Sharp 46x20e SMUGA NA panelu

neo2neo3

New member
Witam mam od roku 46x20e i mam problem przez srodek ekranu w pionie widac takie cos jakby smuga ,smuga ta jest jasniejsza od pozostałej czesci ekranu od góry do dołu widoczna jest najbardziej w niektórych przypadkach takich jak przejscie kamery w poziomie przez boisko podczas meczu piłki noznej lub gdy mam ładny błekitny obraz morza na ng/hd i tez jest poziome przejscie kamery czasami mi rownież głos zanika musze wtedy odpiac go od kontaktu zeby głos powrócił .
najbardziej denerwuje mnie ta smuga i nie wiem czy moge cos z tym zrobic mam jeszcze rok gwarancju ale czy takie zeczy podlegaja gwarancji.
Prosze o porade co w moim przypadku moge zrobic .
Pozdrawiam
 

Newion

New member
neo2neo3 napisał:
Witam mam od roku 46x20e i mam problem przez srodek ekranu w pionie widac takie cos jakby smuga ,smuga ta jest jasniejsza od pozostałej czesci ekranu od góry do dołu widoczna jest najbardziej w niektórych przypadkach takich jak przejscie kamery w poziomie przez boisko podczas meczu piłki noznej lub gdy mam ładny błekitny obraz morza na ng/hd i tez jest poziome przejscie kamery czasami mi rownież głos zanika musze wtedy odpiac go od kontaktu zeby głos powrócił .
najbardziej denerwuje mnie ta smuga i nie wiem czy moge cos z tym zrobic mam jeszcze rok gwarancju ale czy takie zeczy podlegaja gwarancji.
Prosze o porade co w moim przypadku moge zrobic .
Pozdrawiam
Ja mam to samo ale w Samsungu, i jest to cieniutki paseczek, nie na srodku, tylko po lewej stronie. Na razie nie reklamuje. Widac to tylko w niektorych scenach, np. mecze, skoki.
 

neo2neo3

New member
no u mnie to nie jest cieniutki paseczek bo ta smuga ma z 4 cm grubosci i nie jest rownomierna nie wiem jak oni by to sprawdzili przeciez nie posadze ich przed telewizorem i nie bede czekał na mecz no chyba ze mają jakies swoje sposoby

najbardziej jest widoczna na jednolitym tle i jak jest wolne poziome przejscie kamery
 

sawczuk63

New member
nie wiem czy to może pomóc, ja też miałem smuge która się przesówała z góry w dół, przyjechał gość z kablówki i przełożył wtyczke tv z listwy do gniazdka w ścianie, problemu nie ma
 

neo2neo3

New member
u mnie ta smuga sie nie przesuwa jest w miejscu jest pionowa przez srodek ekranu jest tylko lepiej widoczna jak kamera sie przesuwa
 

Newion

New member
neo2neo3 napisał:
u mnie ta smuga sie nie przesuwa jest w miejscu jest pionowa przez srodek ekranu jest tylko lepiej widoczna jak kamera sie przesuwa
Dokładnie Cię rozumiem. U mnie jest cieniutki paseczek. Na obrazie statycznym chyba nie widoczny.
Wypróbuję patent z podłączeniem bezpośrednio do gniazdka. Na forum zagranicznym czytałem też, że jeśli w gniazdku jest trochę niższe napięcie, też może to powodować problemy różne.
 

neo2neo3

New member
Jeszcze jedno pytanie które zadałem wczesniej a nie otrzymałem odpowiedzi powiedzcie mi czy banding podlega reklamacji
 
Do góry