Sharp 46LE810 - test otwarty, opinie wszystko na temat serii 810

jason1980

New member
Zadalem to samo pytanie w temacie o le820 ale tam brak odp a tu jest wiekszy ruch. Czy modele z tej serii a konkretnie le821 obsluguja twarde dyski przez usb? Jesli tak to do jakiej pojemnosci i czy zasilanie z usb wystarczy czy trzeba go zasilic z zewnatrz.
Pozdrawiam
 

Siemiono

New member
Zadalem to samo pytanie w temacie o le820 ale tam brak odp a tu jest wiekszy ruch. Czy modele z tej serii a konkretnie le821 obsluguja twarde dyski przez usb? Jesli tak to do jakiej pojemnosci i czy zasilanie z usb wystarczy czy trzeba go zasilic z zewnatrz.
Pozdrawiam

Był kiedyś taki temat. Nie jest to dokładnie odpowiedź na Twoje pytanie, ale może coś Ci pomoże.
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/55648-sharp-lc-40le810e-dysk-sieciowy-zewnetrzny.html
 
Ostatnia edycja:

bierutb

New member
Czy ma ktoś dobrą kalibrację na xbox'a? Podłączyłem konsolę i kolory są jakieś takie blade, dużo jest żółci i zieleni, a mniej czerwieni.

Długo nosiłem się z zamiarem zakupu 40LX810. Kupiłem go w sobotę mając świadomość jego parametrów. Zastosowałem wszystkie ustawienia dostępne na tym forum. Najlepsze jak do tej pory ustawienia zapodał Kapral_Hicks w poście nr 135. Czasami mam zastrzeżenia do nadmiaru czerwieni. Ale na razie jeszcze korzystam z Cyfry+. Jakość tej platformy jest nie najlepsza. Więc ustawienia te pozostawię do czasu zainstalowania UPC.
Co do XBOXA to grając w PGR4 też miałem takie wrażenie, ale zmieniłem w ustawieniach XBOXA poziom czerni. Dziś wrócę do tego tematu, bo jeszcze wszystkiego nie spróbowałem.

Wiem, że na rynku zapewne są lepsze TV, ale dla moich potrzeb w tej cenie biorąc pod uwagę parametry, wygląd (zwłaszcz podstawka) oraz energoosczędność to jest słuszne rozwiązanie.
Tak się złożyło, że w sobotę puścili film "9 kompania" i naprawdę ze względu na scenerię tego filmu i realność postaci byłem pod dużym wrażeniem tego TV. Zapewne z czasem wychwycę jakieś ale.
 

arturdj

New member
Zadalem to samo pytanie w temacie o le820 ale tam brak odp a tu jest wiekszy ruch. Czy modele z tej serii a konkretnie le821 obsluguja twarde dyski przez usb? Jesli tak to do jakiej pojemnosci i czy zasilanie z usb wystarczy czy trzeba go zasilic z zewnatrz.
Pozdrawiam

Opiszę na własnym przykładzie, mianowicie posiadam dysk 2,5" seagate 320GB i TV nie ma żadnych problemów z jego odczytem. Przypuszczam, że każdy dysk 2,5" bez względu na jego rozmiar poleci bez problemu.
Ale żeby nie było zbyt kolorowo trzeba zwrócić uwagę na jedną rzecz, tzn. jeśli na dysku podłączanym do TV są utworzone partycje (więcej niż jedna) to TV odczyta tylko pierwszą z nich (domyślnie c:\ ). Trzeba o tym pamiętać przerzucając pliki multimedialne, bo inaczej ich nie uruchomimy.
 

GrzegorzCha

New member
SPIDEY, co słychać w sprawie Twojej reklamacji podświetlenia ? Jestem bardzo ciekawy, jak cię potraktowali w Sharpie, bo przecież porządną firmę poznaje się po tym, jak załatwia reklamacje.
 

jason1980

New member
Siemiono i arturdj dziekuje za odpowiedzi. Polecialem dzis do sklepu i kupilem zew dysk twardy z zasilaniem zewnetrznym o pojemnosci 1TB i dziala, wiec zakup odtwarzacza multimedialnego odpada, bo jak widze ten telewizor czyta wszystko, no moze po za plytami chodnikowymi.
Pozdrawiam
 

jacek131

New member
Siemiono i arturdj dziekuje za odpowiedzi. Polecialem dzis do sklepu i kupilem zew dysk twardy z zasilaniem zewnetrznym o pojemnosci 1TB i dziala, wiec zakup odtwarzacza multimedialnego odpada, bo jak widze ten telewizor czyta wszystko, no moze po za plytami chodnikowymi.
Pozdrawiam
no nie wiem czy wszystko, mój odtworzył jeden plik z pięciu,które mu zapodałem, więc odtwarzacz się przyda.pzdr.
 

Spidey

New member
Moi drodzy mam problem (albo nie mam, sam nie wiem ;))
Kupiłem kilka dni temu Sharp'a 46 LX810 i mam jakieś takie nie równe podświetlenie.
Nie jestem pewien czy to normalne czy raczej nie, dlatego proszę o opinię użytkowników tego modelu.
Poniżej zamieszczam foto TV i białej planszy wyświetlanej poprzez HDMI i PS3.
Dwa pierwsze z kąta około 45 stopni (bez lampy i z lampą), dwa kolejne na wprost.









Ciemniejsze plamy najbardziej widoczne są na górze (na dekoderze cyfry plus też widoczne na jaśniejszych obrazach i podobnie na PS3).
Na ciemnych nie widać.
Czy to normalne czy mam reklamować? Bardzo proszę o opinię.

Mam odpowiedź od Sharp'a:

Dziekujemy za Pana zapytanie E-Mailowe.

Zjawisko podswietlenia matrycy miesci sie w normie specyfikacji matryc LCD.

Ten LCD TV nie wykazuje nieprawidlowosci.

Jesli ma Pan dalsze pytania, prosimy o podanie numeru klienta. Numer klienta to:xxxxx

W razie dalszych pytan, jestesmy do Pana ciaglej dyspozycji pod numerem telefonu:
0 801 601 609 (oplata jak za polaczenie lokalne)
(Pon.-Pt. 08:00 do 17:00)

Z powazaniem,

Sharp Helpline

A więc jak widać moi drodzy, takie podświetlenie w Sharpach w panelach 10 generacji Quattron to NORMA!!! :-|


Osobiście nie polecam tego modelu i ogólnie Sharp'a.
Kupując Samsunga wiecie, że kupujecie średni sprzęt, kupując Sharpa myślicie, że kupujecie sprzęt wyższej półki, ale tylko się wam tak wydaje.

Jeszcze raz NIE POLECAM Sharp Quattron!!! :roll:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wg mnie nie jest sprawa zamknięta i racja jest po Twojej stronie.
Postaramy się pomóc.
Powinieneś sprawę wymiany załatwić w sklepie.
Jeśli sklep masz dobry to załatwia to bez problemu.

Ok. ale napisz na priw.
gdzie kupiłeś?
kiedy kupiłeś ?
jaka gwarancja?
gdzie jest telewizor?
 

Artur 26

New member
Przecież takie podświetlanie w tych modelach to norma, sam mam tak u siebie model 812 widziałem to także w modelach 814 więc pewnie wszystkie tak mają, pod względem poświetlania lepsza byłaby starsza wersja Sharpa full led.
 

TNQ

New member
Czy tło wyświetlane przez telewizor na tych zdjęciach jest całkowicie białe czy szare?
Bo ja mam u siebie biały ekran równomiernie podświetlony natomiast na czarnym są spore problemy w narożnikach.
 

Spidey

New member
Powiem szczerze że jestem zdruzgotany, że taki producent jak Sharp, w bądź co bądź dość drogich panelach, odwalił taką fuszerkę. Mam 5 letniego lcd LG i wygląda to bez porównania lepiej. Szok :eek:

Ekran na fotkach jest biały, szarości wynikają z niedoskonałości aparatu foto.
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
Witam
Tez mam takie podświetlanie w TV.
Niestety to jest urok podświetlania krawędziowego.
W niektorych modelach widac to wyraźniej w innych nie.
Mozna pisac do Sharpa, ale oczywiscie odpiszą że to NORMA.
Cóż te dzisiejsze sprzety jakieś delikutaśne i niedopracowane.
Tylko kasa, kasa, kasa.
Pozdrawiam i życze milego odbioru :D
 

Artur 26

New member
Czy tło wyświetlane przez telewizor na tych zdjęciach jest całkowicie białe czy szare?
Bo ja mam u siebie biały ekran równomiernie podświetlony natomiast na czarnym są spore problemy w narożnikach.
Widać to zarówno na szarym jak i białym mnej na czerwonym i niebieskim. Mi przeszkadzają tylko te jaśniejsze punkciki przy krawędziach żeby to sprawdzić weź sobie np. tapetę na pełnym ekranie bez czanych pasów - takie było demo Sharpa które ładnie to maskowało w sklepie, ja wcześniej tego nie zauważyłem, dopiero Spidey mnie oświecił (jak ktoś o tym wie to od razu zauważy podczas oglądnia), i teraz podczas oglądania tv strasznie mnie to w oczy kole. Jeśli chodzi podświetlenie o czarnego to jest ok, ciekawe czy tak mają modele innych firm.
 
Ostatnia edycja:

TNQ

New member
Widać to zarówno na szarym jak i białym mnej na czerwonym i niebieskim. Mi przeszkadzają tylko te jaśniejsze punkciki przy krawędziach żeby to sprawdzić weź sobie np. tapetę na pełnym ekranie bez czanych pasów - takie było demo Sharpa które ładnie to maskowało w sklepie, ja wcześniej tego nie zauważyłem, dopiero Spidey mnie oświecił (jak ktoś o tym wie to od razu zauważy podczas oglądnia), i teraz podczas oglądania tv strasznie mnie to w oczy kole. Jeśli chodzi podświetlenie o czarnego to jest ok, ciekawe czy tak mają modele innych firm.

U mnie ten problem nie występuje - tv chodził pod PC na różnych tapetach. Sprawdzałem też takim programem dead pixel buddy wyświetlanie różnych kolorów na całym ekranie - płynnie od białego poprzez szary, czerwony fiolety - mam cały ekran równomiernie podświetlony. Problem mam z czarnym w ciemnym pomieszczeniu - dzisiaj postaram się wkleić foto. Tak się zastanawiam że producent dodaje subpiksel, poszerza paletę barw a jego produkt nie potrafi tego co potrafi każdy CRT - wyświetlić jednolitego czarnego ekranu. Nie przeszkadza mi że gdy nie ma podanego sygnału jest to widoczne ale jesli widze to wyraźnie podczas oglądania filmu i to z podświetleniem matrycy na -10 to już coś jest bardzo nie halo z tym tv.
 

sabrex11

New member
że też kolego akwidzynski chce ci się przekazywać prawdy tak oczywiste o tej technologii. uprzednio zakpiłem sobie jak się robi taki obraz i zostało to nie zrozumiane jako sarkazm tylko jako poważne pytanie. Gościu - piszę do Spidey-a, zrób albo ściągnij gotowe plansze testowe, zrób porządne foto i wklej.
Gwarantuję ci, że obraz będzież miał jak my wszyscy posiadający tego typu wyświetlacz (ja mam LX810 od 9 miesięcy). Skalibruj wg. opisu i oglądaj, bo wg mnie to jeden z lepszych w tej cenie odbiorników. I nie wpatruj się w czerń która również na normalnych ustawieniach jest rewelacyjna a po prostu oglądaj obrazy ruchome. Już mi się nawet nie chce czytać o tych czerniach :) no bo jak mam to sprawdzić? w normalnym odbiorze i na dobrych ustawieniach jest genialna. Czyli co - rozjaśnić na maksa i siedzieć przed ekranem w masce spawalniczej? cieszcie sie z tego co macie - za rok lub dwa wymienicie na coś lepszego - oczywiście jak będzie coś lepszego :) ja nawet nie chciałem LAN-u ani tunera SAT. Już raz napaliłem się na MultiPIP i przez 10 lat może 5 razy włączyłem tę funkcję.
 

Andy534

New member
Wedlug mnie bezposrednie otwarzanie plikow na telewizorze to tylko pic na wode. Przy 1 TB po USB to poprostu meka. Podlanczajac zewnetrzny odtwarzacz to jest zupelnie inna bajka. Przedewszystkim nieograniczone mozliwosci reprodukcji plikow, komfortowa i szybka obsluga zasobow oraz wiele dodatkowych funkcji.
 

mario1969

New member
Napiszę swoje zdanie o tym modelu mam nadzieję, że nie przeczyta tego mój brat. Czytając pozytywną reckę tego tv i zachwyty kaprala oraz osób które kupiły ten TV w listopadzie poleciłem go mojej familii. Mój brat takowy zakupił początkiem grudnia za 4.3k pln. Cały czas się zastawiam czy jego egzemplarz jest sprawny- obraz SD z dekodera Vectry ( kablówka cyfrowa ) porażka ( nadmienię totalna ) chyba że moc sygnału ok 40% ta ma, obraz HD - w miarę żadnych och-ach. Ripy DVD 1,5 GB porażka , mkw do 4 GB porażka, nie udało się z wyjścia optycznego oddać zwrotnie żadnego sygnału stereo DD DTS na ampli z filmów odtwarzanych z dysku przenośnego (format,mkw ) . Proszę użytkowników o informację czy jest to możliwe i jak to zrobić. Nie widziałem jeszcze co potrafi ten egzemplarz podłączony do BR. Choć brat jest zadowolony ja zdecydowanie żałuję, że mu go poleciłem obraz dla mnie jest po prostu marny,nawet w porównaniu do mojego 4 letniego średnio-budżetowego phila .
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jest to nie możliwe.
Wystarczy mieć normalny sygnał , poprawić złącze i kable
i będzie bardzo dobrze.
Tuner jest analogowy czy cyfrowy ?
Dziwne że brat jest zadowolony , bo to chyba dla niego zakup.
 
Do góry