Sharp 40LE700E vs Sony 40Z5500

aerO^

New member
Tak , więc staje przed dylematem między tymi 2 TV , jak czytałem oba telewizory to jedne z jak mi się wydaje z najlepszych , TV ma mieć zastosowanie prawie wyłącznie do gier(PS3 , X360 i Wii) i żeby dobrze radziło sobie z przetwarzaniem obrazu na Wii , ponieważ jak wszyscy wiemy ta konsola odbiera w 480p i ma raczej kiepski obraz i nieźle mi się marze na moim dotychczasowym Samsungu LE40A656 , ale żeby na PS3 i XBOX360 też odbierała bardzo dobrze , TV musi jeszcze bardzo dobrze sobie radzić na PC , dużo już czytałem o tych dwóch modelach , bardziej ciągnie mnie w stronę Sharpa , bo to marka , ale Sony też ma markę i nowa technologia LED'owa u Sharpa tylko boję się , że Sharp poszedł na ograniczenie zużycia prądu... ale w teście na tym forum pisze , że bardzo dobrze sprawdza się w grach na czym mi najbardziej zależy. Sam już właśnie nie wiem wiele osób skarżyło się na jego pastelowe barwy i mówiły , że Sony lepszy , ale już sam nie wiem , doradźcie coś i pamiętajcie , że TV jest głównie do gier a film to tak z 3 może 4 razy w tygodniu najczęściej jakieś MKV... i nie musi sobie radzić z odtwarzaniem przez usb czy coś , bo zawsze z PC leci obraz , a po za tym to od wielu osób słyszałem , że 200 Hz to bajka marketingowa czy to prawda jak jestem na forum o telewizorach to tutaj spodziewam się satysfakcjonujących mnie odpowiedzi.
PS. Może znacie jeszcze lepsze TV ? Mi się zdaje , że te 2 wyżej wymienione są na razie najlepsze jakie są na rynku w takiej normalnej cenie nie mówię o jakiś tam magicznych TV za 100 tyś , choć cena nie gra roli zbytnio ale , żeby nie przekraczałą 6 tyś , bo więcej za 40 cali na pewno nie dam.
 
Ostatnia edycja:

aerO^

New member
Oba TV zbierają świetne recenzje , Z5500 widziałem na żywo w sklepie dokładnie mój model 40Z5500 i odbierał niesamowicie , a Sharpa jeszcze nie i dziś , może podjadę do media eksperta i zobaczę czy mają... na prawdę nie wiem który wybrać oba mają w grach 30 ms input lagg co jest świetnym wynikiem... głośnikami się nie przejmuję ważne , żeby grały , a kino domowe się kupi później , no i sam nie wiem jakie są wasze opinie lepiej iść w tego LED'a czy zostać przy LCD u Sony?
WOW jestem zaskoczony 1 ms , ambilight wi-fi mi to akurat nie potrzebne , ale jakbym chciał oddać potem TV to może się przydać mojemu ojcu do salonu , więc przydatny gadżet , ten ambilight bardzo mi się podoba od początku , ale nie jest to ten 21:9 , bo nie podoba mi się ten format od początku jest to totalna głupota i to , że ma 42 cale czyli te 7 cm zawsze coś niż od 40... cali więc bardzo fajnie.
 
Ostatnia edycja:

aerO^

New member
Sharp u mnie bardziej odpada odbiera ładnie , ale jakość wykonania choćby pilota jest na prawdę kiepska i głośniki też są słabe , teraz bardziej zastanawiam się nad tym Philipsem 1 ms to jest dopiero coś 200 Hz , wbudowane wi-fi , świetne głośniki ! Cena jest wyższa od tamtych , ale jeżeli już kupować to jego , jeszcze Sony mnie kusi , ale on ma 8 ms tak statystycznie mówiąc... a po za tym to w sklepie Sharp odbierał minimalnie lepiej niż Sony. Teraz bardzo najarałem się na Philipsa , kiedyś też mi się najbardziej podobał , ale nie miał wejść do PC... i jeszcze muszę spojrzeć jak to jest z tym Ambilight i jak sobie on radzi jak obraz powiedzmy szybko zmienia barwę.
Kiki jest możliwość obejrzenia:
Sony 40Z5500
Philips 42PFL9664H
Sharp 40LE700E
U mnie więcej niż 42 nie wejdzie na Stojak , a po za tym siedzę w nie dużej odległości 1.5-2m gdzieś od TV , więc max 42" Ma ktoś gdzieś jakieś dobre recenzje Philips 42PFL9664 ? Wie ktoś może jaki ma input lag?
 
Do góry