Sharp 32p50 - progressive scan - problem

ulver

New member
Witam

Mam odtwarzacz DVD Pioneer DV-370 i po przelaczeniu go na tryb progresywnego skanowania przy odtwarzaniu wiekszosci filmow na DVD wystepuja znieksztalcenia przy gornej krawedzi ekranu. Wyglada to jak rzad takich ogromnych pikseli. Oprocz tego co jakis czas pojawia sie na ok. 2sek czarny ekran. DVD jest podlaczone do Sharpa przez component.

Czy ktos wie co jest grane? ;/

Z gory dzieki za pomoc.
Pozdrawiam.
 

kufel

New member
PHILIPS 29PT9020, PHILIPS 32PW9520

Czesc

podobny problem wystąpił również u mnie (37p50). Ponieważ dvd jest bez progressive, więc nie może to by przyczyna. Co więcej częsciej miałem ten problem przy podglądzie video po kompozycie. Pomagało wyłączenie na krótko (ale to nie metoda). Możliwe, że to wina kabli, albo kolejna niespodzianka w tych modelach (???)
pozdrawiam
 

ulver

New member
Niestety to nie zalezy od kabla - sprawdzalem. zalezy od plyty DVD, tak jak pisalem na jednych jest, a na innych nie.

pozdrawiam
 

kufel

New member
Telewizory CRT nie podają się (komentarz)

Cześć ponownie
Jak wcześniej wspomniałem problem ten uwidocznił się u mnie przy oglądaniu magnetowidu (video). Możliwe, że chodzi o jakość sygnału (niektóre płyty dvd???). Obserwuj - może i mnie się to pojawi ponownie to wtedy poeksperymentuję.

pozdrawiam
 

robi

New member
Witam!

Używam obecnie wieżę RedStar. Po komponencie daje sygnał 580i/p. Podobne zjawisko dla 580p zauważyłem dla jedynej płyty jaką posiadam zabezpieczonej Macrovision (jak wpadnie mi jakaś w ręcę w najbliższym czasie to sprawdzę na innej z MV). Przy 580i wszystko jest OK. Przy przełaczeniu na odtwarzacza na 60Hz (NTSC (480p),PAL60) jest jeszcze gorzej. Przy odtważaniu pozostałych płyt widać z bliska blade pionowe przesuwające się pasy, na 580i obraz jest OK. Początkowo brałem to za wadę dvd (bo to g..o), ale ten wątek mnie zaniepokoił.

Robert
 

ortax360

New member
Jest to 2 -gi problem sharpa 32p50 nie działa poprawnie z sygnałem NTSC . Ja miałem zakucenia w obrazie przy płycie dvd ntsc i grach na xboxa vr. ntsc pojawiały sie paski poziome przez chwile na ekranie i znikały jak zmienił sie obraz na ekranie lcd .
Zaznaczam miałem to tylko przy sygnale NTSC W PAL było ok.
 

TOmeKK

New member
Czy mogę zaproponować jakieś w miarę logiczne podejście do tematu.

Panowie musicie spróbować systematycznie wyeliminować wszystkie składniki, które mogą to powodować, odłączyć wszystko, zmienić kable, płytę, zmienić dvd (od sąsiada), wreszcie swój odtw. dvd z tymi kablami i tą płytą podłączyć u sąsiada. Może coś wyjdzie.

Moim zdaniem Sharp przyznał sie do problemu z pilotem, bo były to bardzo konkretne zarzuty.

Tutaj, może macrovision, może odtwarzacz video, może w progressive, może też w interlaced.

Nie chodzi przecież o wieszanie psów na P50 tylko o znalezienie problemu, może inni też tak mają, konkretnie sygnał po..... powoduje ...... Musi to być powtarzalne, płyty oryginalne.

Inaczej zostaniecie olani, mało konkretów.

Alarm np z 37gd7 okazał się fałszywy, był problem, ale sharp go już usunął.

Pozdr.
 

robi

New member
Re: plazma + zwykła antena dachowa do TV

Sprawdziłem na innej płycie z MV. Problem raczej dotyczy MacroVision. Rozejrzę się za innym odtwarzaczem i sprawdzę czy to nie jest jednak wina DVD.
 

TOmeKK

New member
Jest bardzo konkretna propozycja od wieloletniego fachowca, pracownika sklepu zaprzyjaźnionego z tym forum:

Kupić bardzo tani kabel euro i odłączyć ( odciąć ) nóżkę nr 13, - to nie żart - w celu pozbycia sie pasków, wg niego to tzw. powrót sygnału.
Pozdrawiam! Pana. Myslę, że warto spróbować.


Pozdr.
 

ulver

New member
DVD mam podlaczone przez component (tylko w tej opcji mozliwy jest Progressive Scan). Przez euro jest ok.

Potwierdzam, ze problem pojawia sie tylko przy plytach z MV ;/ Nie mam na razie mozliwosci sprawdzenia na innym DVD.

pozdrawiam
 
Do góry