Sharp 46DH77E vs Toshiba 46XV635DG

syriusz76

Member
Witajcie !

Mam do wyboru te 2 tv do poniedzialku do zakupienia. Ktory z nich byscie wybrali i dlaczego ? Czy istnieja jakies testy porownawcze tych tv ?

Pozdrawiam

Bardzo prosze o pomoc !
 
Ostatnia edycja:

syriusz76

Member
Jakie masz warunki - pokój 30m2
Jaka odległość od ekranu – 4m
Preferowana wielkość matrycy - 46"
Preferowane marki – SHARP, TOSHIBA
Jakie urządzenia do podłączenia – Kino domowe Yamaha, Kablowka, DVD, komputer z hdmi
Jaka klasa cenowa ~ 4000zł
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy - 20% dzień, 80% wieczór/noc
Jakie masz nasłonecznienie pokoju – słońce z boku, ale są rolety zewnętrzne
Ile osób zasiada przed telewizorem – 1-2 osoby
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - głównie TV
Jaki masz ulubiony program – 60% film, 10% Sport
Ma stać czy wisieć
– obojetnie

Najbardziej zalezy mi na obrazie. Dzwiek mam przeciez z z kina. No i oczywiscie zeby byl na lata. Bede bardzo wdzieczny za kazda pomoc !
 
Ostatnia edycja:

syriusz76

Member
Bylem wczoraj w EurortvAGD. Koszt Sharpa 4290 a Toshiby 4190. Nie wiem czy to kwestia ustawian ale wszystko lecialo z jednej anteny i moglem porownac Sharpa z np Samsungiem (Toshiba miala wlaczone demo) I Sharp wydawal mi sie jakos jak bym widzial kwadraciki zamiast ostrosci w porownaniu np z Samsungiem. Nie wiem czy to kwestia ustawian czy jak bo sie na tym nie znam ale jakos dziwnie wygladal. Sprzedawca rowniez mi odradzal ten model twierdzac ze ma klatkowanie i bralby Toske.

Sam juz nie wiem co mam robic :( Pomocy !!!!:confused:
 

kapsell

New member
Bez reklam
toshiba

Powiem ci tak, nie wnikaj bo nigdy nie kupisz, bierz tego 46 cali zx i rozkoszuj sie pieknym obrazem.

Pozdrawiam.
 

piotrflo

New member
Bylem wczoraj w EurortvAGD. Koszt Sharpa 4290 a Toshiby 4190. Nie wiem czy to kwestia ustawian ale wszystko lecialo z jednej anteny i moglem porownac Sharpa z np Samsungiem (Toshiba miala wlaczone demo) I Sharp wydawal mi sie jakos jak bym widzial kwadraciki zamiast ostrosci w porownaniu np z Samsungiem. Nie wiem czy to kwestia ustawian czy jak bo sie na tym nie znam ale jakos dziwnie wygladal. Sprzedawca rowniez mi odradzal ten model twierdzac ze ma klatkowanie i bralby Toske.

Sam juz nie wiem co mam robic :( Pomocy !!!!:confused:

Jesli Toska ZV635 kosztuje 4190 i masz to w zasiegu cenowym to sie nie wahaj tylko lykaj tak jak mowi kapsell i nie wnikaj. Na wnikanie bedzie czas w domu jak podepniesz sie do swojego sygnalu. Nie patrz na to co leci w sklepach. Jakbym zwracal uwage co tam goscie puszczaja i jacy sa madrzy i jacy to specjalisci od tematu to wogole bym zrezygnowal z TV.

Ja z szyby ZV635 zrezygnowalem bo ten blysk byl u mnie nie do przyjecia choc mnie korcilo. Bo jest to naprawde swietny sprzet.
 
Ostatnia edycja:

syriusz76

Member
Jesli Toska ZV635 kosztuje 4190 i masz to w zasiegu cenowym to sie nie wahaj tylko lykaj tak jak mowi kapsell i nie wnikaj. Na wnikanie bedzie czas w domu jak podepniesz sie do swojego sygnalu. Nie patrz na to co leci w sklepach. Jakbym zwracal uwage co tam goscie puszczaja i jacy sa madrzy i jacy to specjalisci od tematu to wogole bym zrezygnowal z TV.

ZV jest za drogi dla mnie my mowimy tu o XV.

A widziesz gosc tez mial takie samo zdanie o tym forum. Ze na forum to piedoly pisza i nic wiecej :p
 
Ostatnia edycja:

piotrflo

New member
Spoko!
Jak duza jest roznica pomiedzy XV a ZV ?

Polecam strone Toshiby tam zaznaczysz sobie oba modele i bedziesz mogl wybrac porownanie. Nie wiele jest roznic, ale sa. Ma dodatkowe ulepszacze typu back light scanning, czy Active Vision. Ale tak jak mowie na stronie maja dokladnie napisane o co kaman z tymi bajerami.
Gdyby nie matryca blysk bym juz go mial u siebie zamiast XV635. Ale i o tej Tosce nie moge zlego slowa powiedziec. Ciagle ja poznaje a mam ja poltora miesiaca.
 

syriusz76

Member
Polecam strone Toshiby tam zaznaczysz sobie oba modele i bedziesz mogl wybrac porownanie. Nie wiele jest roznic, ale sa. Ma dodatkowe ulepszacze typu back light scanning, czy Active Vision. Ale tak jak mowie na stronie maja dokladnie napisane o co kaman z tymi bajerami.
Gdyby nie matryca blysk bym juz go mial u siebie zamiast XV635. Ale i o tej Tosce nie moge zlego slowa powiedziec. Ciagle ja poznaje a mam ja poltora miesiaca.

Aha czyli Toshiba 46 XV 635 jest godna polecenia i napewno lepsza niz Sharp Dh77 ?
 

kapsell

New member
Bez reklam
toshiba

Syriusz wiem ze chcesz wydac dobrze ciezko zarobiona kase i nie zalowac. Mam zv i powiem krotko - obraz miazga! Z ta szyba to wiecej mitow jak widze naroslo, ale niewazne, nie moj problem...

zv i xv sa podobne zv ma kilka systemow polepszajacych obraz (wieksza jasnosc , wiekszy kontrast dynamiczny, Backlight Scanning, Active Vision M200HD - czyli 200hz Toshiby - to wszytsko ma zv a nie ma xv, no i mniejsze zuzycie pradu przez zv) ale roznica jest niewielka.

Mysle ze xv to dla ciebie optimum.
 

piotrflo

New member
zv i xv sa podobne zv ma kilka systemow polepszajacych obraz (wieksza jasnosc , wiekszy kontrast dynamiczny, Backlight Scanning, Active Vision M200HD - czyli 200hz Toshiby - to wszytsko ma zv a nie ma xv, no i mniejsze zuzycie pradu przez zv) ale roznica jest niewielka.

Mysle ze xv to dla ciebie optimum.

Z tym zuzyciem pradu to raczej na korzysc XV;
typowe ZV 184 W
typowe XV 144 W
dane ze strony Toshiba. :D

To ja zapytam jeszcze o ta szybe: masz pokoj bardzo jasny? Bo ja tak. Nawet jak na lapku pracuje, ktory ma 15" to jak mam ciemne tlo to odbija mi sie wszystko co sie da. Nie wspomne jak mam wieczorem wlaczona lampke. Nie bardzo moge sobie wyobrazic ogladanie TV na ekranie 42" czy 46" w ciagu dnia gdzie naprawde mam jasno w pokoju a wieczorem niestety takie mam ustawienie pokoju, ze z tylu swieca mi dwie lampki na scianie. Konfiguracja nie do zmiany, ale jesli mowisz, ze ten blysk nie dobija zastanowie sie nad kolejnym TV z blyskiem matrycy. Mysle, ze z tym blyskiem to wcale nie jest jakis mit.
 
Ostatnia edycja:
Do góry