Sharp 37 Full HD vs. Philips 37/42 9830/10 ?

andy95

New member
Jakos nie moge przekonac sie do Amoi-a, wiec z opcji full-HD ktore wydaja sie byc praktycznie dostepne pozostaje Philips i Sharp. Czy ktos ma jakies przemyslenia/obserwacje ?
 

helper

New member
O Philipsie 9830 37" napisano na tym Forum już wiele dobrego. Wystarczy poczytać.
Natomiast Sharp 37GE1 nie jest jeszcze nigdzie w Polsce dostępny (przynajmniej ja nie mogę go nigdzie znaleźć), więc ciężko o jakieś porównania. Na papierze prezentuje się rewelacyjnie, a Kiki sugeruje extra cenę.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Andy,

Poczytaj posty awujotki i moje na tym forum. Jesteśmy użytkownikami tego sprzętu. Cóżmogę dodać.... miodzio :)
 

tomekfff

New member
Fatman_1 napisał:
Andy,

Poczytaj posty awujotki i moje na tym forum. Jesteśmy użytkownikami tego sprzętu. Cóżmogę dodać.... miodzio :)

Fatman / Awujotka - czy macie TV podpiete pod kompa? Jesli tak to jaka rozdzielczosc mozna na nim wycisnac?
 

tomekfff

New member
ar2 napisał:
a jak w końcu z trybem 1080 ?

Z tego co wiem to nie akceptuje 1080p ani po HDMI ani po DVI :(
ale tak czy siak to klasa sama w sobie. Szukam czegos dla siebie (pelne 1080) od paru miesiecy i od poczatku 9830 jest moim faworytem. Liczylem na nowe modele Toshiby ale pomijajac brak informacji od Tosha i straszne klopoty z zatowarowaniem tutaj w UK to recenzje ma takie sobie. Tragiczne katy widzienia (fizycznie a nie na papierze), 1080p tez nie pociagnie :-( Fakt, jest tanszy prawie 500 funtow od 9830 ale... przy 2300 to juz nie jest tak duzo... Co do Sharpa to fakt - TV widmo. Parametry wygladaja niezle ale jesli nie lyka 1080p to biore Philipsa (cena wg tego co znalazlem w necie w Uk jest taka sama ok.2300)
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Pierwsze sztuki Sharp Polska obiecuje dostarczyć ok 28 maja
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
img_feature01_2.jpg

różnice GE1 - z prawej
img_feature01_1.jpg


img_feature03_1.jpg

img_feature03_2.jpg
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
@tomekfff

Ja wyciskam na swojej 6600GT spokojne 1080i. Więcej mi nie potrzeba.

@Ar2

Nie obsługuje 1080p. Tylko do 1080i. Philips coś tam bąkał, że to jest 1080p (tzn to co widzisz), po zrobione progresywnie z dwóch półobrazów 1080i w tym samym czasie i tym podobne pierdoły. Nie wierzę w to. W każdym razie - podawanego sygnału 1080p nie obsługuje. Kropka.
Dla mnie 1080i jest "gut inaf "! :)
 

martinos

New member
Czy ktoś z Was orientuje się jak rozumieć oznaczenia Philipsa np. 37 PF 9830/10 tzn. co poszczególne cyfry oznaczają, bo jest tyle tych modeli, że zgubić się można?

Fatman_1@ jesteś moją jedyną nadzieją i napisz jak twój TV wypada z przeglądaniem stron www, worda, exela itp. programów tzn chodzi o czytelność czcionek czy da się czytać z takiego TV? Bardzo Cię proszę o szczerość.
 
Ostatnia edycja:

Adi

New member
martinos!!
Philips 37" 9830 to oznaczenie modelu LCD, sam nie wiem czemu skacza po tych nr, zreguły powinno być, że im wyższy nr to nowszy model....ale tu jest róznie
a 10 oznacza, że na rynek europejski gł. wschód np. Polska
 

andy95

New member
Oznaczenie /10 czy /63 to (wydaje mi sie) model dla rynku, dla zmylenia przeciwnika nadawane przypadkowo, akutrat teraz /10 to grupa krajow wokol EU, ale moze to byc tez seria w swietle niesprawdzonych plotek o 9830 z matrycami 1366 x 768.

Znalazlem tez gdzies w zagranicznych forach cytat z jakiegos oficjalnego przedstawiciela wg. ktorego Philips swiadomie zrezygnowal z 1080p w modelach 9830 jako ze to znacznie podnioslo by koszty. Moze...

Aczkolwiek pracujac dla tego typu firmy np. bardziej sie przychylam do pogloski ze modele 9831 maja panele 1366 x 768 z powodu "niedoborow rynkowych" matryc 1920x1080 niz do oficjalnego stanowiska Philipsa (tez na podstawie cytatu) stwierdzajacego ~ ze panele 1920x1080 nie sprawdzily sie estetycznie przy wyswietlaniu SDTV czyt. ludzie nie sa przygotowani na full HD.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Fatman_1@ jesteś moją jedyną nadzieją i napisz jak twój TV wypada z przeglądaniem stron www, worda, exela itp. programów tzn chodzi o czytelność czcionek czy da się czytać z takiego TV? Bardzo Cię proszę o szczerość.

Martinos,
Czytelność jest dobra co nie znaczy znakomita. Są lekkie podbarwienia brzegów czcionki jak się patrzy z bliska ale już z 2m jest OK. Nie używam tego telewizora do pracy z kompem poza oglądaniem filmó w HD ale z tego co próbowałem wychodzi nieźle. Problem, że nie mam tego z czym porównać więc wrażenie jest subiektywne. Nie widziałem jak to wygląda na innych LCD-kach.
 

martinos

New member
Fatman_1@ a w jaki sposób podłączyłeś kompa do TV bo jeśli do złącza euro to bardzo możliwe, że takie podbarwienia się pojawiły chyba, że się mylę. A tak wogóle to wiem, że w wyposażeniu powinien być kabel DVI-VGA wiec chyba najlepsze rozwiązanie. Czy można tam uzyskać rozdzielczość 1366x768 i jaka jest maksymalna możliwa dla kompa, próbowałeś już jakieś rozdzielczości bo może na innych nie będzie takich podbarwień?
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Podłączyłem po DVI.
Rozdzielczość jaką uzyskasz zakleży od karty graficznej.
Ja wyciągam 1920 x 1080i - tzn. natywną rozdzielczość mojej matrycy.
Używam karty Asusa 6600GT.
 

martinos

New member
1.Czy natywnych rozdzielczości może być kilka czy jest tylko jedna przy której jak dam niższą np 1024x768 to będzie skalowana i wtedy będzie gorszy obraz?

2.A co jeśli TV ma 1024x768 to jak chcę dać wyższą to będzie "upscalowana" do wyższej bo u mnie na TV CRT max mam 1024x768 i jak daję mu wyższą 1152x864 to wtedy widzę tylko taki środek ekranu a dookoła boki góra i dół są obciete i żeby zobaczyć całą rozdzielczość to tylko jak myszą poruszę do góry czy na boki czy na dół to wtedy ten obraz się porusza tzn cała ta plansza i to mi się nie podoba bo nie ma skalowania obrazu w TV CRT.
 
Do góry