sharp 42XL2 vs sony w4000

nester

New member
witam

chciałbym kupić tv ale w dzisiejszych czasach jest taki wybór ze głowa boli już zdecydowałem się na te 2 modele i teraz mam problem który wybrać mam

Pokój ma ok 20 m2 , odleglosc od telewizora to 3-3,5m dobrze nasloneczniony jest, ogladac glownie bede SD i filmy z kompa (niedlugo podlaczona bedzie cyfra moze n-ka lub polsat )

pozdro dzieki za wszelka pomoc
 

kini0

New member
Bez reklam
Witam. A zastanawiałeś się może nad plazmą? Taki Samsung np. ma dobre PDP... I niedrogie.:D
A z tych wymienionych przez Ciebie wziąłbym Sony. Sharp ma wiele fanów, ale mnie się akurat średnio podoba. Rzecz gustu...
Pozdrawiam!
 

nester

New member
hmmm nad plazmą się nie zastanawiałem . A czy w tej cenie znajdę dobra plazmę full HD ? chyba raczej nie wiec chyba zostanę przy LCD. tylko nie wiem który z tych 2 modlei wybrac bym byl zadowolony z wyboru.

pozdro
 

areswow

New member
czesc, kazdy zapewne bedzie wychwalal to co juz kupil.
Mam podobny problem i zastanawiam sie juz nad tym od przeszlo 2 tygodni
Dzisiaj bylem w saturnie w arkadii (proponuej sie tam przejechac i obejrzec ) w pierwsyzm rzedzie stoi 46w4000 obok samusng i sharp xl2e nieco dalej. Wszytkie tv nadaja na tym samym sygnale i dokladnie to samo...

Dzisiaj sie przekonalem z tych 3 modeli sony w4000 byl zdecydowanie najgorszy. Zaraz zapewne uslyszysz ze w4000 ma wyraziste kolory i piekne barwy, i zapewne to prawda ale tylko do chwili gdy nie postawi sie obok xl2e.
Z tego co zaobserwowoalem to Kolory w w4000 byly znacznei bardziej jaskrawe (jakby mocneij naswietlone) ale tez obraz byl znacznie bardziej rozmyty. Jakosc obrazu w obydwu tv jest niezla. Obraz sharp jest nieco bardziej surowy,a barwy sa znacznei bardziej naturalne niz w w4000. Gdzie wsyztko wyglada tak jakby bylo na sile upiekszane.

Polecam xl2e, niedlugo zapewne sam go kupie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przy tych warunkach wybierałbym Sharpa. Dla mnie ważniejsza jest
płynność obrazu , obrys i skalowanie w SD.

Sony 40 W 4000
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=25741
p1040738rp0.jpg


Sharp 42 XL2
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=19742


I jeszcze jedno porównanie kątów bocznych:
Z prawej Sony z lewej Pioneer Kuro
p1090561ow2.jpg
 

moratar

New member
Z tego co sie naczytałem to XL2 jest podobno lepszy

A przynajmniej tak uważam bo właśnie moj wybór padl na 42xl2, choć nadal mnie meczy czy może nie zmienić jeszcze na plazme 42pz800
 
Ostatnia edycja:
Do góry