Sharp 46LE830 vs. Toshiba 46WL863

pener77

New member
1. Odległość od ekranu: 3 do 3,5m
2. Jak słońce świeci w pokoju: rzadko z lewej zachodniej strony pod koniec dnia
3. Jak duży jest pokój: 4x5m
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor: Toshiba 40ZF355
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: filmy, sport,
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: 30 dzien 70 noc
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: bez
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: raczej ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa:bez różnicy, ale zeby nie było zbyt duze lustro
11. Preferowana wielkość telewizora: 46'
12. Preferowana marka: Toshiba, Sharp, Sony
13. Czego nie lubisz w telewizorach: smużenia, złego odwzorowania kolorów, słabej czerni
14. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: TV n 70%, Laptop, DvD, Divx i BR - 30%
15. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: raczej na wprost
16. Czy ważne jest wifi: nie
17. Czy będziesz korzystać z widgetów: raczej nie
18. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora: nie
19. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: nie
20. Ma mieć 3D: bez róznicy
21. Ma mieć slot na karty SD: nie
22. Ma mieć tuner DVB-S: bez róznicy
23. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: TV N - HDMI, DVD - HDMI, Laptop - HDMI
24. Jaki masz sygnał: Tv N
25. Ile programów HD: około 30
26. Ma stać czy wisieć: raczej stac
27. Rozdzielczość: HD
28. Dvb-t: tak
29. Na czym najbardziej Ci zależy: jakość i płynność obrazu
30. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 12
31. Budżet: 4000zł


Znalazłem oba wyżej wymienione modele TV w podobnych cenach, tj. ok 3800zł i teraz zastanawiam, który wybrać. Zależy mi przede wszystkim na naturalnym bardzo dobrym obrazie bo to jest najwazniejsze, dźwiek tez jest dosyć ważnym aspektem, wiem ze Sharp ma w miare dobre głośniki, Toshiba również i chciałbym sie dowiedzieć czy WL863 posiada wyjscie do podłączenia zewnetrznego Subwoofera?? Takie wyjscie posiada ZF355 i w połączeniu z zew subwooferem gra swietnie. 3D nie jest dla mnie ważne, bo ile jest takiego materiału, zresztą żona bardzo chciała 3d pasywne ale po prawie 3 godzinach spedzonych w kinie na Hobbicie stwierdziła ze wolałaby go obejrzeć w 2D. Mam w domu 3 letniego syna, który lubi czasami pooglądać bajki na wiekszym ekranie, wiec wazne byłoby aby telewizor stał w miare stabilnie bo czasami dziecko lubi palcami cos pokazac na ekranie, nie zawsze uda mu sie przeszkodzic. Mam zamiar kupic dongla z Androidem wiec funkcje Smart sie nie liczą, jakość obrazu jest najwazniejsza. Szukam telewizora od 3 miesiecy i dzisiaj lub najpóźniej jutro musze coś wybrać. Jeśli mozecie to opiszcie wady i zalety tych 2 modeli tj. Toshiba 46WL863 oraz SHARP 46LE830.

Pozdrawiam.
 

pener77

New member
Testy czytałem ale chciałbym sie dowiedziec jakis opinii użytkowników lub ludzi ktorzy mieli styczność z obydwoma modelami, czym wiecej opinii tym lepiej.
 

Jacenty68

New member
Testy czytałem ale chciałbym sie dowiedziec jakis opinii użytkowników lub ludzi ktorzy mieli styczność z obydwoma modelami, czym wiecej opinii tym lepiej.
Sharpa LE830 widziałem dzisiaj w sklepie. Widziałem też Toshibę VL863. W mojej ocenie Sharp nie dorasta do pięt Toshibie. To, że dali mu czwarty subpiksel koloru żółtego, powoduje dodatkowe problemy z prawidłowym odwzorowaniem kolorów. Obecnie noszę się z zamiarem kupna TV i coraz poważniej myślę o Toshibie. Proponuję Tobie udać się do molocha i popatrzeć sobie.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Sharpa LE830 widziałem dzisiaj w sklepie. Widziałem też Toshibę VL863. W mojej ocenie Sharp nie dorasta do pięt Toshibie. To, że dali mu czwarty subpiksel koloru żółtego, powoduje dodatkowe problemy z prawidłowym odwzorowaniem kolorów. Obecnie noszę się z zamiarem kupna TV i coraz poważniej myślę o Toshibie. Proponuję Tobie udać się do molocha i popatrzeć sobie.

VL863? Ona przecież była gorsza od Sharpa. Chyba że chodzi Ci o WL863 - to rzeczywiście jest lepsza :)
 

hdfan

New member
niedawno kupiłem 40TL933 ale przydałoby się coś lepszego i trochę wiekszego
budżet 3700
odległość 2,2m
tv bokiem do okna, okno wychodzi na północ więc raczej jasno nie jest
źródło to pc po hdmi, głównie .mkv 720p i 1080p
Oglądasz w dzień czy wieczorem: pól na pół
Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: z lampką
Wolisz obraz ostry czy łagodny: ostry
Matryca błyszcząca czy matowa:bez różnicy
Czego nie lubisz w telewizorach: smużenia
Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost
Na czym najbardziej Ci zależy: jakość i płynność obrazu, nie zależy mi na jakimś naturalnym odwzorowaniu kolorów, 40TL933 mam w trybie standard

i teraz pacze:
Toshiba 46WL863G allegro 3 585 zł + 50 przesyłka
Philips 47PFL6007 K allegro 3 498 zł + 89 zł przesyłka
Sharp LC-46LE830E 3690,00 rtv euro odbiór osobisty

philips jest największy, najnowszy, ma raczej ładniejszy design i ambilight
toshiba ma chyba lepszy obraz, więcej HZ?

co wybrać ? tv zapewne będę kupować za 2tygodnie albo za półtora miesiąca, czy ceny się zmienią albo wyjdzie jakiś nowy model ?
 

hdfan

New member
odświeże
a który tv będzie miał płynniejszy i ostrzejszy obraz ?
czy to prawda, że sharp ma neutralne "smutne" kolory, bo ja lubie cukierkowate :D ale bez przesady na trybie dynamic w mojej toshibie wydają się przesadzone
tej 46WL863G chyba w ogóle nie ma w marketach, więc ciężko by było porównać
 

hdfan

New member
wciąż się zastanawiam :D
moja lista wraz z cennikiem
46WL863 3593,00 PLN sklep internetowy
UE40ES7000 3566,99 avans
40PFL7007K 3597,99 z darmowa dostawa electro lub odbiór neo24
Samsung PS-60E530 plazma 3808,35 z darmowa dostawa electro
Thomson 55FU5663 3999 rtveuro
55PFL5507K 4314 odbiór osobisty sklep internetowy
55VL963F 4410 z przesyłką, ecomp.pl

widziałem ES7000 i 8007K mają taki fajny "głęboki" obraz , WL chyba takiego nie ma
plazme wrzuciłem ze względu na rozmiar ale obraz led mi się bardziej podoba
no i zużycie prądu pewnie coś koło 300-400W :D
potem jest 5507K ale to byłby tylko skok wielkościowy, ponieważ jakość podobna do mojej TL ?
 

hdfan

New member
coraz bardziej umacniam się w stanowisku, że przeskok 40-46 jest za mały, więc biorę teraz pod uwagę mimimum 55 cali, czyli:
Samsung Smart TV PS-60E530 plazma 3799 z darmowa dostawa electro
Thomson 55FU5663 3999 rtveuro
55PFL5507K 4314 slep internetowy
55VL963F 4410 z przesyłką, ecomp.pl
Samsung Smart TV PS-60E550 plazma 4599,00 rtveuro
Sharp LC-60LE635E 4579,99 zl avans

w recenzji 60E530 czytałem o "motion blurr", ale na za to na forum avforums wyczytałem, że najnowsze firmware naprawia problem, jeżeli tak to dopłata do 60E550 nie ma raczej sensu
o 55FU5663 czytałem, że to jakaś chińska firma która wykupiła thomsona ?
czy między 55VL963 a 60LE635E jest duża różnica w jakości, toshiba ma matryce 200hz?
tv kupowałbym za miesiąc albo dwa, jak uzbieram te 4,5K :D czy ceny się zmieniom albo wejdzie nowy tv?
 
Do góry