytkownicy mnie przeklną ... ale delikatny różyk jest widoczny na XL2 oraz X20 - nie na XL1
Bo on tam jest - ja go też widzę, przynajmniej widać go na przesłanych zdjęciach. Pytanie jednak czy testowany XL2E był w ogóle kalibrowany, bo wydaje mi się że nie. Co do testów to uważam, że są one na bardzo niskim poziomie, zrobione w kilka minut i polegające jedynie na zrobieniu kilku zdjęć. Ok, zdjęcia powinny być dołączane jako część testu, ale sam test nie może się opierać jedynie na nich, bo dochodzi do tego ze porównujemy zdjęcie telewizora zrobione z aparatu na monitorze, co jest PODSTAWOWYM według mnie błędem. Jak można robić w ten sposób testy ? Ja pisałem jak powinien być wykonany dobry rzetelny test, który nie składa się jedynie z kilku zdań w których za każdym razem są przedstawiane jedynie zachwyty nad obrazem telewizora. W dobrym teście zawsze powinny się pojawić opisy dobrych i słabych stron telewizora, bo nie ma idealnego telewizora i nigdy takiego nie będzie.

Za bardzo dobry profesjonalny test opisujący jedne z najlepszych obecnie dostępnych telewizorów plazmowych i LCD mogę zaliczyć taki test:
http://www.soundandvisionmag.com/features/779/plasma-vs-lcd-round-ii.html

Według mnie trudno okreslić przesłane zdjęcia kikiego jako "test" telewizora, bo po prostu nie zasługuje na takie miano.
 
Ramzes765, jeśli u Ciebie wszystko jest OK to super. Równie dobrze osoby mające problemy z Sharpami mogłyby napisać, że to Ty piszesz bzdury.

Jest sporo postów o wadach Sharpów (np. post wyżej) i ich ignorowanie w tzw. "testach" jest nieuczciwe. Mógłbym to zrozumiec gdyby te "testy" robiła moja babcia, ale nie bądź co bądź fachowiec.
Nie chodzi tu o to czy Sharpy są dobre (każdy ma swoje zdanie) tylko czy "testy" są rzetelne. A rzetelne są wtedy gdy pokazują nie tylko plusy ale i ewidentne minusy sprzętu.

Dla mnie układ Kikiego (i nie tylko jego) z Sharpem, JVC i Toshibą jest ewidentny. Przypominam, że kilkanaście miesięcy temu wg Kikiego super było wszystko co wyprodukował Panasonic (sklep Kikiego nazywał się e-panasonic.pl) teraz już Panasonic nie jest taki dobry, sklep zmienił nazwę a Kiki do każdych warunków poleca to samo: Sharp, JVC i Toshiba. Nawet jeśli ktoś chce wybrać pomiędzy Panasonikiem a Philipsem czy Samsungiem.
Dla mnie takie "testy" to jedna wielka kicha.

Wszystkim forumowiczom życzę szczęśliwego Nowego Roku.
 
pewnie teraz użytkownicy mnie przeklną ... ale delikatny różyk jest widoczny na XL2 oraz X20 - nie na XL1



Nie przeklną nie przeklną bo to wyszło już kiedyś na zdjęciach przy porównaniu Sharpa m.in. z Toshibą...
pozdrawiam noworocznie
Krzysiek
 
potwierdzam FIOLET i RÓŻ w XL2 - nie udało mi się żadnymi parametrami zlikwidować tej mory. Siedziałem z pilotem trzy godziny w ElectroWorld Promenada przed 52 calowym i 42 calowym XL2 za Chiny nie da się tego pozbyć. SONY X3500 który stał obok miał pod każdym kątem kolory OK - ale nie ma sie co dziwić bo jest to S-IPS mam taką matrycę w domu w monitorze profesjonalnym i zachowuje sie identycznie. Ale jest faktycznie coraz więcej na forum przypadków głośnej pracy SONY.
 
Jedziecie po Kikim jak po łysej kobyle. Wiadomo wszystkim że jest sprzedawcą, wiadomo że zachwala swój towar bo taka jest rola sprzedawcy. Wykonuje też mnóstwo testów, które są pomocne w dokonaniu wyboru. Krytykujecie go, bo on to robi. Ale to przecież jest wolne forum, czy nie ma w Polsce entuzjasty innych modeli i marek, których Kiki nie reklamuje, jak twierdzicie - subiektywnie?

Osobiście, kupiłem u Kikiego parę rzeczy, odwiedziłem go też w jego punkcie sprzedaży, na każde moje pytanie uzyskałem obszerną, cierpliwą odpowiedź. Czego jeszcze chcecie od człowieka? Może po prostu łatwiej się pisze posty niż wykonuje konkretną robotę?

Jak wspomniałem, to jest wolne forum. Towar u Kikiego nabyło setki, a może tysiące użytkowników. Jakoś nie widzę na tym forum krytyki z ust jego klientów. Przecież to jest najuczciwszy test sprzedawcy. Czyżbyście uważali że są naiwni, zastraszeni lub "w układzie"?

Sam jestem właścicielem firmy handlowej i wiem, że raz źle obsłużony klient zrobi firmie więcej szkody niż dziesięciu dobrze obsłużonych. Handlowiec sprzedający przez forum nie może sobie pozwolić na nierzetelność, bo szybko dowie się o tym cała Polska.

Aby zweryfikować mój pogląd na tę sprawę - proszę o wypowiedzi nabywców towarów od Kikiego, którzy są niezadowoleni ze sprzętu, który u niego kupili. Ja osobiście, wolał bym aby człowiek, który przywozi towar na prezentację posiadał większą wiedzę w temacie. To moja jedyna uwaga.
 
Witam,
popieram przedmówce. Kiki jest wg mnie rzetelnym i pewnym sprzedającym, a także życzliwym i uprzejmym forumowiczem. Najłatwiej jest kogoś krytykować, samemu nic nie robiąc.
Pozdrawiam
 
oki44 napisał:
Jedziecie po Kikim jak po łysej kobyle. Wiadomo wszystkim że jest sprzedawcą, wiadomo że zachwala swój towar bo taka jest rola sprzedawcy. Wykonuje też mnóstwo testów, które są pomocne w dokonaniu wyboru.
I właśnie w tym problem, że w ogóle nie pomagają w dokonaniu wyboru, bo są one wykonane nierzetelnie, na szybko, brak jest jakichkolwiek ocen porównawczych parametrów telewizorów, wskazanie plusów i minusów oraz uporczywe twierdzenie, że obraz jest na Sharpie XL2E idealny mimo że widać nawet na załączonych zdjęciach, że obraz jest nienaturalny, kolory przesycone i dominuje w nich fiolet. Więc pytam się, jak można na podstawie takiego testu wybrać telewizor ?
Ja nie krytykuje samego Kikiego, bo widać że Kiki ma dużą wiedzę, wielu osobom pomaga i pomysł z prezentacjami jest bardzo dobry, ale jeśli bierze się pieniądze za dostęp do pseudo testów, to uważam to delikatnie mówiąc za nadużycie.
 
oki44 napisał:
Jedziecie po Kikim jak po łysej kobyle.
Sam jestem właścicielem firmy handlowej i wiem, że raz źle obsłużony klient zrobi firmie więcej szkody niż dziesięciu dobrze obsłużonych. Handlowiec sprzedający przez forum nie może sobie pozwolić na nierzetelność, bo szybko dowie się o tym cała Polska.

żeby tylko nie było, że się podlizuję ... nie powiedziałem nic złego na temat Kikiego ... sam z Nim rozmawiałem przez telefon kilka razy i był naprawdę bardzo pomocny ... zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie pomimo dokanania zakupu u kogoś innego.
Ale lekki różyk na sharpie widzę :)
pozdrawiam
photosmart
 
Ostatnia edycja:
mój ojciec zawsze mówili - nie ufaj nigdy handlarzom...

KIKI jest OK! to jest jego praca, a naszym zadaniem jest nie być frajerami.

Szkoda tylko że na tym forum nie znajdziemy w 100% obiektywnego testu.
Dlatego ja wolę na własne oczy sprawdzić TV. Z moich obserwacji wynika że najlepszy OBRAZ prezentuje SONY - ale jest absurdalnie drogi jak na TV.
 
Ostatnia edycja:
Czy ja wiem, wszystkie Sony jakie widziałem cienko według mnie wypadały, ale to moja opinia.. A co do testów kikiego, uważam że jak na forum to są OK. Nie są to testy z Magazynu audio-wideo.. ale są OK.
Wg mnie 2 firmy prowadzą na rynku telewizorów pioneer i sharp którego ostro goni toshiba(jeżeli nie przegoniła).
Pozdrawiam
 
tigerheart napisał:
Czy ja wiem, wszystkie Sony jakie widziałem cienko według mnie wypadały, ale to moja opinia.. A co do testów kikiego, uważam że jak na forum to są OK. Nie są to testy z Magazynu audio-wideo.. ale są OK.
Tylko, że część z testami jest dostępna jedynie dla niebieskich, a więc dla tych co opłacili dostęp, więc mamy chyba prawo żądać testów jak z magazynów audio-wideo... Jeśli testy te byłyby dostępne za darmo to nie miałbym żadnych pretensji, ale nie są. Zauważcie poza tym, że w sieci dostępnych jest wiele profesjonalnych testów telewizorów, które są całkowicie darmowe. A tu płacimy za dostęp do testów o bardzo niskiej jakości...
 
diggy napisał:
Witam,
popieram przedmówce. Kiki jest wg mnie rzetelnym i pewnym sprzedającym, a także życzliwym i uprzejmym forumowiczem. Najłatwiej jest kogoś krytykować, samemu nic nie robiąc.
Pozdrawiam

Jeżeli jest rzetelnym i pewnym sprzedającym to dlaczego przy każdym testowanym sprzęcie nie ujawnia również jego minusów, z których z pewnością zdaje sobie sprawę? Przecież jest fachowcem.

Wydaje mi się, że więcej osób kupiłoby u Niego swój LCD gdyby nie ta swego rodzaju nieuczciwość. Przy tak drogim zakupie (ja będę kupował naraz 3 LCD-ki) muszę mieć choć odrobinę zaufania do sprzedawcy. Nie mogę mieć przekonania że robi ludzi w jajo. Bo przecież mnie również może zrobić i nawet się o tym nigdy nie dowiem, bo nie wszystko można sprawdzić.
 
rosi napisał:
Tylko, że część z testami jest dostępna jedynie dla niebieskich, a więc dla tych co opłacili dostęp, więc mamy chyba prawo żądać testów jak z magazynów audio-wideo... Jeśli testy te byłyby dostępne za darmo to nie miałbym żadnych pretensji, ale nie są. Zauważcie poza tym, że w sieci dostępnych jest wiele profesjonalnych testów telewizorów, które są całkowicie darmowe. A tu płacimy za dostęp do testów o bardzo niskiej jakości...
Ależ potężne sumy płacisz.
Rozmawiamy o sprzęcie z górnej półki a czepiasz się sumy, za którą nie kupisz najprostrzej złączki do TV.
czago napisał:
Jeżeli jest rzetelnym i pewnym sprzedającym to dlaczego przy każdym testowanym sprzęcie nie ujawnia również jego minusów, z których z pewnością zdaje sobie sprawę? Przecież jest fachowcem.
Ależ ujawnia. Jeśli porównuje 2-3 modele (także na prezentacji) i wychwala w poczczególnych jakieś parametry, to łatwo zrozumieć, że są według niego, lepsze niż w sąsiednim modelu.
Inna sprawa, jak sami sobie jego wypowiedzi interpretujemy. Mi wielokrotnie wspominał, że IVC lepiej skaluje obraz. Nie bardzo mnie to interesowało. Teraz, używając Sharpa LC-46xl2 - widzę, że dodatkowe skalowanie by się przydało. Ale nie ma (przynajmniej ja nie znam) tego jednego, jedynego TV, który by posiadał wszystkie zalety. Każdy ma jakieś wodotryski i jakieś ułomności. Trzeba po prostu wybierać maximum tego co nam pasuje i minimum tego co nas wkurza. A nawet jak już znajdziemy jakiś Hiper-Super model, to okaże się że takiej ceny nie chcemy zapłacić. Wszystko jest względne, więc nie ma co wyżywać się na człowieku.
 
oki44, chyba się nie rozumiemy.
Nie chodzi o wychwalanie poszczególnych modeli tylko o podawanie RÓWNIEŹ ich słabych stron.
Czy przy prezentacji Sharpa XL2E miałeś powiedziane, że gorzej odtwarza kolory?
Np.: "Proszę spojrzeć na ten delikatny róż albo na twarz prezentera, która jest nieco bardziej czerwona niż powinna - na JVC jest pod tym względem lepiej."
Po tym co pisze kiki podczas tzw. testów jestem przekonany, że na prezentacji w domu również nie powie o takich niedoskonałościach obrazu. Musisz sam je wyłapać, a nie każdy to błyskawicznie potrafi. A jak już kupi Sharpa będzie zadowolony - nie będzie miał porównania.
 
oki44 napisał:
Ależ potężne sumy płacisz.
Rozmawiamy o sprzęcie z górnej półki a czepiasz się sumy, za którą nie kupisz najprostrzej złączki do TV.
A za czasopisma o tematyce video-audio z profesjonalnymi testami to ile płacisz ? Tyle ile kosztował Twój nowy Sharp ? Ja zapłaciłem bo obiecywano testy i chciałbym aby były one na przyzwoitym poziomie z ocenami poszczególnych parametrów i dokładnym opisem co jest dobre w danym telewizorze a co nie. Lepiej jest zrobić mniej, ale rzetelnych testów, niż mnóstwo zrobionych na szybko, które niewiele wnoszą, a często wprowadzają czytającego w błąd bo nie wspominają o wielu rzeczach. Bo jak można mówić, że obraz jest idealny, gdy widać nawet po załączonych zdjęciach testującego że jest to nieprawda ? Dlaczego pominięto, że Sharp XL2E ma problemy z płynnością przy materiałach 24p ?
 
Ostatnia edycja:
Czago, na prezentacjach kikiego raczej nie uświadczysz. Ktoś już o tym wspominał, że jedyne do czego się może przyczepić to to, że ten który przywozi telewizory na prezentację powinien dysponować większą wiedzą na ich temat(a jest on niestety chyba tylko kierowcą). A co do tematu to się zgadzam z tobą, że w ten sposób Kiki powinien to właśnie opisywać.:

Np.: "Proszę spojrzeć na ten delikatny róż albo na twarz prezentera, która jest nieco bardziej czerwona niż powinna - na JVC jest pod tym względem lepiej."
 
tigerheart napisał:
Czy ja wiem, wszystkie Sony jakie widziałem cienko według mnie wypadały, ale to moja opinia.. A co do testów kikiego, uważam że jak na forum to są OK. Nie są to testy z Magazynu audio-wideo.. ale są OK.
Wg mnie 2 firmy prowadzą na rynku telewizorów pioneer i sharp którego ostro goni toshiba(jeżeli nie przegoniła).
Pozdrawiam

jest prosty sposób na sprawdzenie jakiego rodzaju jest matryca,
lekko przyciskamy palcem w dowolnym miejscu na matrycy - jeśli pojawiają się fale pod palcem to możesz być pewien że nie jest to S-IPS

Ja mam w domu monitor SONY 24cale SIPS i zapewniam że ta metoda jest prawdziwa.

Jeśli ktoś dyskutuje nad marką telewizora to tak naprawdę nie ma pojęcia o czym mówi. Są tylko 3 rodzaje matryc i teraz zgaduj zgadula kto jakiej uzywa do swojej obudowy i nakleja logo.

Jedno jest pewne, że im szybsza matryca i czym słabsze katy, to tym bardziej nie jest to S-IPS.
 
mirecore napisał:
Jedno jest pewne, że im szybsza matryca i czym słabsze katy, to tym bardziej nie jest to S-IPS.

I jeszcze jedno odnośnie reakcji matrycy i smużenia. Kiedyś porównywałem dwa monitory:
Philips - matryca TN, czas reakcji 16ms oraz
NEC - matryca S-IPS, czas reakcji 25ms.
I ciekawa rzecz: na obu monitorach smużenie na teście było identyczne!
Fakt ten potwierdzili mi potem fachowcy: jeśli matryca S-IPS i matryca TN mają ten sam czas reakcji to dużo mniej smuży matryca S-IPS.

Może podobnie jest w telewizorach LCD.

Poniżej podaję link do artykułu o smużeniu LCD - wprawdzie sprzed kilku lat ale nadal bardzo aktualny jeśli chodzi o rodzaje matryc:
http://www.mva.pl/?id_kategorii=2&top=51&kategoria=57
 
Tutaj problem jest bardziej złożony. Otóż czytając te wszystkie czasy reakcji nie wiadomo dokładnie jak one były mierzone, bo nie ma żadnego standardu. Każdy producent mierzy więc go na swój sposób, często tak aby był on jak najniższy.
 
Status
Zamknięty.
Do góry