Sharp 46 LE820 a philips 46PFL7605H

miki84

New member
Witam, mam ogromny dylemat nie wiem na jaki TV LCD zdecydować się . Do tej pory czekałem na philipsa 46pfl7605 jednak premiera tego TV przekładana była już kilkukrotnie. Ostatnio przechadzałem się po euro i znalazłem sharpa le 820 i bardzo mi się spodobał. Jednak po podłączeniu telewizorka przeraziła mnie odbijająca szyba. Nie wiem także jak jest z awaryjnością nowych modeli sharpa. Slyszałem ze sharp w tej dziedzinie w ostatnim czasie bardzo się opuścił. Błagam pomóżcie co mam zrobić. Wybieram TV od stycznia i im dłużej się zastanawiam tym jest oraz gorzej...Myślałem jeszcze o sony ex700 ale to podobno stara technologia w nowej obudowie..
 
Ostatnia edycja:

Pr3dator

New member
zdecydowanie postawilbym na Sharpa. No szyba niestety ma swoje miusy, powiem tak niedawno nabylem 52le705 i poczatkowo troche mnie to dobijalo ale teraz juz sie przyzwyczailem , pozatym przy zaslonietych roletach czy po zachodzie sloca efekt ten niewelowany jest do minimum. Z tego co wiem w philipsie 7605 tez jest taka szyba... A awaryjnosc , nigdy niemasz pewnosci ile ci bedzie sprawnie pracowal telewizor i niema tu marki brylujacej pod tym wzgledem jesli chodzi o mniejsza lub wieksza awaryjnosc.
Co do sony sie niewypowiadam bo nic naten temat niewiem :) pozdrawiam.
 

Prezes59

New member
Witam, mam ogromny dylemat nie wiem na jaki TV LCD zdecydować się . Do tej pory czekałem na philipsa 46pfl7605 jednak premiera tego TV przekładana była już kilkukrotnie. Ostatnio przechadzałem się po euro i znalazłem sharpa le 820 i bardzo mi się spodobał. Jednak po podłączeniu telewizorka przeraziła mnie odbijająca szyba. Nie wiem także jak jest z awaryjnością nowych modeli sharpa. Slyszałem ze sharp w tej dziedzinie w ostatnim czasie bardzo się opuścił. Błagam pomóżcie co mam zrobić. Wybieram TV od stycznia i im dłużej się zastanawiam tym jest oraz gorzej...Myślałem jeszcze o sony ex700 ale to podobno stara technologia w nowej obudowie..
Ja tez wybierałem przez ost.4 m-ce między tymi modelami a plazmami G20 i lgPK90 .Wybrałem ten ostatni i jestem zadowolony.Ale miałem mozliwość porównania obu led-ów i dziś wybrałbym Sharpa Le810 dlatego ,że dostaniesz 5 lat gwarancji! i dod. blue ray.Le 810 jest bez szyby i nie ma az takich odbić.Phil 7605 też jest bez szyby i półmat.Pozdro
 

hcl4

New member
Dokładnie to samo przehodzę :). Już po raz kolejny powiem to samo - nigdy nie sądziłem, że będzie tak trudno. Ostatnio właśnie miałem okazję zobaczyć 46le820 i... właśnie - może i obraz wygląda dobrze ale ... ta szyba odbijająca mi sie nie podoba i dopóki nie wydałem sporych pieniędzy to mogę wybierać nadal. Nie chce po zakupie wmawiać sobie - nic nie odbija, nic nie odbiiijaa, niiic nie odbija :) jak wiadomo ze odbija a w tym jest sporo szkła !! Kolejna sprawą, która mi sie w nim nie bardzo spodobała to ten "dół" tv jakoś tak wydaje mi się że jest go zbyt dużo, dzięki czemu (tak jak gdzieś było stwierdzenie) daje poczucie większego niż jest - ja wolałbym odwrotnie. Stał również jakiś stary model Toshiby 46xv635d i powiem Wam, że obraz był nie wiem czy nie lepszy niż na tym sharpie a co najważniejsze, to tak strasznie nie odbijał. Przez chwilę pomylałem, że gdybym miał juz kupować lustro to zastanawiał bym się na nx800 (chyba) bo przynajmniej wydaje mi się, że są ładniejsze (odczucie subiektywne). Ciężki wybór ogólnie jest. Irytuje mnie również to że większość tv ma fortepianowy lakier bądź wrażliwe na dotyk inne materiały, jakby nie można było zrobić jakiegoś ładnego matowego czy czegoś w stylu Philipsa 9704. Chciałbym jeszcze zobaczyć jakiś najwyższy i dobry model Philipsa w realu, jak wypada przy wymienionych. Bardzo też chciałbym zobaczyć ten model Toshiby 46SV685DG, ale tak jak w innym temacie wspomniałem - troche jest zbyt masywny, chociaż gdybym go zobaczył u mnie w domu i zaskoczyłby mnie pozytywie odbiorem (m.in. formatowaniem itd) to chyba przymknął bym oko na jego grubość. Jak do tej pory liderem, który spełnia większość moich wymagań był 9704 ale z powodu, że już go nie robią muszę chyba wstrzymać się do nowego modelu 9705 i trzymać kciuki żeby nie był zbyt drogi. Jedyne co pozostaje to dalej szukać :)
PS. Sharp ma 5 lat gwarancji i daje blue ray'a?? Bo 1 słyszę, może bardziej sklepy, które sprzedają - tak na przyciągnięcie klientów ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry