Sharp 40LE810 problem z obrazem

dhab

New member
Witam. Od kilku dni ekran miga mi po włączeniu tv. Można to bardziej opisać tak jakby bardzo szybko się przyciemniał i podświetlał...obraz jednak jest cały czas ale po kilku sekundach oczy bolą. Dodam że po przestawieniu OPC na wył i wyłączeniu jakiś tam pierdół w menu problem na chwilę znika... jednak pojawia się znowu po kilku minutach. Przy wyłączaniu trzy razy się włącza i wyłącza. Ktoś wie co to może być za usterka? Czy jest sens to naprawiać. Ktoś wie co może być przyczyną takiego zachowania tv i ile może kosztować naprawa.
Aktualizacja wykonana dziś.
Kable hdmi nie mają znaczenia ponieważ efekt występuje również w samym menu.
Prąd w gniazdku płynie w dobrą stronę ;-)
Doradźcie bo nie wiem czy mam jechać po nowy (a to mi się nie uśmiecha) tv czy bawić się w naprawę tego.
 

dhab

New member
Tv wyłączyłem z prądu na całą noc. Jednak teraz zrobiłem dopiero reset. Kolejność wykonania tych czynności jest istotna?
Na razie obraz jest ok... zobaczymy po godzinie
 

dhab

New member
Witam ponownie.
Wczoraj odebrałem tv od magika... podobno wymienił kondensatory (chyba w zasilaczu) Jak go tylko włączyłem w domu od razu obraz migotał ale w momencie kiedy wybierałem do niego numer telefonu wszystko wróciło do normy... aż do dziś. Tv znowu po chwili zaczyna migotać. A teraz co zauważyłem
Po wyłączeniu OPC (automatyczna regulacja jasności) ekran na chwilę przestaje migotać... ale tylko na chwile. Tak samo dzieje się jak zmieniam tryb pracy z automatycznego na np film czy grę.
Po wyłączeniu na chwilę tv i ponownym włączeniu również na jakiś czas jest spokój z migotaniem.
Ponadto po wyłączeniu tv samoczynnie się włącza i wyłącza trzy razy ( trwa to może po 2 sekundy)

Ktoś wie co to może być?
Czy usterka jest do znalezienia a jeżeli tak to czy opłaca się to naprawiać.
Proszę o poradę.

Pozdrawiam
 
Do góry