Sharp 46XL2 /full hd/ - święta z japończykiem

Status
Zamknięty.
Należy do ścisłej czołówki światowej. Mowa o lcd - Sharp 46XL2 który wyprodukowany w Japonii świadczy o jakosci , trwałości modelu.
Ma niski pobór mocy - 253 W.
2b8e87f403999b30med.jpg


Jak cała seria jest bardzo chudy. I wszystkie złącza inaczej usytuowane niż w dotychczasowych modelach.
Obsługa jest z prawej strony , a nie tak jak zawsze od góry. Złacza są również z boku , a dodatkowo ukryte pod specjalną zaślepką.
48dfbcac1068effdmed.jpg


Ponieważ model jest już bardzo cienki - to złącza mieszczą się pod spodem.
Pewnie przyjdzie czas że trzeba będzie je montować w stacji dokującej.
1971f41087b4b3a0med.jpg


Tym razem zaczniemy od sygnałów standardowych.
Zdjęcia i obserwacja jest robiona z ogległości 1-1,5 metra .
18ed550a546eebe3med.jpg


Przy sygnale dachowym jakość jest bardzo dobra , co znacznie podnosi atrakcyjność zakupu ekranu nawet od 2-3 metrów.
c90fa31fc0a3c5e7med.jpg


33bec4947fae3332med.jpg


Bo skalowanie pokazuje że jakość , jesli sygnał jest w wersjii podstawowej , jest extra.
8936b6548d004311med.jpg


Czerń tak jak pisaliśmy wcześniej - jest zaskakujaco dobra jak na lcd.
I to zarówno bezpośrednia jak i ujecia bovzzne / choć tu rewelacji nie ma/.
129a88a1aee8ffeamed.jpg


No i kąty boczne .
0a2322e3a41f1e82med.jpg


Jeszcze inne ujęcia "Czarnych" obrazów:
b29178cd5fa3a0ebmed.jpg


04e6757d0339d035med.jpg


Jeszcze raz kąty boczne
b7382ee894e8c075med.jpg


8d849e83e246e903med.jpg


Czas na HD.
Tu żadnych sensacji nie ma - obraz poprostu rewelacyjny.
8a6c5e03f3d7b16dmed.jpg


Na wszystkich rodzajach kolorów. Zarówno niebo jak słońce daje pokaz swoich możliwości.
2fc0d62167e54813med.jpg


cb6a50a17060ea80med.jpg


Jacht błyszczy i zdaje się zapraszać na super przejażdżkę
bec7fe5e7687bd8cmed.jpg



Ale wracamy do trudnych porównań elementów z czarnymi elementami.
2e51cfbb3afd8e1cmed.jpg


4ba1914c501b9643med.jpg


Jak zachowują się gry na Sharpie XL2. Brak jakiegokolwiek smużenia.
63ea4b2d5f85fd2bmed.jpg


586796f842bfaa82med.jpg
 
Ostatnia edycja:
a zrobisz jeszcze fotkę z bilardem (ciekawe jak smużenie)
no i troche za ciemne te zdjęcia - nie można na podstawie tych zdjęć stwierdzić jaki jest ten czarny w XL2
- ja miałem okazję trochę się tym TV pobawić i jakoś nie udało mi się wyeliminować fioletu z czarnego - szczególnie mocno widocznego pod kątem.
 
Sharp 46XL2 - ciąg dalszy

Ciąg dalszy różnych gier z Xboxa . Ale teraz sprawdziliśmy naprawdę szybkie ujęcia . Co tu gadać szukaliśmy najpierw jakichkolwiek elementów smużenia - ale w końcu lepiej było poświęcić choć kilka minut zabawie.
816a4e45c0326837med.jpg


to się nazywa prędkość / 230 km/h / i nie tylko pełna kolorystyka barw ale również linie skośne czyściutkie.
dd5cb90a9e46e7a8med.jpg



Nawet najszybsze ujęcia zachwycają precyzją jakości.
8b229a5139adf256med.jpg


Bez względu jaka gra - to szczegóły są rewelacyjne
e15cae140ee0015fmed.jpg


A gry wolniejsze to miodzio z bajkową kolorystyka.
c628353f0e22ed5fmed.jpg



c305b8edf5d2b517med.jpg


Tu najazd z kolej prędkości specjalnych.

7fd16684832cfbe3med.jpg


ac9c9d8782a6510amed.jpg


CDN....
 
A o to co nasz czeka przy słabym sygnale SD.
Ale ten gość jest zawsze mile oczekiwany.
3692f1df4bc2b80cmed.jpg


bdb2267544125898med.jpg

WEsołych Świąt , radości - spełnienia marzeń
Mikołaj
 
wersja 52 cale?

Kiki,

Ja się przymierzam do tego modelu tyle ze 52 cale. Czy on też jest robiony w Japonii?

Czy myślisz, że większy model wypadnie gorzej, lepiej czy podobnie w takich testach?

pozdro
 
Jest produkowany w Japonii. Czy dla Ciebie bedzie ok.? Niewiem . Musisz podać jakie masz warunki - ale wejdź na priw i podaj.
 
.





Ale wracamy do trudnych porównań elementów z czarnymi elementami.
2e51cfbb3afd8e1cmed.jpg




Jak zachowują się gry na Sharpie XL2. Brak jakiegokolwiek smużenia.


[/quote]


Poruszyłem kiedyś problem różowej dominację w nowych modelach X20 i XL2E.Podniósł się w tedy wielki szum . Moje spostrzeżenia potwierdzili co niektórzy forumowicze /zmiana temperatury kolorów minimalnie zmniejsza tą uciążliwość, ale jej niestety nie eliminuje/
Na dowód mojej słusznej racji potwierdzeniem jest test Kikiego . Widoczne to jest na zdjęciach z mikołajem, reniferami, jachtem a w szczególności ujęcie z lokomotywą /wszechobecny róż/.
Pozwoliłem sobie porównać właśnie to ujęcie w testach Kikiego z innymi LCD – Sony i Toshiba i Sharpem X20

Niestety obraz na nowych modelach Sharpa X20 i XL2E najgorszy i niestety dyskwalifikujący ten TV, i znowu ten cholerny róż. Przecież to jest pewne, że Kiki robiąc testy musiał najpierw skalibrować każdy z tych TV. Najlepiej sami porównajcie i wysuńcie wnioski


Sharp 46 xl2



Sharp x20



Sony



Toshiba

 
to i ja pozwolę sobie dorzucić fotkę z testu JVC V80

może Kiki mógłby się ustosunkować do różu na sharpach ... bo ma zdecydowanie największe doświadczenie

pozdrawiam

photosmart
 

Attachments

  • 11.jpg
    11.jpg
    71,5 KB · Wyś: 260
Ostatnia edycja:
zdecydowanie potwierdzam , jak inne telewizory stoją obok to różowy widać dobrze. Dlatego też odpuściłem sobie serie xl2 i wolałem toshibe z.
 
Sympatyczny teścik, czułbym się usatysfakcjonowany gdybym miał możliwość przeczytania czegoś na temat współpracy tego Sharpa z PC-tem.

Pozdrawiam
 
photosmart napisał:
to i ja pozwolę sobie dorzucić fotkę z testu JVC V80

może Kiki mógłby się ustosunkować do różu na sharpach ... bo ma zdecydowanie największe doświadczenie

pozdrawiam

photosmart

Nie masz co liczyć na Kikiego. Już nie raz się przekonałem, że Kiki na niewygodne dla siebie pytania, a nawet zarzuty pod swoim adresem w ogóle nie odpowiada. A co sądzisz, że będzie krytykował Sharpa - towar który sprzedaje, przecież straciłby potencjalnych klientów, a tym samym kasę. Swego czasu obiecał wykonać test LCD Philipsa, i co nic z obietnicy. Nigdy się nie doczekamy tego testu ponieważ on Philipsami nie handluje, a to nie jest w jego interesie aby zachwalać ''konkurencyjny'' towar.
Już w kilku poprzednich postach zarzucałem Kikiemu brak obiektywizmu - krytykowanie TV nie będących w jego ofercie handlowej /ale bez żadnej odpowiedzi/, i powtórzę to raz jeszcze, że jego testy, opinie nie będą nigdy wiarygodne i obiektywne dopóki będzie on tym sprzętem handlował.
A tak, to forum traktuje tylko dla własnych interesów i własnych korzyści.
 
Ja mogę bardzo chętnie zrobić test Philips'a niestety nie ma chętnych do użyczenia. Pytałem kilka razy w Philips Polska o kilka modeli i po wymianie 1 maila cisza, a wręcz olewka tak wygląda Philips w PL.

Jeśli ktoś załatwi Philips'a to go chętnie przetestuję.

P.S. Co do obietnic Kiki'ego się zgodzę za często coś obiecuje, o czym potem zapomina...

P.S. II O ile się orientuje jak zamówisz Philipsa u Kikiego, to też Ci sprzeda bez problemu :)
 
Jeśli widzisz róż - to Twój problem.
Telewizor ma tyle samo różu dominujacego co dominujacej bieli czy czerni . Ci którzy widzieli je na prezentacjach w swoim domu mają swoja opinię.
Jak poczytasz więcej wątków z udziałem wyników prezentacji bedziesz miał większą wiedzę.
Chcesz kupić Philipsa Twoja sprawa - a opowiadanie głupot zostaw dzieciom.
"że jego testy, opinie nie będą nigdy wiarygodne i obiektywne dopóki będzie on tym sprzętem handlował. " Nie mam zamiaru udowadniać że nie jestem wielbłądem - bo nie jestem. Jeśli na kilkunastu producentów które opisuję brakuje tylko Philipsa - to nie daje Ci powodu że masz prawo kogoś
obrażać . Jaką miarę przykładasz do innych taką Ci będzie odmierzone.
Przeczytałem Twoje wypowiedzi
http://www.hdtv.com.pl/forum/search.php?searchid=499749

Teraz zrozumiałem dopiero Twoje wypowiedzi.
Moja opinia:
Philips na dziś to bezapelacyjnie czołówka światowa , potrafi się zachować jak mało jaka firma na świecie :blagam::blagam::blagam::blagam: . Ale nie mam dostępu do telewizorów tej firmy / o czym pisałem wielokrotnie/ w takim zakresie jakim bym sobie życzył - więc nic złego na temat niewidzianych produktów na Twoje życzenie nie podam i tyle.
Na dziś dla mnie Twórca LCD / Sharp / i producent korzystający ze swojej technologii ze swoich matryc , wporwadzająca wcześniej niż konkurencja / Philips LG /nowe matryce - produkująca telewizory z najwyższą starannością made in Japan , zawsze będzie traktowana z należytym szacunkiem. A ponieważ firma dostarcza produkty do opisów z należytą dbałoscią o swoje produkty , podobnie jak JVC , Panasonic , Sony, Toshiba , Nec , Pioneer, Hitachi ,Epson , JBL , Onkyo , i inne - to te modele zawsze będą opisane dokładniej bo mamy więcej czasu na zapoznanie się z nimi.

"A tak, to forum traktuje tylko dla własnych interesów i własnych korzyści."
Rozumiem że ponieważ taką masz dewizę w swoim życiu , że wszędzie starasz się owyłacznie o własne korzyści - tak traktujesz innych.

Z przyjemnością porównam dokładniej produkty Philipsa jak bedę miał do nich dostęp. Ale na dziś trudno znaleźć Philipsy w znaczacych rankingach w krajach najbardziej zaawansowanych technologicznie - np. w Japonii.
http://www.visualgrandprix.com/vgp2008/result/english.html

To że ogladam go MM , EuroRTV nie upoważnia mnie do wyrazania opinii .i Mnie Twój Philips nie powalił na kolana.
Ale to jest moja opinia.
 
trops55 napisał:
Nie masz co liczyć na Kikiego. Już nie raz się przekonałem, że Kiki na niewygodne dla siebie pytania, a nawet zarzuty pod swoim adresem w ogóle nie odpowiada. A co sądzisz, że będzie krytykował Sharpa - towar który sprzedaje, przecież straciłby potencjalnych klientów, a tym samym kasę. Swego czasu obiecał wykonać test LCD Philipsa, i co nic z obietnicy. Nigdy się nie doczekamy tego testu ponieważ on Philipsami nie handluje, a to nie jest w jego interesie aby zachwalać ''konkurencyjny'' towar.
Już w kilku poprzednich postach zarzucałem Kikiemu brak obiektywizmu - krytykowanie TV nie będących w jego ofercie handlowej /ale bez żadnej odpowiedzi/, i powtórzę to raz jeszcze, że jego testy, opinie nie będą nigdy wiarygodne i obiektywne dopóki będzie on tym sprzętem handlował.
A tak, to forum traktuje tylko dla własnych interesów i własnych korzyści.

Trops55, mam identyczne spostrzeżenia nt tzw. testów kikiego. Są kompletnie nieobiektywne.

Ten sprzedawca z premedytacją wprowadza potencjalnych klientów w błąd. Piszę "z premedytacją" bo z jego wypowiedzi wynika, że jest fachowcem w tej dziedzinie. A jeśli jest fachowcem i pomija wszelkie wady sprzedawanych przez siebie telewizorów (np. Sharp, Toshiba, JVC) to znaczy, że robi to celowo. Natomiast do telewizorów którymi nie handluje (np. Philips, Sony) stara się zniechęcać. Zachowuje się więc jak sprzedawca niskich lotów - najważniejszy jest jego interes, dopiero potem interes klienta.

Co do jakości kolorów w Sharpach były już na forum głosy krytyczne (fiolet na czerni, róż na jaśniejszych planach, czerwono-buraczkowe pijackie gęby itp.) nie możliwe do zlikwidowania za pomocą słynnej kalibracji. Nie twierdzę, że te głosy nie są przesadzone ale Kiki cały czas twierdzi, że kolory są super bez najmniejszych zastrzeżeń.

A to:
kiki napisał:
Jeśli widzisz róż - to Twój problem.
świadczy już dobitnie o jego stronniczości. Różu może nie zobaczyć tylko ślepy (albo sprzedawca) - Trops55, dzięki za świetne porównanie.

Kiki - wstyd i żenada.
 
Nie wiem co chcecie od Kikiego.
Jesli ma sprzet i testuje go to moze ocenic jaki jest.
Jak moze ocenic sprzet, ktorego nie dostal do testow lub nie ma do niego dostepu ?

Poza tym na Forum dostalem wiele odpowiedzi na temat (tematy, ktore mnie interesowaly) doboru TV czy Kina Domowego w wiekszosci sa to odpowiedzi od Kikiego.
Zrobil to, doradzil, mimo, ze wie iz prawdopodobnie nie kupie u Niego.

A ja ... jestem laikiem, jednak dostalem wiele wskazowek, pojde do sklepu i sam cos wybiore, czyli to co mi bedzie odpowiadac i to na co mnie bedzie stac.

Acha ... jakby co to mam prosbe do malkontentow o linki, gdzie mozna sobie poogladac jakies testy telewizorkow i kina po polsku ... chetnie zobacze inne zdania na tematy interesujace mnie.

Pawel
 
Też uważam atak za bezpodstawny.

Każdy ma swoją opinię. Obiektywny test mógłby chyba polegać tylko na rozpisaniu skali koloru barw i opierać się na samych liczbach. Natomiast na pewno testy kikiego są w miarę rzetelne. Co do tego jakie telewizory sprzedaje Kiki, to już chyba jego sprawa. Jeżeli ja osobiście uważam np. że laptopy acera są wadliwe, ludzie narzekają i mam z nimi same problemy to ich nie sprzedaje i nie polecam. finito. Jak uważacie że X jest lepszy, załatwcie sobie model X i zróbcie test i się podzielcie. Tyle.

Sam mam Sharpa Xd1E i kolory bardzo zależą od źródła. Z PS2 mam fatalne kolory, ze źródeł : komp ps3, xbox360 po hdmi pełna rewelacja.
 
tigerheart napisał:
Jeżeli ja osobiście uważam np. że laptopy acera są wadliwe, ludzie narzekają i mam z nimi same problemy to ich nie sprzedaje i nie polecam. finito.
coś w tym faktycznie jest ... nie chcę stawac po niczyjej stronie, ale z jednaj strony po co Kiki ma sprzedawać sprzęt z którego klienci nie będą zadowoleni, będą co chwilkę dzwonić i narzekać, po co ma sprzedawać kiepskiej jakości sprzęt, który będzie się co chwilę w serwisie ... i tak prawie każdy dzwoniłby do Niego i ubierając w słowa "zajmował Jego czas".
Ale by zakończyć temat może Kiki mógłbyś wrzucić kilka porównawczych fotek XL2 oraz np. V80, Z3030 (takich zrobionych na nowo)... wtedy każdy sam oceni ... i "zobaczy co widzi", że tak powiem czy jest lekki redpush czy go nie ma :D
pozdrawiam
photosmart
 
Ostatnia edycja:
troche obiektywizmu koledzy. Kiki robi recenzje ale zawsze wskazuje grupe modeli najbardziej odpowiadajaca danemu zapotrzebowaniu i ZAWSZE namawia do samodzielnego wyboru. Ocena obrazu jest zawsze subiektywna i jeden zobaczy roz w xl2 a drugi nie. A telewizor zostaje na lata. Coz jezeli phillips nie jest zainteresowany testem swoich swietnych modeli to tylko ich wylacznie strata i problem.
i jeszcze raz PAX VOBISCUM wszystkim,
ale tez wszystkiego najlepszego dla entuzjastow HD.
 
czago napisał:
Trops55, mam identyczne spostrzeżenia nt tzw. testów kikiego. Są kompletnie nieobiektywne.
Oczywiscie. Sa kompletnie subiektywne, podobnie jak testy u klienta. Obiektywne bylyby cyferki, wykresy i krzywe gamma (o ile w ogole zblizone chocby do prawdy)

czago napisał:
Ten sprzedawca z premedytacją wprowadza potencjalnych klientów w błąd. Piszę "z premedytacją" bo z jego wypowiedzi wynika, że jest fachowcem w tej dziedzinie. A jeśli jest fachowcem i pomija wszelkie wady sprzedawanych przez siebie telewizorów (np. Sharp, Toshiba, JVC) to znaczy, że robi to celowo. Natomiast do telewizorów którymi nie handluje (np. Philips, Sony) stara się zniechęcać. Zachowuje się więc jak sprzedawca niskich lotów - najważniejszy jest jego interes, dopiero potem interes klienta.
Niezbyt sprawiedliwa ocena, w dodatku subiektywna, a nie obiektywna, patrz: wypowiedz wczesniej. O co Tobie chodzi wlasciwie? Nikt nikogo do niczego nie zmusza, a juz na pewno nie zniecheca generalnie do nabycia sprzetu marki Philips ani Sony, czy Samsunga (nomen omen kazda firma posiada udane i nieudane modele). Ciezko byloby skrytykowac np. Sony'ego D3000, Philipsa PFL9X32 czy jakiegos tam Samsunga (tutaj nie podam modelu, bo ich nie znam)

Wiecej luzu i jeszcze Szczesliwszego Nowego Roku!
 
@czago mam pytanie do Ciebie czy masz (moze miales) w domu TV Sharpa z serii XL? Jezeli tak to jakie zrodla miales do niego podlaczone, teraz podaj ustawienia obrazu na ktorych widziales fiolet czy róż?

Dodam tylko ze uzywam sharpa 46XL1E od wrzesnia 2007 r. - TV jest po prostu bajka!
Sygnaly:
Dreambox podlaczony po componencie - abo cyfry+ - obraz w SD bardzo dobry, nie mam problemow z filotem itp. Choc widac roznice w obrazie np. z niemieckich stacji jak ARD czy ZDF i polskiej TVP1 i TVP2 - oczywiscie na korzysc Niemcow ;)
Kathrein UFS910 - kanaly HD - i tutaj zaczyna sie cala magia tego TV - obraz jest rewelacyjny, kolory naturalne, żywe - po prostu poezja.

Nie widzialem jak sprawuje sie w takich warunkach Sony czy Philips ale nie moge juz czytac tych bzdur wypisywanych na Sharpy. Jak mozna sie wypowiadac o TV na podstawie teorii? Ja czytajac testy Kikiego kupilem XL-a i jestem bardziej niz zadowolony. Wszystko o czym napisal Kiki jak rowniez inni uzytkownicy tego TV (a nie tacy co go MM widzieli :grin:) potwierdzilo sie w praktyce. TV jest swietny.
 
Status
Zamknięty.
Do góry