Sharp 42DH77E czy Toshiba 42ZV635DG

hevonen

New member
To już chyba ostateczna wątpliwość w moim "wykonaniu".
W zasadzie byłem już zdecydowany na Sharpa, ale jakoś tak wewnętrznie mam słabość Toshiby ;)) poza tym czekałem na implementację Cell Processor w TV (dla skalowania sygnału SD) i mam nadzieję, że META-BRAIN to może właśnie krok w tym kierunku ;)
Czekałem dość długo na obiecany test ZV 635, ale długo go nie ma i pozostało mi zapytać, czy miał już ktoś do czynienia z serią 635 (zwłaszcza ZV i AV) i jakie ma wrażenia.

Warunki oglądania:
1) odległość 3,0-3,5 m
2) telewizor zawieszony na ścianie (nieco (ok.40 cm) powyżej linii oczu
3) pomieszczenie jasne, słońce z boku telewizora lub z tyłu
4) oglądany różnie, ale głównie wieczorem i w nocy
5) źródła sygnału: Cyfra (po zmianie telewizora z opcją HD) - 85%, antena zwykła (znacznie mniej - głownie Polsat) - 10%, DVD - 5%, oprócz tego po zmianie TV będzie Playstation i komputer (ale łącznie do 30% czasu używania).
6) oczekiwania - wyraźny obraz bez rozlanych konturów, brak smużenia przy szybkich obrazach (sport itp.), nieco szarą lub granatową czerń przeżyję :wink:.

Z góry dziękuję za wszelkie opinie ;):D
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Dlaczego wirtualna? Ja mam 47ZV635D od wtorku w domu :D i cieszę się jego oglądaniem.
Jak chcesz o nim poczytać zapraszam do forum o Toshibie.
Pozdrawiam
 

hevonen

New member
gilek1975 - już zauważyłem Twój wątek ;) na dziale Toshiby

moje pytanie było pewną prowokacją pod adresem osób testujących (zwłaszcza Kikiego), które z pewnością miały okazje porównać obydwa LCD i mają jakieś wnioski w tym zakresie ;)
uciekam się do podstępu, żeby uzyskać ocenę porównawczą :)
 

hevonen

New member
Nie daję za wygraną, co prawda nie ma testu Toshiby "w ciągu dalszym" ale tym bardziej ponowię prośbę o opinię w sprawie.
Czy miał ktoś może okazję porównać gruntownie te dwa LCD?
Kiki, czy kończąc test 635 mógłbyś ją odniesć Sharpa DH77?? ;))
 

tom_cio

New member
hevonen napisał:
Nie daję za wygraną, co prawda nie ma testu Toshiby "w ciągu dalszym" ale tym bardziej ponowię prośbę o opinię w sprawie.
Czy miał ktoś może okazję porównać gruntownie te dwa LCD?
Kiki, czy kończąc test 635 mógłbyś ją odniesć Sharpa DH77?? ;))

dolaczam sie do pytania
 
Do góry