Sharp 37X20 test modelu Full hd

Status
Zamknięty.
Po długich oczekiwaniach i perypetiach dojechały do nas modele
SHARP 37X20 przedstawiciel klasy Full Hd.
12cef37c9621987cmed.jpg


Wygląd u producenta na stronie oraz wyposażenie
9982_LC37X20E.jpg


LC-37X20E
  • Przekątna ekranu 37"
  • Panel o pełnej rozdzielczości High Definition (1920 x 1080)
  • Wbudowany tuner DVB-T
  • Podświetlenie o czterech długościach fali
  • 3 wejścia HDMI
  • Współczynnik kontrastu dynamicznego 10000:0
  • 10-bitowe przetwarzanie sygnału
9982_logo_slim-line-design_37px.jpg
9982_logo_aquos-link_37px.jpg
9982_blank.gif
9982_blank.gif

Opis
Smukły i lekki telewizor z elegancką budową i ekranem o pełnej rozdzielczości HD.

TypTelewizor LCD z panelem o pełnej rozdzielczości High Definition
Widzialna powierzchnia ekranu94 cm (37")
HD-ready•
Czas reakcji panelu (ms)6Jasność (cd/m˛) / współczynnik kontrastu450 / 2000Rozdzielczość1920 x 1080 x 3RGB+ (podświetlenie o czterech długościach fali)•
System korekcji obrazu TruD-Format panoramiczny(16:9)
Tryb Action (redukcja smug podczas wyświetlania dynamicznych scen)-Kąty obserwacji (w poziomie / w pionie)176° / 176° Czas pracy podświetlenia (60.000 godz.)•
Cyfrowy filtr Comb 3D Y/C•
System odbioruTuner DVB-T/gniazdo CI • / •
Tuner DVB-S-PAL-B/G, PAL-D/K, PAL-I• / • / •
SECAM-LL, SECAM-B/G, SECAM-D/K• / • / •
NTSC,PAL60 HzPrzez wejście AVProgramowanie stacjiAutomatyczne sortowanie kanałów•
Programowalny tuner analogowy/cyfrowy99/999Zestaw audioTechnologia cyfrowa•
Funkcje AVC (automatyczne przyciszanie dźwięku podczas reklam) i Clear Voice (korektor brzmienia mowy ludzkiej)• / •
Dekoder NICAM/A2-Stereo/Virtual Dolby/Surround• / • / •
Moc wyjściowa2 x 10 WTeletekstDekoder teletekstu w systemie TOP/FLOF/List• / • / •
Pojemność pamięci tekstu2000
InterfejsyWejście antenowe (DIN)/ podłączenie DVB-T/podłączenie DVB-S• / • /
-21-stykowe gniazdo SCART2
Sygnały S-wideo/wideo (Cinch) / Y/PB(CB)/PR(CR) poprzez adapter VGA• / •
Gniazdo słuchawkowe (3,5-mm mini)•
Gniazdo CI / gniazdo na karty pamięci PC• / -
Analogowe wejście PC / DVI / RS-232C• / - / •
Wejście HDMI3Dane techniczneTryb czuwania (W)0,5Kolor obudowyCzarnyWymiary (szer. x gł x wys.) w mm898 x 638 x 276
Waga razem z podstawą w kg22
Zewnętrzna konsola AVC-Wymiary (szer. x gł x wys.)
w mm-EAN4974019564005

Model produkowany w Japonii, pobiera 170 W.
9b70fb3f2c654e94med.jpg


Świetnie rozplanowane złącza , wreszcie łatwo dostępne i szybka możliwość podłączenia. Mimo że model jest znacznie chudszy od poprzednika.
323808f6d80addccmed.jpg


Zacznijmy tym razem od jakości czerni. I muszę powiedzieć że zaskoczenie na plus - jest słowem najdelikatnieszym.
48c63677bd11e093med.jpg


Wyraźnie jak na dłoni
e892db3cb5677287med.jpg


No i rewelacyjna - po raz pierwszy - głębia . Liście na drzewach chociaż oschłe wydają się ruszać.
bd50126412af38a9med.jpg


Wydaje się że pociąg za chwilę wyjedzie z ekranu. Wrażenie niesamowite wynikające z czystości obrazu.
9bd14bb67e3ce229med.jpg


cdn.
 
Ostatnia edycja:
Teraz czas na sygnał SD.
A o to co nasz czeka przy słabym sygnale SD.
0f9a99f30fe18651med.jpg


ef7a931bcd40214fmed.jpg


Sygnał Sd to pięta Achillesowa każdego lcd -full hd / skalowanie obrazu/
8e4cfe1405e635bfmed.jpg


Na ile jest dokuczliwe z odległości 1,5 metra ? Trzeba ocenić najlepiej samemu na własne oczy.
33b9dc6a93c50303med.jpg


9ab0ef08b27455f2med.jpg


No i na koniec przypomienie - może komuś przyniesie radość i szczęście :D
i to nie tylko w święta.
Kumulacja Totolotka 15.000.000 zł
http://serwis.lotto.pl/183-41e3bc71377a3.htm
c8ef5aca4b5471abmed.jpg
 
Dziękuje za test,ciekawe czy z odległości 3,3m ten sygnał sd będzie dokuczliwy bo z odległości 1,5m w testach był on zupełnie nie ostry. Poszukuje dla siebie telewizorka 37cali i liczyłem troche na ten model dopuki nie zobaczyłem sygnału z sd. Prosze napisz mi KIKI czy z podanej odległości da sie oglądac?
 
Najlepiej zobaczyć na własne oczy. Zdjęcia nigdy nie oddadzą prawdy o obrazie TV. Mogą najwyżej ujawnić jej małą cząstkę.
 
Mam wielką prośbe. Poleciłem znajomym zakup x20 i niestety jest problem. Przy każdym ruchu tv traci ostrość. Nawet jak ktos mruga oczami to na ułamek sekundy tv traci ostrosc. Jest to meczące i niestety nie wiem co im doradzic.
 
Tomek Koko napisał:
Przy każdym ruchu tv traci ostrość. Nawet jak ktos mruga oczami to na ułamek sekundy tv traci ostrosc
Rozumiem, że tylko przy b.słabej jakości sygnale i tylko w obrębie tych "mrugajacych oczu" czy tez poruszajacych się ust, jesli reszta obrazu jest statyczna (?)
 
czy po podłączeniu tego telewizora do komputera nie ma problemów z pixel na pixel przy maksymalnej rozdzielczości?
 
Witam wszystkich.Rzadko zabieram głos na forum,po częsci z braku czasu.Chciałem odnośnie w/w szarpa opisać swoje wrażenie.A mianowicie chodzi o obraz z CP z dekodera samsunga (nie HD)Myslałem ze za takie pieniądze obraz nie bedzie smużył ,ale ...niestety (być moze dlatego ze to matryca Full HD) Smużenie występuje i to dość znaczne,i to z kanału tvn gdzie sygnał jest naprawde przyzwoity.Chodzi głównie o ciemne sceny a dokładniej o kolor ludzkiej skóry(jak dla mnie jest kiepsko).Ogólnie z xbox 360 bardzo ładnie ,filmy DVD dobrze nagrane również ale niestety Sd nie za ciekawie.
 
Slaby sygnal to dolegliwosc technologii LCD, powylaczaj polepszacze obrazu, ktore powoduja powstawanie roznych bzdetow na ekranie i powinno byc lepiej.
 
Status
Zamknięty.
Do góry